Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Ne znam kako neko moze da izjednacava Ledejeve poteze sa Lazicevim faulovima. Cuj sekirica, pa svaki treci igrac lupa sekirice. Jedno je biti prljav i bezobrazan igrac u granicama kosarke i fer pleja, kao sto je slucaj sa Lazicem i Kalinicem recimo, ali tu su sudije da sankcionisu njihove faulove ukoliko postoje. Za ovo sto Ledej radi faul nije adekvatna sankcija, niti tehnicka, niti nesportski. Ja ne znam koji igrac je imao ovoliku istoriju udaranja protivnickih igraca po glavi, u medjunozje, podapinjanje noge, uletanje u kolena, laktovi u rebra i ledja, itd... I to za svega dve i po godine. Sanogo i Everton? Prljavi i neoprezni igraci, ali nista sto nije vidjeno u svetu fudbala. Ni prvi ni poslednji zadnji vezni fudbaleri koji s vremena na vreme nekoga nagaze kramponima ili ulete opasni klizeci, ali toga u fudbalu ima na svakoj drugoj utakmici. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Mile1 said:

Samo toliko da nije isao jedno 10x namerno povredi nekog igraca inace stvarno jedan top igrac u svakom pogledu

Jbg, znam da je teško sa razumevanjem pročitati dve rečenice na srpskom. Biće bolje.

 

37 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Bukvalno.

 

I meni deluje iz ovog ugla, da je naš, ili da sam navijač kkP, da ga jednostavno ne bih gledala istim očima. To nije dvoličnost, to je jednostavno potpuno druga emocija doživljavanja situacije.

 

Zato je Rudi meni jedan od omiljenih igrača ever, ja ga recimo nikada nisam videla kao toliko prljavog igrača, kao većina forumasa svih ovih godina.

To se vidi kad odigra utakmicu bez prljavština, eto protiv Žalgirisa pre neki dan. Da je takav uvek, svako bi ga poželeo u svom timu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Ne znam kako neko moze da izjednacava Ledejeve poteze sa Lazicevim faulovima. Cuj sekirica, pa svaki treci igrac lupa sekirice. Jedno je biti prljav i bezobrazan igrac u granicama kosarke i fer pleja, kao sto je slucaj sa Lazicem i Kalinicem recimo, ali tu su sudije da sankcionisu njihove faulove ukoliko postoje. Za ovo sto Ledej radi faul nije adekvatna sankcija, niti tehnicka, niti nesportski. Ja ne znam koji igrac je imao ovoliku istoriju udaranja protivnickih igraca po glavi, u medjunozje, podapinjanje noge, uletanje u kolena, laktovi u rebra i ledja, itd... I to za svega dve i po godine. Sanogo i Everton? Prljavi i neoprezni igraci, ali nista sto nije vidjeno u svetu fudbala. Ni prvi ni poslednji zadnji vezni fudbaleri koji s vremena na vreme nekoga nagaze kramponima ili ulete opasni klizeci, ali toga u fudbalu ima na svakoj drugoj utakmici. 

Ma sve sto vise izjednacavaju, sve vise postaje glupo. Pokusavaju da nadju paralelu, posebno to moze da se vidi od kk ekipe i onda su nasli Lazica kao legitimnu paralelu sto veze sw vezom nema. 
 

Ono sto mi je zapalo za oko je @Barkley#34 za sada jedini ovde sa njihove strane cije objave rado citam i sa kim se moze konstruktivno raspravljati. Zivjelo Pancevo!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bad said:

Ja kad sam igrao košarku, obožavao sam kad me čuva neko kao Lazić. Znaš da će te povući za ruku, da će se postaviti za faul u napadu, ma da ćeš krv propišati da daš koš. Ali draže mi je bilo preko takvog defanzivca dati 10, nego duplo više preko mlakonje.

Na takvima sam efektivno primenjvao Pecaros style odbranu i brzo su odustajali.

:classic_biggrin:

Just now, Pacino said:

Zivjelo Pancevo!

Pusti Pancevo - drz`se zeta.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je sasvim svejedno kako komsije dozivljavaju Ledeja. Svi imamo oci… neko gleda, neko odluci da zmuri. 
Takodje, velika je razlika izmedju borca i prljavog igraca. Svrstavanje doticnog u prvu kategoriju je klasicna relativizacija.

Neko cisti prasinu, neko je samo prekrije… stvar izbora.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sharp said:

Čuj sudije glavni problem. Spin kojeg se ne bi ni najveći spin doktori posramili. Majstore, da ova trojica izađu u majicama EL (a sva tri su EL sudije u koje se toliko kuneš) i da se prije utakmice pusti EL himna da vidiš kako bi priča bila drugačija jer bi se svi odjednom počeli normalno ponašati. 

Ovako kad ovo sve ne liči na sportsku utakmicu već na zoološki vrt tebi ne trebaju sudije već krotitelji divljih zvijeri.

Verujem da @Brat od Kornetanije mislio da su sudije poimence problem nego to što su sudije iz regiona pa se na njih pravi neverovatan pritisak od strane oba kluba i onda imamo situaciju kao od sinoć. I ne može samo jedna strana biti kriva kada se jasno vidi da obe rade iste stvari. Nema tu ko je prvi počeo, to uopšte nije bitno. Opet, da je osnovni problem liga, odnosno oni koji je vode i to stoji. Da li bi strane sudije to uspele da ishendluju ne znam, ali vredelo bi probati jer to mi se čini kao jedina stvar koja je bi mogla doneti rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Na takvima sam efektivno primenjvao Pecaros style odbranu i brzo su odustajali.

:classic_biggrin:

Pusti Pancevo - drz`se zeta.

:classic_biggrin:

Hahahaha zet ne pise cesto, vise on cita na ovim temama.😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zeljko i Ledej su problem, nek se vrate Muta i Karanhodzic i sve će biti ok, ali onda neka druga ekipa postaje problem, pogotovo ako ta ekipa krene da ulaze i pravi moćan tim...



Bez tenzija Covic ne moze, kad je sve ok onda kreću da isplivavaju razne stvari oko same kosarke, koje pokazuju da za x godina covek nije u stanju da napravi rezultat u el I da je to alarm koji ga mora smeniti.


Ali navijaci Zvezde gledaju random stranca u Partizanu, a ne koren svog problema...


Jednom rečju Srbija i udbasko navođenje mete

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ledej jeste veliki borac i top igrač. Sinoć nije dao koš iz igre, ali je izrudario poene sa bacanja samo tako i izvudio 80% faulova koje su naši napravili.

 

Takođe je i neverovatno prljav i bezobrazan. Neke od njegovih prljavština čak nisu ni racionalne, u smislu da će doneti benefit za njegovu ekipu.

 

Kad se sve sabere, on je ipak igrač koga želiš u timu ako je cilj pobeda - pobeda po svaku cenu, bez biranja sredstava. A to što je atmosfera takva da je pobeda nad večitim rivalom bitnija od toga da li će biti mrtvih* je jedan malo ozbiljniji problem od Zeka Ledeja.

 

*Htedoh da napišem da sinoć za deo publike koja se mandriloidno ponašala pod uticajem hormona pobeda jeste i bukvalno bila bitnija od toga da li će neko da nastrada, ali zapravo nisam siguran. Možda je bitnije od pobede da se izdivlja, iskače i ubaci što više upaljača u teren.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ledej jeste problem, ali to nema veze sa njegovim igračkim kvalitetima.

 

Niko neće napadati Doužera ili Exuma, koji su nas igrački uništili daleko više nego Kefej, zato što su primer kako treba da se ponaša profesionalni sportista.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, crni_bombarder said:

Bez tenzija Covic ne moze...
...
Ali navijaci /insert name here/ gledaju random /insert name here/, a ne koren svog problema...

 

Kolega, idi malo vidi šta je sa tvojim korenovim sistemom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Barkley#34 said:

Jbg, znam da je teško sa razumevanjem pročitati dve rečenice na srpskom. Biće bolje.

 

Ti to nazivas da je igrac prljav ja za to imam neki drugi izraz koji nije za ovoj forum. Nastavi da zmuris i dalje

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ledej je odlican igrac. Neverovatno koristan i zahvalan. To sto je prljav ne znaci da nije i hustler i borac. Mislim da nema diskusije oko svega toga.

 

E sad, kako Partizanovi navijaci gledaju na njega, a kako ostali... pa i Drejmonda Grina su navijaci Voriorsa voleli, jer uprkos svemu , stvarno donosi mnogo ekipi.

A kako neutralni gledaju prema Grinu, otrpilike se moze dobiti odgovor i u ovom slucaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mile1 said:

Ti to nazivas da je igrac prljav ja za to imam neki drugi izraz koji nije za ovoj forum. Nastavi da zmuris i dalje

Ja dok žmurim bolje vidim nego ti dok zuriš u nešto.

Edited by Barkley#34
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niko ne osporava da je Ledej kvalitetan igrač koji mnogo toga donosi svom timu. Ali oni kontakti nakon šuta i istorija povređivanja igrača ipak nisu deo dosijea mnogo njih. Kad je sinoć uspeo da isprovocira onim odvratnim udarcem u stomak sekund nakon šuta, inače kao špricer hladnog Rokasa, jasno je da se radi o igraču koji ima problem... 
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...