Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

171 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Just now, akisaki said:

Mozda se nisam dobro izrazio.Izvodim loptu ispod kosa,vreme ide i stane recimo na 21sec do kraja napada a prodje jos par sekudi.Ti kazes da ce se vreme vratiti na 21sec(i koliko je ostalo do kraja utakmice),napad se nastavlja od 21sec.I sve to zbog toga sto sudije nisu primetle zaustavljanje vremena.Ok.A sta ako ja trazim celendz na to(ako imam pravo da ga trazim zbig toga).I oni su gledali snimak da vide koliko je vremena proslo od zaustavljanja sata do mrtve lopte.Ne interesuje ih sto sat stoji.I da je bio kos u tom vremenu oni bi ga priznali.To.je debilizam jer ja kao odbrana mogu da kazem da vreme stoji(zar to nije materijalna povreda pravila igre).

Drugo kazes da je Ledej napravio faul u mrtvom vremenu.I bio bi sviran da je nameran a kako ocigledno nije nameran onda nije faul?Zar nije i to glupost.

Mislim gleda se da li je igrac gazio liniju auta,liniju za 3 poena ali eto nismo u toku igre videli da je sat stao i nema veze sto to vidimo na ponovljenom snimku,merimo vreme koje je proslo do prekida.

Sad opet teoretsko pitanje.Oni su ustanovili da je proslo 10sec od trenutka zaustavljanja sata do mrtve loote.Hices da mi kazes da je recimo do kraja utakmice bilo 8 sec,sat stao,izdesavalo se sto se izdesavalo,svirano pidbacivanje,ali pregledom snimka se utvrdi da je proslo 1osec od zaustavljanja sata,ne bi bilo podbacivanja nego bi bio kraj utakmice?

 

Da. 

 

Na ovo ostalo ne znam što drugo da ti kažem osim da su pravila takva i to već neko vrijeme. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sharp said:

 

Da. 

 

Na ovo ostalo ne znam što drugo da ti kažem osim da su pravila takva i to već neko vrijeme. 

Hvala na odgovoru.

P.S.izvini na pravopisnim greskama.Nezgodno ovo niško pivo ili količina.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

Inace, sto se tice korektnog Alekse koji je pozeleo da "oba tima iz Srbije (jer Srbija ima samo dva kosarkaska kluba, ajde, to je nebitno) igraju EL i sledece sezone", da je neko napisao ili rekao da zeli da KKP i KKB igraju EL bio bi optuzen za provociranje i dizanje tenzija, isto tako da je neko napisao da KKCZ i KKB treba da igraju EL i finale ABA lige svake sezone.

 

Dakle, u pitanju je klasican populizam, ako nesto godi vecini u krdu, onda je potpuno nebitno sta misli manjina, udri u ulagivanje vecinskom misljenju, koga briga za ljude koji zele da vide i drugacije finale, zanimljiviju ligu, ne zele "slike iz BG koje obilaze svet", navijace KKB, KKCOL, bilo koga drugog?

 

Jos je u toj izjavi Aleksaaaa pomenuo i "dace Bog", to malo asocira na stav da oni koji u Boga ne veruju i ne mogu da se smatraju Srbima, sto je potpuno isti vid populizma.

Eno ga i Štimac prica na tviteru da je ova utakmica pokazala da je i Zvezdi i Partizanu mesto u El. Ljudi odvaljeni od realnosti, vec zive leteće taksije 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DejoLazaKalina said:

Eno ga i Štimac prica na tviteru da je ova utakmica pokazala da je i Zvezdi i Partizanu mesto u El. Ljudi odvaljeni od realnosti, vec zive leteće taksije 

 

offtopik:

 

Stimac nije SNS.

 

Sto se tice toga ko zasluzuje a ko ne zasluzuje, na pocetku sezone treba da se znaju pravila, a ne da ni sad nije sigurno koje mesto vodi u evroligu. Smesno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sharp said:

 

 

 

Vidim da spominjete ulaženje u cilindar Davidovca na podbacivanju, da, desilo se upravo zato što je Pukl bacio loptu ukoso na njegovu stranu umjesto ravno, zato je odmah i zvao da se ponovi. 

Meni nije izgledalo da je ponovio podbacivanje iz tog razloga, već što loptu nijedan od igrača nije dodirnuo, pa je pala na parket. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da Željku zasmetao kalendar ove godine,a prošle nije imao zamerku kada smo čekali Partizan 20 dana i totalno ispali iz takmičarske forme.

Nije valjda da je to zaboravio 🤔

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

Zanimljivo da Željku zasmetao kalendar ove godine,a prošle nije imao zamerku kada smo čekali Partizan 20 dana i totalno ispali iz takmičarske forme.

Nije valjda da je to zaboravio 🤔

Znaci aba je bitnija od PO el.

 

 

Vrlo zanimljivo, ali Covicu i jeste on samo na nju i gleda.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neki moj utisak je da su sudije imale par gresaka na obe strane, ali su svaku kompenzovale vec u sledecem napadu. 

Onaj faul nad nedovicem se jasno vidi iz drugog ugla, gde ga Kaboklo saplice. 

Faul nad Jagom mi deluje kao greska, iz drugog ugla se i tu vidi lakat Alekse ali ipak mi vise vuce ka tome da nije faul. 

 

Imalo je gresaka i sa druge strane o kojima se ne prica, prvi napad 3/4 cist faul Doziera na Bolomboju, faul nad Lazicem kod onog prodora..  

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, propolis said:

Zanimljivo da Željku zasmetao kalendar ove godine,a prošle nije imao zamerku kada smo čekali Partizan 20 dana i totalno ispali iz takmičarske forme.

Nije valjda da je to zaboravio 🤔

Na sledecoj konferenciji smetace mu vozac klupskog autobusa, jer ih je previse drmusao na putu do dvorane pa je igracima i strucnom stabu pripala muka....

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
43 minutes ago, crni_bombarder said:

Znaci aba je bitnija od PO el.

 

 

Vrlo zanimljivo, ali Covicu i jeste on samo na nju i gleda.

Nije bitnija, naravno.

Partizan je prošle god imao 5 dana između Reala i SC, 6 dana između SC i Olimpije, 7 dana između 2. i 3. utakmice sa Olimpijom i 7 dana između Olimpije i Zvezde.

Otuda je malo iznenađenje sinoćnja žalba na ovogodišnji kalendar i želja da bude više zgusnut. Opet, ima pravo čovek da promeni mišljenje. A možda mu ni prošle god nije odgovaralo, samo nije komentarisao.

Edited by MarioKempes
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MarioKempes said:

Nije bitnija, naravno.

Partizan je prošle god imao 5 dana između Reala i SC, 6 dana između SC i Olimpije, 7 dana između 2. i 3. utakmice sa Olimpijom i 7 dana između Olimpije i Zvezde.

Otuda je malo iznenađenje sinoćnja žalba na ovogodišnji kalendar i želja da bude više zgusnut. Opet, ima pravo čovek da promeni mišljenje. A možda mu ni prošle god nije odgovaralo, samo nije komentarisao.

 

Da mu nije odgovaralo kapiram da bi imao primedbu bez obzira što je Partizan poveo 2:0 u seriji. 

Ako nešto nije dobro,nije dobro jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
6 hours ago, Problem sa licnim greskama said:


Mislim da jeste zbog toga. Cak je objasnjavao nasim igracima da ju je bacio suvise u desno.

 

I drugo podbacivanje nije bilo dobro, opet je malo u desno (ili levo) bacio.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Unknown said:

Kako ljudi nije faul alekse, namerno je podigao lakat i udario jaga u triceps desne ruke. Je l realno da neko osporava tu odluku sudije?

Kontakt laktom je postojao, bez sumnje, tacno ispod ramena (malo ispod miske) pa onda jos Aleksa podize svoj lakat do te mere da udara Jaga u lakat. Jago sapravo i nije proklizao, pokusao je produzenim i usporenim korakom da izbaci Aleksu ali kad je osetio kontakt prosto je odlucio da mu je bolje da padne... 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@Magia ne znam sta ti je smesno 😄 ne moras da verujes meni, veruj svojim ocima a ne prtzn.net i kojekakvim screenshotovima ili snimcima takve rezolucije gde se nista ne vidi. 

 

Evo ti namesteno na usporeni snimak, jasno se vidi lakat Alekse, pogledaj Jagov misic a onda u nastavku pogledaj dres kako mu pomera, pa onda jos Aleksa podize svoj lakat, nemoj mi reci da je to prirodno pomeranje ruke prilikom trcanja.

 

Dvojica sudija su dosudila ovaj faul, ne jedan. 

 

Dakle kontakt je postojao. Sad, moze se diskutovati da li je to dovoljno za faul. Ja bih rekao da jeste. 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem sam kontakt, problem je što se pojedincima ovakvi kontakti vise od deceniju dopuštaju kao igra u meso, dok sa druge strane to se svira, a ti pojedinci u el često nakon 5 6 min dobiju drugi faul što ovde ne pamtim kad se desilo...

 

 

Takodje kriterijum za nesportsku Zvezdi je iz perioda pre 15+ godina, baš je potrebno da nekog ozbiljno sabijes da bi se svirala( mada nisam to jos video, pa ne znam da li se i sme uopste svirati ustvari)...

 

 

Tako da ako na jednoj strani vise od decenije pustas isti kriterijum, onda nemoj na drugoj smešnoj ekipi što se defanzivne agresivnosti tice sve svirati, dolazi se do situacije apsolutne demotivisanosti za igranje ovih utakmica nažalost, dok druga strana grize parket i priprema se cele godine za maj/jun( videti pod Davidovac, Dobric pa i Lazic uvek dobro nacentrira ruku za ovaj period).

 

 

Što se organizacije tice top je bila, sem naravno u smislu vređanja, ali to nažalost će biti i u mecu/mečevima gde će KKP biti domaćin.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, crni_bombarder said:

Nije problem sam kontakt, problem je što se pojedincima ovakvi kontakti vise od deceniju dopuštaju kao igra u meso, dok sa druge strane to se svira, a ti pojedinci u el često nakon 5 6 min dobiju drugi faul što ovde ne pamtim kad se desilo...

 

 

Takodje kriterijum za nesportsku Zvezdi je iz perioda pre 15+ godina, baš je potrebno da nekog ozbiljno sabijes da bi se svirala( mada nisam to jos video, pa ne znam da li se i sme uopste svirati ustvari)...

 

 

Tako da ako na jednoj strani vise od decenije pustas isti kriterijum, onda nemoj na drugoj smešnoj ekipi što se defanzivne agresivnosti tice sve svirati, dolazi se do situacije apsolutne demotivisanosti za igranje ovih utakmica nažalost, dok druga strana grize parket i priprema se cele godine za maj/jun( videti pod Davidovac, Dobric pa i Lazic uvek dobro nacentrira ruku za ovaj period).

 

 

Što se organizacije tice top je bila, sem naravno u smislu vređanja, ali to nažalost će biti i u mecu/mečevima gde će KKP biti domaćin.

 

Dobro je, razumeli smo. Jos u ponedeljak :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Dobro je, razumeli smo. Jos u ponedeljak :classic_biggrin:

 

 


Pregoreo čovek. Ima jedno 70 postova o suđenju. I svaki put kad se pojavi snimak koji ga demantuje, prebaci priču na “zadnjih deset godina”. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, MarioKempes said:

Nije bitnija, naravno.

Partizan je prošle god imao 5 dana između Reala i SC, 6 dana između SC i Olimpije, 7 dana između 2. i 3. utakmice sa Olimpijom i 7 dana između Olimpije i Zvezde.

Otuda je malo iznenađenje sinoćnja žalba na ovogodišnji kalendar i želja da bude više zgusnut. Opet, ima pravo čovek da promeni mišljenje. A možda mu ni prošle god nije odgovaralo, samo nije komentarisao.

 

Ekipa mu je posle Reala bila u kanalu, zamalo od SC nije ispao.

Zato je i izdejstvovao ovakav raspored. E sad, zasto mu je doktor robotike to dopustio ... a bilo je jasno o cemu se radi, ne bi ni do finala dobacio

Link to comment
Share on other sites

Znam, naravno. Svako se bori za ono što mu odgovara. Prošle god odgovaralo na 7 dana (Par umoran, Zve odmorna i spremna), ove god odgovara na 2 dana (Zve matora i ranjena, Par spreman i mlađi).

Nije on ni svetac ni Patrijarh, pa da mu zameramo što nešto nije dosledan, prošle god jedno, ove drugo. Čovek je košarkaški trener, gleda isključivo kako najbolje da dođe do rezultata za svoj klub (i to odlično radi već 30+ god, najbolji u svom poslu), kao i svi drugi u sportu.

Slično je i za KLS. Prethodne 2 god nije igrao, ove hoće, iako se baš ništa nije promenilo. Procenio da sada ima neki interes ili obavezu i sve ok.

Ne bih mu secirao baš svaku izjavu.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MarioKempes said:

Znam, naravno. Svako se bori za ono što mu odgovara. Prošle god odgovaralo na 7 dana (Par umoran, Zve odmorna i spremna), ove god odgovara na 2 dana (Zve matora i ranjena, Par spreman i mlađi).

Nije on ni svetac ni Patrijarh, pa da mu zameramo što nešto nije dosledan, prošle god jedno, ove drugo. Čovek je košarkaški trener, gleda isključivo kako najbolje da dođe do rezultata za svoj klub (i to odlično radi već 30+ god, najbolji u svom poslu), kao i svi drugi u sportu.

Slično je i za KLS. Prethodne 2 god nije igrao, ove hoće, iako se baš ništa nije promenilo. Procenio da sada ima neki interes ili obavezu i sve ok.

Ne bih mu secirao baš svaku izjavu.

 

 

Iako je najveći srpski trener ikada mislim da je to nepristojno i potcenjivacki prema srpskoj ligi,a i košarci.

Srpska liga u košarci ne može da ne bude obaveza i ko iz nje ulazi i izlazi kako hoće mora biti sankcionisan.

 

Zato će Aba liga da traje još godinama iako je neki očigledno žele srušiti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je jako loše da bilo ko ne igra KLS, posebno jedan od dva najznačajnija kluba. Ali, to je druga tema.

Ovde sam pisao da ne vidim razlog da se nešto iznenađujemo što je Obradović prošle god bio za jedno, a ove za sasvim drugo, po pitanju rasporeda. Takav mu trenutni rezultatski interes.

Često se ljudi zanesu, pa očekuju da je on (valjda zato što je najbolji trener) neki kosmički pravednik, borac protiv zla i neviđena moralna gromada. Košarkaški trener, i to je to. Najbolji u Evropi. Dovoljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...