Jump to content

Recommended Posts

56 minutes ago, Barkley#34 said:

Kakva pogibija Kingsa od Pelikana i to kod kuće. Gubili su 50 razlike (!) u 4/4, na kraju "samo" 33.

 

Usao da pogledam statse ko nas sve natrtio:

 

image.thumb.png.db5877d8f02dd23fd738248e93b767cb.png

 

:

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Sjajna rampa ali mi je isto tako sjajan Vembijev rad ruku, koordinacija i okret sa sve zadnjom promenom. Toliki čovek a sve to izvede tako tečno. Anđušić bi se tačno ušinuo da pokuša nešto slično. :classic_biggrin:

Da,sve 5, i onda.....skoci sa rukama i tijelom ka kosu kao najgori amater. 🫣

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

 

kakve se asistencije pisu jokicu ovo je smejurija. zapisnika isprozivati kao onog iz memphisa iz prosle sezone.

Meni je generalno strasno, sta se sve u NBA priznaje kao asistencija.
Na ovom snimku je najkriticnija treca situacija, gde Marej lagano napravi 3 driblinga nakon urucenja, pre polaganja. Ne kapiram kako to moze da bude asistencija.
Ali vidjao sam i gore stvari. Finta suta na trojci, pa 2 driblinga i naskok, priznaje se kao asistencija. Ili onaj outlet pas igracu, negde oko centra, koji mora 3 driblinga da napravi + euro step da bi zavrsio na obrucu, i to se cak pise.

Ali nije samo to problem, samo na ovom snimku ima jos porblematicnih stvari. Koraka, nesviranih faulova i svasta nesto. Bas je negledljiva regularna sezona, u pljeofu se to barem malo koriguje.
Cini mi se da kad bi pustio snimak nekome ko prvi put gleda kosarku, i ovlas mu objasnio par osnovnih stvari, da ne bi imao pojma sta i zasto se desava na terenu, vezano sa pravilima. Utisak je kao da ista ne postoje ili nisu jasno definisana, te da se poptpuno proizvoljno primenjuju. Bas bezveze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Meni je generalno strasno, sta se sve u NBA priznaje kao asistencija.
Na ovom snimku je najkriticnija treca situacija, gde Marej lagano napravi 3 driblinga nakon urucenja, pre polaganja. Ne kapiram kako to moze da bude asistencija.
Ali vidjao sam i gore stvari. Finta suta na trojci, pa 2 driblinga i naskok, priznaje se kao asistencija. Ili onaj outlet pas igracu, negde oko centra, koji mora 3 driblinga da napravi + euro step da bi zavrsio na obrucu, i to se cak pise.

Ali nije samo to problem, samo na ovom snimku ima jos porblematicnih stvari. Koraka, nesviranih faulova i svasta nesto. Bas je negledljiva regularna sezona, u pljeofu se to barem malo koriguje.
Cini mi se da kad bi pustio snimak nekome ko prvi put gleda kosarku, i ovlas mu objasnio par osnovnih stvari, da ne bi imao pojma sta i zasto se desava na terenu, vezano sa pravilima. Utisak je kao da ista ne postoje ili nisu jasno definisana, te da se poptpuno proizvoljno primenjuju. Bas bezveze.


Meni pored svega nabrojanog najvise smeta da se ne igra odbrana pod nasim razumevanjem odbrane. Ima tu i individualnog truda i pokusaja ali niti pomoci, niti timske odbrane, niti defanzivnih rotacija, ponekad imam utisak da je svako utrcavanje lagano polaganje jer se igrac sa strane pomoci uopste ne cima da baci pogled preko ramena.

Najvise mi to upada u oci nakon gledanja EL u petak, ako zabodem par sati posle NBA tekmu, kao nebo i zemlja iako su igraci u NBA po svim parametrima i talentovaniji i atletski mocniji.

Regularna sezona je zaista negledljiva i iz godine u godinu je to sve nekako sve gore i gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fulcu se opet vratio onaj problem sa ramenom gde ne može normalno da šutira, to se videlo i na nekim zagrevanjima dok je bio povređen tako da je i upitno da li je uopšte imao problem sa kolenom ili su pokušavali da mu saniraju ovo rame. Imam ga na fantaziju pa su mi stizale notifikacije i ti apdejtovi o oporavku su dosta čudni bili i izgledalo je kao da je više oko toga nego koleno. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sombor Shuffle said:

Meni je generalno strasno, sta se sve u NBA priznaje kao asistencija.
Na ovom snimku je najkriticnija treca situacija, gde Marej lagano napravi 3 driblinga nakon urucenja, pre polaganja. Ne kapiram kako to moze da bude asistencija.

 

prve tri asistencije veze sa vezom nemaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Kakva pogibija Kingsa od Pelikana i to kod kuće. Gubili su 50 razlike (!) u 4/4, na kraju "samo" 33.

Mislim da Pelicansima leze Kingsi, kapiram da su ih ove sezone svaki put dobili i to ono bas ubjedljivo da nije ni zanimljivo bilo ni u jednom mecu 😄 
 

eo bas sad gledah, 84p razlike u 4 meca sto su ih dobili ove sezone, kombinovano.

A cus na kraju ce jos NBA se ogrijesit o Draymonda, htio tobos da se penzionise a tek treba tih 100m ugovora od Warriorsa da mu "legne", vazi druye.

Edited by MrTwister
Link to comment
Share on other sites

Inace, bilo je i ovo sinoc. Video sam jutros skraceni snimak, konkretno deo gde ga ovaj iz Pistonsa gura, ali evo Vind postavio produzenu verziju, sa objasnjenjem
 

Ne kapiram u cemu je fora, da li je u nekom od prethodnih puta pogodio zicu kod nekog od sudija, pa ga sad kolektivno kecaju. Samo znam da se ovo sad vec standardno desava, i to na svakoj utakmici barem po jedna ovakva nebuloza, a obicno vise.
Sinoc ih je bilo nekoliko, a isto tako u prvom mecu protiv Detroita je dobio ono presmesno iskljucenje.

Nije ni on bezgresan, razume se. Ume da pretera i da izgubi kontrolu, kad krene da se dernja sudijama u lice, ali obicno i bude kaznjen za to. Pa i sto se tice faul baitovanja i flopovanja, nije ni na to bas imun.
Ali je takodje sigurno da se ostalim zvezdama skoro pa nikad ne svira, ovo sto se sada njemu vec redovno radi.
Valjda nece biti ovoga u plejofu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Jebi ga. Zato je fleksibilnost važna. 

Da ne bude zabune @freethrow i @uini, baš mi je krivo zbog njega, igra fenomenalno ove sezone. Htedoh da ukažem na važnost fleksibilnosti, ispalo trapavo. 

 

Kad smo kod povreda, i Ja Morant ode za sezonu 😞 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...