Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Maharaja said:

Elem, da bi Vučić izgubio potrebno je imati slobodne medije i slobodan izborni proces. A pošto on to nikad neće dozvoliti, potrebno je minimum sledeće:
1. potpuni ekonomski slom, koji će pogoditi motionice kablova, ali i fabrike tipa Gorenje gde dosta ljudi radi za male pare i srećni su zbog toga.
2. raspad IT sektora, da bi se neke guzice pomerile
3. uvođenje viza, da bi pale šeme za ilegalni rad u inostranstvu, plus da bi se pomerile guzice kojima je dovoljno da skoknu na neki Wizz let do Španije ili Italije, i boli ih k. za ostalo.
4. da se vrati jedno pola miliona ljudi koji su legalno otišli.

U Vašingtonu je Nestorović dobio 6 glasova i bio treći na listi.

Osim ako neko od ovih mojih sa sela nije skoknuo do tamo, kako bi to objasnio?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Maharaja said:

Elem, da bi Vučić izgubio potrebno je imati slobodne medije i slobodan izborni proces. A pošto on to nikad neće dozvoliti, potrebno je minimum sledeće:
1. potpuni ekonomski slom, koji će pogoditi motionice kablova, ali i fabrike tipa Gorenje gde dosta ljudi radi za male pare i srećni su zbog toga.
2. raspad IT sektora, da bi se neke guzice pomerile
3. uvođenje viza, da bi pale šeme za ilegalni rad u inostranstvu, plus da bi se pomerile guzice kojima je dovoljno da skoknu na neki Wizz let do Španije ili Italije, i boli ih k. za ostalo.
4. da se vrati jedno pola miliona ljudi koji su legalno otišli.

Nista od ovih 4 nije realno da se dogodi. ALi moguca je peta opcija - da izgubi podrsku Zapada. On je nakon slucaja Banjska bio na ivici zileta, uspeo je da se izvuce za dlaku. Ali pitanje je kako ce proci prvom sledecom prilikom.  

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nicklord said:

Kako su krivi "urbani" ljudi što selo glasa za Vučića?

 

U selima Srbije živi tek 1,4 miliona ljudi, dok u gradovima Srbije živi 5 miliona ljudi.

 

BTW, koliko sam ispratio izbore Vučić je pobedio u Beogradu. Pobedio!

Mi od Beograda većeg grada nemamo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

U Vašingtonu je Nestorović dobio 6 glasova i bio treći na listi.

Osim ako neko od ovih mojih sa sela nije skoknuo do tamo, kako bi to objasnio?

I to sto je u pitanju Vasington, dok bi kod ljudi koji zive u americkim, kanadskim, australijskim.... provincijama, Nestor bi tamo jednostavno razbio! Ili Dveri ili Nestor. Eto takav je mentalni sklop. POgotovo po onim nasim klubovima. Tako da se ja ne bih bas pouzdao u te potencijalne povratnike. 

2 minutes ago, Ledd said:

 

U selima Srbije živi tek 1,4 miliona ljudi, dok u gradovima Srbije živi 5 miliona ljudi.

 

BTW, koliko sam ispratio izbore Vučić je pobedio u Beogradu. Pobedio!

Mi od Beograda većeg grada nemamo.

U centralnim gradskim opstinama je izgubio. I to uprkos , kljakavoj opoziciji (realno). 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Helena said:

Zbog ljudi sa sela Vučić vlada 12 godina?

Plus generalizacija da su svi nepismeni i sa osam razreda osnovne škole, ovde se obično traži izvor za takvu tvrdnju.

Jel Vučić Beograđanin, jel Nestorović neobrazovan, jel Miloš Jovanović neobrazovan?

Jel treba ući dalje i reći da su Miloševića na vlasti držali ljudi sa sela?

Urbani svojom pretpostavljenom inelektualnom veličinom koju eto, vole da istaknu, dozvole da izgube Beograd i Novi Sad.

Isto je i da opozicijom, nikad da shvati da se svaki glas broji (mada nije svaki jednako vredan, što reče Teofil).

Onda prebace na seljaci su krivi.

Pazi da jesu.

Pa centralne opštine gradova su glasale za opoziciju, sela i manja mesta nisu. Kako su za to krivi urbani, nisam razumeo i dalje? To što je Miloš Jovanović završio Sorbonu a sad srbuje, kakve veze ima? 

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ledd said:

 

U selima Srbije živi tek 1,4 miliona ljudi, dok u gradovima Srbije živi 5 miliona ljudi.

 

BTW, koliko sam ispratio izbore Vučić je pobedio u Beogradu. Pobedio!

Mi od Beograda većeg grada nemamo.

Vucic jepobedio u Mladenovcu, Obrenovcu, Sopotu, Grockoj, Batajnici i drugim vukojebinama, a ne u Beogradu. Palanka je problem, ne selo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Maharaja said:

Vučić da potpiše priznanje Kosova, ode u Prištinu i izljubi se sa Kurtijem, ne bi izgubio ni 1% glasača. Nema te stvari koje tabloidi i nacionalne frekvencije ne mogu ispeglati za dan, dva.

to je i milo mislio pa je pao iskljucivo jer je udario na crkvu....zvanicno ili nezvanicno priznavanje kosova(mada ovo drugo vec imamo) bi mu bila potpisana presuda da bi vrv morao da emigrira iz zemlje...on je nazalost pametniji od mila i naucio je od njegovog pada sta sme ,a sta ne sme...

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ledd said:

 

U selima Srbije živi tek 1,4 miliona ljudi, dok u gradovima Srbije živi 5 miliona ljudi.

 

 

Ali seljak kojem interes za svijet prestaje na medji njegovog imanja (a oko te medje se ili sudski ili kocem bori sa komsijom) zivi u 4 miliona ljudi u Srbiji.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ako hoce opozicija da pobedi Vucica, mora da dovede neke harizmaticne ljude na celo stranke. 

Ja to kazem kao neko ko je poslednja 3 izbora glasao za Vucica  jer su ovi iz opozicije toliko nadmeni i neharizmaticni da sam ja sistemski, iz inata to radio. 

 

Ovaj put sam glasao za Spn. Jer kao, kad vec nemam za koga, ajde  bar za ove koji imaju najvecu sansu. 

 

Ali, to nije resenje. 

Lazovic, Marinika, Ćuta, imaju tako neki odvratan egoisticni stav da je to neverovatno. 

 

Vucic u svemu tome deluje kao jedini covek iz naroda i to je problem. 

 

Potreban je neko prijatnog izgleda, da izgleda cak i pomalo tunjavo ali da ne lici na elitistu. 

 

Npr Miki Aleksic je okej. 

  • Love 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Ako hoce opozicija da pobedi Vucica, mora da dovede neke harizmaticne ljude na celo stranke. 

Ja to kazem kao neko ko je poslednja 3 izbora glasao za Vucica  jer su ovi iz opozicije toliko nadmeni i neharizmaticni da sam ja sistemski, iz inata to radio. 

 

Ovaj put sam glasao za Spn. Jer kao, kad vec nemam za koga, ajde  bar za ove koji imaju najvecu sansu. 

 

Ali, to nije resenje. 

Lazovic, Marinika, Ćuta, imaju tako neki odvratan egoisticni stav da je to neverovatno. 

 

Vucic u svemu tome deluje kao jedini covek iz naroda i to je problem. 

 

Potreban je neko prijatnog izgleda, da izgleda cak i pomalo tunjavo ali da ne lici na elitistu. 

 

Npr Miki Aleksic je okej. 

 

Vucic covjek iz naroda 🙂  Lazovic i Marinika egoisticni 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Darth Bane said:

I to sto je u pitanju Vasington, dok bi kod ljudi koji zive u americkim, kanadskim, australijskim.... provincijama, Nestor bi tamo jednostavno razbio! Ili Dveri ili Nestor. Eto takav je mentalni sklop. POgotovo po onim nasim klubovima. Tako da se ja ne bih bas pouzdao u te potencijalne povratnike. 

U centralnim gradskim opstinama je izgubio. I to uprkos , kljakavoj opoziciji (realno). 

 

43 minutes ago, Darth Bane said:

I to sto je u pitanju Vasington, dok bi kod ljudi koji zive u americkim, kanadskim, australijskim.... provincijama, Nestor bi tamo jednostavno razbio! Ili Dveri ili Nestor. Eto takav je mentalni sklop. POgotovo po onim nasim klubovima. Tako da se ja ne bih bas pouzdao u te potencijalne povratnike. 

U centralnim gradskim opstinama je izgubio. I to uprkos , kljakavoj opoziciji (realno). 

A ne, ti si pokušao da objasnim šta ti misliš da je bilo.

Nestorović je Beograđanin, visokoobrazovan, a veruje u ravnu zemlju i meša je sa vanzemaljcima-BUKVALNO.

Čovek koji, da bi završio studije, mora da uči i poštuje prirodne nauke.

On je upitan i za licencu lekara.

To je iz grada, kako?

Mali fašist Vučić je iz Beograda, kako?

I sad si pomerio fokus da sela na centralne gradske opštine, zašto ?

MC Leod ubacuje palanku u priču, palanke su dale Radmilovića, Glogovca, Savićević Radmilu?

Selo je dalo Teslu.

I selo vam je krivo.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nicklord said:

Pa centralne opštine gradova su glasale za opoziciju, sela i m ćeanja mesta nisu. Kako su za to krivi urbani, nisam razumeo i dalje? To što je Miloš Jovanović završio Sorbonu a sad srbuje, kakve veze ima? 

Ima-ne možeš upirati prstom u drugog dok ne počistiš svoje-ako je i izgubio, za koliko je izgubio, koja je to masa ljudi ipak glasala za sns?

Ne, ti ipak kukaš selo je krivooooo...nepismeni suuuu...

Link to comment
Share on other sites

Pa selo apsolutno i nosi Vucica, em je izlaznost ogromna (neko bi rekao razumeju svoju dužnost) em na toliku izlaznost apsolutnu većinu odnosi Vucic.

 

Indjija je bila apsolotno opstina demokrata, dok danas Vucic u celoj opstini ima 3/4 podršku....

 

Sve bivse demokrate danas su odani vojnici svom gazdi, a pred izbore su delili vaucere za kupovinu u vrednosti 3000 din, mahom socijalnim slucajevima i penzionerima sa izrazito niskim penzijama (ispod 200e)...

 

Takav mehanizam kupovine na izborima niko ne moze pobediti.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...