Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

15 minutes ago, Don Dusko said:

Zvezda: Partizan je uzurpirao Arenu

  Hide contents

"KK Crvena Zvezda prinuđen je da se obrati javnosti izuzetno nezadovoljan činjenicom da uprkos konkretnim dogovorima sa rukovodstvom Beogradske Arene oko ravnopravne podele termina za treninge našeg prvog tima i svih mlađih selekcija – dana 03.11.2023.godine još uvek nema ni jedan termin na raspolaganju za treninge svih selekcija našeg kluba u toj dvorani koja je u vlasništvu grada Beograda i Republike Srbije!

KK Crvena zvezda imao je konkretan dogovor da se termini u velikoj i maloj sali Štark arene ravnopravno dele ali sada smo primorani da konstatujemo da je jedan klub (konkretno KK Partizan) uzurpirao tu dvoranu, za koju ima vrlo povlašćene cene zakupa (koje ne izmiruje na vreme, uostalom kao ni porez Republici Srbiji).

KK Crvena zvezda je rad sa svim mlađim selekcijama (koje za razliku od nekih igraju igraju nacionalna prvenstva i nisu raspuštene) od ključne važnosti, a verujemo i da je od ključne važnosti za interes srpske košarke!

Konačno, da li moramo da podsećamo da je Beogradska Arena sa svim svojim pratećim objektima (u koje spada i mala dvorana) – javno vlasništvo ovog grada i zemlje, a ne privatno vlasništvo pojedinaca, niti KK Partizan!

KK Crvena Zvezda očekuje hitno rešenje ovog problema i nećemo dozvoliti više nikakva nemušta objašnjena i ‘kupovinu vremena’ u kome sve naše selekcije gube treninge, vreme I takmičarsku sezonu!", saopštili su crveno-beli.

Inače, Zvezda naredni meč u Areni igra protiv Budućnosti u nedelju od 19.00 časova.

 

 

https://www.b92.net/sport/euroleague/vesti.php?yyyy=2023&mm=11&dd=03&nav_id=2426715

 

Covicu izgleda nije dosadno...

Okej, sad je jasno zbog cega se smucamo od hale do hale i nijedan trening nemamo u Areni. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Nije mu dosadno ali saopštenje je skroz na mestu. Promenili smo sve hale u Beogradu kako bi trenirali a u Areni igramo utakmice bez treninga. Ako je Arena data na korišćenje i jednom i drugom klubu onda oba kluba treba podjednako da je koriste. A ne da mi menjamo svakojake fiskulturne sale a oni da se prće i šire po Areni. Bezobrazluk. 

I Partizan je ove sezone trenirao u Zemunu i u Hali sportova(za ovo nisam siguran ali mi se cini da sam video na nekom klipu). Meni se cini da je ovde akcenat vise na mladjim selekcijama, koje iz ne znam kog razloga treniraju u Areni. Naravno, nije propustio priliku da spomene placanje Arene i poreza, prosto na guzicu bi progovorio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, drakon1 said:

Jedan od faktora poraza Bayerna je po meni i vadjenje Bolmara na 05.26 do kraja 3. cetvrtine pri rezultatu 38:52. Covek je pogodio teske suteve za dva i tri poena i po meni bio on fire. Mogao nas je sigurno dodatno unerediti.

 

Lasso ga je uveo tek na 06.09 do kraja 4. cetvrtine kad je bilo 63:60 za nas. Po meni fail Lassa, ali hvala mu.

 

To je zato što je Bolmaro imao 4 lične. Još jedna sjajna stvar od Teodosića sinoć, ne samo da je razbio Bajern nego je uveo u problem sa ličnim greškama njihovog najboljeg beka sinoć, Bolmaro je igrao odličnu utakmicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

To je zato što je Bolmaro imao 4 lične. Još jedna sjajna stvar od Teodosića sinoć, ne samo da je razbio Bajern nego je uveo u problem sa ličnim greškama njihovog najboljeg beka sinoć, Bolmaro je igrao odličnu utakmicu.

Nije imao 4 licne zato sto mu je sudjen faul u poslednjem minutu nad Teodosicem (kad je pokazivao da je Teo isfolirao kontakt), a ostao je na parketu do kraja utakmice. Znaci tek je u poslednjem minutu napravio cetvrti faul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

To je zato što je Bolmaro imao 4 lične. Još jedna sjajna stvar od Teodosića sinoć, ne samo da je razbio Bajern nego je uveo u problem sa ličnim greškama njihovog najboljeg beka sinoć, Bolmaro je igrao odličnu utakmicu.

Sve i da je bila 4. licna tada (mislim da nije), predugo mu je sedeo na klupi (10 minuta).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mrk said:

Nije imao 4 licne zato sto mu je sudjen faul u poslednjem minutu nad Teodosicem (kad je pokazivao da je Teo isfolirao kontakt), a ostao je na parketu do kraja utakmice. Znaci tek je u poslednjem minutu napravio cetvrti faul.

 

Moguće da grešim, mislio sam da je ta četvrta Bolmaru došla ranije. 

Link to comment
Share on other sites

@uini ne bih rekao da je Nejpir jedan od najboljih plejmejkera već jedan od najboljih bekova u EL. Možda je i to problem što ljudi od njega očekuju Stefana Jovića koji razigrava tim,ali on je više skorer nego plej.

Njemu samo manje da se dešava 0/6 za tri,a više 3/6 i on dolazi na svoje.  On je igrač koji ima poene u rukama,a Yago i Teo su tu da razigraju tim.

 

U principu Nejpir,Neda i Hanga bi trebali 1na1 igrom da donesu poene kada krene da štucanje u napadu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Moguće da grešim, mislio sam da je ta četvrta Bolmaru došla ranije. 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/game-center/2023-24/crvena-zvezda-meridianbet-belgrade-fc-bayern-munich/E2023/47/#play-by-play

 

3. faul je dobio na 06.51 do kraja 3. cetvrtine.

 

Izasao na 05.26 do kraja 3. cetvrtine.

 

Usao na 06.09 do kraja 4. cetvrtine/utakmice.

 

4. faul je dobio na 01.00 do kraja 4. cetvrtine/utakmice.

Link to comment
Share on other sites

gledam sad snimak mirne glave i prosto je smesno kada luka ostane na liniji za 3 i prima loptu a njegov cuvar bez 2 koraka nazad

ne moze danas kosarka da se igra sa 2 centra i dok to ne promenimo nemamo se cemu nadati

neka igra deda na 4 ili les bjelice ili neka dovedu nekoga, ovako sigurno ne moze

FnYy10n.jpg

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

 ili les bjelice ili neka dovedu nekoga, ovako sigurno ne moze

 

kad sam relativno skoro naleteo na bjelicu na ulici, nije izgledao kao les ali je izgledao kao da bi mogao da me upokoji ukoliko kazem ili uradim nesto gresno 😶

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NikadProtivKaline said:

gledam sad snimak mirne glave i prosto je smesno kada luka ostane na liniji za 3 i prima loptu a njegov cuvar bez 2 koraka nazad

 

Ista je situacija i sa vecinom centara u ligi. 

 

11 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne moze danas kosarka da se igra sa 2 centra i dok to ne promenimo nemamo se cemu nadati

 

Moze, ako imas jednog centra koji siri spolja. U ovom slucaju to je Bolomboj i on u paru sa Mitrovicem igra na poziciji krilnog centra a ne na poziciji centra a desi se da u odbrani cuvaju kontra.

 

Bolomboj je u Cska igrao i na 4 dosta. Sinoc kad je sam u korneru nisu ga ostavljali samog vec je strana pomoci stajala dosta blizu i izlazili su na close out te nije imao prilike za sut.

 

14 minutes ago, NikadProtivKaline said:

neka igra deda na 4 ili les bjelice ili neka dovedu nekoga, ovako sigurno ne moze

 

Davidovac je losija opcija od Bolomboja na 4, kao i Ilic, kao i Simonovic. Tako bar trenutno stoje stvari. Nevezano od toga sto je Bolomboj vise petica.

 

Nasa igra ne trpi kada su Bolomboj i Mitrovic u paru, ni protiv Partizana ni sinoc.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni najveci trenutni problem u napadu je stvarno los sut za 3 igraca koji bas i nisu takli ciglari

Hanga 6/25 Teo 9/36 Tobi 1/8 , pre cemu je vecina tih suteva bilo otvoreno, da su oni ne nekih svojih 35% to je skoro 10 koseva vise po utakmici, a mi nismo ni jednu izgubili preko 10. Sabaz jeste u kanalu , nisu to toliko losi procenti vec mu je igra losa, sem 2 poluvremena u Bolonji , ostale utakmice je prilicno pasivan u napadu,

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Ja prebacio sinoc na nemacki stream i ako nista ne razumem bolje nego Plavsic. Cak se covek i nasmejao na kraju na aufiderzen 😁

A ja na sport klub sa Hrvatskim komentatorom koji navija za Bajern,al opet bolje i to nego Plavšić.

Link to comment
Share on other sites

Znacajna pobeda, ali vrlo tanka igra. Jedino cime sam zadovoljan je zelja, i to zelja kod svih igraca. Neki znaju to da kanalisu kako treba, neki ne, ali svima je ova pobeda znacila.

 

Zelja i htenje (+ nesigurnost) - na nekima je ocita, a na nekima ne. Neki od iste pregore, a od nekih izvuce ono najbolje. Teo je sinoc npr. imao jednu vintage partiju, tako dobru da sam opet na trenutak poverovao da to sto ponekad dribla sebi u nogu je ustvari finta 😄 . A bilo je utakmica gde bi pregoreo. Ovog puta, pregoreli su (ili i dalje gore) Sabaz i Tobi i pojela ih je nesigurnost. Tobi verovatno mnogo sigurnosti crpi iz suta za tri, a to bas ne ide. Masi prvu trojku. U sledecem napadu preskace otvoren sut iz ocitog nedostatka vere u isti, lopta mu se vraca i uzima tezi sut jer mora. Ziceri Tobija, pa i cele ekipe idu u isti kalup. Kod Sabaza slicno - masi prvo bacanje. Posle toga preduga pauza, koncentracija, ko zna sta mu se vrtelo u glavi... I masi i drugo. Glava je cudo... A kod njega sada nije na dobrom mestu, vidi se da momak oseca neki pritisak, a da ne zna da ga hendluje na dobar nacin. Valjda ce ova pobeda uticati na smanjenje nesigurnosti. A zelje ima. Samo da je dobro svi pretoce!

Sferopulos - posle Duletovog besomucnog rotiranja, krenuo je da pravi 'parove' i baca stalnije petorke na teren, ali ne robuje pocetnim idejama. Dedu je izvukao na poziciju 3, sto mu je ovaj u skoku vrlo vratio. Posle ga je koristio na 4, jer je Laso spustao petorku i jer smo se mi mucili u napadu bez sirine. Odluka da Obsta brani Gidrom je bila odlicna. Svic sa nasim lakim centrom posle istrcavanja Obsta, a ostavljanje Gidre s centrom - Obst tesko probija, a centri Bajerna su tanki ledjima. Zatim sakrivanje Tea u odbrani, narocito od Bonge na kraju. Prodje Bajernu to jednom, Sfera uvodi Hangu. Ista akcija, Hanga i Teo se svicuju i Hanga moze da osujeti Bongu, a Teo ostaje na beku. Ista akcija, isto svic, Bajer dovodi loptu do Edvardsa da napadne Tea, ali iz nekog razloga dolazi mu centar u blok, pa i tu svicujemo. Edvards masi preko centra (fala mu), a Teo trci na jos jedan svich sa Hangom, da ostane sa manjim. Ukratko, ceo tim je odigrao odbranu za Tea i Sferu, a Teo je sve to uredno vratio. Dalje, uspelo je da Jago ne izgleda kao defanzivna muka, bar veceras.

Sa cime se ne slazem i sta me brine - nije bilo potrebno da se pomaze na Ibaki na postu, to je nesto s cime se zivi. Zatim, ubio nam je momentum petorkom sa Bolombojem i Mitrovicem kad smo ih lomili na pocetku drugog poluvremena i sredinom cetvrte cetvrtine. Petorka je vec zestoko provaljena, a jos nacin koriscenja je ovog puta uzasan - sad je Mitar igrao 4 i sirio u cosku, a Bolomboj postavljao blok, jako, jako lose je delovalo. Na kraju - bezidejnost u napadu i nedostatak sistema na tom delu terena. Na kraju su nam se napadi svodili na Teovo i Jagovo 'ajd sad ti vrti'. Fali nam tu mnogo, narocito na postavljenu odbranu.

 

Zvizdanje - bila je jedna situacija gde sam bas psovao - Sabaz masi sut i iz frustracije se izlezava, a mi u kontri primamo trojku Obsta. Dizi bre dupe! Nema mesta za pokazivanje nervoze, mora pun gas. Ipak, zna se ko zasluzuje zvizdanje, a to nije ni Sabaz ni Tobi ni niko od igraca i trenera.

 

Bajern - skromna ekipa. Edvards na dobrom putu da stigne Brazdeikisa na mojoj hejt listi. 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...