Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Vidim preovladava misljenje sirom interneta da smo mi sinoc ovako odigrali zbog Shabazzovog izostanka i nikako ne mogu da se slozim sa tim.

Vidi se da ekipa krece polako da leze na mesto i da se polako uzdizu svi igraci iz slump-a u koj su upali, pa tako mislim da bi se i Shabazz podigo sa ostatkom ekipe. Sve vise i vise se vide Korleoneovi obrisi na igru i polakog ulaska u njegov sistem pre svega defanzivno a i u ofanzivi igramo neuporedivo brze.

Zanimljiva mi je Rokasova nova uloga u prenosu lopte, na samom pocetku utakmice je bila akcija za njega gde je napao prodorom odma po prenosu i vrlo lako poentirao, raduje sto ga polako Janis sve vise i vise ukljucuje u igru samo bi ja za njega obavezno imao i neke off-screen akcije.

  • Like 20
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko brza igra sinoc, impresioniran sam i nadam se nastavku tog trenda.

Obozavam tu spansku kosarku, ovaj put u srpsko-grckom stilu😉

Nadam se da ovo nije izolovani slucaj i nadahnuce, dosta dobro izgleda i deluje da igracima bas prija.

Kako bi nas vratila totalno na kolosek pobeda u Pireju, al i ovako deluje obecavajuce.

Teu svaka cast zaista, bas se vidi koliko mu je stalo i da nije dosao da odradi sezonu reda radi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

U nepreglednoj koloni "cigan sam do koske pa zato zavrsavam karijeru u Zvezdi" Teo je bio anticipiran kao alfa muzjak te grupacije.

Znaci kafa, cigara, rakijica, 5-6 minuta, 10-tak minuta kad je bas-bas, neko no look dodavanje i bleja.

To je vecina internet strucnjaka predvidjala, dok su obicni nestrucni cigani bili sretni sto je dosao i nadali se da jos ima magije i da ju je doneo sa sobom.

I bi Teo.

Koliko ce moci jos da izdrzi ne znam, ali ovo do sada je za najveci moguci respect. Ne zaboravljam one mracne zadnje klacerske minute koje zna da ispali, ali svetlo je prejako, jače od toga.

 

Druga dobra stvar Teove pozicije alfa muzjaka ovog tima je da je Nedovic otkrio da mu je ok pozicija najboljeg druga alfa muzjaka i da mu je puno lakse kad nisu reflektori na njemu.

Nadam se da će se zadovoljiti ovim, mislim bolje je za tim, ne bi trebalo da bude kontraproduktivno za njega i ne bi trebalo da sujeta proradi. Odlicne minute Neda ima.

 

I jos jedna stvar koja mozda raduje vise od svega je mali ali vidljiv pomak u timskoj odbrani. Hvataju se pomalo konci ko, gde, sta, kako.

Da ne ureknemo, ide to dosta na bolje.

 

   

 

 

  • Like 34
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Iz nedelje u nedelju se pokazuje da je Simonović čist višak. Meni je to bilo jasno kad smo letos potpisali Tobeya i Bolomboya, a produžili Mitrovića. Ne znam da li je u pitanju neka povreda ili nema mesta u 12. Stvarno ne znam gde bismo sa njim sve i da je zdrav, a ne ide mi ni da sedi na kraju klupe ili na mestima kraj terena jer je igrač u fazi karijere kad mu trebaju minuti i uloga. 

 

Umesto Tobeya. Ekstra je on lik i mislim da bi svi želeli da izadje iz kanala, ali ovo što on trenutno igra je velika nula. Ajde ovo sa šutom meni i nije toliko problematično. To zavisi malo i od forme, ali na večem uzorku bi trebalo da dodje na svoje mesto. Meni više smeta to što ga u koš ugura svako ko ima 2 minuta vremena. Kad god protivnik primi loptu na postu protiv njega, to je odma velika prednost, jer je najmanje što če izvuči iz tog napada faul.

 

Simonović isto tako do sada nije pokazao mnogo. Ja mu nebi toliko zamerio taj početak sezone, jer su u onim rotacijama bili maltene svi pogubljeni. A na nekim utakmicama je sebe izbacio faulovima. Činjenica da je Sfero postavio neki sistem u kojom mnogi igrači izgledaju bolje. Pa čak i neki koje smo totalno bili otpisali (Davidovac). Tako da bi mu ja ipak dao šansu. Ako ništa drugo, gabaritniji je od Tobeya i neče ga tako lako ugurati pod koš. A kao stretch opcije u napadu su tu negde, u najgorem slučaju. 

Link to comment
Share on other sites

Najbolja scena sinoć pred zadnju četvrtinu, izlaze Teo i Neda na parket, Neda se nešto smeška, a Teo kao da mu kaže "Ajde bre klinjo, uozbilji se i idi tamo čuvaj svog igrača!"

@L' Imperatore Do sada Tobi pokazao malo a Simonović ništa 🙂 

 

Šalu na stranu, ako nastave ovako i ja očekujem da zadržimo samo jednog od njih. Čovke bi zadržao Simonovića na poziciji domaćeg stranog igrača. Ali nisam siguran za Grka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Umesto Tobeya. Ekstra je on lik i mislim da bi svi želeli da izadje iz kanala, ali ovo što on trenutno igra je velika nula. Ajde ovo sa šutom meni i nije toliko problematično. To zavisi malo i od forme, ali na večem uzorku bi trebalo da dodje na svoje mesto. Meni više smeta to što ga u koš ugura svako ko ima 2 minuta vremena. Kad god protivnik primi loptu na postu protiv njega, to je odma velika prednost, jer je najmanje što če izvuči iz tog napada faul.

 

Dijelim mišljenje u potpunosti glede Tobija.

 

Sad da počne da pogađa te zicere i otvorene šuteve i da dođe do ~10 ppg, u odbrani je neviđeno lagan i svi ga raznose. Očekivao sam značajno čvršćeg igrača ali moguće da ga nisam dovoljno gledao.

 

Inače bih potpisao odmah da kloniramo Bolomboya.

Link to comment
Share on other sites

Sve se slazem za Tobija i Bolonboya al recimo juce Bolonboy +6+ Tobi +23 za slicnu minutazu. Iako na oko mnogo bolje izgleda Bolonboy +/- je na Tobijevoj strani. Sad pogledah Bayern Bolonboy -13 Tobi +16, KKP Bolonboy -11 Tobi +7 . Sta je razlog stvarno ne znam , moguce Teo efekat, jer je Teo uglavnom sa Tobijem u paru

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Umesto Tobeya. Ekstra je on lik i mislim da bi svi želeli da izadje iz kanala, ali ovo što on trenutno igra je velika nula. Ajde ovo sa šutom meni i nije toliko problematično. To zavisi malo i od forme, ali na večem uzorku bi trebalo da dodje na svoje mesto. Meni više smeta to što ga u koš ugura svako ko ima 2 minuta vremena. Kad god protivnik primi loptu na postu protiv njega, to je odma velika prednost, jer je najmanje što če izvuči iz tog napada faul.

 

Simonović isto tako do sada nije pokazao mnogo. Ja mu nebi toliko zamerio taj početak sezone, jer su u onim rotacijama bili maltene svi pogubljeni. A na nekim utakmicama je sebe izbacio faulovima. Činjenica da je Sfero postavio neki sistem u kojom mnogi igrači izgledaju bolje. Pa čak i neki koje smo totalno bili otpisali (Davidovac). Tako da bi mu ja ipak dao šansu. Ako ništa drugo, gabaritniji je od Tobeya i neče ga tako lako ugurati pod koš. A kao stretch opcije u napadu su tu negde, u najgorem slučaju. 

 

Meni je Tobey uz sve mane daleko kvalitetniji igrač od Simonovića (verovatno i dosta skuplji). Jeste previše zaljubljen u svoj pravolinijski šut za 3 i jeste mekan ali je isto tako igrač koji ne komplikuje mnogo, prati timsku kretnju i nije sebičan, igra iznad obruča i lak je na nogama, u odbrani zna da se dobro postavi iako nema masu ali ima vertikalnost i dužinu. Uostalom i podela za sad je da Bolomboy čuva masivnije centre a Tobey ove koji strečuju i nisu grmalji. Druga stvar, Tobey mnogo bolje trči i pogodniji je za bržu igru nego Simonović. Ne bih se ja tu zajebavao. Za Simonovića najbolje da ga spakujemo na neku pozajmicu.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fradler said:

Svasta. Jos nisam cuo za povredu nosa koja zahteva dve nedelje pauze, ljudi igraju sa maskom vec posle par dana.

Pa i meni to cudno ajde i nedelju dana neka odmori ali vise… Ne znam mozda ne zele da rizikuju ili sta vec ali mi smo u ogromnom problemu, Teo ima da pogine prakticno smo na 3 igraca na 2 pozicije u teoriji moze Rokas da uzme minute na 2 ali to je defanzivno ogroman problem jer nema brzinu da cuva bekove … Lazarevic nam je kljucan :ajme:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Pauza od minimum dve nedelje za povredu nosa kojoj ne treba operacija?

Nemanja Vidic se grohotom smeje.

 

Šta reći... ja jesam laik, ali ja mislim da realno on može sutra da igra. Ne mora uopšte da gleda koš, bitno da odmori nekog u rotaciji, da prenese neku loptu.

 

Ali to su te "naše" povrede, skalirane x10.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Howie Roseman said:

+ Mitrović uzeo šut za 3 poena a da nije zadnji sekund napada, mislim da mu je to prvi pokušaj od povratka u Zvezdu. Nije ni blizu bilo, ali mi je opet drago što je pokušao, malo će se raširiti teren sa njim na četvorci.

Ne znam da li su ljudi koji su bili u hali primetili,da je Mitrovic,prilikom zagrevanja,sa te iste pozicije(desni cosak) sutnuo poludistancu 5/5 i trojku 3/3. Kontam da je to razlog zasto je potegao i tu na utakmici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

Ma da, ovih +31 protiv Fenerbahcea koji je zeleo da se trudi i grize za pobedu je dokaz da je Sferopoulos mnogo bolji od Ivanovica.

 

Dobijao je i Ivanovic 20 razlike Monaco, Efes, Valenciu, dobio je 20 razlike ASVEL ili se to zaboravilo?

 

Sustina je da u ovakvoj EL bukvalno svako moze da dodje do 5+ pobeda jer ce uvek biti meceva na kojima protivnik odluci da se ne pojavi na terenu. Gubio je i Monaco -12, pa su preokrenuli, sto tad Crvena zvezda nije dobila? Zato sto je moralo da se igra protiv motivisanog protivnika.

 

Prosto je neverovatno koliko navijaci zele da lazu sebe i koliko su gladni uspeha, pa je onda i +31 u EL znak da ekipa igra nesto, a u pitanju je obican revijalni mec - nakon 19:11 ide 25:16, pa onda 35:19, pa 40:23, pa vise nisam zeleo ni da gledam jer je postalo jasno da Fenerbahce nije zeleo da se takmici. Daleko je to bilo od gostovanja KKP, mnogo daleko, ali dobro, hajde da se lazemo i kazemo da je Crvena zvezda bolja od Fenerbahcea 31 razlike i da je u pitanju zasluga trenera ili Bolomboya koji je leteo na terenu.

Bold: Mozda zato sto je Dusko tada bio trener...

 

Da se razumemo, Dusko je sasvim ok, ali je pogubio ekipu i samog sebe. Ko to ne vidi, ne znam... Jednostavno su se ponavljale iste greske kao i u utakmicama prosle sezone kad smo imali sansu da nesto napravimo u EL. 5 pobeda na kraju sezone je bila kozmetika za izlog. Ispravno je bilo da ostane, a ispravno je bilo da se razidjemo kad smo videli da opet na isti nacin prosipamo mleko. Ne kazem da ce Sferopoulos sve do kraja dobiti, ali vreme za rastanak sa Duskom je na zalost neizostavno doslo.

 

Fener se raspao posle pocetka 2. poluvremena kada su videli da i posle skromnog pocetka Zvezde nisu bili u stanju da nesto naprave i smanje razliku. A raspali su se jer smo igrali do tada dobru odbranu. Niti ih je isao sut za tri kao protiv KKP, niti je njihovo najjace oruzje u ovom sastavu (Motley) bio u stanju da ponovi partiju protiv KKP. Realno je +15 za nas ok, +31 malo previse. Sinoc smo bili bolji i to u svakom pogledu. A sto su se oni raspali, to je njihov problem. A da je bilo do nas, pa bilo je.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Možda iz nekog razloga Šabaz ne može da igra sa maskom. U tom slučaju bi toliko odsustvo imalo smisla. Inače je bio na nogama po povratku iz bolnice, ne vidim da postoji neki drugi problem.

Ali, uopšte ne sumnjam da klub ništa o tome neće da nam objasni. Zvezda bolje čuva info o stanju povreda igrača nego Kremlj o Putinovom zdravlju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quentin said:

Možda iz nekog razloga Šabaz ne može da igra sa maskom. U tom slučaju bi toliko odsustvo imalo smisla. Inače je bio na nogama po povratku iz bolnice, ne vidim da postoji neki drugi problem.

Ali, uopšte ne sumnjam da klub ništa o tome neće da nam objasni. Zvezda bolje čuva info o stanju povreda igrača nego Kremlj o Putinovom zdravlju.

 

Ja se nadam da je to samo skrivanje karata. Sve drugo bi bio sramotan stepen nezalaganja za benefit ekipe.

 

Košarka se ne igra glavom, samim tim ni nosom. Ta maska može eventualno da smeta kod šuta, pa čak ni to jer je ta plastika bez dioptrije. A u njegovom slučaju da se malo našalimo šut ne može da se pokvari nikako jer je konstantno na 20%.

 

Nije nikako skrivanje od strane kluba, već sinoć se znalo da je lom nosa, ali ovo da treba dve nedelje da ne igra meni je nepojmljivo. Nemam reči. Tačnije imam, ali bolje da ne pišem šta mislim o tome.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bode said:

 

Teu svaka cast zaista, bas se vidi koliko mu je stalo i da nije dosao da odradi sezonu reda radi.

Uputio sam konstruktivnu kritiku malom Topiću i Teu (ne pljuvanje već kritika u nadi da će doprijeti do njih) i od tog trenutka obojica poludili. Iskreno nisam se nadao ovakvoj reakciji, svaka čast momcima. To govori i o njihovoj velikoj košarkaškoj inteligenciji jer su i sami bili svjesni šta treba mijenjati u igri.

E sad jedna kritika samom sebi jer nisam kritikovao Šabaza. Mislio sam stranac je ne čita on ovo niti netko od njegovih pa nema vajde, ali treba probati🙂

Link to comment
Share on other sites

@drakon1 Ne vidim da se Fener raspao. Mi smo od 40 minuta igrali perfektno 35 ofanzivno i 40 minuta defanzivno. Jedina 5 smušena minuta ofanzivno bilo je u trećoj četvrtini. I tad su čak i spustili razliku sa dve trojke Hejs Dejvisa. Ali smo se brzo oporavili.

 

Jednostavno, nevezano sa sastavom Fenera, mi bismo njih dobili i da su u punom sastavu, jedino što bi tad bila razlika 10-15 poena a ne 31. Ovako pametna i timska igra uvek donese pobedu, samo je teško uvek ovako igrati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...