Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

21 minutes ago, Dracarys said:

Nemam pojma za koga da glasam, a i nisam nešto ispratio od manjka vremena. Ne slažem se sa nekim stavovima Marinike i baš mi je žao zbog toga, jer je trenutno glavna opozicija. 

 

Takođe, mislim da svaki političar koji pretenduje da ima vlast, mora da bude desničarski nastrojen, jer takva je struja u Srbiji. Vučko to odlično zna i to pametno iskorišćava. 

 

Na kraju ću izaći na izbore i žmureći da ubodem hemijskom neki random broj. Trudiću se da ne bude 1.

 

Albanske partije se bar do sada nisu pokazale kao saradnici SNS-a. Sećam se da je neko prošle godine čak i spominjao Kamberija kao jedinog pravog opozicionara.

Link to comment
Share on other sites

Neke stranke su dale odgovore na 5 nepolitickih pitanja, mozda pomogne neopredeljenima, sto licno ne verujem

 

ps. kazem nepolitickih pitanja jer su teme: standard, korupcija, preseljenje Bg sajma i slicno....

 

...nisam procitala sta kazu jer je predugacko i potreban je godisnji odmor za to, a i kada bi sada poceo da cita, birac ne bi ni stigao do Izbora da zavrsi tekst :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fancy said:

Ne znam odakle dolaziš i šta se priča u tvom mestu, ali budi uveren da su u Beogradu NS i onaj njihov pajac predmet sprdnje i prezira i da niko ko je za SPN ne misli o njima ništa bolje nego o nekoj Zavetnici, Boškiću, Francuzu i sličnom genetskom otpadu. 

Iskreno, zabole me.

Imam svoj mikrosvet u kom funkcionišem i super mi je (pri čemu sam svestan da je sve što mislm da je moje zapravo moje samo zato što neko od njih još uvek nije bacio oko na to i poželeo da mi  to otme), a ovaj narod je zaslužio Dinastiju Vučić (posle tate idu Danilo, Vukan, Klokan, Zvekan...) - dok ih jednom ne skine u krvi.

 

Ne znam odakle ti dolazis, odakle ja dolazim obicaj je da ne moze jedan covek da govori u ime nekoliko stotina hiljada ljudi.

 

Pogotovo kada mu je stav "narod je zasluzio Vucica jer ne zeli da usvoji moje stavove".

 

Vec sam pisao, za mene nema svrhe uopste raspravljati se sa ljudima kojima ovaj rezim ne smeta - imate svoj stav, moj je potpuno suprotan i nema tu nekog prostora za debatu o tom pitanju.

 

7 hours ago, tomas.hokenberi said:

Ko god se nada da će "srpska desnica" pomoći rušenju Vučića i uspostavljanju normalnog i demokratskog društva u kome će postojati normalan politički dijalog, i borba ideja uz uvažavanje drugih verovatno veruje i u Deda Mraza i Zubić Vilu.

 

Ali zato treba da se nadamo da ce proEU opcija iz koje je jedno hiljadu poznatih i manje poznatih politicara preletelo u SNS doneti istinske promene i demokratiju?

 

Mislim, ja verujem jer druga alternativa ne postoji, ali ovaj post je sustinski samo navijacki proglas - ne svidja mi se tim XYZ, oni su crnji od mraka, najbolje bi bilo da se ugase i tome slicno.

 

Mislim, ako u demokratskoj Nemackoj postoji AfD, a u demokratskoj Francuskoj postoji RN, pa nece Srbija biti prva zemlja u kojoj ce najdesnije da bude nesto tipa FDP u Nemackoj ili En Marche u Francuskoj.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

Pogotovo kada mu je stav "narod je zasluzio Vucica jer ne zeli da usvoji moje stavove".

 

Da li sam ikad, igde, u treznom, pijanom ili drogiranom stanju rekao, napisao, otpevao, odrecitovao (pa makar i unatraške) ovo boldovano - a ti me čuo ili to negde pročitao?

 

Ako nisam, bio bi red da mi uputiš par kurtoaznih reči izvinjenja, razumeću, znam za koga glasaš, čovek sam, nisam stena, znam da ti nije lako, oprostiću :classic_smile:

 

A onda možemo da nastavimo da pričamo i upoređujemo običaje i prakse tvog i mog kraja :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ponovim ranije izneseni stav,a on je: opozicija je bolja od naroda.
Jer,kako drugačije razumeti "argument" nemam za koga da glasam? Dok se istovremeno glasa za Vučića i Dačića..njima je narod oprostio devedesete.. Šta,one nisu bile strašne..pa moram njih da gledam kako nas uništavaju 30 -i kusur- godina..?

Nije opozicija problem..problem je kretenski narod.

"Nije stvar u tome da neko ide u susret mojim željama. U nedelju spašavamo živu glavu"
 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Nemam pojma za koga da glasam, a i nisam nešto ispratio od manjka vremena. Ne slažem se sa nekim stavovima Marinike i baš mi je žao zbog toga, jer je trenutno glavna opozicija. 

 

Kojim stavovima? Baš me interesuje, ozbiljno, nisam ni ironičan ni sarkastičan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kaže Jeremić - ne može vlast bez njega ni u Srbiji ni u Beogradu, toliko će jak da bude.

 

Quote

Nosilac liste „Narodna stranka – Siguran izbor. Ozbiljni ljudi“ Vuk Jeremić izjavio je danas da će Narodna stranka biti najveće pozitivno iznenađenje na izborima 17. decembra.

„Moraće da sede prekoputa mene i (kandidata za gradonačelnika) Vladimira Gajića kada se bude formirala nova vlast, i na republičkom nivou i u Beogradu“, rekao je Jeremić u pisanoj izjavi.

https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori-2023/jeremic-nova-vlast-nece-moci-da-se-formira-bez-narodne-stranke/

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, erwin said:

SNS uvodi inovacije u izbornu trku:


 

  Hide contents

 

 

 

 

Toliko je "inovacija' da i ne lici na demokratske izbore. Ako ne bude kako njemu (AV)odgovara, sam ce se pozivati na sve svinjarije kojima su prekrsili izborni zakon i propise od pocetka kampanje do danas. Kako god, imam osecaj da ce izbori biti ponisteni jer su vec obesmoshljeni. Pitanje je ko ce prvi da pocne, AV ili opozicija.

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

Čovek objavio kako izgleda falsifikovan zahtev za glasanje u inostranstvu kojim su ga sprečili da glasa na svom uobičajenom biračkom mestu u Srbiji.

 

Kome bi bilo najpametnije žaliti se u slučaju da se otkriju ovakve svinjarije? Znam da na biračkom mestu ima kontrolora, ali ne bih voleo da žalba završi u kanti.

 

Ovo mi je palo na pamet jer su mi iz SNS-a pre nekoliko zvonili na interfon, a ja sam im 'ljubazno' objasnio da nisu dobrodošli i usput sam spomenuo izvesne radnje i izvesne delove tela.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJ_Vasa said:

Znam da na biračkom mestu ima kontrolora, ali ne bih voleo da žalba završi u kanti.

 

Što se ovog dela tiče, ako se čeka dan izbora za žalbe, svakako će otići u kantu. Birački odbor može samo da kontroliše proces glasanja na biračkom mestu i radi prema biračkom spisku koji dobije tog jutra. Kontrolor može da vidi da je na glasanje došla nepoznata osoba koja je prijavljena u njegovom stanu, ako ova ima uredna dokumenta i upisana je u birački spisak na toj adresi, ne može je sprečiti da glasa.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Što se ovog dela tiče, ako se čeka dan izbora za žalbe, svakako će otići u kantu. Birački odbor može samo da kontroliše proces glasanja na biračkom mestu i radi prema biračkom spisku koji dobije tog jutra. Kontrolor može da vidi da je na glasanje došla nepoznata osoba koja je prijavljena u njegovom stanu, ako ova ima uredna dokumenta i upisana je u birački spisak na toj adresi, ne može je sprečiti da glasa.

Gde je on bio sve ovo vreme?

Mnogo vredi ovaj tekst sad.

I ne samo on, jedino sam Marinku viđala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

 

Kojim stavovima? Baš me interesuje, ozbiljno, nisam ni ironičan ni sarkastičan.

Izvrće značenja termina genocid.

 

Kaže da genocid nije pitanje broja, već osmišljene namere i da nije bitno da li je 100 ili 100 000.

 

 

Sankcije Rusiji, za otcepljenje Vojvodine što je ranije govorila. Prilično je jasno da gaji antisrpske stavove za jednog liberala.

 

Sada kao govori da je Kosovo Srbija, radi većeg broja glasača. Valjda joj je neko sa 2 grama mozga rekao.

 

Bila bi ona ista kao Vučić, ali bi brzo pala na sledećim izborima. Vučko ima doktorsku disertaciju u obmanjivanju naroda.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...