Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

14 hours ago, goldberg said:

Njegova zena je uvek glasala za njega, ali je Ceda glasao za SNS (ako se aludira na to da je na svom BM dobio samo jedan glas).

:lol_2:

...na pijaci se sve sazna jer pijacarke znaju cak i svetu tajnu glasanja a da ne pricam sta sve znaju o tudjim zenama i njihovim svetim tajnama

 

Duhovitost, ironija, sarkazam ili neka slicna figura, nema dodirnih tacaka sa isforsiranom zluradoscu. Upravo zbog te zluradosti glasacu na forumu.

 

 

I to za Cedomira Jovanovica, ili za Srbiju na Zapadu. To zbog toga sto nisam kao vi (delimicna mnozina) da glasam za Srbiju na Istok(u). 

 

ps. Prodjose milenijumi ali niko da kaze da li bi podrzali Cedinu politiku da ne znaju ko je Ceda (Milosevicev izrucitelj) i da ih Ceda nije nekim svojim postupkom iznervirao ili doveo do ludila, ili ih Ceda nervera zbog takve svoje politike koja se `ne prima` u srbiji a postupci o kojima izvestavaju tabloidi samo dodaju na hejtu....

 

...bzvz pitam kao da ne znam....

 

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

:lol_2:

...na pijaci se sve sazna jer pijacarke znaju cak i svetu tajnu glasanja a da ne pricam sta sve znaju o tudjim zenama i njihovim svetim tajnama

 

Duhovitost, ironija, sarkazam ili neka slicna figura, nema dodirnih tacaka sa isforsiranom zluradoscu. Upravo zbog te zluradosti glasacu na forumu.

 

 

I to za Cedomira Jovanovica, ili za Srbiju na Zapadu. To zbog toga sto nisam kao vi (delimicna mnozina) da glasam za Srbiju na Istok(u). 

 

ps. Prodjose milenijumi ali niko da kaze da li bi podrzali Cedinu politiku da ne znaju ko je Ceda (Milosevicev izrucitelj) i da ih Ceda nije nekim svojim postupkom iznervirao ili doveo do ludila, ili ih Ceda nervera zbog takve svoje politike koja se `ne prima` u srbiji a postupci o kojima izvestavaju tabloidi samo dodaju na hejtu....

 

...bzvz pitam kao da ne znam....

 

 

 

Bilo bi mnogo lakše kad bi on predstavio svoju politiku jasno i glasno, a ne bio KontraOrlić, osoba koja ne ume pristojno da komunicira i stalno upire prstom u Đilasa.

Meni je muka više od nepristojnih ljudi, politikanata.

On više nije simpatični klinac, nego zreo čovek sa četvoro dece i kao političar bi trebalo da se ponaša skladno tome.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam znala da postoji neko na forumu da ne zna kakva je Cedina politicka ideologija. Cak i da sam se juce rodila, ako zelim da ucestvujem oko nekog pitanja, bar bih se informisala o cemu je rec. Politicki.  Sta to znaci da ako se neko rodio u dvadesetprvom veku, ne mora da zna nista iz ranijih vekova....Zamisli neki iz ranijih vekova nisu zivi i iz opravdanih razloga ne mogu da artikulisu svoje stavove ali postoje izvori....koga zanima informisace se....koga ne zanima cekace da mu neko napravi dajdzest

 

 

nego, ne mogu da stignem da pronadjem neki izvestaj foruma iz sinocnjeg Srbija protiv nasilja na trgu ako je neko pristustvao.

Normalno najbolji mi je Pavle Grbovic. Nadam se da je uspeo da predstavi svoju politiku tako da je svako razume a ne da se ljudi zblanuto pitaju sta li ovaj mali hoce...

Link to comment
Share on other sites

Jovanović (Čedomir) se u narodu smatra narkomanom i to većini aktivnih glasača prvo pada na pamet.

Napisala sam pre neki dan da sam ga gledala gde je stvarno delovao stondirano.

Režimski mediji su napravili tu sliku, ali i on je doprineo svojim ponašanjem.

 

Naravno da niko ne mora ništa da zna, kandidati su dobili novac za kampanje, pa je najmanje što mogu da taj novac ne ulupaju na lične obračune.

 

Link to comment
Share on other sites

Srbija na zapadu

Ili

Srbija na istoku

je lažna dilema, tj izbor jer trenutno ne postoji način da se izabere jedno ili drugo.

Svako ko je za demokratski izbor da li Srbija treba da bude na zapadu ili istoku je saveznik.

 

Tj. ako se na demokratskim izborima izabere da Srbija treba da bude na istoku, onda nema ljutiš.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

@Brian Setzer Srbija je na istoku od 1904, tako da nema ljutis?

A mislim da će I ostati tamo zacementirana dok postoji.

Jer mentaliter i način vladavine.

 

Mafiju na vlasti zabole klinac i za istok i za zapad, bitno im jedino da lopatama uguraju pare (u svoje džakove) od ugrađivanja u autoputeve, stadione, avione, kamione, projekte.

 

Tkd ćemo mi ostvariti civilizacijski pomak ako uspemo da dođemo do demokratskih izbora, pa makar se na njima većina odluči za Srbiju na istoku.

 

Perverzna verzija Srbije na zapadu već postoji kako ju je napravio predsednik Šizoje: još uvek nam nisu ukinuli vizu na 3 meseca, daju (Evropa) pare za infrastrukturu (i kad im treba i za dž), biće litijumski rudnik (tamo gde nikad rudnik nije bio) itd itd, palaballujemo i mi nešto u perifernim evropskim institucijama itditd.

 

 

Edited by Brian Setzer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

ovako nesto 🙂

Da, pa red takvih saopštenja, pa isečak od 15 sekundi Đinđićevog govora na protestu ovde pomenutog SZP, pa komentar od dva minuta, pa deset sekundi komentara Vuka Draškovića, pa komentar na obojicu, a preko toga delić saopštenja DSS koji je usmeren i protiv Vuka i protiv Đinđića, naravno, izostavljeno bilo šta što je protiv Miloševića. E ovo Informerovo što se emituje po Srbiji je takvo, pa puta petnaest.

 

2 hours ago, Mama_mia said:

nego, ne mogu da stignem da pronadjem neki izvestaj foruma iz sinocnjeg Srbija protiv nasilja na trgu ako je neko pristustvao.

Bilo je odlično, dosta sveta, atmosfera napeta, na svakom licu se vidi da se očekuju problemi narednih dana. Broj mlađih ljudi znatno veći nego ranijih godina na opozicionim protestima. Govornici okej, svi kao i obično. Ja sam se sve vreme mrštio i mrmljao sebi u bradu: "ovako smo mogli i pre dve godine da se skupimo"...

 

Ima i snimak, naravno. https://www.youtube.com/watch?v=_EcwUhOE_n8

 

Edited by Esli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve vas koji ste za i protiv izlaska na izbore, da navedem nesto. Moje misljenje o politicarima je da su to govna od ljudi i nula karakter. Evo ja sam ovdje u demokratiji (jednoj od boljih u Evropi) pa oprt vidim neka sranja u toj mojoj demokratiji. POenta je da to sto mnogi ovdje gledaju na neku idealnu demokratiju u Srbiji kod promjene vlasti nema veze sa mozgom. Poenta promjene vlasti je da manje rade naopako. Inace govnari ( politicari) ce uvijek raditi naopako. Samo je pitanje kako kako govnare natjerati da rade malo vise po zakonu. Nije mi namjera da branim bilo koga ali ovi sto naglasvaju zutace kao zlo  da ne zaborave da se u njihovo vrijeme moglo cuti i neko drugo misljenje za razliku ovih danasnjih. Kao sto sam rekao @DJ_Vasa da izadje na izbore to vazi za sve ostale. IZADJI na izbore i glasaj za bilo koga ne kosta nista. I to da bude ispravno a na izlasku da se nasmijete onim SNS govnarima u lice da vide da niste njihov rob. Nekada sam i ja sam bio za ne izlazak na izbore. Ali sada kad vidim sta ovi rade na glasanju promijenio sam misljenje. Zadnjih 28 godina nisam bio na izborima, ali nesto nisam siguran da nisam "glasao" za ove na vlasti.

  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fancy said:

 

A ja sam ubeđen da @goldberg ima klon nalog :classic_ninja:

 

  Hide contents

Goldberg.jpg

 

:classic_tongue:

 

 

Evo, tek sada sam ispunio svoju glasacku duznost na forumu, glas je otisao opciji koju sam najavljivao i ona sada ima tri glasa.

 

Mozda neki ljudi prosto shvataju sta ovi izbori predstavljaju? Ja se nadam da ovog puta necemo praviti greske kao pre godinu i po dana i da svako moze da ubedi jednog od pet ljudi koje poznaje da glasa za NS umesto za SPN. Jer, mislim da je glas za NS takodje i glas za SPN i da se velika vecina ljudi u SPN nada da ce NS preci cenzus.

 

3 hours ago, koca popovic said:

Sve vas koji ste za i protiv izlaska na izbore, da navedem nesto. Moje misljenje o politicarima je da su to govna od ljudi i nula karakter. Evo ja sam ovdje u demokratiji (jednoj od boljih u Evropi) pa oprt vidim neka sranja u toj mojoj demokratiji. POenta je da to sto mnogi ovdje gledaju na neku idealnu demokratiju u Srbiji kod promjene vlasti nema veze sa mozgom. Poenta promjene vlasti je da manje rade naopako. Inace govnari ( politicari) ce uvijek raditi naopako. Samo je pitanje kako kako govnare natjerati da rade malo vise po zakonu. Nije mi namjera da branim bilo koga ali ovi sto naglasvaju zutace kao zlo  da ne zaborave da se u njihovo vrijeme moglo cuti i neko drugo misljenje za razliku ovih danasnjih. Kao sto sam rekao @DJ_Vasa da izadje na izbore to vazi za sve ostale. IZADJI na izbore i glasaj za bilo koga ne kosta nista. I to da bude ispravno a na izlasku da se nasmijete onim SNS govnarima u lice da vide da niste njihov rob. Nekada sam i ja sam bio za ne izlazak na izbore. Ali sada kad vidim sta ovi rade na glasanju promijenio sam misljenje. Zadnjih 28 godina nisam bio na izborima, ali nesto nisam siguran da nisam "glasao" za ove na vlasti.

 

Bravo! :thumbsup:

 

Ako nas je ista vladavina SNS naucila za ovih deset godina, a to je da su vecina politicara gleda samo svoj interes, da lazu gledajuci u oci, da su teske sociopate koje ne interesuju drugi i da su te osobine iste ma kakvu ideologiju propagirali pomenuti politicari.

 

Sustina je da su politicke stranke i politicari samo sredstvo pomocu kojih gradjani treba da dodju do nekih ciljeva. Nekada su ti ciljevi da ne zelimo da se klovnovi pitaju ista oko bilo koje teme u drustvu, nekada da ne zelimo da zemlju vode ljudi koji na izborima obecavaju da ce je voditi u pogresnom smeru, nekada da ne zelimo da dokazani lopovi dobiju novu sansu, a sada samo zelimo da konacno smenimo ovu vlast i to je jedini cilj ovih izbora. Dakle, zelimo da mozemo opet da se pitamo ko ce da vodi ovu zemlju, a ne da vodja odlucuje umesto nas i da on i dalje laze, potkupljuje i ucenjuje i tako ostaje na vlasti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 10:02 PM, Lovcenac MNE said:

Ne vjerujem da je Vukadinovic ciljano stavio 2,9 % da bi motivisao svoje birace da se aktiviraju, to bas moze da bude kontraefekat,da medju njima zavlada defetizam i da se odluce na sigurno,glas za SPN ili za neku desnicarsku opciju ako su im vec ti stavovi blizi.

A koja bi opcija bio Vukadinović? Levičarska? Teško.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da će NS preći cenzus, međutim, Jeremićev sinoćnji nastup u debati na RTS nije nešto što će ljude ubediti koji su opredeljeni za SPN da glasaju za njega. Potencirao je francusko-nemački sporazum svo vreme i postavljao njegovo odbacivanje kao uslov za buduće koalicije, praktično se njegov nastup ne razlikuje od Zavetnika. Isto sam svestan da bi u svakoj postizbornij koaliciji njegova partija bila remetilački faktor, sve ono čega su bili svesni i ljudi iz partija desnice kada su s njima, kao, pravili predizborne dogovore. 

 

Koliko vidim, niko nije danas objavio nikakva istraživanja javnog mnjenja, što je za IPSOS i Faktor Plus inače bio običaj da rade. Vrlo neobično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Jer, mislim da je glas za NS takodje i glas za SPN i da se velika vecina ljudi u SPN nada da ce NS preci cenzus.

 

Ne znam odakle dolaziš i šta se priča u tvom mestu, ali budi uveren da su u Beogradu NS i onaj njihov pajac predmet sprdnje i prezira i da niko ko je za SPN ne misli o njima ništa bolje nego o nekoj Zavetnici, Boškiću, Francuzu i sličnom genetskom otpadu.  Čak i gore jer se foliraju da su kao neka kao intelektualna priča (a u čemu se onda razlikuju od raspalog Francuza?) a u suštini su samo banda oportunista koja jaše na gluposti i godinama podgrevanom besu i nezadovoljstvu nedavača Kosova.

 

Mislim, ono, naravno, glasaj za koga hoćeš, slobodan si da veruješ u šta hoćeš (pa i u to da su VJ & NS i nekakva opozicija  🤡  režimu AV) ali ovaj tvoj kockalone je gora i opasnija opcija i od Koštunice svojevremeno pred 5.10. (Obrazloženje:  Ako si 2000 AD i mogao sebi da dopustiš da ti je Kosovo i busanje u srpske grudi glavna izborna priča i politički program, 2023 si licemer i jebeno zlo ako i dalje guslaš tu priču)

 

Da skratim, ako nisam bio dovoljno jasan - ukoliko bi SPN danas proglasili da bi posle izbora išli u koaliciju sa NS/Jeremićen bez da trepnem mene biralište ne bi videlo u nedelju. Ni mene ni moju porodicu, a i dosta onih koje znam.  I nisam jedini koji tako misli.  Ovde u Bgd. nam je više pun qrac tih licemernih nedavača Kosova i propagatora naci agende (Narode mooooj, valjaj se ti u govnima i blatu dok mi trošimo nasleđene pare po šopinzima u svetskim prestonicama, školujemo se - a i našu decu - po najprestižnijim univerzitetima.. ali Naaaarodeee moooj, ne zaboravi da ti sve to treba da mrziš, i Ameriku i Evropu, i ceo Zapad uopšte, jer hoće da nam otmu K.o.s.o.v.o... ). Posle 35 godina imam pravo više da to odjebem zauvek i ne pravim kompromis. 

Ako me (ti i ostali NS nedavači) pitate - A sa kim će onda da se ruši AV ako se - bar ja - tako lako odričemo nedavača

Iskreno, zabole me.

Imam svoj mikrosvet u kom funkcionišem i super mi je (pri čemu sam svestan da je sve što mislm da je moje zapravo moje samo zato što neko od njih još uvek nije bacio oko na to i poželeo da mi  to otme), a ovaj narod je zaslužio Dinastiju Vučić (posle tate idu Danilo, Vukan, Klokan, Zvekan...) - dok ih jednom ne skine u krvi.

Za 50 godina? Za 50 godina.

Za 100? Za 100.

 

Zato sam i u fazonu da nikog ne molim da izađe - ko hoće nek izađe, ko neće - nek ne izađe.  

 

 

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kompletna srpska desnica od NS, preko Zveri i Aveti do Koks poks budala nema nikakve veze sa pravom desnicom. Što se vidi i iz njihovih ekonomskih programa odnosno nepostojanja istih. Oni su svi redom samo grupa šovinista, klerofašista, mrzitelja svakog modernizma i "evropejstva", ksenofoba, ljubitelja četnika, nedićevaca  i ljotićevaca i koji bi da sve ostane isto (ili i gore) samo da oni budu Vučić umesto Vučića. Njihovi prirodni saveznici su SRS, SNS, Vacići i slični. Nema suštinske razlike između glasa za NS ili Zveri i glasa za SRS.

Ko god se nada da će "srpska desnica" pomoći rušenju Vučića i uspostavljanju normalnog i demokratskog društva u kome će postojati normalan politički dijalog, i borba ideja uz uvažavanje drugih verovatno veruje i u Deda Mraza i Zubić Vilu.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U tom smislu ne treba očekivati da će na republičkom nivou doći do bilo kakve promene, čak i ako "građanska" i "desna" opcija zajedno osvoje dovoljan broj glasova da formiraju vladu. U tom hipotetičkom slučaju moguće su dve opcije:

1. Građanska opcija prihvata sve zahteve desničara i ništa se suštinski ne menja.

2. Građanska opcija ne prihvata sve zahteve desničara i desničari prave vladu sa SNS.

 

Jedino čemu se možemo eventualno nadati da  dođe do nekih promena u Bgd.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I dalje je merilo svega i glavna priča na izborima srpstvo, količina srpstva, stepen srpstva, nedavanje Kosova, antizapadna paranoja, očuvanje tradicionalnog way of life (što je top topova najveći mogući bulšit u moru okeana bulšita), klanjanje (i bukvalno!!) SPC i veličanje iste one politike zbog koje smo 90ih redovno dobijali po njonji a 1999 i po pičci.
 
Uglavnom, sindrom leminga.
 
Stoga i moj prethodni upis...

Edited by fancy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...