Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

28 minutes ago, Redstar0356 said:

Kako mi je drago sto sam prestao da navijam za ovaj cirkus od kluba tamo 2017-te od afere Telefon. 

 

28 minutes ago, Redstar0356 said:

Ajde sad da vas pitam, kako je to moguce da svake sezone imamo po par igraca sa porodicnim problemima i ljubavnim jadima, par povredjenih, par sto gledaju sa tribina i par penzionera? 

 

Koji mi?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dex said:

Pa eto ta nastavnica koju spominjes radi za mnooooogooo manje novca i svoje porodicne probleme ostavi van zgrade u kojoj radi.Ako si vec rad da polemises o psiholozima, hocemo li mozda i na temu nepostojece skauting sluzbe da pricamo?!

Ili možda ode na bolovanje ili nađe zamenu? 

Ne postoji jedan isti čovek na ovom svetu, a kamoli da pravimo šablon kako neko treba da reaguje na iste ili različite situacije. 

Ne znam šta se dešava sa Šabazom, pa ne mogu ni da lupetam, ali neko odigra bez problema i kad ima smrtni slučaj ili tragediju u porodici, a neko, zamisli, ne može da se fokusira na igru.

 

Košarka jeste posao, ali nismo robovlasnici. 

Ako klub traži način da mu pomogne, od mene samo kapa dole. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DrMV said:

Svaka čast ako možeš tako.

Samo onda briši nick, nije u redu.

Umesto Zvezde, stavi npr ravnu liniju.

Ili bi možda mogao navijati za Barselonu(zbog Kaline), za Deja nemaš neki izbor....

Evo, ovako je bolje. 

 

30 minutes ago, Don Dusko said:

Zaboravili smo povratak Markusa kako je izgledao onaj deo u 2015/16 sezoni?

Uzasno al je kostao nista pa smo ga lako i zamenili. A i imali smo sistem pa smo preziveli nekako. 

 

33 minutes ago, Karakondzula! said:

Ne gledam, ne pratim, ali imam veliku potrebu da trujem. 

upravo sam rekao da gledam i pratim vise nego ikada. 

 

Ne vidim sta je trovanje ovde?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, mi sinoć uopšte nismo igrali ništa specijalno, a Barsa je bila dosta loša. Jedini je Parker isporučio, na našu nesreću baš je odigrao vrhunski plus mu je ušlo i par nerezonskih šuteva. Mi smo igrali dobro isključivo kad je Teo bio na parketu. Pošto sam ga prilično kritikovao, red je da ga pohvalim za način na koji igra u poslednje vreme, vidiš da je veterančina i anti-atleta ali isto tako i da ima više košarke u rukama i dalje nego većina EL igrača u prajmu. U odbrani ne može da se traži više od ovoga što radi, trudi se, bumpuje, flopuje, baca se, to je to. 90% problema kreće od Napiera koji ne samo da igra vrlo loše već najčešće deluje potpuno odsečeno od preostala 4 igrača na parketu, i u napadu i u odbrani. Definitivno je psihološki problem u pitanju ali taj problem ne rešavaš tako što driblaš u mestu 15 sekundi i uzimaš kretenske side step trojke (jebo ih ko ih izmisli), već moraš malo vatre da pokažeš, napravi jak faul, cut-uj, uzmi neki šut iz ritma... Nažalost, Shabazz je atletski izuzetno skroman pa ne može da dođe do nekih poena "na silu" kad je kriza. Zvezda definitivno nije najlakše mesto za igranje košarke, traži se maksimum, krvava kolena ali i skill, ne može onakva odbrana u krajnjoj liniji, jednostavno ne može. Sferopulosa ne krivim ni za šta, igramo smisleno od kada je on došao, ali ne može se mnogo toga što ne valja ispraviti preko noći, jedno mu je ostalo da veruje igraču koji ima ozbiljan košarkaški kvalitet. Međutim, ovo je sad već solidan uzorak utakmica na kojima taj igrač prodaje ekipu i ja bih mu dao nedelju, dve pauze da proba da se sabere u glavi. Imamo Nedovića i Yaga da pokriju napadačku produkciju. Nema govora sad o šabazovanju, to nam je što nam je iako je situacija stvarno stravična, da ti znaš da će nominalno najbolji igrač da te baci u kanal čim kroči na parket. Ne leči se to u ABA ligi, moraće jednostavno u EL nekoga da zatrpa i da što više igra kao SG.

 

Iako su sudije drvile patkice na nama opet, nismo zaslužili pobedu sinoć, kao da smo bili zadovoljni tesnim porazom. Imali smo mnogo šanse da obrnemo rezultat ali tad smo bili najjaloviji i bez ikakve ideje. Protraćili smo i vrhunsku partiju Mitrovića i briljantnu skakačku partiju ali Barsa je svesno išla u taj rizik. Tužno je kad moraš da se dovijaš sa rosterom u koji je spucano dosta para. Reket je skupljen za nas jer spolja jednostavno nemamo dovoljno. Jedini koji konstantno može da pogađa spolja a da to nije hero ball je Geidraitis i to znaju svi naši protivnici.

 

Tobey je mekan i njegov problem je to što mnogo više liči na odbojkaša nego košarkaša, kako stilom igre tako i fizički. Slab je u kontaktu i ide linijom manjeg otpora. Bolomboy je momčina i igra svoje, ali on je profilom back up centar. 

 

No, sve kreće od Napiera i možda bi bolje bilo da ekipa proba neku lakšu utakmicu bez njega i da se malo skine pritisak sa njega. Neće ni njemu pasti kruna sa glave ako krene sa klupe ili tako nešto. Teodosić ne može da izdrži u ovom ritmu, igra previše i onda na kraju ostaje bez daha i bez nogu pa mora da pribegava hero ballu, a to je siguran put u propast. Jedino rešenje je da malo više istrpimo Yaga koji jeste fizički inferioran ali baš se bori i hrabar je igrač. U loše vreme smo ostali bez jedina dva defanzivno orijentisana beka i to mora da se oseti.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 Teoljub said:

 

Sta je tacno trebao klub da kaze za ZZ? Covjek igra ( sad kako igra je druga stvar ) ali igra. E sada posle ove izjave Messine, klub se mora oglasiti i osuditi ovu izjavu Messine uz kao sto sam rekao ispitivanje cinjenica o tacnosti navoda i shodno tome da se disciplinski reaguje prema ZZ. 

A kako bi tacno to ispitivanje cinjenica izgledalo. Klub posalje obavezujuci poziv Mesini da se tad i tad javi u kancelariju taj i taj broj i da izjavu, nakon koje bi klub osudio Sabaza na 3 miliona i 900 hiljada kazne. Isplatio mu nakon toga 100 hiljada i raskinuo ugovor. Sabaz igra, dolazi na treninge i klub mu ne moze nista. On ovako moze jos dve sezone, dok ugovor ne istekne. Sasvim je moguce da mu je ugovor sa nama poslednji u karijeri. Ne znam da li je istinita Mesinina izjava, ali i bez nje mi je bilo jasno da  Sabaz nije srecan kod nas.

Tesko da ce biti bolji, jer za tako sta je potrebno samo da se cimne. Onaj snimak od pre koju stranicu jasno kaze da on prosto ne zeli da se cimne. Sta je razlog nemam pojma.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kokodakalo said:

A kako bi tacno to ispitivanje cinjenica izgledalo. Klub posalje obavezujuci poziv Mesini da se tad i tad javi u kancelariju taj i taj broj i da izjavu, nakon koje bi klub osudio Sabaza na 3 miliona i 900 hiljada kazne. Isplatio mu nakon toga 100 hiljada i raskinuo ugovor. Sabaz igra, dolazi na treninge i klub mu ne moze nista. On ovako moze jos dve sezone, dok ugovor ne istekne. Sasvim je moguce da mu je ugovor sa nama poslednji u karijeri. Ne znam da li je istinita Mesinina izjava, ali i bez nje mi je bilo jasno da  Sabaz nije srecan kod nas.

Tesko da ce biti bolji, jer za tako sta je potrebno samo da se cimne. Onaj snimak od pre koju stranicu jasno kaze da on prosto ne zeli da se cimne. Sta je razlog nemam pojma.

Zabavan si, pisi cesce.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Zabavan si, pisi cesce.

Meni je jako zabavno bilo ono sto si napisao, samo sto nisam uspeo da shvatim da li si na nivou malog Perice i kako on zamislja pravnu zavrzlamu ili samo prodajes maglu. Pokusao sam da ti dam priliku da nam objasnis kako zaista zamisljas to ispitivanje cinjenica. Jedini nacin je da se to uradi je ono sto sam napisao. Jer sve na cemu temeljis slucaj je Mesinina izjava. Eventualno da klub zatrazi  obavezujucim dopisom od provajdera Sabazovu prepisku sa bivsim saigracima, pa kad dokazes i da jeste to napisao onda da na scenu stupe cuveni pravnici iz nase pravne sluzbe i naprave pravni presedan na koji ce se kasnije svi EL klubovi pozivati kad pozele da raskinu ugovor sa igracem koji pruza manje od onog sto su u klubu ocekivali. 

Eto imas sad priliku da nam svima objasnis kako ti to zamisljas. Mozda si ti ipak pravni genije, a ne mali Perica ili neciji bot kako te ja zamisljam.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Prvo, mi sinoć uopšte nismo igrali ništa specijalno, a Barsa je bila dosta loša. Jedini je Parker isporučio, na našu nesreću baš je odigrao vrhunski plus mu je ušlo i par nerezonskih šuteva

 

Super upis i slazem se sa svime osim sa tim da je Barsa bila dosta losa. Odigrali su manje vise kao i prethodne meceve u Evroligi s tim da su se protiv nas pomucili jos vise da bi nas pobedili nego par drugih meceva koje sam gledao. Ernangomez, Veseli, Satoranski, Jokubaitis i Kalina + Parker koji je odigrao najbolji mec do sad, znaci svi su manje vise igrali svoje standardne role i isporucivali svoje sto i sa meceva do sad u kojima sam ih gledao. Jedino je Laprovitola igrao slabije, verovatno jer se vratio iz povrede i Abrines kog smo dobro cuvali i jurili i vidljivo je bilo da mu ne dozvolimo da ostaje sam. To im je uza rotacija i nosioci igre, 5 igraca je isporucilo svoje, 1 je bas pokidao, dvojica su odigrali ispod svog nivoa. Nije realno da svih 8 budu na nivou, uvek ce tu neko da podbaci.

Link to comment
Share on other sites

Onoliko koliko na kkp temi provejava odvaljenost od realnosti ko je najvise zasluzan za desavanja u njihovom klubu, toliko se ovde desava nesto slicno u pogledu nastavka sezone i onog sto se trenutno desava u nasem klubu.

 

Apsolutno ne znam odakle optimizam, jer da bi doslo do napretka mora par stvari drasticno da se promeni.

Za sad nema naznake o tome. A ako dodje do promene, bice kasno, as usual.

Ako je to onaj zivotni optimizam po difoltu, bojim se da cu srusiti sneska, ali to nece pomoci.

Edited by Losmi17
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DejoLazaKalina said:

Kako mi je drago sto sam prestao da navijam za ovaj cirkus od kluba tamo 2017-te od afere Telefon. 

 

Radonja i Kalina sezone excluded. 

 

Uz dužno poštovanje, po ovome sto si napisao nisi iskreno i istinski navijao...

 

Ne ide to malo hocu malo necu kod pravih navijaca. Stalo ti je do kluba i iskreno navijas ili simpatiteš neki tim zbog nečega pa kad izgube to nesto ohladis se.

 

Pozdrav i uzivaj u utakmicama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

Ali Mesina koji ladno coveka od 32 godine naziva "boy"... 

 

Da ne spominjemo da su tako robovlasnici u Americi nazivali crnce, i da je uzrecica "man" na kraju recenice u slengu i nastala bas zbog toga da se ta odvratna praksa negira. 

Kako si sad odvalio 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Benito said:

Kako si sad odvalio 😁

 

Molim? Sta tacno od toga sto sam napisao nije tacno? 

 

A pre nego sto iko pokusa da opere Mesinu kroz ragazzo i slicno, on je radio godinama u Americi i trebalo bi da zna da je problematicno afro-amerikanca nazivati boy ili ekvivalent...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

 

Molim? Sta tacno od toga sto sam napisao nije tacno? 

 

A pre nego sto iko pokusa da opere Mesinu kroz ragazzo i slicno, on je radio godinama u Americi i trebalo bi da zna da je problematicno afro-amerikanca nazivati boy ili ekvivalent...

Preterujes ga, niko ovde sigurno od danas ne gotivi Mesinu niti zeli da ga pravda ali je ovo preterano. Ne moze istu konotaciju da ima na italijanskom i engleskom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Prvo, mi sinoć uopšte nismo igrali ništa specijalno, a Barsa je bila dosta loša. Jedini je Parker isporučio, na našu nesreću baš je odigrao vrhunski plus mu je ušlo i par nerezonskih šuteva. Mi smo igrali dobro isključivo kad je Teo bio na parketu. Pošto sam ga prilično kritikovao, red je da ga pohvalim za način na koji igra u poslednje vreme, vidiš da je veterančina i anti-atleta ali isto tako i da ima više košarke u rukama i dalje nego većina EL igrača u prajmu. U odbrani ne može da se traži više od ovoga što radi, trudi se, bumpuje, flopuje, baca se, to je to. 90% problema kreće od Napiera koji ne samo da igra vrlo loše već najčešće deluje potpuno odsečeno od preostala 4 igrača na parketu, i u napadu i u odbrani. Definitivno je psihološki problem u pitanju ali taj problem ne rešavaš tako što driblaš u mestu 15 sekundi i uzimaš kretenske side step trojke (jebo ih ko ih izmisli), već moraš malo vatre da pokažeš, napravi jak faul, cut-uj, uzmi neki šut iz ritma... Nažalost, Shabazz je atletski izuzetno skroman pa ne može da dođe do nekih poena "na silu" kad je kriza. Zvezda definitivno nije najlakše mesto za igranje košarke, traži se maksimum, krvava kolena ali i skill, ne može onakva odbrana u krajnjoj liniji, jednostavno ne može. Sferopulosa ne krivim ni za šta, igramo smisleno od kada je on došao, ali ne može se mnogo toga što ne valja ispraviti preko noći, jedno mu je ostalo da veruje igraču koji ima ozbiljan košarkaški kvalitet. Međutim, ovo je sad već solidan uzorak utakmica na kojima taj igrač prodaje ekipu i ja bih mu dao nedelju, dve pauze da proba da se sabere u glavi. Imamo Nedovića i Yaga da pokriju napadačku produkciju. Nema govora sad o šabazovanju, to nam je što nam je iako je situacija stvarno stravična, da ti znaš da će nominalno najbolji igrač da te baci u kanal čim kroči na parket. Ne leči se to u ABA ligi, moraće jednostavno u EL nekoga da zatrpa i da što više igra kao SG.

 

Iako su sudije drvile patkice na nama opet, nismo zaslužili pobedu sinoć, kao da smo bili zadovoljni tesnim porazom. Imali smo mnogo šanse da obrnemo rezultat ali tad smo bili najjaloviji i bez ikakve ideje. Protraćili smo i vrhunsku partiju Mitrovića i briljantnu skakačku partiju ali Barsa je svesno išla u taj rizik. Tužno je kad moraš da se dovijaš sa rosterom u koji je spucano dosta para. Reket je skupljen za nas jer spolja jednostavno nemamo dovoljno. Jedini koji konstantno može da pogađa spolja a da to nije hero ball je Geidraitis i to znaju svi naši protivnici.

 

Tobey je mekan i njegov problem je to što mnogo više liči na odbojkaša nego košarkaša, kako stilom igre tako i fizički. Slab je u kontaktu i ide linijom manjeg otpora. Bolomboy je momčina i igra svoje, ali on je profilom back up centar. 

 

No, sve kreće od Napiera i možda bi bolje bilo da ekipa proba neku lakšu utakmicu bez njega i da se malo skine pritisak sa njega. Neće ni njemu pasti kruna sa glave ako krene sa klupe ili tako nešto. Teodosić ne može da izdrži u ovom ritmu, igra previše i onda na kraju ostaje bez daha i bez nogu pa mora da pribegava hero ballu, a to je siguran put u propast. Jedino rešenje je da malo više istrpimo Yaga koji jeste fizički inferioran ali baš se bori i hrabar je igrač. U loše vreme smo ostali bez jedina dva defanzivno orijentisana beka i to mora da se oseti.

 

Apsolutno se slazem sa svim sto si napisao a za bold isto sam pisao pre nedelju/dve ali i tu imamo problem jer sa kim ga upariti?

Da imamo nekog kao sto je napr. Jovic (ne kazem da je trebalo njega potpisati) ili PG takvih karakteristika sve bi imalo smisla i opet dolazimo da toga da smo skarabudz i da se nije razmisljalo dublje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nunilo said:

 

Apsolutno se slazem sa svim sto si napisao a za bold isto sam pisao pre nedelju/dve ali i tu imamo problem jer sa kim ga upariti?

Da imamo nekog kao sto je napr. Jovic (ne kazem da je trebalo njega potpisati) ili PG takvih karakteristika sve bi imalo smisla i opet dolazimo da toga da smo skarabudz i da se nije razmisljalo dublje.

Ja hteo Jovica @uininije dao! 

Zato bi Kendrik nama bio dobro pojacanje, mada i Herison nije operisan skroz od plejmerskih vestina.

Taj tip svakako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nele said:

Preterujes ga, niko ovde sigurno od danas ne gotivi Mesinu niti zeli da ga pravda ali je ovo preterano. Ne moze istu konotaciju da ima na italijanskom i engleskom.

 

Ne slazem se. Neke stvari su problematicne na bilo kom jeziku.

No dobro, ne vredi o ovome raspravljati. 

Neces ni ti mene ni ja tebe ubediti. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...