Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

4 hours ago, Don Dusko said:

E ovoga nema u KLS!Da u istom kolu puknu Zvezda i Partizan!

 

Zato je doba ABA liga!

 

Dovoljno je pogledati fudbalsku ligu Srbije (koja je avion za mucenu KLS) da se vidi zasto je ABA liga dobar projekat u teoriji iako u praksi nema vise novca u regionu za klupsku kosarku (osim Vucica koji ulaze milione jer je iskompleksiran, kao i dobar deo javnosti u Srbiji).

 

Svako ko prica o KLS i mocnoj domacoj ligi neka mi navede bar jedan klub iz Srbije koji je u stanju (ili je bio u stanju u poslednjih 25 godina) da se bori za titulu ili igra EL (zasto da ne, pa zar mi nismo zemlja kosarke, kako su sad infrastruktura i interesovanje gledalaca odjednom problem). Da neko sutra donese dekret da vise nema servisiranja dugova i da jedan od dva projekata ide u 4. ligu, ABA bi prezivela i svi bi je i dalje gledali (mislim, losija KKCZ, KKB, KKCOL, pa to smo imali pre 4-5 sezona + Zadar, Igokea, Mornar...). KLS bez Partizana je besmisleno takmicenje jednog kluba, njegove filijale, skole kosarke jednog menadzera i gomile klubova za mizernim budzetima kojima su Z. Nikolic, Gordic ili Lazic bogovi kosarke koji su ih udostojili svog prisustva.

 

Sto se tice atmosfere mrznje i nacionalizama, pa to je problem klubova koji uce navijace da su bogom dani, da moraju da pobedjuju, da je svaki mec pitanje zivota ili smrti. Potpuno je normalno da navijaci Zadra ne podnose Cibonu, Crvenu zvezdu, Partizan, uopste da malo ko tu koga moze da smisli za vreme meca jer su ti klubovi krem exYU kosarke koja je nekada znacila nesto.

 

U poslednje dve sezone je postalo normalno da nas sa SNS medija stalno zapljuskuju stavom kako ABA treba da se pretvori u KLS, sa jednim rivalstvom i 10-12 klubova kojima ce biti cast sto dele parket sa dve takve velicine od klubova.

 

Jednostavno, ako sport pratis samo zbog toga sto ti je neko rekao da tvoj klub mora stalno da bude u vrhu, to onda nije zdrav odnos prema sportu nego lecenje nekih kompleksa. Kao kada Vucic pomene kako je dobio vise glasova nego Milanovic i KGK zajedno - mislim, tip em krade glasove, em ima svu moc u zemlji, em poredi babe i zabe i to ga ne sprecava da tvrdi kako je on najbolji, najlepsi i najpametniji u regionu i sire.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko bih voleo da Buducnost osvoji Abu i da ostavi blizance bez El uhhh. Napio bih se od srece iako nisam popio kap alkohola od dočeka nove godine  a verovatno ni necu do tada. 

 

Lepo bi bilo da se namesti da Buducnost izbaci Partizan a Cedevita Zvezdu ili čak obrnuto posto im leže i da finale bude Cedooli-Buducnost. 

Iako se Cedooli raspada ove sezone ali eto, da se nadamo nekoj ludoj sreći. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih, za pocetak, da vise ne gledamo oba kluba u evroligi sa 15+ miliona budzeta, to ce biti jedan veliki pomak nabolje sto se tice regionalne lige.

 

Prvo, ako se zna da samo sampion igra EL, svaki mec u ABA ce postati bitan, nece biti ovog cirkusa koji KKP pravi od svojih meceva vec trecu sezonu zaredom, ako i dodje do "zeljenog finala beogradskih giganata kosarke" to ce biti borba na krv i noz, a ne revijalnih pet meceva kojima je cilj da se usreci domaca publika.

 

Drugo, ako jedan klub ostane bez EL i ogromnog budzeta i drugi klub ce morati da smanji budzet, jer vrhovni komandant svakako nece dozvoliti da se "nikad vece rivalstvo" pretvori u dominaciju jednog kluba. Prosto, kada je KKP bio u EC, em su oni imali manji budzet, em je KKCZ imala na 5 samo Kuzmica i Mitrovica, a ne cetvoricu evroligaskih centara.

 

Ostali klubovi, kakvi god da su, nisu javno ispoljavali osionost, prezir i bahatost prema projektu ABA lige na nacin na koji su to radila iskljucivo dva kluba. Samo oko ta dva kluba postoje price kako ne treba igrati ABA ligu, kako su oni iznad svega toga, kako su im samo Real, Barca i PAO ravni, kako svi klubovi iz regiona treba da propadnu ("ne treba razvijati njihove klubove"), a ovi iz Srbije da glume poslusne marionete kao sto se vec desava u fudbalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih iskreno volio da moj klub dobija barem 10 miliona od drzave, ali bih volio da taj projekat vode ljudi koji ce znati sta da urade sa tim novcem, da klub ima svoje skaute, da sportski direktor ne bude postavljeni fikus, da klub ima neku viziju, da se stranci ne dovode rekao mi je ovaj ili preko yt snimaka ili svojevremeno da budemo Miskova prcija.
Isto tako, pretpostavljam da ste i vi zamisljali da kad su porasla sredstva da ce klubovi imati znacajniji pomak u odnosu na prethodni budzet, ali se to nije desilo...

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2024 at 1:20 PM, Marvin said:

Tebi sad ne valja kad KKP gubi u ABA ligi a ne valjda ni kad jedan klub (ili dva) non-stop pobedjuje

 

Pa naravno kad ste skinuli gaće izašli nemotivisani Splitu na megdan :57:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2024 at 1:20 PM, Marvin said:

Tebi sad ne valja kad KKP gubi u ABA ligi a ne valjda ni kad jedan klub (ili dva) non-stop pobedjuje

 

Meni ne valja kada jedan ili dva kluba imaju 99% moci i uticaja u svojim rukama i sprdaju se sa ligom, kada mediji malo - malo pa najavljuju izlazak ovih klubova iz lige (kao "sta cemo vise da uveseljavamo razna sela, nismo mi isti nivo").

 

To je ono sto ne valja i to je ono sto se broji, a ne stanje na tabeli u evropskoj klupskoj kosarci gde se desava da neki Hapoel, Venezia ili Ulm osvoje domacu ligu, a kao nagradu dobiju odlazak svih bitnih igraca i sklapanje novog tima sa ogranicenim sredstvima.

 

Sustina je da poraz u ABA ligi treba da boli, a ne da se i ta liga pretvara u nebitno takmicenje, pa onda Partizan prvo izgubi od SC Derbija pa osvoji ABA ligu, ali to nije ni bitno jer "se zna ko mora da igra EL sa ovih prostora".

 

Mi smo, fakticki, imali samo jednu sezonu (od 2012.) u kojoj KKCZ ili KKP nisu bili ubedljivo najveci favoriti za osvajanje lige (jer su imali dosta ili enormno veci budzet od konkurencije).

Link to comment
Share on other sites

Čudna situacija u Ljubljani. Pukl izgleda tražio da se izbaci Filip Čović iz hale. A ovaj umesto da izadje, kao vrti nešto telefon i palamudi

 

edit: Ipak izašao na kraju, posle rasprave sa delegatom. Prekid trajao par minuta.

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

I to uz samo jednu izgubljenu...

 

Nek namesti taj šut za tri više. Nije lik kome idu ispod blokova tek tako, šutira čim oseti prostor, ali mu jednostavno procenti nisu dobri. Prošle sezone 24% za tri, ove sezone 26%. Talentovan je za košarku, vidi se i po pregledu igre i sposobnosti da kreira, telo mu je samim tim što sa 204cm može i na 2 i na 3 već sada i na EL nivou, samo će verovatno šut spolja odrediti da li će taj nivo zasluženo dostići.

Dečko inače ima tek 19 godina, a još pre 3 godine je debitovao za prvi tim Mege, pa ako se može reći da stagnira već 2 sezone, to je zato što sa šutem "tapka u mestu". A decision making mu ide na bolje...

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2024 at 7:06 PM, StefanPG said:

Ja bih iskreno volio da moj klub dobija barem 10 miliona od drzave, ali bih volio da taj projekat vode ljudi koji ce znati sta da urade sa tim novcem, da klub ima svoje skaute, da sportski direktor ne bude postavljeni fikus, da klub ima neku viziju, da se stranci ne dovode rekao mi je ovaj ili preko yt snimaka ili svojevremeno da budemo Miskova prcija.
Isto tako, pretpostavljam da ste i vi zamisljali da kad su porasla sredstva da ce klubovi imati znacajniji pomak u odnosu na prethodni budzet, ali se to nije desilo...

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока


 

 

Zna li se budzet za roster Buducnosti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...