Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

 

Ne baš. Mi navijači jesmo razmaženi često, ali Ostoja zna gde mu je mesto i šta mu je posao. Da obezbedi pare preko državnih sponzora, a ostalo prepušta Željku i Saviću. Kod nas se za sve pita JEDAN ČOVEK (glasom Kesića) 

Ostoja zna da ne bi dobio nikada ovoliki novac od drzave da nema Obradovica, pa se shodno tome i sklonio u stranu. Nije bas za poredjenje sa nama.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fradler said:

Btw, mi se pored otuznog 16. mesta u el nismo uopste proslavili ni u regularnom delu abe, naprotiv. Losiji medjusobni skor i sa Partizanom i sa Buducnosti, blamcina u areni protiv Meginih klinaca, dva debakla u Ljubljani i Podgorici. Ko bi to prihvatio pre pocetka sezone? Niko.

 

Srecom se Zelimir jos grdje brukao pa smo tu gde jesmo, inace da je bilo do Cokijevog drim tima, pisi propalo. Ona pobeda u finalu kupa je sve sto je vredno pomena u dosadasnjem toku sezone.

Igrali bi drugačije u Aba ligi da Partizan nije toliko kiksnuo. Potrudili smo se samo kad smo morali, u ostalim utakmicama samo odradili posao. Tako da smo perfektno odigrali aba ligu, dovoljno da budemo prvi uz maksimalnu postednju za Evroligu. Sto i pored toga nismo uspeli da budemo konkurentni u Evroligi je posledica fenomenalnog skautinga i roster konstrukcije od predsednika, sportskog direktora i generalnog menadžera.

 

Edited by Milko Miller
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

Ostoja zna da ne bi dobio nikada ovoliki novac od drzave da nema Obradovica, pa se shodno tome i sklonio u stranu. Nije bas za poredjenje sa nama.

Isto tako Čović zna da ni on nikad ne bi dobio ovolike pare da nema Obradovića. I umesto da to iskoristi, reorganizuje sportski sektor i zaista podrži trenera poput Duška npr, on jos više divlja, mešetari, rasipa i razjebava klub. Što je samo kulminiralo ovakvom EL sezonom. 

  • Like 31
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Molina23 said:

Isto tako Čović zna da ni on nikad ne bi dobio ovolike pare da nema Obradovića. I umesto da to iskoristi, reorganizuje sportski sektor i zaista podrži trenera poput Duška npr, on jos više divlja, mešetari, rasipa i razjebava klub. Što je samo kulminiralo ovakvom EL sezonom. 

I tu se svaka priča završava o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti KK Crvena Zvezda. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milko Miller said:

Igrali bi drugačije u Aba ligi da Partizan nije toliko kiksnuo. Potrudili smo se samo kad smo morali, u ostalim utakmicama samo odradili posao. Tako da smo perfektno odigrali aba ligu, dovoljno da budemo prvi uz maksimalnu postednju za Evroligu. Sto i pored toga nismo uspeli da budemo konkurentni u Evroligi je posledica fenomenalnog skautinga i roster konstrukcije od predsednika, sportskog direktora i generalnog menadžera.

 

 

tri amigosa 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, oʞɐdoɐu nɾ said:

 

tri amigosa 

Da se ne zajebavamo za roster ne mogu skroz da se aboliraju treneri. Koliko god Čović spinovao da su samo treneri odgovorni, nije baš i da se ništa ne pitaju. I oni tu imaju pravo glasa..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mister-no said:

Da se ne zajebavamo za roster ne mogu skroz da se aboliraju treneri. Koliko god Čović spinovao da su samo treneri odgovorni, nije baš i da se ništa ne pitaju. I oni tu imaju pravo glasa..

Vidi ovako. Za Šabaza, Tobija, Bolomboja, Giedraitisa, Hangu i Jaga je sigurno da je pitan trener. Za Tea je bio neki kompromis. Davidovac, Bjelica, produžen ugovor Kuzmiću, Laziću, Mitroviću i Lazareviću nije trener imao ništa sa tim verovatno nije ni obavešten o tome. Za Gilespija, Smarta i Tompkinsa je trener samo klimnuo glavom ni njih sigurno nije on lično tražio i insistirao na njima. Nego daj šta daš. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Moje je neko mišljenje da treneri sa određenom stečenom reputacijom, poput Duška, Saše, Janisa, moraju da dobiju barem jendu celu čistu sezonu da urade što znaju.

 

Dakle od formiranja rostera, preko priprema do svih takmičenja. Barem jedna cela sezona. To je minimum fer prema njima, nisu to neke novajlije ili dunsteri pa da su mačka u džaku. Kamo sreće da je nama većina rostara sa reputacijom kakvu imaju ti treneri koji su prodefilovali.

 

Dakle, Janis ili otkaz na kraju ove sezone ili mu dati široko polje da bira tim. Dakle bez ovih domaćih kombinacija, koga hoće da zadrži od domaćih, super, koga neće neka se razdružuje Nebojša sa njima kako zna i ume jer ih je on dovodio.

 

To, pak NEĆE DA SE DESI, biće opet Janis nije hteo svog imenjaka Adetokumba nego je izabrao Birčevića. Prema tome, o čemu mi pričamo bre? Zna se ko pravi ovakav klub, zna se zašto samo kod nas treneri nemaju svoj stav. Zna se.

 

I dok je god tako, dok se finansije i menadžment ne odvoje od sportskog sektora, mi ćemo da živimo dane mrmota.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Moje je neko mišljenje da treneri sa određenom stečenom reputacijom, poput Duška, Saše, Janisa, moraju da dobiju barem jendu celu čistu sezonu da urade što znaju.

 

Dakle od formiranja rostera, preko priprema do svih takmičenja. Barem jedna cela sezona. To je minimum fer prema njima, nisu to neke novajlije ili dunsteri pa da su mačka u džaku. Kamo sreće da je nama većina rostara sa reputacijom kakvu imaju ti treneri koji su prodefilovali.

 

Dakle, Janis ili otkaz na kraju ove sezone ili mu dati široko polje da bira tim. Dakle bez ovih domaćih kombinacija, koga hoće da zadrži od domaćih, super, koga neće neka se razdružuje Nebojša sa njima kako zna i ume jer ih je on dovodio.

 

To, pak NEĆE DA SE DESI, biće opet Janis nije hteo svog imenjaka Adetokumba nego je izabrao Birčevića. Prema tome, o čemu mi pričamo bre? Zna se ko pravi ovakav klub, zna se zašto samo kod nas treneri nemaju svoj stav. Zna se.

 

I dok je god tako, dok se finansije i menadžment ne odvoje od sportskog sektora, mi ćemo da živimo dane mrmota.

Hvala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I taj sportski sektor nam je tankosava. U klubu i oko kluba, sportski direktor, treneri, pomoćnici, sve poltroni, bezlični, bez prezimena.. Ili to, ili prsotine poput Moke,Gurovića i Miličića. SD bi trebalo da bude neko poput Milenka Topića ili Igora Rakočevića, Milana Tomića..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:
  Reveal hidden contents

 

Pa mi i jesmo prvi samo zahvaljujući otužnom Partizanu i njegovim porazima od Igokee, Splita i Mege. Od jačih su samo od nas i Cedevite izgubili. Da su dobili Split i Igokeu češkali bismo se. 

Od jačih su samo od nas i Cedevite izgubili, a u Podgorici još nisu igrali. Inače su sve ostale jače redom odvalili🙂

Bez ljutnje, brate, morao sam na ovo da reagujem, a slažem se da smo prvi samo zato što je Partizan u ABA ukupno još gori od nas🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ne valja Radonjić, ne valja Obradović, ne valja Ivanović, ne valja Sferopulos. Mi bismo Željka posle poraza od Burse vešali na sred Terazija, a Mesinu da imamo budžet Armanija sa ovim rezultatima ritualno spalili. 

 

Ako se sta gleda ciji navijaci koliko zasluzuju mi zasluzujemo najmanje i siguran sam da i ne zasluzujemo ove trenere koje smo do sad imali, kao ni da igramo Evroligu uopste. Ima naravno puno i divnih ljudi koji navijaju za Zvezdu ali s obzirom koliko nas je sveukupno i kako se odnose ljudi prema sopstvenom klubu ako se to gleda ne zasluzujemo bolje, srecom to nije sve. (ili mozda u tom slucaju bolje receno onoj tamo Zvezdi za koju navijaju a ne sopostvenom klubu)

 

Ipak zbog svih divnih ljudi koji navijaju za Zvezdu, zbog previse nesrecnih povreda prethodnih sezona (cak smo imali i vise prethodne 2 sezome gde smo imali manje veterana i injury prone igraca) to po zakonu velikih brojeva mora da se vrati. Nadam se koliko naredne sezone bas sa "fikusom" i "poltronom" Sferopulosem.

 

Odlican upis i sve odjednom receno:

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Kad ti se projektovani alfa i omega pokaže kao puvanjak, a projektovani startni centar i manje od toga, kad si pravio selekciju tako da domaće vedete moraju da igraju velike minute, kad u bitnom momentu sezone imaš na raspolaganju jednog i po igrača koji zna da dribla loptu...to ne možeš da zakrpiš sa g ligašima i penzionerima u toku sezone. Ova sezona je jednostavno konglomerat svega - nakaradne selekcije, očajne forme nosilaca, mnogo povreda, preplaćivanja i precenjivanja mediokriteta, nestrpljenja, bahatosti, letargije itd.

 

Sve ono sto sam pisao o spletovima nesrecnih okolnosti, tada su se ljudi smejali, sada i ne. No nije ni vazno.

Vecina ovih nabrojanih stvari su spletovi nesrecnih okolnosti i naravno ima i do ociglednih gresaka ali ako je sramota sloziti se sa mnom drago mi je da se veci deo ljudi iz reakcija koji neretko mi teraju neki inat iz njima znanih razloga umesto da se sloze sa ociglednim stvarima ma ko ih pisao, barem slozili sa Chaosem koji dosta objektivno i racionalno posmatra stvari i napise sazetije i bolje nego ja. Uvek je zanimljivo citati upise, slozio se sa tim ili ne.

 

Ali sve pocinje od Sabaza, kao sto si i ti poceo pasus. Mi sa ovih 3 pobede manje od plej in zone trenutno, apsolutno sam siguran da sa Sabazom od 15ppg i 45% za 3 koliko je imao u Armaniju da je odigrao vecinu utakmica sa cak iole blizu tim ppg i procentima da bi zasigurno bili u plej in zoni minimum. Moze da se diskutuje da li je bila greska dati tolki novac za Sabaza koji je odigrao 20ak utakmica u Evroligi i sve to stoji ali kad je doveden niko nije pisao da ce da se toliko raspadne a najlakse je biti general posle bitke. Sabaz je imao i ogromnu reputaciju pre dolaska kod nas dovodili su ga Paskval i Mesina za nosioca, nije to Smart. A gde su tu Tobi, Bjelica, kiks sa Simonovicem, jedan apsolutni visak od Davidovac/Lazarevic, Kuzmic visak losa doselekcija itd. Ja sam ubedjen i uz sve ove faktore cak i bez Sabaza samo da je Bjelica odigrao vecinu utakmica u El (onako kako je igrao protiv Bajerna i Albe na pripremama eto nista vise od toga znamo da moze i puno bolje od toga) da bi i sa samo njim bili sada u plej in zoni.

 

Zivo me zanima koji trener bi napravio i jednu pobedu vise od ovoga sto je Sferopulos sa svim ovim faktorima. Jos imamo i pozitivnu kos razliku. Najbolje da je kriv sto nije imao igrace koji ce da resavaju meceve i donesu prevagu za tih par koseva kako smo obicno izgubili, sto nije pravio selekciju, sto nije mogao dovesti bolje igrace u periodu doselekcije, za brdo povreda... Ma ne zna gde bije... Mora da slucajno covek ima 55% pobeda u karijeri u Evroligi i slucajno je 11. trener sa najvise pobeda u istoriji Evrolige a naredne sezone ce biti u top10. Ne znaj svoj posao ocigledno a kamoli gde je konja vezao...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da EL najavljuje isti koncept za sledeću sezonu i 99 %iste timove. To mi se uopšte ne svidja sa naše tačke gledišta. . Ovaj tim vapi za eurokupom, ne mislim ovde na navijače koji su položili ispit ,koji su kupili 13-14 .000 sezonskih, punili arenu, dali podršku gde god su mogli na strani. Ovde pre svega mislim na upravu , stručni štab i igrače. Nisu zaslužili da igraju euuroligu koju tankuju,igraju preko k..ca, rekreativno, ne bore se,čuvaju se za ABA na pola sezone.

Sada je već mnogo frustracije među ljudima i svaki poraz duplo boli, baš zbog nemoći da se nešto više napravi, zato bi još jedna sezona slična ovoj bila pogubna za sve nas. 

Treba nas prebaciti u EK da se smanje očekivanja, da se napravi restart. Ovako ne ide i to je očigledno.  Srljamo previše. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ako se sta gleda ciji navijaci koliko zasluzuju mi zasluzujemo najmanje i siguran sam da i ne zasluzujemo ove trenere koje smo do sad imali, kao ni da igramo Evroligu uopste. Ima naravno puno i divnih ljudi koji navijaju za Zvezdu ali s obzirom koliko nas je sveukupno i kako se odnose ljudi prema sopstvenom klubu ako se to gleda ne zasluzujemo bolje, srecom to nije sve. (ili mozda u tom slucaju bolje receno onoj tamo Zvezdi za koju navijaju a ne sopostvenom klubu)

 

Ipak zbog svih divnih ljudi koji navijaju za Zvezdu, zbog previse nesrecnih povreda prethodnih sezona (cak smo imali i vise prethodne 2 sezome gde smo imali manje veterana i injury prone igraca) to po zakonu velikih brojeva mora da se vrati. Nadam se koliko naredne sezone bas sa "fikusom" i "poltronom" Sferopulosem.

 

Odlican upis i sve odjednom receno:

 

 

Sve ono sto sam pisao o spletovima nesrecnih okolnosti, tada su se ljudi smejali, sada i ne. No nije ni vazno.

Vecina ovih nabrojanih stvari su spletovi nesrecnih okolnosti i naravno ima i do ociglednih gresaka ali ako je sramota sloziti se sa mnom drago mi je da se veci deo ljudi iz reakcija koji neretko mi teraju neki inat iz njima znanih razloga umesto da se sloze sa ociglednim stvarima ma ko ih pisao, barem slozili sa Chaosem koji dosta objektivno i racionalno posmatra stvari i napise sazetije i bolje nego ja. Uvek je zanimljivo citati upise, slozio se sa tim ili ne.

 

Ali sve pocinje od Sabaza, kao sto si i ti poceo pasus. Mi sa ovih 3 pobede manje od plej in zone trenutno, apsolutno sam siguran da sa Sabazom od 15ppg i 45% za 3 koliko je imao u Armaniju da je odigrao vecinu utakmica sa cak iole blizu tim ppg i procentima da bi zasigurno bili u plej in zoni minimum. Moze da se diskutuje da li je bila greska dati tolki novac za Sabaza koji je odigrao 20ak utakmica u Evroligi i sve to stoji ali kad je doveden niko nije pisao da ce da se toliko raspadne a najlakse je biti general posle bitke. Sabaz je imao i ogromnu reputaciju pre dolaska kod nas dovodili su ga Paskval i Mesina za nosioca, nije to Smart. A gde su tu Tobi, Bjelica, kiks sa Simonovicem, jedan apsolutni visak od Davidovac/Lazarevic, Kuzmic visak losa doselekcija itd. Ja sam ubedjen i uz sve ove faktore cak i bez Sabaza samo da je Bjelica odigrao vecinu utakmica u El (onako kako je igrao protiv Bajerna i Albe na pripremama eto nista vise od toga znamo da moze i puno bolje od toga) da bi i sa samo njim bili sada u plej in zoni.

 

Zivo me zanima koji trener bi napravio i jednu pobedu vise od ovoga sto je Sferopulos sa svim ovim faktorima. Jos imamo i pozitivnu kos razliku. Najbolje da je kriv sto nije imao igrace koji ce da resavaju meceve i donesu prevagu za tih par koseva kako smo obicno izgubili, sto nije pravio selekciju, sto nije mogao dovesti bolje igrace u periodu doselekcije, za brdo povreda... Ma ne zna gde bije... Mora da slucajno covek ima 55% pobeda u karijeri u Evroligi i slucajno je 11. trener sa najvise pobeda u istoriji Evrolige a naredne sezone ce biti u top10. Ne znaj svoj posao ocigledno a kamoli gde je konja vezao...

 

 

Ali ovaj argument za Šabaza -niko nije pisao protiv.. Pa jbt mi smo navijači. Nismo sportski direktori. Normalno da smo svi za kad nismo imali ni približno skupog. Sledeća "zvezda" nam Neda, pa normalno je da su svi digli obe ruke za, ko god da je ponuđen.

Lako je Mesini da ga dovodi on ima tamo još lupam četvoricu tako skupa igrača, a mi sve karte bacimo na igrača do skoro povređenog i sa 20 utakmica u EL.

Drugo, dovedeš ga i pokriješ ga Jagom kao bekapom pa jbt.. Da Teo nije ciganština kakva jeste i da nije ovako poludeo, bilo bi to još gore.. Samo začelje EL, bez kupa i pol pozicije u Aba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim svrhu teranja Simonovica da bi se doveo Gilespi

I Kuzmica ali ajde stariji je

ali Marko kakav god da je je kod Duska bio neuporedivo korisniji od ovoga sto (ne)pruza Gilespi

Ne moze niko da me ubedi da tu nije rec o menadzerisanju i nekom dilu, a sva ta prica da mu je menadzer brat od Sfera mi je bas 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

I taj sportski sektor nam je tankosava. U klubu i oko kluba, sportski direktor, treneri, pomoćnici, sve poltroni, bezlični, bez prezimena.. Ili to, ili prsotine poput Moke,Gurovića i Miličića. SD bi trebalo da bude neko poput Milenka Topića ili Igora Rakočevića, Milana Tomića..

 

Pa nesto se prica da Rakac ulazi u klub, ako se to desi ja se nadam da ne ulazi kao ikebana vec da bi se nesto pitao u sportskom sektoru. Jedna stvar je kada sa igracima i agentima pregovaraju Dozet i Bagzi, nesto sasvim drugo kada to readi Igor Rakocevic.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mister-no said:

Ali ovaj argument za Šabaza -niko nije pisao protiv.. Pa jbt mi smo navijači. Nismo sportski direktori. Normalno da smo svi za kad nismo imali ni približno skupog. Sledeća "zvezda" nam Neda, pa normalno je da su svi digli obe ruke za, ko god da je ponuđen.

Lako je Mesini da ga dovodi on ima tamo još lupam četvoricu tako skupa igrača, a mi sve karte bacimo na igrača do skoro povređenog i sa 20 utakmica u EL.

Drugo, dovedeš ga i pokriješ ga Jagom kao bekapom pa jbt.. Da Teo nije ciganština kakva jeste i da nije ovako poludeo, bilo bi to još gore.. Samo začelje EL, bez kupa i pol pozicije u Aba.

 

Nije pokriven Nejpir Jagom nego Teom a bas zato se i dovela malo jaca 3. opcija na pleju nego inace posto su obojica na neki nacin rizik od povreda i Jago je vise nego ispunio ocekivanja s obzirom na projektovanu ulogu.

 

Sto se tice ovoga:

43 minutes ago, mister-no said:

Ali ovaj argument za Šabaza -niko nije pisao protiv.. Pa jbt mi smo navijači. Nismo sportski direktori. Normalno da smo svi za kad nismo imali ni približno skupog.

 

To je sve tacno ali je po meni malo neposteno nacin na koji se kritikuje jer bas zato sto niko nije napisao unapred niti ocekivao takav splet okolnosti sa njim te ovaj put nema onog "esam reko" i svi smo svesni da je ipak zbog Sabaza najvise smo tu gde je smo (ok stoji da ga je neko doveo i da nije dosao sam) i da njegovo dovodjenje nije bio neko nelogicno dovodjenje a nije bilo ni nekih drugih dokazanih kvalitetnih izbora na pleju. Samo to, nista manje i nista vise. Sve ostalo sto su greske treba kritikovati.

 

Ne samo mi navijaci ili nas nestrucni sportski direktor nego sam siguran i svi drugi sporski direktori iz El ili treneri bi doveli Nejpira pre nego zadrzali Vildozu (koji je pritom potpisao za Pao iha haj pre zavrsetka sezone), Maodo Loa, Pariz Lija, Dzejlen Smita i to je manje vise to od iole kvalitetnijih opcija u tom trenutku koji su prelazili u druge klubove u El. Mislim da bi svi treneri iz El ili sportski direktori doveli pre Nejpira nego recimo Douzera, jer je vec pokazao zavidan nivo igara u Armaniju i 20 utakmica nije bas tako malo dok je Douzer bio puno veci rizik u tom trenutku. Iz ove perspektive bi svi Douzera ali iz one realno svi Nejpira da se ne lazemo. Tako je ispalo i to je to. Ne treba nikog kriviti za ovaj slucaj. Za ono za sta je bilo ko kriv treba kritikovati ali za nesrecni slucaj je kao sto rekoh, po meni neposteno, u najmanju ruku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se Sferopulosa tice, na leto ili naci novog trenera ili mu dati sansu i cele sledece sezone. Najgora stvar bi bila da uradimo ovo sto smo sa Duskom, gde je on ostao, navodno selektirao ekipu, a onda bio oteran posle dva meseca. 

 

Sfero u teoriji deluje kao dobar match sa nama, ali sem dobrih derbija, bas nista nije vidjeno od njega. Svakako ce ABA finale mnogo toga da kaze. 

 

Jbg, ja bih najradije voleo Radonjica na duze staze, ali me ne bi uopste iznenadilo da u slucaju nekog SNS prevrata - Sasa Obradovic ponovo dodje i da se s njim pravi isto ovo sto i sa Zeljkom u KKP. 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

Sto se Sferopulosa tice, na leto ili naci novog trenera ili mu dati sansu i cele sledece sezone. Najgora stvar bi bila da uradimo ovo sto smo sa Duskom, gde je on ostao, navodno selektirao ekipu, a onda bio oteran posle dva meseca. 

 

Sfero u teoriji deluje kao dobar match sa nama, ali sem dobrih derbija, bas nista nije vidjeno od njega. Svakako ce ABA finale mnogo toga da kaze. 

 

Jbg, ja bih najradije voleo Radonjica na duze staze, ali me ne bi uopste iznenadilo da u slucaju nekog SNS prevrata - Sasa Obradovic ponovo dodje i da se s njim pravi isto ovo sto i sa Zeljkom u KKP. 

Kod Sfera je pitanje Aba lige jer ako to ne uzme, nema trika da ce ostati.

 

I ja sam za Radonjica, covjek bi sa novom upravom dobio odresene ruke a imao bi podrsku vecine navijaca da nas izvede na pravi put.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, srlepajce said:

Ja ne vidim svrhu teranja Simonovica da bi se doveo Gilespi

I Kuzmica ali ajde stariji je

ali Marko kakav god da je je kod Duska bio neuporedivo korisniji od ovoga sto (ne)pruza Gilespi

Ne moze niko da me ubedi da tu nije rec o menadzerisanju i nekom dilu, a sva ta prica da mu je menadzer brat od Sfera mi je bas 

Nemoj molim te da prizivaš Simonovića. To je jedan od najgorih igrača koji su igrali kod nas u poslednjih 10 godina. Ne sećam se jednog trenutka da je pokazao da njegovo prisustvo na terenu može da bude iole korisno. Čak naprotiv, vrlo je štetno. Neka ga na pozajmicama, samo da ga ne gledamo više u našem dresu.  

Link to comment
Share on other sites

Quote

GUROVIĆ ZA MAXBET 

Bez dlake na jeziku i bez pardona. Na terenu je rivalima sipao trojke u lice, u priči će uvek da kaže ono što misli. 

Nije uvijao ništa u oblande Milan Gurović u razgovoru za MaxBet Sport. Tema je naravno Crvena zvezda. Poraz od Mege šokirao je njene navijače, a osvrnuli smo se i na aktuelnu sezonu u kojoj je izostao evropski iskorak.

– Protiv Mege je bilo malo opuštanje. Nije to realna slika, ekipa je desetkovana, ali to ne sme da bude izgovor i opravdanje. Dešava se ovakav poraz, veliki je premor – rekao je na početku razgovora Gurović.

 

Ima li u Megi materijala za Zvezdu?

– Plavšić i Đurišić odskaču, to je ono što sam video, mogu da igraju na nivou koji je potreban Zvezdi.

 

POVRATAK KALINIĆA, GUDURIĆA I DOBRIĆA

Da se osvrnemo na sezonu. Slažete li se da je Zvezdi neophodan iskorak u Evropi i da domaći trofeji nisu dovoljni?

– Apsolutno se slažem. Fali taj iskorak, jedan odlazak na fajnal-for. Što da se onda ne priča i o tituli? A da bi se to uspelo, neophodna je dobra selekcija igrača. Ova Zvezda i ona u kojoj sam ja igrao su nebo i zemlja. Ova je redovni učesnik Evrolige. To ne bi bilo moguće bez Nebojše Čovića. Sećate se kako su nam skidali koševe i u kojoj je situaciji klub bio? Nije lak posao da se vodi evroligaš i da se sklopi ekipa. Najbitnija je selekcija. Igrači se dovode u aprilu, a ne u avgustu, tad je već kasno. 

Da se pitate, kome biste se zahvalili na saradnji u aktuelnoj postavi?

– Ostavio bih sve domaće igrače i naravno da probamo da vratimo Kalinića, Gudurića i Dobrića. Nije lako, pod ugovorima su.

Pitanje je bilo kome nije mesto u Zvezdi.

– Tobi mi sigurno ne bi bio tu, Gilespi što je došao iz Bajerna i Smart.

 

Je li ovo najgora doselekcija u modernoj istoriji kluba?

– Ne znam ko je to radio. Tompkins je dobar igrač, ako je zdrav. A ja sam čuo da je zdrav i onda takav može da pomogne Zvezdi. Video sam da demantuju Moneke i Hauard da ih je zvala Zvezda, ali to nije tačno. Video sam papire i ponoviću – Duško Ivanović ih nije hteo. Nebojša Čović je želeo da ih dovede.

 

Koga biste zadržali u klubu?

– Kapitena Lazića bez dileme, ma sve domaće igrače. Teško je da se nađe domaći igrač danas. Gedraitisa i Hangu takođe. Ali da budu kao bekap opcije, ne kao nosioci. Duga je sezona, potrebna su po tri igrača na svakoj poziciji.

 

TRENER, TEO I TOPIĆ TREBA DA OSTANU

A trener Janis Sferopulos?

– Da se ja pitam, učinio bih sve da trener ostane. To je jedan gospodin čovek. Nije slučajno dvaput bio na fajnal-foru Evrolige.

Šuška se da ga je doveo Miloš Teodosić…

– E to ne znam. I Teodosić treba da ostane, da pomogne ekipi, ali da igra po 15 minuta. Videli smo da je sam pobedio Partizan u finalu Kupa.

Može li Crvena zvezda da zadrži Nikolu Topića?

– Ne znam. Ja bih voleo da mali Top odigra još jednu sezonu Evrolige i da onda ode u NBA. 

Vraća li se Milan Gurović definitivno u Zvezdu?

– Da, ali ne bih o tome konkretno dok se ne ozvaniči.

Evo da vam odmah srušim sneška o bilo kakvim nadanjima da će biti bolje. Na staru gardu domaće osnove još ćemo da dodamo po kojeg. Nikad više para će dr. mašinstva iskoristiti u svoju korist da oko sebe okupi što više marioneta. Na kraju će posle ovoga imati još jaču poziciju u klubu a mešetarenje nikad veće a tim nikad gori. Ni najgorem neprijatelju ne bih poželeo ovo šta nas čeka. Jezivo. 

Edited by Čočo
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...