Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ne znam šta ste očekivali od skupštine Čovićevih poltrona.  Legenda kaže da su se na skupštini jednom usudili čak i da postave pitanje gazdi. Mislim da je glasilo "šta će nam Raduljica?" Odgovor još nismo dobili...

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, suptil said:

Znaci nista od famozne pozicije 4 i posle skupstine... 

A nema. 39 parazita se okupilo, tukao se viski s ledom, valjalo se i pojest štogodj, ne valja na prazan stomak. Odgledala se i poneka epizoda Boljeg života, ponio je Bagzi projektor od kuće. Za dobro raspoloženje zadužen je bio saljivdzija s tvitera naš Dozet. Sve je kako treba, brod plovi ka sigurnoj propasti, kormilo zaglavljeno, popravit ga nema ko. A i da ima, bole ga k...i.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta mi je bolje, sama izjava da treneru ne treba dozvoliti da bira igrače ili ovi sto tu izjavu brane preko GM/Sportskog direktora kao da ne znaju ko je na toj poziciji...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trener treba da sastavlja tim, ali naravno da ne moze da radi sta hoce. Dusko jeste dobar trener, ali je bure baruta i nikad ne znas kad ce da eksplodira neka luda ideja. 

 

Sasvim mi realno zvuci info da je Dusko odbio nekoliko predloga za poziciju 4 jer je imao navodni dogovor sa Polonarom, koji je na kraju propao. A Tobi je dosao jer sa pozicije 4 nismo imali šut, pa je trener zamislio da to kompenzuje sa Tobijevim šutem spolja. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Unknown said:

Trener treba da sastavlja tim, ali naravno da ne moze da radi sta hoce. Dusko jeste dobar trener, ali je bure baruta i nikad ne znas kad ce da eksplodira neka luda ideja. 

 

Sasvim mi realno zvuci info da je Dusko odbio nekoliko predloga za poziciju 4 jer je imao navodni dogovor sa Polonarom, koji je na kraju propao. A Tobi je dosao jer sa pozicije 4 nismo imali šut, pa je trener zamislio da to kompenzuje sa Tobijevim šutem spolja. 

 

 

Čudno kako to samo kod nas svi treneri naprasno polude, postanu čudni, uvrnuti...Baš baš čudnovato

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar tekst Plavšića. Dugo nisam pročitao ovoliko kritike na račun upravljanja klubom. Oseća se i njegova rezigniranost vođenjem kluba. 

Mislim da se ovde previše sere po Plavšiću i izvlače neke stvari iz konteksta. Treba biti u njegovoj koži i srati po domaćoj osnovi kao što mi seremo ovde. Ipak su tu i bivši i sadašnji reprezentativci, koje gledaju i njihove porodice i prijatelji. Dosta bi tu bilo povređenih i uvredjenih. Plus ko zna koji moćnici sa mačom iznad glave.

Po meni sasvim korektan tekst i baš se bez potrebe trebi svako slovo.

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Sa porazom u Berlinu i pobedom Valensije i Partizana i zvanično smo završili sa svim nadama oko plej ina. Neka je sa srećom ABA liga, KLS i KRK svima koji slave. 

Ako bi dobili preostalih 9/11 imali bi sanse.. u teoriji

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Petar1995 said:

Ako bi dobili preostalih 9/11 imali bi sanse.. u teoriji

Nemamo nikakve šanse. Završili smo sa EL. Ne zanosite se više.

Edited by Čočo
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, dzakala said:

Cekamo Brata od Korneta, da nam posalje koliko treba da dobijem za play in

Teško. Ne verujem da postoji bilo ko, ko i dalje veruje da ćemo mi u plej in. Nama je za to čudo potrebno da dobijemo skoro sve utakmice. Mi bre tri vezane ne možemo da dobijemo kamoli 6 i više..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_79 said:

Dobar tekst Plavšića. Dugo nisam pročitao ovoliko kritike na račun upravljanja klubom. Oseća se i njegova rezigniranost vođenjem kluba. 

Mislim da se ovde previše sere po Plavšiću i izvlače neke stvari iz konteksta. Treba biti u njegovoj koži i srati po domaćoj osnovi kao što mi seremo ovde. Ipak su tu i bivši i sadašnji reprezentativci, koje gledaju i njihove porodice i prijatelji. Dosta bi tu bilo povređenih i uvredjenih. Plus ko zna koji moćnici sa mačom iznad glave.

Po meni sasvim korektan tekst i baš se bez potrebe trebi svako slovo.

Tekst jeste dobar, konačno neko da napiše nešto o Dejanu Davidovcu u negativnom kontekstu. Koliko god ja voleo njega, suština je da je on u Rusiji zaboravio da igra košarku i poprilično je nazadovao.

 

Imao je on i ranije jako loš ulazak u sezonu, ali sve to bi nekako kompenzovao u finišu sezone, kada je neretko bio jedan od ključnih ljudi za osvajanje titula.

 

Podsećam vas, radi se o igraču koji je zajedno sa Filipom Čovićem igrao jedinicu i sa njima dvojicom u timu smo uspeli da u plej ofu savladamo te godine i te kako kvalitetnu Budućnost, a pre toga eliminišemo Partizan, uz konstataciju da nismo mogli tada da računamo na povređenog Reglanda.

 

Možda bi on bio bolji da ne igra na četvorci, ali iskreno sumnjam, apsolutno ništa nisam video od čoveka koji ima i te kako zavidan košarkaški IQ, a nimalo nisam bio zadovoljan ni njegovim partijama na Svetskom prvenstvu i već tada mi je ličllo da smo se zajebali.

 

Derbi kao derbi, može da ode na obe strane, ali utisak je da će ostati veliki žal za ovom evroligaškom sezonom, jer na osnovu budžeta, deluje zaista da smo mogli i morali dosta više. Propustili smo sjajan momentum nakon trijumfa nad Partizanom i više nema prostora da se bilo šta uradi, iako ne bi smelo zaista nikog da iznenadi ako sledeća tri meča u Evroligi koja usput igramo na našem parketu dobijemo.

 

Od svega mi je možda i najžalije što nisam imao priliku da još makar jednom u Areni pogledam Nemanju Bjelicu, kad je već sve sa rezultatima ispalo ovako kako je ispalo. Nije da bi sa njim bilo gore od ovoga. Ne krivim ja ni Duška, ni Čovića, ni ko god je bio zadužen za dolaske recimo Nejpira i Tobija, to je skoro svako od nas smatrao punim pogotkom pred početak sezone, ali ono što nisam video nijednom do sada osim u onom meču protiv Armanija u gostima su krvava kolena, bacanje za svaku loptu, borbenost, požrtvovanje.

 

Jebiga. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I ja sam razmišljao o ovome, žao mi je što nismo odgledali poslednji ples Tea i Belog, i to zajedno, i to u crveno-belom.

Pristao bih unapred na 14-o mesto u EL, u zamenu za sliku na kojoj njih dvojica dižu pehar npr. ABA lige. 

Ostaje uteha da je Miloš razbio sve zablude i predrasude frustriranih navijača i zaplesao kako niko nije očekivao, čak ni mi koji smo verovali da još ima magije u tim rukama i glavi.

Želim mu da u narednim godinama (ili godini) teren zameni funkcijom u voljenom klubu.

A top10, treba ipak malo ozbiljnija organizacija za to, ne može one man band. Dobro je da nam košarka to i dalje dokazuje...

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je moglo. Pre par godina ona ekipa sa Fajeom, Perperogluom, Simanicem, Beronom ( dosao iz Eskidšehira)  koji je do tada bio skoro nepoznat, je bila monogo jeftinija i bolja ekipa, a igrali smo EK.

 

 

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, No name said:

Naravno da je moglo. Pre par godina ona ekipa sa Fajeom, Perperogluom, Simanicem, Beronom ( dosao iz Eskidšehira)  koji je do tada bio skoro nepoznat, je bila monogo jeftinija i bolja ekipa.

 

Da, samo što si tada imao Milana Tomića. I obzirom da smo igrali EC, nekim čudom je Čovke dozvolio da trener izabere nekoliko pojačanja.

Vrv jer su bili pre…prejeftini.

Od njih četvorice koje si nabrojao, Tomić je doveo Peperoglua (veterana na zalasku karijere) Fajea ( ako se ne varam za 90.000 eur iz Grčke) i anonimnog Berona iz turske ekipe donjeg ešalona.

Daj bože da su u tom momentu sva trojica koštali 500-600.000 eur. Manje nego jedan Davidovac sada u svakom sl.

 

Tomić bi bio idealan sportski direktor koji bi se u dogovoru sa trenerom bavio transferima. Uz normalnog predsednika naravno koji bi to dozvolio.

Edited by The_Big_S
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K.Dot said:

Sve ovo što smo gledali ove sezone mogli smo i sa 60% manjim budzetom. 4-5 miliona je max gde Čovićevo trenersko umeće dolazi do izražaja. 

 

dobili bi jednu ili dve utakmice slučajno

..nekako uspevamo da previdimo kako nije jedino nama poskočio budžet, već skoro svim ekipama

..

mislim, slažem se da bi isto ovo postigli sa dvaipo-tri miliona manje, pošto napier košta dva miliona.

al' ajde sad nabavi delorean pa da se vratimo u leto 2023 i sprečimo čovketa i duška da pazare shabazza

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledam juce Samnera iz Zalgirisa, 4 godine je stariji i iskusniji od Smarta, puno jaca reputacija, 150+ odigranih nba utakmica, stigao u Evropu jos u novembru i krajem januara izgleda kao totalni diletant kojeg ne smes poslati na teren jer pravi 3 sranja po minutu.

 

Moramo biti strpljivi sa Dzavontom, ovo za sad je vise nego solidno, moze se ispostaviti kao jedna od retkih pozitivnih stvari iz ove sezone.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Plan, kontinuitet i strpljenje mogu (a ne moraju uvek) da donesu uspešan rezultat u većini delatnosti, pa i sportu.

Može i drugačije, ali samo incidentno i kratkog daha. 

Prvi mandat Dejana Radonjića (koji je granični EL/EC trener) to pokazuje, ne trebaju ti vanzemaljci da bi napredovao. A stalni napredak, makar i malim koracima, je uvek bolji od instant uspeha.

Od kad je Zvezda (znam, doktor) odustala od strpljenja i kontinuiteta 2017. od tada i kreće lagano nezadovoljstvo, koje vremenom raste, pa prelazi u frustraciju. Ne zato što nema titula (bude ih) ili topEL plasmana, nego što nema napretka.

Stagnacija ubija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...