Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

12 minutes ago, Kooineeperk said:

Kao iskljucivo TRECA opcija mogli bi:

Plavsic (ima 25 godina), Miljenovic (22 godine), Davidovac, Mitrovic, Lazic, Ilic.

I to pod uslovom da tu poziciju bas dobro imamo pokrivenu, sa igracima koji bas oba injury prone... 

 

 

Plavsic, Davidovac, Lazic, Ilic su realne 3. opcije.

 

Luka Mitrovic da bude 3. opcija to nije realno. Nema bukvalno ni Real igrace ranga Mitrovica na 3. opciji a kamoli ostali timovi.

 

3. plej im je Alocen, dosta tanko. Nejasno ko je 3. dvojka iz Muse i Rudija, pokrivali su to i Ljulj I Abalde koji nisu ni blizu trenutno u top15 igraca na svojoj poziciji dok je Mitrovic tu negde granicno oko 15. igraca na svojoj poziciji (koju je igrao ove sezone) po kvalitetu a zasigurno u 18 sto mu dodje prosek ako gledamo 36 (18 timova puta dve cetvorke). Isto bi rekao i za Kozera koji mu dodje neka 3. opcija na 3 koji je i dalje ok igrac (kao i ova dvojica iznad) ali pricam iz perspektive po kvalitetu na svojoj poziciji. Na 4 i 5 su im 3. opcije mladji Ndiaj i Dianj ne mogu njih dvojica jos uvek ni blizu da doprinesu u evroligaskom mecu kao sto to moze Mitrovic.

 

Pritom pricamo Realu koji ima ubedljivo najkvaletiteniji roster a ostali timovi imaju znacajno slabije opcije na 3. opciji po poziciji gotovo svi po svim pozicajama. Mozda u po nekon timu imas na jednoj poziciji kvalitetniju 3. opciju i to je to. Iako ovde se da kazem bukvalno masovno Mitrovic prizeljkuje kao 3. opcija to nije realno i ne znam sto bi ovde forsirali neki scenario koji nije realan, ne vidim poentu. Ne mislim na tebe sad konkretno naravno nego pricam za inace a sad sam se dotakao jer citma to vec vise puta u poslednjih par dana.

 

Luka Mitrovic ili ce igrati kao bek ap na 4 od 15ak minuta (sto mislim da je izvesnije, opet u paru sa Bolombojem ili se mozda dovede jos jedna petica sa sutem) ili ce to isto igrati nazad na petici kako ga je zamislio Dusko da deli minutazu sa Bolombojem i Tobijem ali mislim da je Bolomboj, Mitrovic, Plavsic dosta tanka prica. Ako se povredi Bolomboj u kanalu smo velikom i zato treba dovesti jos jednog centra kvalitetnog za bek apa pa onda moze i Plavsic za 3. centra.

 

Svakako da Luka nije za 1. opciju plej of ekipe ali isto tako je nerealno da bude 3. opcija u klubovima budzeta poput naseg.

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ništa onda...16. mesto. Kad nije realno.

 

16. mesto zato sto Sabaz, Bjelica, Tobi pa kiks sa Simonovicem, pa vise injury prone igraca u jednom rosteru sto je greska u selekciji odnosno rizik koji nije prosao, pa plus i nesreca sa povredama pogotovo da se povredjuju po 2 najbolja spoljna defanzivca u isto vreme, pa po 2 pleja itd. pa nemanje visegodisnje licence (sto ima vecina klubova u ligi), pa nemanje kontiuiteta tima (sto je u najvecoj meri posledica tog prethodnog), pa neke Coviceve greske, pa na kraju i ne bas sasvim ujednaceno sudjenje tokom cele sezone kao na primer sto ima Real itd. Sve to po malo od svakog nas je dovelo do 16. mesta koje je nasa realnost sa svim ovim faktorima. Luka Mitrovic je ponajmanje kriv za bilo sta. 

 

Mislim da nije realno da se ovoliko sto kikseva sto nesrecnih okolnosti desi i sledece sezone.

 

Svakako ako se bude imalo 13+ miliona (i to pod uslovom da vise od pola timova iz top10 budzeta ne povecaju previse svoje budzete a neki su vec najavili znatna pojacanja) jer onda opet dolazimo do iste proporcije budzeta. 

 

Dakle ako budemo imali 13 miliona kao sto se suska i dovedes lepo two way pleja, dvojku, trojku i cetvorku i jos jednog pristojnog centra onda nema potrebe pricati o 16. mestu niti ce tu Luka Mitrovic sa nekom ulogom od 10-15 minuta biti ikakav problem cak je i puno bolje imati njega na 4 kao bek apa nego Davidovca, Simonovica, Maneka, Sestinu, Ndiajea, Vukcevica, Smajlagica, Bina, Huanca (koji je 3x skuplji a igra 3 goru sezonu), Da Silve, Sikme koji ne postoji cele sezone, Klavera, Polonare, Riversa, Parre, Gifaja (koji je bio i bek ap na 4 veci deo sezone) i nabronao sam ti maltene sve bek ap igrace na 4 a ako krenemo da nabrajmo 3. opcije doci cemo do imena za koje pola forumasa mozda nisu ni culi odnosno ne znaju njihove kosarkaske karakteristike kao sto znaju ovde od recimo Lazarevica ili Jaramaza a ima i losijih igraca od njih.

 

Ako pricamo o Mitrovicu kao petici (ali tipujem da ga Sferopulos vidi iskljucivo na 4) onda moze kao ovo sto je Dusko zamislio sa Tobijem (samo ovog puta sa nekim crvscim centrom), njim i Bombojem pa da tu svi igraju slicno minuta i da ih menja u zavisnosti od match upa te sustniski nije ni vazno ko je 1. opcija a ko 3. svakako Mitrovic nece biti van 12 vec ce igrati 10-15min na bilo kojoj poziciji a mozda kada budemo imali budzet kao Real mozemo o Mitrovicu kao 3. opciji koji ce da bude u 12 samo ako se povrede neko od prve dve opcije.

 

Svi komentari ovog tipa kao ovaj ja koji repliciram su nerealna percepcija koliko je budzet vazan, odnosno presudan. Nije dzabe Real svake godine na 1. mestu i Alba i Asvel na poslednjem. Nisu dzabe Zvezda i Partizan 1. 2 mesta u fudbalu a neki Javor poslednji ili Siti,Liverpul, Junajted, Arsenal, Totenhem u prvih 5 uvek a poslednji neki Luton ili Bornamut. Takav je sistem i takav je realan odnos budzeta. Jednom i 20 godina ce da iskoci neki Lester da osvoji titulu a u ovom formatu od 16/17 na ovamo niko osim Zalgirisa nije otisao na f4. (i to za Zalgiris sa Sarasom, Micicem, Pengosem iz prajma, Dejvisom, Vajtom iz prajma, Ulanovasom Jankunasom, Milaknisom...jednostavno potrefilo se puno toga da bi ostvarili taj rezultat).

Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta zanemarujes cinjenicu da su zato u Realu na prve dve opcije brutalni igraci. 

 

Facu igra 25min a onda imas Llull-a i Rodrigez-a da popune minute na 1 i 2 i znamo kako to dobro rade. Jesu matori ali su prenamazani i preiskusni. Znaci da mi imamo pleja ranga Facu-a i jos Teodosica i Stefana Jovica. Moze. 

 

Ali ja ne trazim to. OK mi je prvi plej koji nije Teodosic (a ranga lidera tima pa ako je domaci to je onda jedino Vasa Micic, ili mora stranac posto Vasa nije realan). Drugi i treci plej onda mogu da budu Yago i Teodosic. Eto, da ne bude da imamo bas dva iskusna, neka bude Yago. 

 

Luka Mitrovic, uz svo duzno postovanje prema njemu i kao coveku, zvezdasu i kosarkasu, prosto ne moze vise od 3. opcije. On je sada u ovakvoj Zvezdi neko ko po statistici ima dobar ucinak. A da nismo lutali sa visokima (Kuzmic, Simonovic, Tobi, Gilespi, Ilic, Deda, TT, Bjelica, Raduljica) ne bi bio on tako dobar jer bi njegove minute i ucinak mnogo bolje pokrio neko drugi. Tako da batali tu pricu o Mitrovicevom doprinosu. Jer da kojim slucajem ti i ja igramo u Zvezdi, umesto Bolomboja i DeDe recimo, Luka bi imao jos bolji ucinak. Kapiras - nije bitan individualni ucinak, ako si u losem timu osrednji igrac ce imati brojke, ali taj isti igrac nece imati nikakve brojke u konkuretnom timu. 

 

Cuj Ndiaye ne moze da da doprinos kao Mitrovic? 🙂 pa decko ima 19 godina, igra uz Tavares-a i Poirier-a, pa i tako uzme 10 minuta. Mislis da bi Mitrovic dobio vise minuta i/ili da bi za tih 10 imao znacajno bolji ucinak od Ndiaye-a?! Mozda bi bili tu negde cisto na iskustvo i cinjenicu da se igra sa Facu-om.

 

Uz sve ovo iznad zanemarujes i cinjenicu kontinuiteta tima, uigranosti. U takvom sistemu i nesto losiji igraci postaju igraci sistema i doprinose timu vise nego skup "juce smo se skupili, a danas imamo novog trenera koji nas nije doveo".  

 

Sa Mitrovicem kao drugom opcijom na bilo kojoj poziciji (4 ili 5) mozemo jedino ako uz njega imamo 3 brutalna igraca. Bolomboj je ok, nije brutalan poput Tavaresa, Lesora, Milutinova, ali je dosta dobar... trebaju ti jos 2 takva, da bi Mitrovic mogao da bude 4. visoki. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prastajte drugari, slabo sam ulazio na forum od kada je donesena odluka da ce polemisanja o pojacanjima KK Crvena Zvezda na temi KK Crvena Zvezda biti zavrsena banovanjem, pa moram da pitam - da li je to odluka promenjena? Vidim licitira se i sastavlja sve u 16.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Cela poenta u jednoj recenici.

 

Pa nemamo para za 2 odlicna igraca na 5 pozicija, prosto i jednostavno. Imamo za mozda jednu poziciju kao sto smo imali za Sabaza i Tea koji pritom igra za daleko manje love od realne cene sto nije slucaj ni za koga u Evroligi te je to ispalo da kazem slucajno jer je Teo cigan i zaradio je puno para do sad i nije mu novac bio presudan, tako da teska prica da cemo naredne sezone imati na vise od jedne pozicije 2 odlicna igraca. Moozda na 2. Pod 2 odlicna igraca ne moze spadati Giedraitis-Hanga tandem jer su Hezonja-Dek za njih avioni. Dok recimo u teoriji Nejpir-Teo bi parirao Kampacu i Caci, ako bi vratili vreme unazad na leto.

 

Nije realno zamerati sto nemamo veci budzet. Treba kritikovati sve ocigledne greske i Covica i svih trenera kao i igraca, ako nista drugo u ciganiju ne manjka kritike, ali je po meni neposteno da zameramo stvari koje nisu plodovi nekih gresaka. Jedino sto treba zamerati je da se radi pametnije u sklopu love sa kolikom raspolazemo i da se greske svedu na na neki minimun a tada niko racionalan nece zamerati ako zaista ne udjemo u top8 i budemo neko 11. mesto i prosto nije nam se dalo zbog nekih povreda ili cega vec a uradjeno je sve sto je do nas.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

@Nenadd To o čemu pišeš ima mnogo više veze sa karakterom igrača nego sa njegovom nacionalnošću: ako neki Nedović ima lelemudaške tendencije džaba što je on domaći igrač i čak i Zvezdino dete - taj će hvatati krivine kada god mu se za to ukaže prilika, dok će neki Bolomboj riljati na svakoj utakmici bez obzira na to što je Amerikanac koji prvi put igra u Zvezdi/Srbiji. Partizan u ABA vrlo retko gledam, al' mi je teško da poverujem da recimo LeDej i Ponitka ne igraju te utakmice maksimalno ozbiljno, dok bih za Kabokla i te kako mogao da poverujem... a eto njegov saigrač iz reprezentacije kod nas kida na svakoj utakmici (u skladu sa svojim limitima). Kao što smo mi prošle sezone imali dva Argentinca potpuno različitog karaktera i odnosa prema igri.

 

Da ne pričam o neprofesionalnom odnosu prema obavezama, bušenju trenera, svađama pa čak i tučama unutar ekipe - imali smo takve situacije u kojima su akteri bili upravo domaći igrači, pa i neki koji važe za velike Zvezdaše... 

To je jos jedan, zasebni, faktor, koji opet ne iskljucuje ono o cemu pricam.

U prilog tome je cinjenica da se za kapitena uglavnom biraju domaci igraci (cega je opet sve manje zbog sveopste amerikanizacije i globalizacije), a to nije slucajno.

 

Nije dzabe Ataman pojurio Slukasa, mozda je mogao da nadje nekog mladjeg ili perspektivnijeg ali on je pikirao Grka, pritom je to bila jedna simbolicka poruka Olimpijakosu da se njihov rival vraca na velika vrata, bas kao sto je to uradio Oly sa Spanulisom.

Takodje, sto je jos bolji primer, su vratili Papapetrua nakon slabe sezone u Partizanu i Mitogua nakon suspenzije.

Aj ovaj drugi je i fantastican talenat i igrac ali Papapetru je sljaker kakvih ima u svakoj El ekipi, zato su ga se komsije i odrekle tek tako.

Dakle, svesno su isli na to da ojacaju domaci kor, naravno birajuci igrace koji ce se uklopiti u sistem, dakle nista na silu.

Da je Ataman imao Turcina koji je kvalitetom u ravni sa Micicem i Larkinom sigurno bi bez razmisljanja posegao za njim. 

 

Zato je, po mom misljenju, najbolji sastav onaj u kome ima mesta za domaci kor i kapitena kakav je Kalinic, Bjelica ili Teodosic.

Slazem se da pre svega treba gledati karakter, a onda i u pasos, ali jedno ne iskljucuje drugo, niti samo jedno od ta dva garantuje uspeh.

 

Sa druge strane imamo ovaj novi trend, koji je delimicno zapoceo Ataman u Efesu (zbog nedostatka kasvetne domace osnove) a nastavio Zeljko (u startu isti razlog).

Tu se i nacionalnost i karakter igraca stavljaju po strani, gleda se samo surovi kvalitet, a trener smatra da ce se hemija u ekipi izgraditi tako sto ce tim non-stop pobedjivati.

Na sve to ce svaki pojedinac biti dobro placen, pa nece biti razloga za razdor.

U praksi se to pokazalo efikasnim, ali samo dok se pobedjuje.

Zato je Ataman zamalo pukao poslednje sezone kad su osvojili, a onda i definitivno pukao sledece.

Zeljko se takodje provukao prosle sezone, videcemo kako ce se njegova kampanja zavrsiti.

 

U svakom slucaju, takva strategija takodje donosi svoje rezultate, ali ne mogu da prihvatim da je to jedini ispravni ili ispravniji put.

 

Opet, sa druge strane, podrzao bih i takav projekat, a nesto najblize tome imali smo sa Sasom Obradovicem, koji nije ispostovan ni na koji nacin.

Sto se mene tice, neka prodje jos par godina, da on zavrsi svoju epizodu sa Monakom, a mi sa Covicem, pa da pokusa sa svojom filozofijom jos jednom.

Ako smo mogli da gledamo Ficu Covica i Keselja u ekipi, moci cemo i nekog Lojda za kapitena.

 

Ps:

Bolomboju je majka Ruskinja, dakle i on je ta topla slovenska dusica.

Cale mu je Kongoanac, dakle brat nesvrstani.

Nije ni cudo sto se tako dobro uklopio i sto rilja svaku utakmicu 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Gilmour said:

Prastajte drugari, slabo sam ulazio na forum od kada je donesena odluka da ce polemisanja o pojacanjima KK Crvena Zvezda na temi KK Crvena Zvezda biti zavrsena banovanjem, pa moram da pitam - da li je to odluka promenjena? Vidim licitira se i sastavlja sve u 16.

qqaroi1.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da je Mitrović naš najgori igrač u poslednjih x godina ali nekako nepogrešivo personifikuje domete KKCZ, što je njemu veća uloga to smo mi u većoj banani rezultatski. Nije mi jasno kako pojedini ne mogu da shvate da na poziciji na kojoj nam treba automobil (što bolji to bolje, ali bilo kakav sa ispravnim motorom će poslužiti) Luka Mitrović predstavlja zaprežna kola (pa makar atovi koji ih vuku bili rasni). Dakle, četvorka bez dometa izvan reketa ne postoji i nema tih pivotiranja i lucidnih dodavanja koja će da nadoknade takvu nakaradnu geometriju igre koja automatski oduzima od vrednosti i drugim igračima. Dakle, Luka može isključivo kao petica i to treća, biće match upova u kojima može da dobije i više minuta, duga je sezona. 

 

Ali da, ne pomaže ni činjenica da smo od Tobeya, Gillespiea ili prethodno Martina i Kuzmića dobijali uglavnom malo do ništa.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Gilmour said:

Prastajte drugari, slabo sam ulazio na forum od kada je donesena odluka da ce polemisanja o pojacanjima KK Crvena Zvezda na temi KK Crvena Zvezda biti zavrsena banovanjem, pa moram da pitam - da li je to odluka promenjena? Vidim licitira se i sastavlja sve u 16.

 

Kad sam vec tu a i raspisao se, s tim da cu sa ovim upisom da zavrsim za danas, po licnoj proceni bi rekao da su dozvoljena samo imena koja su vec pomenuta u javnosti do sada a ne licitiranje xy imena i zelja.

 

33 minutes ago, Kooineeperk said:

@Brat od Korneta zanemarujes cinjenicu da su zato u Realu na prve dve opcije brutalni igraci. 

 

Ne zanemarujem nikako upravo sam o tome pisao u prethodna dva upisa i da su budzeti uglavnom presudni.

 

34 minutes ago, Kooineeperk said:

Ali ja ne trazim to. OK mi je prvi plej koji nije Teodosic (a ranga lidera tima pa ako je domaci to je onda jedino Vasa Micic, ili mora stranac posto Vasa nije realan). Drugi i treci plej onda mogu da budu Yago i Teodosic. Eto, da ne bude da imamo bas dva iskusna, neka bude Yago. 

 

Tako je isplanirano za ovu sezonu al znamo sta se desilo sa Sabazom. Tako ce biti i naredne sezone jer se trazi startni plej.

 

36 minutes ago, Kooineeperk said:

Luka Mitrovic, uz svo duzno postovanje prema njemu i kao coveku, zvezdasu i kosarkasu, prosto ne moze vise od 3. opcije.

 

Ne moze ako imas budzet kao Real ali posto imas duplo manji onda je realnost da igrac njegovog kalibra mora da ti igra 10-15 minuta sto bi se nazvalo bek ap opcijom. 3. opcije su igraci koji igraji samo ako je jedan povredjen od prve dve a to sa nasim budzetom nije realno. Mislis da ja ne bi voleo da imamo Tavaresa i Poarjea pa da je Mitrovic 3. opcija na 5 ili Mirotica i Melija pa da je Mitrovic 3. opcija na 4. Moramo biti realni sa budzetom koji raspolazemo a ne da pisemo da Mitrovic nije kvalitetom za vise od 3. opcije a navijamo za Zvezdu a ne za Real ili Armani.

 

39 minutes ago, Kooineeperk said:

Cuj Ndiaye ne moze da da doprinos kao Mitrovic? 🙂 pa decko ima 19 godina, igra uz Tavares-a i Poirier-a, pa i tako uzme 10 minuta. Mislis da bi Mitrovic dobio vise minuta i/ili da bi za tih 10 imao znacajno bolji ucinak od Ndiaye-a?! Mozda bi bili tu negde cisto na iskustvo i cinjenicu da se igra sa Facu-om.

 

Mitrovic kod nas igra 20 minuta po mecu spletom okolnosti a bio je planiran na 10-15. Svakako bi uvek pre birao iskusnog Mitrovica pre za 10-15 minuta nego mladjanog Ndiajea. Uvek bi pre birao iskusnog Lazica za 3. opciju nego Djurisica ili Saranovica koji ni blizu nisu talenti poput Topica. 

 

40 minutes ago, Kooineeperk said:

Sa Mitrovicem kao drugom opcijom na bilo kojoj poziciji (4 ili 5) mozemo jedino ako uz njega imamo 3 brutalna igraca. Bolomboj je ok, nije brutalan poput Tavaresa, Lesora, Milutinova, ali je dosta dobar... trebaju ti jos 2 takva, da bi Mitrovic mogao da bude 4. visoki. 

 

Pa tako ce i imati neku ulogu kao 3. ili 4. visoki i ocekujem da dovedemo startnu two way cetvorku i jos jednog dobrog defanzivnog centra.

 

Ako na to jos dovedemo i two way pleja, beka i trojku Mitrovic ce biti najmanji problem sa bilo kojom ulogom na bilo kojoj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da Mitrovic ne moze na 4 da da svoj maksimum, ali to sigurno i nije njegova zelja i da mu ne prija. On je cista undersize petica, govorio je vise puta kako je procvetako kada se presaltao na peticu i prestao da sutira.

On to igra jer je uprava bila nesposobna da nadje startnu cetvorku.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čočo said:

Kako lepa razmišljanja na forumu i onda shvatiš da će ti Čović i Dozet sastavljati roster pa se vratiš u realnost.

 

Njih dvojica imaju 80 godina u kosarci. Ako se tu doda Bagzijevih... hm... koliko god, svakako smo blizu jednog veka u kosarci. Nekima je to malo, vidim.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Imaćemo mi dovoljno novca sledeće sezone da onaj ko zna da ga iskoristi može lepo da ga uloži. Mi ne smemo da promašimo sa prvom petorkom odnosno sa prvih četiri pozicija koje trebaju da se dovedu. Ako u startu krenemo sa mišljenjem ili očekivanjem da nam Teo bude prvi plej ili Nedović prvi bek možemo odmah da pišemo propalo. Mi trenutno za sledeću sezonu imamo samo prvog centra. Nama treba prvi plej, bek, krilo(ako ne ostane Geadraitis) i krilni centar. Na te pozicije treba da se odvoji bar 3/4 budzeta a na kraju da se dodaju igrači koji će da pokriju po koji minut uz već igrače koji će ostati i imaju ugovor za sledeću sezonu. Od domaćih igrača iz trenutnog sastava svi treba da budu treća opcija osim Nedovića ako hoćemo neki iskorak u EL. 

- Plej, Teo, Yago ( ili obrnuto) 

- Bek, Nedović, treća opcija Lazić/neko mladji. 

- Krilo/Rokas, Hanga, Deda

- Krilni centar, krilni centar, Ilić

- Bolomboj, centar, Mitrović. 

 

Ako krenemo u startu sa ovakvim planom i konstrukcijom možemo da očekujemo nešto. Jer ovo nam se uklapa u onih potrebnih pet, šest kvalitetnih( plej, bek, krilo, krilni centar, Bolomboj + Teo, Nedović) sa domaćicom koja može da pokrije ostatak minuta). Uz to imali bismo i te očekivane pet,šest domaćih igrača( Teo, Nedović, Deda, Ilić, Mitrović i sigurno još neko od mlađih). 

Ali ako nam Nedović bude prva opcija na beku, Lazić druga opcija na beku, Deda druga opcija na krilu/krilnom centru i Mitrović druga opcija na centru možemo da se oprostimo odmah od svih mogućih ambicija u EL. 

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Don Dusko said:

Je li igramo mi neku tekmu veceras?

 

Najvažniju do sada. 🙂

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Dakle, Luka može isključivo kao petica i to treća, biće match upova u kojima može da dobije i više minuta, duga je sezona. 

 

Ovo je suština cele priče oko Mitrovića. 🎯

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Haggard said:

Nedovic da bude drugi bek sa platom od milion evra? Mi smo bas bogati.

Pa jesmo. I nismo jedini. Ne treba da se ćuti. Treba se priznati. To što ne znamo da iskoristimo to što imamo to je već ispričana priča. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mitrovic i Bolomboj su bezopasni dalje od tri metra od kosa, tako da ima logike da se dovede Plavsic koji je takodje neopasan dalje od tri metra od kosa. Al ajde, makar nije veteran.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Mi realno sad imamo neku solidnu osnovu, neki kostur tima za sledecu sezonu.

Pod tu osnovu podrazumjevam da ostanu Teo, Jago, Hanga i Gidra, Bolomboj naravno, a podrazumjeva se da su vecina domaci tu.

Uz dobro doselekciju dva do tri igraca, al da se ubode,imali bi ozbiljan tim.

Moje misljenje je da ako dodje Plavsic da ce doci jos jedan visoki. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dva centra, dva krilna centra i iza njih Mitrovic kao 4/5 koji ce u zavisnosti od protivnickih visokih da dobija manju ili vecu minutazu. Nekad bi odigrao 5, a nekad 20 minuta, sve zavisi. U Aba ligi bi svakako imao vise minuta jer vecinu tih utakmica resava sa pola gasa, na kliker. Po meni je to sasvim dobra uloga za njega i verujem da bi bili zadovoljni i mi i on. 
 

Ne znam kakve su bile zamisli za njega letos jer smo u sezonu usli sa nekim nedefinisanim ulogama poput Bolomboja kojeg smo koristili i na 4 i na 5, a i za Simonovica se nije znalo gde ga vide. Mislim da Mitrovic na pocetku sezone nije planiran na 4 nego je tu premesten kada je bilo jasno da se Davidovac raspada, a da je Simonovic jos uvek nespreman za EL nivo. 
 

Sto se Plavsica tice - onakva grdosija zasluzuje paznju. Rekao bih da su visina i kilaza slicne Kuzmicevim, s tim sto deluje dosta pokretljivije od Kuza. Brojke su odlicne, ali opet znamo da ta statistika u Abi ne mora mnogo znaciti. Treba biti tu bas iskusan i pametan pa proceniti da li moze da pomogne u EL.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...