Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, MarioKempes said:

Možda je i dobro što smo ranjeni u ovom trenutku.

Da smo kompletni vrv bismo unapred ubeležili tri pobede, jer kakva Baskonija, Alba, Valensija, sitna boranija... a znamo kako smo prolazili u tim situacijama.

Ovako smo svesni da će to biti tri vrlo teške utakmice, da se borimo, pa kako bude.

Mislim da nikako ne moze biti dobro sto ranjeni u verovatno najvaznijem delu sezone za EL

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MarioKempes said:

Možda je i dobro što smo ranjeni u ovom trenutku.

Da smo kompletni vrv bismo unapred ubeležili tri pobede, jer kakva Baskonija, Alba, Valensija, sitna boranija... a znamo kako smo prolazili u tim situacijama.

Ovako smo svesni da će to biti tri vrlo teške utakmice, da se borimo, pa kako bude.

Apsolutno. Ovako ulazimo bez velikih očekivanja ali svakako sa nadom da ćemo da dobijemo. 

5 minutes ago, Zvezdan said:

Mislim da nikako ne moze biti dobro sto ranjeni u verovatno najvaznijem delu sezone za EL

Jesmo ranjeni. Ali i dalje ima ovde potencijala. Mi smo i Milano u neku ruku dobili bez Nedovića ili bolje rečeno priveli utakmicu kraju. Možemo. Samo dobra priprema meča, dobar šut i odbrana bez oscilacija. Na svom si terenu, odmorniji od protivnika. Nekad publika stvarno može da bude gorivo za ekipu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, Zvezdan said:

Mislim da nikako ne moze biti dobro sto ranjeni u verovatno najvaznijem delu sezone za EL

 

Slazem se da nikako nije dobro kako za nas tako i za druge ali da ne bude da samo nas napadaju povrede svi timovi se macuju sa istim problemima, nismo mi neki izuzetak ali tako tragicno to prihvatamo kao da smo jedini na ovoj planeti kojima se to dogadja.

Mislim da je bitnije da ekipa zaigra u najboljoj formi i bude kompletna od marta meseca ali da do tada ostane konkurentna.

Edited by nunilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako moze neko da odgovori kada ce stici Smart?

Po ovome nece ni igrati u cetvrtak..

Dok stigne,dok prodje lekarsi,mora proci kroz koji trening u vidu akcija,odbrana itd..

Ne verujem da nije mogao vec juce doci ili jutros.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ayrton senna said:

Je l samo meni cudno sto jos uvek nije sleteo?samo da se ponovo nesto ne izjalovi oko potpisa.

Ma nije se izjalovili nista ako nije sleteo

Nego sam racunao da ce igrati u cetvrtak zato

Link to comment
Share on other sites

Baš teška priča. Da je danas sleteo pa bi bilo teško da ga očekujemo u četvrtak. Ovako, s obzirom da izgleda nije stigao još, gotovo sigurno neće biti u timu za četvrtak. Bilo bi baš neozbiljno posle jednog šuterskog treninga da ga ubace. Ako bude bio u timu to znači da će i dobiti koji minut. Ali baš teško u ovom trenutku da će tako biti. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

Znajući naše, Bagzi mu kupio kartu da gazda uštedi, pa preseda 3 puta i na kraju dolazi kolima iz Budimpešte.

 

Možda lik stiže brodom kao najjeftinijim vidom transporta, a zatim vozom Bar - Beograd.

 

Nadam se da su Crnogorci ubrzali deonicu od Podgorice do Kolašina inače neće on stići ni za Valensiju.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi šta je s vama? Život nije igrica, pa kao sad će on da dođe u ponedeljak, odradi brzo preglede, testiranja, pa jedan laganini trening, usput uči akcije i gleda na jućubu snimke naših mečeva kako bi naučio navike novih saigrača do četvrtka. Jeste li čuli vi za džet leg? Biće dobro ako se on sastavi sam sa sobom tamo do početka februara, a posle šta nam bog da. Prekasno je došlo pojačanje i ostaje nam samo da se nadamo čudu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sinnerman said:

Ljudi šta je s vama? Život nije igrica, pa kao sad će on da dođe u ponedeljak, odradi brzo preglede, testiranja, pa jedan laganini trening, usput uči akcije i gleda na jućubu snimke naših mečeva kako bi naučio navike novih saigrača do četvrtka. Jeste li čuli vi za džet leg? Biće dobro ako se on sastavi sam sa sobom tamo do početka februara, a posle šta nam bog da. Prekasno je došlo pojačanje i ostaje nam samo da se nadamo čudu.

 

Znaci, ako se zajebu pa dovedu jos i cetvorku, mozemo da ocekujemo nesto od njega tek tamo u martu - aprilu?

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Znači ovako, uzmimo u obzir da Smart ne igra protiv Baskonije, što je sada već čini mi se realno, naš tim bi trebalo da izgleda ovako.
Teo, Jago
Hanga, Lazić
Gedraitis, Lazarević
Mitrović, Deda, Ilić
Bolomboj, Gilespi, Tobi

Sve to dalje implicira da će Teo, Gedraitis i Bolomboj imati ogromnu minutažu, ali je dosta dobro što se u tim vratio Mitrović, koji ove sezone više pokriva četvorku, nego peticu, a to dalje znači manje minuta za u poslednje vreme očajnog Dedu.

Baskonija je do sada u gostima odigrala deset mečeva u Evroligi i ima skor 5-5. Na strani je ovaj tim savladao Albu, Asvel, Olimpijakos, Valensiju, Efes, što je sigurno znak da neće biti nimalo lako. Kapiram da kakvu god odbranu da odigramo sa ovim postojećim rosterom na Hauardu, lik će isporučiti svoje, pa je bolje fokusirati se više na njegove saigrače.

Čoveče, imam utisak da pred svaki meč kažem da je ključan, ali ovo je do sada možda i najbitniji duel, pošto ide uslovno nešto lakši raspored, i valjalo bi ga otvoriti pobedom protiv španskog predstavnika, ali ponavljam, neće biti nimalo lako.

Za kraj, ovo je jedan od onih duela koji mislim da ne možemo da dobijemo ukoliko nemamo pun doprinos Teodosića, utisak je da nam treba njegova verovatno i najbolja partija ove sezone, a ako je sve bilo sa njim i Duškom kako se ovde pričalo na forumu, deluje da motiva neće izostati.

P.s. Zamišljam u ovoj svojoj ludoj glavi neku situciju, Smart iz aviona na parket, i strpa 20 poena za 13 minuta...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Sinnerman said:

Ljudi šta je s vama? Život nije igrica, pa kao sad će on da dođe u ponedeljak, odradi brzo preglede, testiranja, pa jedan laganini trening, usput uči akcije i gleda na jućubu snimke naših mečeva kako bi naučio navike novih saigrača do četvrtka. Jeste li čuli vi za džet leg? Biće dobro ako se on sastavi sam sa sobom tamo do početka februara, a posle šta nam bog da. Prekasno je došlo pojačanje i ostaje nam samo da se nadamo čudu.

Do tad možda nam na beku bude igrao Lazarević ako se ne daj bože Yago povredi zbog iznemorenosti pošto mora da igra po 35 minita svaki meč.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Wingwalker said:


Jagu retko prodaju fintu šuta jer i nema mnogo smisla da to pokriva.
Ume da odradi jak pritisak na loptu i ostane ispred igrača koji je u prenosu ali i ostaje u prvom bloku.
Ima smisla probati ga na Hauardu ali samo sa idejom da ga uspori jer na hajlajcima ove sezone baja je od prvih 11 trojki 9 dao preko bloka...a svi naravno visočiji od Jagice.

Da se nadovežem na ovaj post.

 

Nema se mnogo šta pozitivno pisati o Jagovoj odbrani. Njegova visina, dužina ruku i generalno njegov frame praktično su ispod svakog nivoa ozbiljnije seniorske košarke, a to ne kompenzuje nekim vanserijskim skill setom ili poenterskom raznovrsnošću koji bi ga stavili u grupu onižih, ali jako korisnih igrača koje viđamo u EL nekoliko sezona unazad. Anticipacija mu nije jača strana, pa zato i ne viđamo neko njegovo iskakanje i seču lopte. Pametnim idejama našeg trenerskog stafa Jago se preko switch odbrane uvek drži van reketa i ne dozvoljavamo skoro nikakve situacije u kojima bi bio uvučen dole i postovan. U odbrani 1 na 1 je dobar, njegove brze noga mu omogućavaju da isprati veliku većinu protivničkih igrača koji napadaju sa loptom. Zbog svog sajza, skoro je nemoguće očekivati od Jaga da probija blokove, pa zato mi to rešavamo preuzimanjima, ili nekom vrstom ice odbrane na strani, Uloga naših visokih je jako bitna kod odbrane od pika u koji je Jago uvučen. Bolomboj i Gilespi su dobar fit jer mogu da zoniraju pik i kupe par sekundi za Jaga koji se vraća na svog igrača. Takođe, često koristimo hedge & recover sa istim ciljem. Kada je u pik uvučen Luka, to i dalje deluje ok zboh njegovog BBIQ koji mu dozvoljava da pročita napad i relativno ga dobro odbrani, uz eventualnu pomoć ako radimo drop odbranu ili sagging defense. Međutim, naši problemi su evidentni kada pik branimo sa Tobijem, jer on nije u stanju da odbrani ni fizikom, ni inteligencijom skoro ni jednu opciju protivničke pik igre. Zbog ovoga je jasno da je naša najlošija opcija ako pik branimo sa Jagom i Tobijem, što se, ubeđen sam, neće puno puta dešavati u nastavku sezone, posebno u EL utakmicama. Ipak, njegova neiscrpna energija i fizička sprema su konstanta opasnost za protivničkog ballhandlera, jer je uz njega po celom terenu i ume da zasmeta ili iznudi neku zamku ako usmeravanje bude ka bočnoj aut liniji. Takođe, svojom agresivnom odbranom na lopti svakako usporava napade protivnika i otežava organizaciju napada. Bojim se da je to neki maksimum koji od njega možemo dobiti u odbrani, za sada.

 

Kao organizator igre, najveći Jagov plus je sigurnost na lopti. Ja ne pamtim da sam video da mu je neko ukrao živu loptu kod prevođenja ili driblinga. Njegove izgubljene lopte su mahom kod pasa i to iz dva razloga: prvo, on nije "rođeni" dodavač, već priučeni i drugo, njegova visina i dužina ruku u velikoj meri ograničavaju ugao, tehniku i visinu dodavanja. Nešto najbolje od njega u smislu asistiranih poena bi mogli da dobijemo drive & kick akcijama, gde Jago može da vidi slobodnog igrača sa koga se pomaže. To su uglavnom prosta i jednodimenzionalna dodavanja, ali mogu biti jako efikasna kada svojom brzinom otvori parket i iznudi pomaganje ili udvajanje. Njegova polaganja na tablu su uspešna samo ako je dovoljno brz, dakle ako idu u dužinu, a ne visinu jer on oko i iznad obruča ne može da poentira, Predstavama protiv CedOli i Borca je pokazao da može biti lider našeg tima i dominantna snaga u ABA ligi. Sledeći skok u kvalitetu bi trebalo da bude isto to, ali na EL nivou. Da li će do toga doći, možda vidimo sledeće sezone ako Jago ostane u klubu. I ako uopšte budemo ugrali EL. Kontrola tempa utakmice je nešto na čemu može i mora dosta da napreduje, Njegova priroda kao košarkaša je da igra brzo sa loptom, povlači kontre i polukontre iz kojih bi trebali da dobijemo lake poene. Ipak, nije tako uvek jer zbog prethodno navedenih problema kod pasa, on ima još jedan - pravovremenost dodavanja. Često ne oseti pravi momenat kada treba da doda loptu u tranzicionoj igri, pa zbog toga uglavnom ulazimo iz brzog u postavljeni napad.

 

Pisao sam u prethodnom postu da bih želeo da vidim više Jagovih šuteva za 3. Oni su upućeni sa zemlje, sa ne baš zavidnom mehanikom šuta, ali ulaze. Jago ima mogućnost da prepozna momenat kada treba da opali daleku trojku, ali sam imao utisak da je na dosta utakmica u EL to sputavao, verovatno pod uticajem trenerove predstave šta očekuje od Brazilca u napadu. Ne znam da li više dobijamo Jagovim postavljenim napadom ili njegovom slobodom da uzme te objektivno, ali ne i za njega teške šuteve. Takođe, on je igrač momentuma i svakako može da uđe u "zonu" i zatrpa koš protivnika sa nekoliko trojki u nizu, ali očigledno da do sada nije zaradio tu reputaciju i slobodu kod Sferopulosa. Možda zato što je projektovan kao treći plej u ovoj ekipi Zvezde, ali nama je Šabaz otišao pre nekog vremena, pa ne bi bilo loše da se preispita Jagov doprinos kao košgetera. Posebno jer je to jedan od načina da se kompenzuje njegov prilično neubedljiv doprinos u odbrani.

 

U zaključku, rekao bih da je Jago igrač sa jasnim fizičkim limitima, ali i igrač koji ima veliko srce, koji je neumoran borac na parketu, gladan pobeda i uspeha, ali i timski igrač koji je spreman da se žrtvuje za uspeh ekipe. On svakako ide uzlaznom putanjom, posebno ako se osvrnemo na početak sezone kada Duško praktično nije znao šta će sa njim i kada je imao mizeran uticaj na našu igru u oba pravca. Sferopulos je dao jasne ideje kako Jago može biti koristan, a ja se nadam da njegov doprinos može biti još veći kako sezona bude odmicala. Ipak, treba videti kako će se dolazak Smarta odraziti na celu spoljnu liniju, pa i Jaga, u smislu uloge i minutaže. Ne bi me iznenadilo da Jago izgubi neke minute u EL. psoebno posle povratka Nede i malog Topa, a Smart pokaže kao dobra opcija.

  • Like 35
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...