Jump to content

EuroCup 2023/24


goldberg

Recommended Posts

Neverovatna mi je fascinacija Pjanidjanija Armadom. Tezak bezveznjak da nemam reci da opisem. Kontam i da nema mnogo opcija na klupi, ali izbaci ga iz igre brate, probaj nesto drugo.

 

Gledao sam i Buducnost jedan deo utakmice. Ima tu dosta potencijala i svidja mi se kako je sklopljena ekipa. Za ovu Olimpiju su klasa. Pozitivan utisak mi je ostavio Ilic koji igra odvazno i hrabro nakon ozbiljnih povreda. Par puta je autoritativno zakucao pod kosem, a imao je i par blokada uz odlican skok.  Na kraju su stigli veliki zaostatak, ali je Wright promasio tezak flouter.

 

Ziveo League pass!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Howie Roseman said:

Šta se dešava sa Kaboklom, još nije debitovao za Veneciju?

 

Koliko sam ispratio, nikad se on nije ni pojavio kod njih. Nešto tipa saopštio im je da emotivno nije u stanju da igra za njih...

 

Sve u svemu, idiot kojeg čega suspenzija.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, MrTripleDouble said:

Na kraju su stigli veliki zaostatak, ali je Wright promasio tezak flouter.

I neposredno prije toga bacili zicer kontru u bunar...

 

Inače Steven Enoch igra za Turk Telekom, oko 7 puta bolji centar od lešine Kaminskija.

Link to comment
Share on other sites

Dusan Miletic laganih 5 blokada. Proslo kolo 29 indeks korisnosti, ovo 20. Kako je krenuo ozbiljno preti da bude u par najkorisnijih centara u Evrokupu.

2 minutes ago, Beonegro said:

Inače Steven Enoch igra za Turk Telekom, oko 7 puta bolji centar od lešine Kaminskija.

 

Kaminski je doveden kao 4/5 opcija (dakle petica dok ne dodje petica), on bi trebao da donese ono sto nije dobijeno u Brodzianskom. Petica se trazi. Ostoja je rekao da ce doci sigurno. Kada bude dosao centar (za 20 dana ili mesec i 20 dana kako god) Kaminski ce biti bek ap Ledeju na 4 a Smajlagic i Koprivica bek ap na 5 novom centru. Bizmak Bijombo je u vrhu zelja koje se cekaju. Ovo mi prenosi prijatelj Partizanovac, poprilicno dobro obavesten.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Brat od Korneta said:

Kada bude dosao centar (za 20 dana ili mesec i 20 dana kako god) Kaminski ce biti bek ap Ledeju na 4 a Smajlagic i Koprivica bek ap na 5 novom centru. Bizmak Bijombo je u vrhu zelja koje se cekaju. Ovo mi prenosi prijatelj Partizanovac, poprilicno dobro obavesten.

Tvoj prijatelj partizanovac pokušava da racionalizuje totalni promašaj u selekciji.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Brat od Korneta said:

Dusan Miletic laganih 5 blokada. Proslo kolo 29 indeks korisnosti, ovo 20. Kako je krenuo ozbiljno preti da bude u par najkorisnijih centara u Evrokupu.

 

Kaminski je doveden kao 4/5 opcija (dakle petica dok ne dodje petica), on bi trebao da donese ono sto nije dobijeno u Brodzianskom. Petica se trazi. Ostoja je rekao da ce doci sigurno. Kada bude dosao centar (za 20 dana ili mesec i 20 dana kako god) Kaminski ce biti bek ap Ledeju na 4 a Smajlagic i Koprivica bek ap na 5 novom centru. Bizmak Bijombo je u vrhu zelja koje se cekaju. Ovo mi prenosi prijatelj Partizanovac, poprilicno dobro obavesten.

Delimično tačno. Da, traži se 5, a idealno 5/4, ali Bijombo je ponuđen i mogli bi odmah da ga potpišu, ali je mišljenje struke da je dotični, citiram, drvo koje hoda, pa se čeka nešto bolje. Takođe, ostao je žal za Riverom iz Makabija, pošto je bio jeftin igrač i da se nije čekao Mirotić, njega bi verovatno potpisali. Njega su videli na obe centarske pozicije, mada je on meni čista petica. 

 

Plej se ne traži. Ovo je informacija od pre tačno 12 dana i jedino neko ko je pričao sa Želimirom lično bi mogao da ima pouzdaniju xD Šteta što nemam ovakve stvari i za KKCZ : D 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Howie Roseman said:

Šta se dešava sa Kaboklom, još nije debitovao za Veneciju?

Ja cuh da ce on i Bacon ce igrati za onu neku drugoligasku ekipu iz Izraela koja iz nekog razloga redovno igra vs NBA ekipa u preseasonu 😄 

Zao mi je sto ovako izgubi Buducnost jer iako nisu igrali dobro, jos kraduckaju sudije citav mec, vracaju se 10x a na kraju gubis na 2 nerealne gluposti pa nekako bzvz osjecaj. Svaki mec dosad imas osjecaj da u toj ekipi igraju sve neki mesari koji odbrane dana u zivotu odigrali nijesu i jedini nacin da nekog zaustave je faulom pa da to nekako objasni ovih 30 bacanja svaki mec vs njih u prosjeku koji bude svaki mec dosad. 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Delimično tačno. Da, traži se 5, a idealno 5/4, ali Bijombo je ponuđen i mogli bi odmah da ga potpišu, ali je mišljenje struke da je dotični, citiram, drvo koje hoda, pa se čeka nešto bolje.

 

Ja koliko znam Bijombo je dobar defanzivac a to je ono sto im fali na 5. Pritom kolko vidim je i solidan je skakac. Prethodne 2 sezone imao je 4 skoka za 14 minuta prosecno. Imao je solidnu ulogu u timu koji je prethodne 2 sezone igrao cetvrtfinale u Nba. Ima odredjenih mana u napadu ali Partizan je generalno jako kvalitetan napadacki. Avramovic, Douzer, Panter, Ponitka, Naneli, Ledej, Kaminski, Smajlagic, 8 igraca koji su sposobni da postignu dvocifren broj poena u Evroligi.

 

Da smo imali Bijomba u 21/22 umesto Cirbesa ili prosle umesto Martina siguran sam da bi izborili top8 i prizeljkivao sam ga kod nas leta 2021. ali je na kraju ipak potpisao za Finiks i to tek u Januaru.

 

Licno bih se zabrinuo kada bi potpisao za kkp.

 

1 hour ago, Beonegro said:

Tvoj prijatelj partizanovac pokušava da racionalizuje totalni promašaj u selekciji.

 

Po meni jos jedan kvalitetan centar je solidno jaca linija visokih igraca nego prethodne sezone i ne znam sta je promasaj u selekciji. Sve i da Kaminski ostane na 5 (a siguran sam da nece) tek je odigrao jednu utakmicu.

 

Otisao je Lesor koji je tesko zamenljiv, ali Kaminski+jos jedan centar ce doneti vise ukupno od samog Lesora, plus imas igraca vise ako se neko povredi ne mora da ti igra neko 35minuta. Plus se ocekuje napredak i Smajlagica i Koprivice jer se u godinama u kojim bi trebalo da napreduju a obojica su veliki talenti, narocito Smajlagic.

 

Link to comment
Share on other sites

Mora li i ovde o Partizanu koji ni ne igra u ovom takmicenju? Imate temu tog kluba pa tamo pisite o njihovom prelaznom roku.

 

Sto se tice takmicenja, gledao sam TT-Buducnost i zavrsnice Slask - Cluj, Venezia - Paris, Cedevita - Joventut. Slask je bas los, ono nije ni nivo Zadra, imali 15 razlike, 7 razlike 2 minuta pre kraja i sve prosuse na kraju. No, za Cluj igraju Jones (ex FMP), Mokoka (ex Mega), DJ Seeley koji je podsetio sve na stara dobra vremena, Eddie (ex Fenerbahce), Stipanovic. Nezgodna ekipa koja moze da se bori i za sam vrh tabele u losijoj grupi B.

 

Za Cedevitu je sve jasno, tu valjaju samo Cobbs, Blazic i Matkovic. Sve ostalo je tezak promasaj do teskog promasaja. Ne znam sta je sa Dragicem, ali sa njim i Omicem umesto ova cetiri bezvezna stranca ova ekipa bi izgledala mnogo bolje. Saw, Jones, Stewart, Armand, pa to ni Igokea ne bi uzela.

Link to comment
Share on other sites

Zavrsnica Vulvs - Besiktas za udzbenike kako usrati sve zaradjeno. Eurocup at its best! Besiktas ulazi u poslednjih 40tak sekundi sa +7 i uspeva da izgubi. Maseno polaganje, pa izvodjenje lopte u ruke protivniku. Alimpije mislim da se i dalje dere na svoje igrace, a tekma je zavrsena pre 2h.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geronimo said:

Zavrsnica Vulvs - Besiktas za udzbenike kako usrati sve zaradjeno. Eurocup at its best! Besiktas ulazi u poslednjih 40tak sekundi sa +7 i uspeva da izgubi. Maseno polaganje, pa izvodjenje lopte u ruke protivniku. Alimpije mislim da se i dalje dere na svoje igrace, a tekma je zavrsena pre 2h.

Ništa gore nego kad igrači pomisle da je urakmica rešena, i kakve su dve trojke pogodili vukovi :23: što se obično u takvim situacijama dogodi, druga je bila pod faulom +1

Alimpije uzima dva tajmauta u 20 sekundi, al džaba. Košarka je čudo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pera Bozic nece da izgubi pa to ti je 🙂 .

Trojka za produzetak ala Oli-Partizan. Zasto se vise tu ne pravi faul na +3? Bolest Grega Popovica ili su EL/EC sudije dobile direktivu da se takav faul svira kao namerna? Ili strah od Hardenovski retardiranih 3 bacanja?

Meni je umece pravljenja pametnih faulova uvek bilo bitno i interesantno. Nekako znak da si u utakmici.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Geronimo said:

Besiktas ulazi u poslednjih 40tak sekundi sa +7 i uspeva da izgubi. Maseno polaganje...

 

Bilo je zapravo +7 na 24 sekunde do kraja kada su imali kontru i to promaseno polaganje nakon kog se jedan od njih bespotrebno kaci na obruc iako su pokupili skok u napadu! 80:87 je bilo.

 

A pre toga su na 45 do kraja pogodili jedno bacanje kad su otisli na +7 i onda 33 sekunde pre kraja Wolves-i promasili trojku. 

 

Posle tog promasenog polaganja primaju trojku posle timeout-a na 18sekundi do kraja, 83:87, pa Wolves-i prave brzi faul na 17s do kraja, pogadjaju samo drugo. 83:88... Na 10sekundi prave faul na sutu za 3p, usledilo je 3+1, 87:88. Onda Alimpijevic trazi timeout. Gube loptu i primaju kos 89:88, jos jedan timeout. Izvode loptu, imaju sut prakticno za pobedu i lik masi ceo obruc sa poludistance. Ostaje 1.7 sek i bacanja za Wolves-e, koji mase prvo, greskom daju drugo (hteo je lik da promasi). 90:88. Izvode loptu pasom preko celog terena i cak imaju sut za 3p, jos jedan pokusaj za pobedu ali dosta tezak, jednom rukom u padu, lopta od table kaci malo obruc ali ne ulazi... 

 

Ludilo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

^^Meni se cine i ova londonska, a i ona situacija u Pireju idealnim za pravljenje faula na pola terena. Situacije su identicne - lopta se izvodi ispod kosa protivnika, 6-7s do kraja. Nema potrebe da se sat iscedi do kraja, vec moze faul vec posle 2-3sek, dovoljno daleko od linije za tri poena. Mada moram priznati da su obe napadacke ekipe uradili po par pasova, sto svakako otezava dobar faul. 

Ok, verovatno lakse reci nego uciniti. Nesportska (urezano mi je 'namerna', samo uz naprezanje predjem na drugu notaciju) mi je tu najveci rizik, krajem prosle sezone je bilo par njih u slicnim situacijama...

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Geronimo said:

Zavrsnica Vulvs - Besiktas za udzbenike kako usrati sve zaradjeno. Eurocup at its best! Besiktas ulazi u poslednjih 40tak sekundi sa +7 i uspeva da izgubi. Maseno polaganje, pa izvodjenje lopte u ruke protivniku. Alimpije mislim da se i dalje dere na svoje igrace, a tekma je zavrsena pre 2h.

 

Da li je realno? Ja sam drugo poluvreme vecim delom ispratio zbog fantazija i bas na tih plus 7 u poslednjem minutu promenio na neki drug basket jer sam smatrao da je reseno, a moj covek nije bio na parketu, cak sam danas iscitavao statistiku meca, a nisam primetio da je Besiktas izgubio :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...