Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Mislim da on ne ostaje u kosarci. On kao i uglavnom ta najveca imena koja su stvarno genijalci u svom poslu pate od toga da im je nepomljivo da neki igrac kojeg treniraju ne vide tu i tu stvar, tu i tu akciju koju oni vide. 

 

Bas je rijetkost da vrhunski igrac kao sto je Teo ostane u kosarci a da to nije u nekom svojstvu ambasadora.

Možda GM, kao Skola, Vujičić ... bila bi velika šteta da ne ostane u košarci, dal kao GM, SD ili predsednik kluba šta god mu odgovara.

Al nek on odigra još koju godinu, pa otom - potom.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mister-no said:

Kako retkost, evo Spanulis, Jasikevičjus, Đorđević, Moka, pa i Duško Ivanović je bio vrhunski igrač..
 

Da li su to vrhunski treneri? 

Svakako te sto si nabrojao su izuzeci, mnogo vise tih vrhunskih igraca a posebno ludih kao Teo se zadrzi u kosarci osim u ulozi ambasadora ili nekog predsjednika kluba/saveza ali kao trener, pomocni trener bas rijetko.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Vec sam pisao, ali cu opet. Mali Topic ne moze igracki da dobije nista polusezonom kod nas, moze samo da izgubi. U Megi mu ide sjajno i projekcije idu dotle da ce biti mozda i prvi pik na predstojecem draftu. Neka bude i peti to je sjajno za njega. E sad, eventualnim dolaskom kod nas on ce se suociti sa mnogo ozbiljnijom kosarkom od one koju je do sad igrao. Ako porobi, ne dobija mnogo, jer vec mnogo ima. Ako statsi padnu on moze da sklizne na draftu. Bude li u prvih par pikova on ce automatski postati i projekat fransize u koju ode. Ta prica kako ce kod nas postati igrac i suociti se sa pravom kosarkom ne pije vodu. Odlaskom u NBA sa reputacijom jednog od prvih pikova, fransiza ce sva moguca sredstva uloziti u njega. To je nesta sto je nezamislivo za nas. Prosto kod nas nema ni novca, ni sredstava, ni znanja za tako sta, kao sto ga ima u NBA. Sa tim ulaganjem njegove sanse astronomski rastu, da jednog dana postane ne samo bogat, vec i igrac sa respektabilnom karijerom. Mislim, bogat ce postati samim odlaskom tamo, ali nebo je granica. Luka Doncic je pre prelaska preko bare bio odlican igrac, ali legenda je postao tek tamo. Svakako da Milenko, a nesumnjivo i Nikola vole Zvezdu, ali Milenko kao otac pre svega ima obavezu prema svom detetu. Veliku stvar je za klub uradio samim tim sto je potpisao ugovor za isti, jer klub ne moze nista izgubiti, moze samo zaraditi. Milenko je bio, jeste i ostace Zvezdina legenda i zaigrao mali ili ne za nas, srce ce mi biti puno dok ga budem gledao kako, kao i Luka i Jokic uci Amere tom kosarkaskom smeku.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ako Bog da, da i mi imamo svog Željka pa da bude,, Čekam tebe da ostvarim jedan davni san". Njegovo razumevanje i praćenje igre je nešto što ga može definisati kao odličnog trenera. Teo4! ❤️

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nama na bekovima su igraci koji se ne spustaju u stav:

- jer im religija to nalaze,

- jer bi onda bili nizi i od sumske jagode,

- jer to nisu radili od 2008. godine,

a ovde prdimo o Gaju, Vildozi, Topicu, Pengosu. Sta iko od njih reshava (ok, Pengos ima hipoteticki potencijal, ali obzirom da imamo oci i pratimo kosarku u poslednjih 12meseci...)?

Ne znam da li smo gori mi ili uprava...

 

Edited by Geronimo
  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Par primera zasto smo tu gde smo i zasto nismo ozbiljan klub.

1. Ukoliko imamo talentovanog igraca - ne prepoznamo ga vec dovodimo neke tudje talente koji zapravo i nisu to 

2. Ukoliko se pokaze da je neki igrac talentovan ne mozemo da ga zadrzimo duze od 7-8 meseci

3. Ukoliko posaljemo mladog igraca na pozajmicu i tamo se razigra, mi nemamo nikakva prava, njegova karijera, tata, menadzer, pera, mika se vise pitaju nego mi kome igrac pripada

4.  Retko kada dovedeno pouzdanog igraca koji je u dobroj formi i najboljim godinama i da ne vuce povrede, a kada ubodemo nekad takvi igraci uvek odu na kraju sezone, cuveni ugovori 1 + 1 itd, mi ne mozemo da zadrzimo igraca, desavalo se da ostane neko jos jednu sezonu ali vrlo retko

5. Mi ne mozemo da istrpimo mladog igraca jer trazimo instant rezultat pa moramo da dovedemo polovnog stranca na zalasku karijere koji zapravo i ne donosi instant kvalitet, a jedan Real npr moze da da sansu mladim igracima

6. FMP koji bi navodno trebao da bude tim gde mozemo da razigramo igraca ili rizikujemo sa mladim strancima i razvijamo nase mlade igrace to ne radimo, ako nekim cudom uradimo taj igrac ne zavrsi kod nas nego npr u Makabiju primer Bolden

7. Ne znam da li bilo ko u EL menja trenera u proseku 2x godisnje

 

u sustini svi se sve pitaju osim nas

Edited by magiko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ništa, onda Topića da pitamo za zdravlje tamo negde u 35-oj kad bude pri kraju karijere da nam opet bude 2-3 plej...zavisi od krave muzare koja bude ispred...Pre bi gledao dete od 18 sa svim manama nego sve ove şto se spominju...A te priče njemu ne treba, kao brinemo se za njegov razvoj, mesto na draftu...mačku o rep...Čuj, ništa ne bi dobio sa 20 min u EL i Teom kao mentorom...Nego daj polovnjaka da izvučemo još neku EL pobedu i završimo po običaju između 12-15 mesta...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, magiko said:

Par primera zasto smo tu gde smo i zasto nismo ozbiljan klub.

1. Ukoliko imamo talentovanog igraca - ne prepoznamo ga vec dovodimo neke tudje talente koji zapravo i nisu to 

Primer? Cijeg tudjeg talenta smo doveli?

19 minutes ago, magiko said:

2. Ukoliko se pokaze da je neki igrac talentovan ne mozemo da ga zadrzimo duze od 7-8 meseci

Koja ekipa moze da zadrzi mladog igraca koji je jako talentovan i za Nba?

19 minutes ago, magiko said:

3. Ukoliko posaljemo mladog igraca na pozajmicu i tamo se razigra, mi nemamo nikakva prava, njegova karijera, tata, menadzer, pera, mika se vise pitaju nego mi kome igrac pripada

Zasto smo sebicni? Igracka karijera je kratka, svaki igrac gleda da bude sto bolji ali usput i da se finansijski obezbijedi. Da li bi ti rizikovao buducnost za igranje u ovom blatu a velike su sanse da si lutrijski pik gdje ces imati zagarantovanu platu i dugogodisnji ugovor?

19 minutes ago, magiko said:

4.  Retko kada dovedeno pouzdanog igraca koji je u dobroj formi i najboljim godinama i da ne vuce povrede, a kada ubodemo nekad takvi igraci uvek odu na kraju sezone, cuveni ugovori 1 + 1 itd, mi ne mozemo da zadrzimo igraca, desavalo se da ostane neko jos jednu sezonu ali vrlo retko

Jesmo mi Real?

19 minutes ago, magiko said:

5. Mi ne mozemo da istrpimo mladog igraca jer trazimo instant rezultat pa moramo da dovedemo polovnog stranca na zalasku karijere koji zapravo i ne donosi instant kvalitet, a jedan Real npr moze da da sansu mladim igracima

Real moze da da sansu mladim igracima jer ima 12 izuzetno kvalitetnih igraca koji bi bili starteri u CZ svi odreda pa je lakse i za mladog igraca da se razvija u toj srediji jer nema tolikog pritiska.

 

Pa na tom mladom igracu bi se izredjali svi odreda cim veze par gresaka, promasi par suteva pa onda nastavi tako sledeci mec itd itd.

12 minutes ago, ZiS said:

Ništa, onda Topića da pitamo za zdravlje tamo negde u 35-oj kad bude pri kraju karijere da nam opet bude 2-3 plej...zavisi od krave muzare koja bude ispred...Pre bi gledao dete od 18 sa svim manama nego sve ove şto se spominju...A te priče njemu ne treba, kao brinemo se za njegov razvoj, mesto na draftu...mačku o rep...Čuj, ništa ne bi dobio sa 20 min u EL i Teom kao mentorom...Nego daj polovnjaka da izvučemo još neku EL pobedu i završimo po običaju između 12-15 mesta...

Topic gubi sve sa dolaskom u ovako nestabilnu sredinu. Ja stvarno ne znam sta vam nije jasno? Posebno sto bi na njemu bio ogroman pritisak da odmijeni u  ozb takmicenju kakva je EL jednog Teodosica. 

 

Wembanyama sto nije igrao EL nego je igrao drugorazredna takmicenja prije Nba? 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Wembanyama sto nije igrao EL nego je igrao drugorazredna takmicenja prije Nba? 

I ne samo on. 

Redovna je pojava da talentovani igrači koji očekuju visok plasman na draftu biraju klubove koji ne igraju EL, jer im igranje EL ne donosi ništa posebno u pogledu plasmana na draftu i kasnijeg razvoja u NBA.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Nego, ae malo da se iskulira oko pojacanja. Svakako stizu sledece nedelje nego ajmo malo o Panati. @Brat od Korneta daj jedan referat o njima, vaojda se čočo nece buniti😀

 

Prvo Split, nema preskakanja... Razmisljamo kao sportisti, od utakmice do utakmice.

 

Sta mi uradi Coco... Bio je u fazonu da i komsiji crkni krava, kao kad su obrisali moj upis e sace i tvoj... I tako i bi. 😞

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Primer? Cijeg tudjeg talenta smo doveli?

Koja ekipa moze da zadrzi mladog igraca koji je jako talentovan i za Nba?

Zasto smo sebicni? Igracka karijera je kratka, svaki igrac gleda da bude sto bolji ali usput i da se finansijski obezbijedi. Da li bi ti rizikovao buducnost za igranje u ovom blatu a velike su sanse da si lutrijski pik gdje ces imati zagarantovanu platu i dugogodisnji ugovor?

Jesmo mi Real?

Real moze da da sansu mladim igracima jer ima 12 izuzetno kvalitetnih igraca koji bi bili starteri u CZ svi odreda pa je lakse i za mladog igraca da se razvija u toj srediji jer nema tolikog pritiska.

 

Pa na tom mladom igracu bi se izredjali svi odreda cim veze par gresaka, promasi par suteva pa onda nastavi tako sledeci mec itd itd.

Topic gubi sve sa dolaskom u ovako nestabilnu sredinu. Ja stvarno ne znam sta vam nije jasno? Posebno sto bi na njemu bio ogroman pritisak da odmijeni u  ozb takmicenju kakva je EL jednog Teodosica. 

 

Wembanyama sto nije igrao EL nego je igrao drugorazredna takmicenja prije Nba? 

1. Rekao sam talenat koji zapravo nije talenat samo se u javnosti predstavlja tako - npr Yago

tudje sladje, Yago nam nije trebao, da nije doveden mozda bi Topic bio tu, mozda ne ne znam ali svakako Yago je promasaj. Nekad pomislim da je skautiran po fazonu kul nizak, latino, Kampaco za sirotinju, daj moze 

2. Ne mislim samo na nba. 

3. Da, za promenu nekad mozemo i da budemo sebicni. Ja kao igrac bih gledao uvek najbolje za sebe naravno. Samo mi nekako nikada nista ne dobijemo

4. Nismo Real, hteo sam da kazem Real moze talentima da da prostora, mi ne. Ali Real sam dao kao primer bas zato sto mogu bilo sta i da imaju bilo koga i da dovedu uvek gotovog igraca. Komsije su isto mnogo puta dale priliku mladom igracu, Alba, Zalgiris itd.


 

nije sve vezano za slucaj Topic, generalno lose radimo sto se rostera tice, mladih igraca, dobrih igraca koje pogodimo. Evo opet komsije, kostur tima 3. sezona za redom uz nadogradnje, nama svi odu cim odigraju dobro 


Ili jednostavno da se pomirimo da cemo dovoditi polupane igrace, matore, povredjene, lazne talente, tako necemo biti sebicni, naprotiv bicemo crveni krst za igrace kojima je karijera propala ili nema perspektivu. Uvek ce nas voleti Martin, Bentil, Holand, Kuzmic, itd bravo

Edited by magiko
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, magiko said:

1. Rekao sam talenat koji zapravo nije talenat samo se u javnosti predstavlja tako - npr Yago

2 minutes ago, magiko said:

tudje sladje, Yago nam nije trebao, da nije doveden mozda bi Topic bio tu, mozda ne ne znam ali svakako Yago je promasaj 

Svjestan si da Yago ima 24 godine? Jel treba dalje?

2 minutes ago, magiko said:

2. Ne mislim samo na nba. 

Nego na sta mislis?

2 minutes ago, magiko said:

3. Da, za promenu nekad mozemo i da budemo sebicni. Ja kao igrac bih gledao uvek najbolje za sebe naravno. Samo mi nekako nikada nista ne dobijemo

Budite sebicni ali onda ne prigovarajte sto taj igrac bude sebican za sebe i svoju porodicu.

2 minutes ago, magiko said:

4. Nismo Real, hteo sam da kazem Real moze talentima da da prostora, mi ne. Ali Real sam dao kao primer bas zato sto mogu bilo sta i da imaju bilo koga i da dovedu uvek gotovog igraca. Komsije su isto mnogo puta dale priliku mladom igracu, Alba, Zalgiris itd.


 

nije sve vezano za slucaj Topic, generalno lose radimo sto se rostera tice, mladih igraca, dobrih igraca koje pogodimo. Evo opet komsije, kostur tima 3. sezona za redom uz nadogradnje, nama svi odu cim odigraju dobro 

 

Naravno da Real moze da da prostora. Kad mi budemo imali toliko kvalitetnih pojedinaca pa da onda mozemo da odmaramo po 3-4 igraca a da opet igraju odlicni igraci onda smo na konju. 

 

I za kraj. Topic nije Doncic. Doncic ce sa bude najbolji igrac sa ovih prostora plus sto je imao telesinu vec sa 17 godina da se lagano nosi sa EL cuvarima. Ne poredite ih!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, magiko said:

da nije doveden mozda bi Topic bio tu, mozda ne ne znam ali svakako Yago je promasaj.


Po 100. put, da nije otisao u Megu na pozajmicu, Topic ne bi ni potpisao ugovor sa Zvezdom i otisao bi tamo kao slobodan igrac. Nije Milenko glup, zna da je ovo kancerogena sredina i da bi Nikoli neki kvazi navijac posle 2 lose utakmice psovao i mrtvo i zivo. Koliko je dobar potez za njega njegov prelazak u Megu govori to da ga projektuju u TOP 5 pikova na sledecem draftu cime ce sebe obezbediti za ceo zivot.

Jago nije promasaj, promasaj je Nejpir zbog kog je Jago dobio nenormalno vecu ulogu nego sto je planirano i sasvim je realno sto se nije snasao s obzirom na to odakle je dosao i to da nije do sada imao nikakvu odgovornost.

Edited by Mirage93
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Nije mi bila namera da provociram. Samo sam frustriran radom kluba. Nije sve ovo oko Topica stvarno. Mi nikada ne zadrzimo kostur ekipe, nikada ne zadrzimo nekog naseg igraca koji odigra kod dobro sezonu, stranca isto tako, nikada nemamo strpljenja, recimo onomad Guduric je na srecu ostao kod nas, malo je falilo da bude drugacije. Izvinjavam se, ovde zavrsavam diskusiju o ovome, samo sam hteo da napisem svoje nezadovoljstvo koje je skroz nebitno, ali stvarno mislim da ne radimo kako treba sto se ovoga tice, rezulatiti to i pokazuju iz godine i godinu. Izvinjavam se jos jednom  

Edited by magiko
  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Niko ne kaze da provociras, daleko od toga, svi smo frustrirani, samo nemoj da pricas napamet ako ne znas da li je to sto pricas tacno.

Slazem se, mi godinama ne mozemo da zadrzimo kostur, nosioce i to je nasa realnost, nije do strpljenja nego do toga da smo mali klub koji vodi neko ko na toj poziciji leci svoje frustracije i komplekse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mirage93 said:

Niko ne kaze da provociras, daleko od toga, svi smo frustrirani, samo nemoj da pricas napamet ako ne znas da li je to sto pricas tacno.

Slazem se, mi godinama ne mozemo da zadrzimo kostur, nosioce i to je nasa realnost, nije do strpljenja nego do toga da smo mali klub koji vodi neko ko na toj poziciji leci svoje frustracije i komplekse.

Upravo, da je neko drugi na toj poziciji mozda bi 1 ili 2 klinca imalo priliku da igra a ne Raduljica ili Kuzmic i slicni. Ne mora to da bude Topic ali mora se pokusavati sa nekim, zasto se u aba ligi ne pokusa makar. I taj Topic je bio kod nas neko vreme pa nije video parket 

Edited by magiko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Timovi za Fajnal for ove sezone? Reći ću Makabi, naravno, Real Madrid, Barselona i ne mogu da se odlučim između Crvene zvezde i Partizana. Reći ću ta dva tima za četvrto mesto", rekao je Lorenzo Braun u razgovoru za “Arenu sport”.

 

Brat Zo veruje, ko smo mi da ne verujemo?

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MarioKempes said:

Nama treba neki korekran igrač da bismo mogli bezbedno da izguramo ostatak sezone, kad bude moralo da odsustvuje neko od bekova, a moraće. Ne treba nam nikakvo top pojačanje, zver, nosilac i sl. - jer su naše šanse za 10. mesto minimalne. Matematički, treba nam skor 12:6 u preostalih 18 kola, što je gotovo nemoguće, morali bismo da budemo nivo Barselona iz dosadašnjeg dela takmičenja.

Nisam ni ja optimistican da cemo uci u top 10 , ali tako kako si ti sad napisao je bas mracenje. Ne zaboravi da smo 3 poraza zaostatka u odnosu na top 10 trenutno. Sa ovakvom igrom izgleda neralno da , ali isto mi je nerealno da Valencia bude kao do sad, Baskonia i jos par timova. I dalje je sve u nasim rukama. Ranije je top gotovo sigurno donosilo 17 ili 18 pobeda. Ajde da kazemo da nama u ovih 18 kola sto je ostalo treba jos 11 pobeda. Tesko jeste . Nemoguce nije. Pritom sezona je duga ne zavisi sve od nas. U slucaju pada Valencia Baskonie cak i Olympiacosa za koji iskreno mislim da nije playoff tim , imamo se cemu nadati. Tako da ono.. Matematika ti je tacna, ali zavisi jos od par stvari

Link to comment
Share on other sites

i ne treba zaboraviti kakve utakmice ce biti kljucne. Partizan Virtus Baskonia Valencia  Olympiacos Zalgiris kuci su sve utakmice protiv ne tako vrhunskih ekipa koje se mogu dobiti. Tu su i oni ziceri Asvel i Alba, kao o jos par nekih utakmica koje nisu nemoguce. Naravno , ne moramo sve ove da dobijemo , ali ovo su neke utakmice koje nisu naucna fantastika, na osnovu forme gore navedenih klubova kao i suvog kvaliteta. Virtus izgleda odlicno , ali mislim da ce dozivijeti neminovan pad. No ajde da budemo realni. Top 10 sigurno nece biti lagano osigurati , ali ja i dalje imam vjere. Posebno ako uzmemo sad brejk u Atini i dovedemo 2-3 pojacanja. To sto je nas roster "popunjen" meni ne znaci nista. Imamo igrace poput Ilica Lazarevica Simonovica koji sto se evrolige tice popunjavaju mjesto. Davidovac takoje u vecini utakmica je prelos. A sto se bekovske linije tice mi bez 2 igraca smo nula. Svaka normalna ekipa ima 4-5 igraca na pozicija 1 i 2. Sta mi imamo. Teodosica i Nedovica i Hangu trenutno. Mislim da Jago ne moze da doprinese mnogo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

Brat Zo veruje, ko smo mi da ne verujemo?

 

Rece covek u intervjuu za rezimsku televiziju, pa sta ce drugo nego da nahvali dva rezimska kluba?

 

Sto se tice ekipe, ima li jos neko sa 4 centra u rosteru, a da sva cetvorica imaju EL iskustvo? Ono sto je Sfairopoulos rekao za Kuzmicev odlazak je smesno, em on nije imao minute ni kad nije dolazio novi centar, em prelazi u FMP, znaci, nista se ne stedi jer ima se moze se (ima se sve osim rezultata, ali barem se dovode skupa imena kao u cirkusu).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Rece covek u intervjuu za rezimsku televiziju, pa sta ce drugo nego da nahvali dva rezimska kluba?

 

Sto se tice ekipe, ima li jos neko sa 4 centra u rosteru, a da sva cetvorica imaju EL iskustvo? Ono sto je Sfairopoulos rekao za Kuzmicev odlazak je smesno, em on nije imao minute ni kad nije dolazio novi centar, em prelazi u FMP, znaci, nista se ne stedi jer ima se moze se (ima se sve osim rezultata, ali barem se dovode skupa imena kao u cirkusu).

A baš njega boli patka da li je televizija režimska ili nije, realno. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

KAKVA PARTIJA TEA! ❤️

 

Uživala sam u svakom momentu. Mislim da je sasvim realno reći kako nije došao samo da otaljava ugovor, već da zaista daje 110% za ovaj klub i ekipu. Team @Miki28 Teoljub na temu vrhunskih igrača koji postanu treneri, nema ih toliko. Pre bih rekla da oni koji su bili solidni do odlični košarkaši, ali ne velike zvezde i mađioničari, postaju vrhunski treneri. 

 

Svakako da su neko ispravno gledanje na košarku i visoki BBIQ preduslovi za to.

7 hours ago, PERICA!!! said:

Grneralno ovo ni jedan trener ne voli, osim ako ga on sam ne upita za misljenje. 

 

Generalno ako trener to "ne voli", ima baš veliki problem sa sujetom. Igrači često mnogo brže i bolje pročitaju određene situacije na terenu od trenera koji je, jelte, pored terena.

Edited by DameTime
reč
  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...