Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

8 minutes ago, elmulinho said:

Definitivno cemo zanemariti da on nije birao ovaj tim i da je od njega zapravo napravio nesto, do maksa svoje mogucnosti

 

Sta je napravio, 1:9 u poslednjih 10 kola EL? 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Ne znam da li je prevara, ali sigurno nije imao uspesnu sezonu pa sve i da osvoji KLS. 

Imao je uspešnu sezonu kad se uzme u obzir čime je raspolagao. Crvena zvezda kao skup igrača i Janis imaju uspešnu sezonu jer su limitirana ekipa koja je uzela kup i regionalnu ligu protiv jačeg protivnika. Onaj ko nema uspešnu sezonu je uprava Crvene zvezde. Razlog je vrlo jednostavan – nije se odreagovalo na vreme da bi se ostalo u evroligaškom takmičenju, rupe u selekciji se nisu popunile, to je dovelo do mnogobrojnih povreda i još jedne propale evropske sezone. 

To je donekle i odgovor na Željkovo "gde su u Evropi, a gde smo mi". Na istom mestu, ispali pre plej ina, s tim što je Crvena zvezda imala i upravu na čelu sa predsednikom kluba koji stalno radi protiv interesa ekipe, ne dovode pravovremeno pojačanja, ne slažu ekipu kako valja, puštaju da se roster sklon povredama istanji toliko da nema gde da bi se tek onda možda reagovalo (i to loše opet). 

Ali to svakako ne treba da bude tema sada. Janis je preuzeo ekipu u lošoj situaciji, izvukao maksimum pored svih nedaća, uzeo kup i ligu pored vrlo jakog protivnika kog vodi najtrofejniji evropski trener. I umesto lepog kraja jedne depresivne sezone, možemo izabrati jednu delulu optimističnu zadovoljština mikijevštinu i reći da bi ovo mogao da bude početak naredne, bolje sezone, sa istim trenerom i dosta unapređenim rosterom. 

Neizmerno mi je drago zbog Jaga, Tea, Nede, Gidre, Bokija i ostalih, zaslužena titula. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Свака част свима, али посебно највише пљуваном целе сезоне Давидовцу који је и требао бити МВП финала, али добро то је мање битна ствар свакако.

Јел беше @Brat od Korneta сада добио опкладу?

Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljivo da je Dusko imao dve identicne vezane sezone. Preuzeo tudju ekipu, pokidao pa se raspao. I ne verujem u to da bi on izasao na kraj sa Partizanom. Nijedan trener sa ovakvim timom u EL ne bi nista napravio, a Sferu svaka cast za ova dva trofeja. Nije slucajno igrao finala EL. Ne vidim i da imamo neka ekstremno bolja resenja, mada nije i da ne bi mogli da pojurimo bilo koga sa ovim budzetom.

 

Suska se i da smo zvali Lojda. Bas nemam ideju sta je plan, ali u startu se vidi problem u rekreativnoj spoljnoj liniji kada je odbrana u pitanju. O Vildozi sam vec izneo misljenje, za utehu mi je sto se ako nista drugo radi o igracu koji zna kosarke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Unknown said:

Meni je zanimljivo da je Dusko imao dve identicne vezane sezone. Preuzeo tudju ekipu, pokidao pa se raspao. I ne verujem u to da bi on izasao na kraj sa Partizanom. Nijedan trener sa ovakvim timom u EL ne bi nista napravio, a Sferu svaka cast za ova dva trofeja. Nije slucajno igrao finala EL. Ne vidim i da imamo neka ekstremno bolja resenja, mada nije i da ne bi mogli da pojurimo bilo koga sa ovim budzetom.

 

Suska se i da smo zvali Lojda. Bas nemam ideju sta je plan, ali u startu se vidi problem u rekreativnoj spoljnoj liniji kada je odbrana u pitanju. O Vildozi sam vec izneo misljenje, za utehu mi je sto se ako nista drugo radi o igracu koji zna kosarke.

Што се тачно распао ове сезоне на крају? Ако мислиш на домаћу лигу тамо им је било лоше од старта, а метла од Реала и није неки доказ распада.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, popio sam kafu neposredno pred utakmicu... kaze mi zena tada "kako ces da spavas nocas?!".

 

Sad se probudila i vidi me za kompom i dobacuje "jel sam ti rekla da neces moci da spavas!"...

 

Rekoh "zeno, nije to zbog kafe" 😄 

 

Razumela je ❤️ 

  • Like 5
  • Love 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elmulinho said:

Jedva cekam da nam Nedovic ne bude prva napadacka opcija od koje zavisimo sledece sezone, opet cu ga voleti kao brata svih ovih godina (osim ove ups)

Није био планиран ни ове сезоне да буде то

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Јел беше @Brat od Korneta сада добио опкладу?

 

Da, ali bih imao molbu za forumasa @Firga da ipak ne napusta forum i da ne brise nalog (i molbu administraciji da ga ne banuje ukoliko zatrazi).

 

Ok pobedio sam, verovatno on planira da ispostuje svoj deo opklade, ali evo molim ga da to ne cini i sto se mene tice nema potrebe. Bezveze da napusta forum zbog neke virutelne opklade, cekaju nas lepsi dani.

 

Ja sam cvrsto verovao u ovi titulu sve vreme, a kako je sezona odmicala shvatio sam da je Sferopulos odlican trener i za mene nijednog trenutka nije bilo sumnje u osvajanje trofeja. Nisam se bas nadao ciscenju 3-0 ali tipovao sam 3-1.

 

Sve i da smo izgubili 3-0 cvrsto stojim pri tome da je Sferopulos odlican trener i to bi pisao i da smo usli u plej in ili da smo bili poslednji na tabeli, to pisem i sada kada smo pocistili Partizan i Zeljka 3-0, to bi napisao i da smo izgubili 3-0 jer smo igrali protiv tima koji ima kontiuitet trenera i vecine igraca vec par sezona dok mi to nemamo. Talentovaniji su, fizicki mocniji, mladji, imali su i manje povreda i tokom sezone i u ovom plej ofu. Koliko je neko dobar trener se po meni ocenjuje do koje mere je izvlaci maksimum iz nekog tima, a Sferopulos je izvukao 100% iz ovog tima (sa druge strane mislim da Zeljko nije uzvukao ni 60% svog tima). Covek je igrao egal utakmice u Evroligi gde mu bek ap trojka cesto igrala pleja, bez prave cetvorke, sa jednim kvalitetnim centrom, gde smo ostali bez alfa i omege projektovane i nije stigla adekvatna zamena a mladi Topic se odma povredio, bez startne cetvorke (bek ap centar nam igrao startnu cetvorku a treca projektovana trojku igrala bek ap cetvorku), raspala nam se i projektovana bek ap cetvorka i startni centar, bek ap plej bio glavni, a jos cesce i treci projektovani plej. Gde mu se povredjivalo u paketima (sto nije nikome ove sezone) po dva prva plejmejkera ili dva najbolja defanzivca spolja. Nije on kriv sto nije imao nijednog jedinog igraca (sto su imali svi drugi timovi eventualno Alba jedina nije) koji ce da resi mec u poslednjim minutima jer tada resavaju igraci, a ne trener. Izvukao je maksimum maksimuma i jasno se radi o odlicnom treneru, to pisem cele sezone. Pisao i kad smo redjali poraze u Evroligi (gotovo jedini sam tad pisao o njemu pozitivno) a pisem i sada sa velikom dozom zadovoljstine, sto bi rekao nas Dejo, zadovoljstvo je prisutno.

 

Ziveo Gospodin Sferopulos, zivela Zvezda.

  • Like 24
  • Love 1
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Nije Teo kapiten, gospodin Lazic je, moje je da podsetim 🙂

 

Kad smo kod gosn Lazica u finalnoj seriji za nesto manje od 18 minuta prosecno: 

8.3poena, 4/8 za 3, 9/11 sa linije penala.

 

Two way Lazic, limited edition-play off.

  • Like 43
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pobedio je Dalas, pobedio Doncic koji je uspeo da proprati Zvezdu i posveti joj dva storija.

Na proslavi su trenutno Jovic iz Majamija i Vucevic, pa sta ces lepse kad takvi momci navijaju za Zvezdu.

Do danas su igraci primali kritike, a sad neka uzivaju, odmaraju...

Nama ne treba mnogo da postanemo veliki klub u evropskim razmerama, nadam se da je ovo oprostajna titula Covica i da je vreme za Zvezdu kojoj svi tezimo i kakvu iscekujemo toliko dugo.

  • Like 18
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Nema previše kenjaže posle ovakve  pobede i serije, osim najlepši je osećaj kada si zvezdaš ❤️ Au jebote šta ovo bi. 

Hvala momčine, Jani sagapo! 

 

Goreće Valjevo, goreće Tešnjar, Miloš će se ubiti od alkohola. Ne dižite ga do finala KLS-a. Volim vas svi, Zvezda šampion! 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Каква statement серија Човића, спустио Партизан у партер и удавио их.

 

Са друге стране честитке тренеру и екипи, много боља тимска хемија и боље вођење екипе у односу на ривала вратили су пехар тамо где припада. Иако је ниво кошарке био слабашан, Звезда је изгледала далеко смисленије, а некако је по правилу увек одбијала налет ривала тројкама.

 

Сезона је више протраћена него неуспешна, ако ништа макар смо добили Јага и Боломбоја. Трофеји јесу битни, али свакако не могу бити скривалица за јако нестручан рад клупских структура, које су ипак засијале у пуном сјају у овом финалу и одрадиле оперативу.

 

Нека екипа заслужено прослави, а нека Звезда почне да личи на озбиљан клуб.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Kad smo kod gosn Lazica u finalnoj seriji za nesto manje od 18 minuta prosecno: 

8.3poena, 4/8 za 3, 9/11 sa linije penala.

 

Two way Lazic, limited edition-play off.

not-too-bad-novak-djokovic.gif

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...