Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

U prvom poluvremenu nas je delilo par centimetra do gola tj. do 0-1 na poluvremenu. Duarte - Olijnika sansa gde Piter nije stigao do lopte koju bi ubacio u praznu mrezu. Ivanicevu sansu pre gola zbog ofsajda ne racunam, plus pogodak. Dakle pokazali su momci da mogu. Ipak sa 1-0 u Beogradu idemo u produzetke. To je moguc scenario. Ako damo prvi gol mozda se otvori pa damo jos jedan kao Bodo veceras. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokazali su ono sto smo vec znali, da imamo bolje individualce i vise talenta u ekipi. Sve je to dzaba kad nema ko da ih poslozi tako da njihovi kvaliteti izadji na videlo a ne njihove mane

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, atmsfr lnČ said:

Igra se 8 utakmica svaka sa drugim timom. Izvlace se po 2 ekipe iz svakog sesira od 4

Kako se sa svakim protivnikom igra 1 utakmica, kuglice bi nekom mogle bit majka, a nekom maćeha.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Kako se sa svakim protivnikom igra 1 utakmica, kuglice bi nekom mogle bit majka, a nekom maćeha.

Bukvalno je tako, bice i u 3. i u 4. sesiru i dosta ''slabijih'' ekipa a mogu i neka cudovista da ti se padnu znam iz menadzera 🤣

 

Na primer Briz ti je u drugom sesiru a mogu da ti se padnu i Arsenal, Leverkuzen, Atletiko, Juve 🙂

Edited by atmsfr lnČ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam napisao kad su poceli sezonu tj kad su se okupili, najslabija karika ovog tima je Milojevic. Ne zato sto je on zaboravio svoj posao, vec zato sto zna to sto zna tj zna SAMO to sto zna. Da postavi blok, da suzi , da smanji teren, da rivalu oduzme ili smanji njegov forte, a da postavi neku offanzivnu shemu da iskoriste sve porednosti svog tima - e , izvinite, to je vec kvantna fizika za njega i nesto sto su za njega spanska sela. 

 

Dok smo imali Bakulu i Jovancica, to je u nekoj meri i imalo smisla, sada covek bukvalno sputava nevidjeno ovaj tim, na 2 0 se krenulo na sve ili nista jer bukvalno nista vise nije imalo sta da se ceka i cuva, za tih 20 min smo videli Bodo da je zapravo prosek tim, koji je na kraju cuvao 2 1 dodavajuci se na svojoj polovini u strahu da ne pogrese i da ne budu kaznjeni. A moglo je da bude i 2 2 , jer smo na 2 1 imali nekoliko veoma ovecevajucih akcija. 

 

Cim su usli Milson i Duarte, poceli smo da igramo, sto i nije tesko jer NDiaye ma koliko da je borben i da znaci u tom rvanju i borbi, zapravo malo toga zna sa loptom u nogama, Duarte ih je omdha krenuo razvlaciti, Milson poceo da ih lomi, uostalom i taj faul iz kojeg je pao gol, je dosao upravo nakon laznjaka Milsona i varke telom kojim je prevario cuvara i iznuadio faul.

 

Na Areni komentatori rekose kad su dali za 1 0 ili za 2 0 da " su se igraci okupili zajedno " i ne bi me cudilo da su rekli " fuck this shit, lets play samo football " tj da odjebu od anti fudbal taktike  i da preuzmu rizik. 

Videli smo stao je taj anti rizik doneo, kampovanje u 16m i dva primljena gola, nervoza citavog tima jer doslovce nisu veznjaci takli lopte vise od 10 puta za 1/2.

 

Bodo je svoju sansu imao sada, igrali su protiv ocajno vodjenog tima, morali su ovo da rese sa tri razlike, ovako sa golom razlike, na Mari, na sirokom terenu i prirodnoj travi i pred 60k ljudi, ceka ih tezi posao nego sto je cekao Zvezdu na ovoj prvoj utakmici. 

 

Ali sve i da se udje u LS, uprava mora da poprica ozbiljno sa Milojevicem, ovaj tim ima mnogo ofanzivnog potencijala da bi licio na Javor ili Radnik. U prvom mandatu covek mi je bukvalno smucio fudbal 2019, ako ce da nastavi ovim putem nek javi navijacima, da znaju da li da kupuju karte ili ne, jer od ovog fudbala naprosto te vataju grcevi, dobijas osip i dobijes neopisivu zelju da razvalis televizor. 

 

Koliko on moze da se promeni , veliko je pitanje, siguran sam da i on hoce i pokusava, ali tesko mu ide, covek ima neki svoj stil igre , taj stil je doneo mnogo toga dobrog Zvezdi ranije, ali Zvezda se digla , Milojevic ce morati da se menja, ako zeli da je prati, videli smo danas kako to izgleda kad roster i citav tim spusti na "svoj nivo" tj shvatanje fudbala.

 

Bez potrebe preveliki respekt i nepoverenje u sopstveni kvalitet.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Bukvalno je tako, bice i u 3. i u 4. sesiru i dosta ''slabijih'' ekipa a mogu i neka cudovista da ti se padnu znam iz menadzera 🤣

 

Na primer Briz ti je u drugom sesiru a mogu da ti se padnu i Arsenal, Leverkuzen, Atletiko, Juve 🙂

A i opasno je da ti padne Deportivo...

  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Problem je svuda pomalo.

 

Milojevic je jednostavno slab trener za ovaj nivo fudbala. On je bukvalno veceras pokazao da od 2017. godine nije napredovao pedalj, a ta i ova Zvezda su dva sveta. On je tad bukvalno imao ekipu koja je jedino tako mogla da igra, dupli blok, lozenje, gol iz nicega, iz prekida. Danas ima igrace koji kostaju nekoliko miliona evra, i koji su profilno uglavnom ofanzivno orijentisani, za razliku od tog vremena kad smo imali tri ofanzivna igraca u 11 - Kanga, Radonjic i Boaci. Cak je i Srnic igrao neko defanzivno krilo, a Krsticic kao klasican zadnji vezni bio osmica. 

 

Naravno, niko njemu sad nece dozvoliti da u Zvezdu dovodi takve igrace, ali to valjda jasno govori da nije prosto trener za nas.

 

Problem su i ovi igraci koji su dovedeni zbrda, zdola, bez detaljnijeg skautinga u smislu karaktera. Ova ekipa je puvanjak bukvalno. Ne mogu da zamislim situaciju u kojoj ludi Kanga dozvoljava da 45 minuta ne primi loptu i gde se nijednom ne spusti da je primi od stopera. Elsnik i Ivanic su sramotno odigrali, i bukvalno jedine kontakte s loptom su imali kad im Hvang koji je trcao za obojicu, to distribuira. Olanjinka nece da trenira, pa ga vracas u 11, bukvalno pokazujes direktno da je neko veci od kluba, kao da je u pitanju Messi, a ne krilo sa odvratnom tehnikom. 

 

Ekipa nam je kao kad krenu regeni na FM da ti se pojavljuju, pa te smori sejv. Mi smo ranijih godina uvek imali neke garante za nesto - Kanga, Katai, Borjan, Dragovic, Radonjic, Boaci. Tim igracima sad jeste istekao rok trajanja, ali mi nove nismo uspeli da nadjemo. Ivanic je jedini ostao od tih da ima kakvu takvu ulogu, ali i on je u downu i nije vise ni kvalitet za 11. Nama je bukvalno najvece ime u ekipi uz Hvanga koji ce verovatno otici - Spajic. Ej, Spajic. Ostali su neki nasumicni igraci sastavljeni bez ikakvog osecaja za fudbal. Sva sreca pa smo doveli ovog Drkusica koji karakterno deluje da moze da podigne citavu ekipu, ima taj neki "ludi stoper" vibe. 

 

Sto se revansa tice, Bode je takticko-tehnicki ekipa koja je ispred nas. Ne verujem da ce da propuste ovu sansu. Cenim 1:1 ili 2:2. Nismo mi kvalitet svakako za LS, a mislim da necemo ni u LE proci grupu s Milojevicem. Ne ume on ovo, a nije ovo svakako ni neki tim. 

 

Nije bas tako, ali ajde, nek ti bude. 

 

Svejedno, sa ovakvim nacinom vodjenja, u LS bi gledali 8 utakmica i bunkericu na svima. 

U Ligi Evrope ima isto 8 utakmica i nema grupa, jedinstvena tabela. 

 

Jedini cilj uoci prve utakmice je bio da revans ima smisao, tako da je misija ispunjena, minimalan poraz, znaci ako imas kvalitet, nadoknadices to, jer je u pitanju samo jedan gol razlike. Ako ne, to je to, nema sta da se bunis, ali bar nije poraz od 3 razlike pa da pricas " eh, sto nismo bolje proslu u Bodu, pa da u Beogradu resavamo ".

E , pa, eto vam sad , imate -1 , a ne vise golova minusa, tako da zaista niti ocekujem nesto niti treba da stavlja imperativ, svakako i ova nova Liga Evrope je takmicenje veoma jako. 

Ali puna Mara nece im dati mira, niti nasem timu, a ni gostima. 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lagan poraz na dalekom severu.

Ko je išao verujem da se nije lepo proveo.

 

Na kraju smo dali gol, i vrlo verovatno ćemo u LŠ. Opet će pričati ljudi da je Miloje imao sreće a u stvari je on maher kvalifikacija i katastrofa za bilo šta više od toga.

 

Nažalost mislim da nas sve čeka nova mučna jesen u Evropi. Blago onima koji sve ovo ravnodušno shvataju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2024 at 12:30 PM, pantelia said:

Jako bih se iznenadio da Rodic ne zapocne sutra, mislim da su sanse za to nepostojece.

 

Sve sam blize odluci da ne gledam celu utakmicu, prvo poluvreme necu sigurno.

 

Hijao, jedna od boljih mojih odluka u skorije vreme, nisam odgledao ni minut utakmice.

 

Citao sam sve sto ste napisali, i moram reci da mi nije jasno odakle optimizam za " u revansu treba da pocnu X, Y, Z"...

 

Svi smo znali kako ce Bodo da igra, svi smo znali kako ce Milojevic da igra, i svi smo znali sa kojim igracima. I sve ce biti isto u Beogradu. Iskusni Rodic ce ponovo biti u 11, zahvalni Olajinka takodje, Serif koji se jako bori znate ostaje u prvoj postavi. Stoperski par se nece menjati da se brat Spaja ne iznervira. I dali smo gol iz prekida, navodno videli tada da "nisu bauk", i nista iz toga necemo nauciti. I ovde idemo prvenstveno da ne primimo gol, pa cemo mozda malo hrabrije da krenemo negde oko 75- og minuta.

 

Znali smo i kakva ce konferencija za stampu da bude. Da ce se pedantni strucnjak brecati kad mu neko priupita za blok-blok-blok-blok-i opet blok-i samo blok-idemo dupli blok taktiku. I idemo, nisu igraci krivi nego sam ja kriv, i neizbezno uzdanje u nebesa.

 

Stigla su ti 2 krila koja su zaista krila sa prodorima, tehnikom, sutevima, tu je  mali Lane (napravio ozbiljnu gresku u karijeri kada je dosao ovde), ali mora da se vrati nadrkani Olajinka jer je jedini koji moze da igra beka na mestu krila. 

 

Najtuznije od svega je odlaganje utakmice izmedju 2 evropske. Koliko smo jadni i jajarski klub, nemam reci. 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, Barka73 said:

Šta god da se desi u revanšu Milojevića treba smeniti odmah posle toga

Nema sanse da ce se ovo desiti. I prosli put kada je odlazio je sam dao ostavku. Pa prosle sezone su oterali Bahara zato sto su se usrali Duljaja i Saldanje da ce im uzeti titulu, pa su vratili Milojevica kao siguricu. Ova uprava na celu sa Terzicem ne razmislja dalje od dominacije u nasoj bednoj ligi i ucesca u evropskim takmicenjima koja donose novac koji se trosi na sve strane i licne interese. Prosle godine su me stvarno iznenadili kada su zapoceli pricu sa Baharom, delovalo je da cemo se konacno pomeriti sa mrtve tacke, ali evo sada smo se vratili ne 2 godine unazad, nego 7 godina unazad. Dali smo treneru kojem se citava filozofija zasniva na defanzivi i kontrama da vodi tim bez brzonogih krila, bez defanzivno jakih bekova, bez trkaca u veznom redu, bez zadnjeg veznog... Kao da das Gvardioli da vodi recimo Atletiko Madrid. Zali Boze svih ovih godina igranja Evrope i bacenog vremena i novca. Istina je da dolazimo iz bedne lige, ali smo i dalje zanimljiv klub i za skaute i za igrace (pogotovo jer redovno igramo LS/LE), a mi nismo gotovo nikakav sistem uspostavili. Kao covek koji sa poslednjih hiljadu dinara u dzepu ode na rulet, napravi 300 hiljada, ali nesto mu ne dozvoljava da taj novac digne i proba da ih ulozi kako treba, nego nastavlja da igra i da se kocka, a od srece zavisi da li ce se u roku od par minuta vratiti tamo gde je bio kada je usao u kockarnicu. Tako i nas klub, jedna sezona bez titule i Evrope nas vraca u 2014. godinu kada je doktor Terzic i krocio u klub. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Steve Gerrard said:

Interesantno je da Ivanic kad god je Milojevic trener najlosije izgleda... 

Slazem se. Dok je kod Stankovica i Bahara je izgledao ubedljivo najbolje. Ovo je 100% do stila igre. Kada god igramo direktan i ofanzivan fudbal, sa dosta trcanja i tranzicije, Ivanovic blista. Kada igramo kratke pasove i sporu tranziciju, Ivanovic je najgori na terenu. Bukvalno doktor Dzekil i Mr. Hajd partije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Miloje od svakog naseg protivnika napravi Mancester Siti. Svojom postavkom natera protivnika da nas sabije, pritiska, da gol visi u vazduhu..

Na Marakani moramo dati bar 3 komada, ako ne i vise, jer gol sigurno primamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Azazelkg said:

Već je odložena i pre prve utakmice... Suštinski nije ni bitno, jer nam sasvim sigurno sastav iz te utakmice ne bi igrao u revanšu... Mnogo bi bilo da u dve uzastopne utakmice bude istih 11 u startnoj postavi...

Sam milojević kaže da mu ekipa nije uigrana a ovamo se odlaže utakmica koju igraš kod kuće, kako misli da uigra ekipu do revanša sa Norvežanima bez takmičarske utakmice

ovo što sad doživljava srpski fudbal a Zvezda je najklasičniji primer je posledica nerada, kombinatorike, menadžerisanja, svega sem ozbiljnog rada fudbalskog

da trener ne može sa solidnim igračima da sastavi jednu krštenu akciju je bruka nad bukama, mi napadamo po principu "baci loptu prvom do sebe i juriš" odbranu igramo u nekom duplom bloku, neku vrstu zone gde se ne napada lopta, i niko i ne pokušava da tu nešto promeni, samo puštaju ove botove i plaćene novinare da truju narod pričom o "zvezda-partizan rivalstvu" a fudbalski nas prestiže skoro cela Evropa. Pobeda bilo kog našeg kluba u Evropi je samo slučajnost .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Мџе said:

Kao i tada i sada mislim da je Miloje u biti ili ne biti sezoni i da oseća ogroman pritisak. Kada se uzme u obzir da pripreme nisu dobro odradjene, da neki transferi kasne i da je dosta grešio sa izborom igrača u ligi, razumem njegovu taktiku. Nema poverenje u svoj rad i ovu ekipu i cilj je verovatno bio nerešen rezultat ili minimalan poraz. Otud i njegove “ofanzivne” izmene na 2-0 a ne 1-0.

 

Vladan Milojević će uvek naći razlog da igra kukavički. I to nema veze sa momentom u kojem se klub nalazi, već sa činjenicom da mu je mentalitet takav. I to nema veze sa pritiskom. Kao što već rekoh on je protiv Veleža kao gost izašao na teren da se brani sa AEK-om, gde je ga je Dudić nadigrao u svakom elementu.

1 minute ago, Perkos2 said:

Sam milojević kaže da mu ekipa nije uigrana a ovamo se odlaže utakmica koju igraš kod kuće, kako misli da uigra ekipu do revanša sa Norvežanima bez takmičarske utakmice

Verovatno bi odložili i da je neko drugi protivnik, ali to odlaganje više ima veze sa TSC nego sa nama. Oni igraju utakmicu sutra u gostima, tako da bi problem bio da se nađe odgovarajući termin za obe ekipe.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, TB Told said:

 

Verovatno bi odložili i da je neko drugi protivnik, ali to odlaganje više ima veze sa TSC nego sa nama. Oni igraju utakmicu sutra u gostima, tako da bi problem bio da se nađe odgovarajući termin za obe ekipe.

praksa odlaganja mečeva na početku sezone je pogubna za srpski fudbal koji god klub da je sprovodi, naravno svi je sprovode, Kragujevac se odmara pred derbi sa Mornarom pa je ipak izgubio, Partizan odmara, Tsc nije ni krenuo Evropu odmara, ludilo mozga

dovodiš igrače od par milona evra a ne mogu da igraju dve utakmice nedeljno, jednostavno nema logike 

evo zanime me da li se u bilo kojoj ozbiljnoj ligi to dešava

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

Sam milojević kaže da mu ekipa nije uigrana a ovamo se odlaže utakmica koju igraš kod kuće, kako misli da uigra ekipu do revanša sa Norvežanima bez takmičarske utakmice

Sam je kriv za to. Imao je pripreme + pet prvenstvenih utakmica i sta je uradio? Rotirao do besvesti.

 

- Seol tri utakmice igra LB, juce prvi put RB

- Serif nakon tri utakmice van sastava juce u 11

- Rodic 27 minuta ukupno u poslednje tri utakmice, juce u 11

- Luka Ilic na desnom krilu??

- Olajinka skoro otpisan iz tima se nakon tri prve utakmice van sastava prikljucuje i postaje starter

- Katai starter u prve dve utakmice, vise ga nema nigde

- Dalsio odlican na pripremama i u prvoj zvanicnoj utakmici u sezoni, sklanja se iz tima na tri utakmice i juce se ubacuje sa klupe

- Mali Jovanovic isto standardan na pripremama i ubacivan sa klupe u prve dve utakmice, magicno i on nestaje u nastavku

- Prutsev se pojavljuje pravo niotkud na dve utakmice, onda i on nestaje naravno

- Puma i Milson ne znaju ni sami koja im je uloga i da li su starter ili ne

 

Koji ku*ac? Da ne pricam da imamo jedno 7-8 igraca u prvom timu kojih nema nigde i ne znam cemu sluze.

 

Ok bilo je i nekih povreda i bolesti, ali 70% rotacija su bespotrebne. Jel toliki problem izabrati 11 igraca u koje najvise verujes + 5/6 prvih opcija sa klupe i menjati sastav samo u slucaju povrede? Valjda se tako ulazi u sezonu i uigrava tim. A ne da das Milsonu 45 minuta i kad ti se ne svidi odmah ga sklanjas iz 11, pa probas malo Pumu, pa se setis Olajinke, a na pripremama ti najvise igrao Jovanovic koji ne znas trenutno ni gde je. Pa onda juce iz ocaja ubacis Milsona koji preokrene desavanja na terenu i sad ce ti verovatno biti ponovo starter u revansu, a da smo juce imali 0:0 do kraja verovatno ga ne bi ni ubacio. Nema plana.

 

Haos.

Edited by СтелаРоса
  • Like 25
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bugl Khan said:

Kako se sa svakim protivnikom igra 1 utakmica, kuglice bi nekom mogle bit majka, a nekom maćeha.

Nema kuglica, sve radi softver

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako i prođemo ove tuljane, sa ovakvom filozofijom i pogledom na fudbal, nahebaćemo kao nikad. Ne znam koliko se isplati brukati se zbog desetak miliona. Milojevič od 17-te nije se promenio ni za pedalj. U stvari sad je i gori. Bata Đora bio Bata Đota ostao.

Link to comment
Share on other sites

Neko lepo reče suštinu u jednoj rečenici.

Da zamenimo trenere lagano bismo dobili.

Lagano, nekih 1:3.

A cenim da "taktičar" ima duplo veću platu.

Stvarno, dobro neznanje, ali sav ovaj javašluk, bezobrazluk i bahaćenje je za govnjivu motku i pedalu s Marakane svima. I svima zabraniti dalji rad u fudbalu, osim Miloju.. On može na Kipar, ali neki osrednji klub ne iz vrha.

Edited by mister-no
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Utakmica protiv TSC je odlozena jer i oni igraju Evropu jedini termin koji je dolazio u obzir je da se igra u Nedelju. Mi bi smo da igramo u Subotu ali oni ne mogu, oni bi hteli da igraju u Ponedeljak ali mi ne mozemo i onda se utakmica odlozila... Partizan je odlozio utakmicu proslo kolo protiv Radnickog iz Nisa a odlozice i sada protiv Spartaka iz Subotice tj dva kola za redom odlazu. Po pravilima FSS klub sme da odlozi jednu utakmicu. Ja sam kao i vecina ovde protiv odlaganja utakmica mada ruku na srce ne vidim da bi dobili nesto da igramo sada u Nedelju samo mozemo da rizikujemo povredu nekog bitnog igraca pred bitnu Evropsku utakmicu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...