Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Dačić je izgubio oko četiri odsto na republičkim izborima, ali će koalicioni kapital zasnivati na osvojenim glasovima u Beogradu. 

 

Jer, Nestorović je takva lajsna da u njega niko ne može da se potpuno pouzda, ali je zato Dačić lojalni pas čuvar... I to će opet znati da naplati kada se bude formirala,vlada.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

Opet se nešto prducka i zamera opoziciji. Šta je trebalo, da se biju sa batinašima i nalete bandi na volej? Uradili su šta su mogli u ovom momentu. Kod žvalavog je i pogača i mač. Dobar rezultat šarlatana poput Nestorovića jasno govori o ovom narodu, ta dijagnoza je ovde postavljena odavno - anticivilizacija u svim oblicima i obličjima.

Baš tako. 
Preplašivanjem o ekonomskoj neizvesnosti, sejanju straha, borbi za kosovo, strani neprijatelji… ovo drustvo je postala jedna bajata mekika.

 

Svaki novom skandalom, svakim novvim ruglom su iznormlaizovani prethodni. Jer gradacija prethodne vrednosti na nivo normlanog, podrazumevajuceg i… legitimnog.

Takav kontinuiter dovodi do toga da je stvoren ambijent jedne anticivilizacije, bahatosto, nepristojnost.

Ko misli holistički i u ivoj državi on ke lud. Taj nije više niti sanjar niti entuzijast, on ima label ludog, neozbiljnog, pa čak i šarlatana.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Opozicija je izlaskom na izbore dala legitimitet pobedi naprednjaka, koji će sada odasvud iz sveta primati čestitke za trujumf demokratije i uspešno realizovan izborni proces.

 

A da opozicija nije izašla na izbore i da se posvetila borbi protiv kriminalnih radnji u predizbornim aktivnostima i na sam dan izbora, da su se borili za sređivanje biračkih spiskova, za medijsku ravnopravnost i za razdvajanje lokalnih od republičkih izbora, naprednjaci bi jednako kao i dosad imali većinu u parlamentu, ali ne bi imali legitimitet, pa bi stoga morali da učine neke ustupke za neke od narednih izbora.

 

Mi smo, ovako, zahvaljujući opoziciji koja je po ko zna koji put ispunila Vučićeva očekivanja, ostali možda i jedina zemlja koja istog dana ima lokalne i parlamentarne izbore (valda da režimu bude lakše da objedinjeno trijumfuje), te jedna od zemalja u kojima tužilaštvo ne reaguje prilikom očiglednog kršenja izbornih pravila i izbornog zakona.

 

I sad kad smo krunisali naprednjake, nazad u rupe i na gledanje zadruge.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, djole said:

Odakle ovo?

 

Pretpostavka, ispostavilo se netačna. Međutim, gradonačelnik bira tajnim glasanjem tako da će moći da se međusobno optužuju za to ko je dao par presudnih glasova.

 

Quote

Gradonačelnika bira Skupština grada, iz reda odbornika, na vreme od četiri godine, tajnim glasanjem, većinom glasova od ukupnog broja odbornika Skupštine grada.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_glavnom_gradu.html

Link to comment
Share on other sites

CESID BG, uzorak 74% , broj odbornika :

 

SNS 49

SPN 42

DSS 7

NES 6

SPS 6

 

Ako uđu Dveri i Zavetnici SNS i SPN gube po jednog i još dve liste gube po jednog ali to je već malo teže za izračunati napamet. U svakom slučaju čak i sa ulaskom Dveri SNS+SPS+NES imaju većinu, tada bi imali 58 ili 59. Bez dveri PArizeru praktično treba jednog da kupi iz NES i ima većinu, pod uslovom da su ovo tačni razultati ima tu još dosta uzorka a verovatno su one centralne opštine na kraju jer su tu najveće izobrne jedinice.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Hajde da napravim kratku analizu...

 

Što se tiče republičkog nivoa, SPN je osvojila koliko je bilo i realno, a dobro je što su osvojili više. Ludi Nestorović je svakako iznenađenje na svim nivoima, ali ne baš tako veliko. Ovde ipak ima 24% onih sa osnovnom školom i manje, a i mnogi od onih „školovanih” nisu baš inteligentni.

 

Na osnovu izjave dr Avaxa, ovaj... Nestorivića se čini da je već krenuo u cenjkanje jer to što kaže da neće ni sa jednima ni sa drugima deluje kao da tvrdi pazar, mada verujem da nije problem da mu neko iz SNS „objasni” kako će voditi Beograd patriJotski ili da će kupiti nekoliko odbornika.

 

Nije loše ni ako nesuđeni pevač da ostavku na mesto šerifa SPS-a, a dobro je što su dobili malo glasova. Dok se pevač uvlačio u analni otvor SNS-u, Antić, koji je stajao iza njega, kao da je plakao. Mogao bih se zakleti da sam mu video suze u očima. Toma Fila i Peđa Kvisko Marković su delovali kao popišani.

 

Aleksić se na konferenciji SPN-a nalupetao kao da je išao kod Čede na crash course iz PR-a i probao malo supstanci koje ovaj drugi konzumira. Mahanje rezultatima sa minornih izbornih mesta mi deluje kao kada je upravo pomenuti pevač pre više godina čitao rezultate iz Svinjara. Ne znam da li je iko primetio, ali odvalio je cifru od 40.000 dovedenih birača, što je oko 800 autobusa. Pošto u pitanju nisu čačkalice, ti autobusi bi se lako videli. Malo mi je čudno i opravdanje da se i dalje glasa na velikom broju mesta, ali i pored toga su mogli da nešto urade sa  bar 50% uzorka. Ukoliko je to bilo moguće u vreme kada pametni telefoni nisu bili ni u planu, a internet imao minoran kapacitet u odnosu na danas, ne znam šta se toliko čeka. Po svoj prilici su se zaigrali u procentima i sada ih je sramota da priznaju poraz. Marinika i Milivojević su se trudili da to malo izglade, ali slabo.

 

Jedino što može da im pomogne jeste da se uozbilje sada kada imaju više mesta na republičkom nivou i da delovanje spoje sa lokalnim nivoom. Tu će samo pucati sebi u nogu ako nastave sa idiotskim izletima, već je potrebno da vrše opstrukciju rada svih tela u kojima učestvuju kada je to neophodno i da ne uzimaju učešće u raznim odborima. Videćemo šta će biti od svega toga.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

Hajde da napravim kratku analizu...

 

Što se tiče republičkog nivoa, SPN je osvojila koliko je bilo i realno, a dobro je što su osvojili više. Ludi Nestorović je svakako iznenađenje na svim nivoima, ali ne baš tako veliko. Ovde ipak ima 24% onih sa osnovnom školom i manje, a i mnogi od onih „školovanih” nisu baš inteligentni.

 

Na osnovu izjave dr Avaxa, ovaj... Nestorivića se čini da je već krenuo u cenjkanje jer to što kaže da neće ni sa jednima ni sa drugima deluje kao da tvrdi pazar, mada verujem da nije problem da mu neko iz SNS „objasni” kako će voditi Beograd patriJotski ili da će kupiti nekoliko odbornika.

 

Nije loše ni ako nesuđeni pevač da ostavku na mesto šerifa SPS-a, a dobro je što su dobili malo glasova. Dok se pevač uvlačio u analni otvor SNS-u, Antić, koji je stajao iza njega, kao da je plakao. Mogao bih se zakleti da sam mu video suze u očima. Toma Fila i Peđa Kvisko Marković su delovali kao popišani.

 

Aleksić se na konferenciji SPN-a nalupetao kao da je išao kod Čede na crash course iz PR-a i probao malo supstanci koje ovaj drugi konzumira. Mahanje rezultatima sa minornih izbornih mesta mi deluje kao kada je upravo pomenuti pevač pre više godina čitao rezultate iz Svinjara. Ne znam da li je iko primetio, ali odvalio je cifru od 40.000 dovedenih birača, što je oko 800 autobusa. Pošto u pitanju nisu čačkalice, ti autobusi bi se lako videli. Malo mi je čudno i opravdanje da se i dalje glasa na velikom broju mesta, ali i pored toga su mogli da nešto urade sa  bar 50% uzorka. Ukoliko je to bilo moguće u vreme kada pametni telefoni nisu bili ni u planu, a internet imao minoran kapacitet u odnosu na danas, ne znam šta se toliko čeka. Po svoj prilici su se zaigrali u procentima i sada ih je sramota da priznaju poraz. Marinika i Milivojević su se trudili da to malo izglade, ali slabo.

 

Jedino što može da im pomogne jeste da se uozbilje sada kada imaju više mesta na republičkom nivou i da delovanje spoje sa lokalnim nivoom. Tu će samo pucati sebi u nogu ako nastave sa idiotskim izletima, već je potrebno da vrše opstrukciju rada svih tela u kojima učestvuju kada je to neophodno i da ne uzimaju učešće u raznim odborima. Videćemo šta će biti od svega toga.

 

Nije rekao da je 40k ljudi DOVEZENO, nego da je 40k ljudi dobilo licne karte i "nasilno" prebaceno u Beograd. Vrlo je moguce da su SNS-ovci na nekim mestima glasali umesto tih ljudi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...