Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Je l' može neko ko je bolje shvatio ono juče od mene, šta jedan trener želi da postigne ako mu igrači koji su dovedeni da igraju i budu u 12, igraju pa idemo redom: Simonović 3min, Toby 6min, Bolomboy 12min i Ilić koji je živnuo 12min? Gore pomenuti su u meč ušli kao i ostatak ekipe, mlohavo. Ali nije da nisu imali baš nikakav doprinos. Ilić je na primer imao najviše defanzivnih skokova (5). Bolomboy jedini može u odbrani da zaštiti reket i nije toliko loše to radio da ima ovakvu mizarnu minutažu. Simonović za 3min šta je očekivao da uradi i ne dati mu šansu je za ozbiljno razmatranje. Toby isto kao i Simonović za svojih 6min. Sebi ne mogu i dalje da objasnim koja je to i da li je to neka nova vaspitna metoda zakucati igrače za klupu i ne uvoditi ih više u igru?! Yago? Pa ako ti ne ide i voliš da isprobavaš i kombinuješ pustiš dečka, možda ti donese nešto, možda da ekipi neku dodatnu energiju, pogodi neki šut. Evo možda ja grešim ali nisam video ništa toliko užasno od njih da zaslužuju ovakav tretman. Ako ovako trener nastavi ne bi me čudilo da u ekipi stvarno zavlada atmosfera o kojoj se unazad danima piše. Ili možda već vlada. Jer onakvo vođenje ekipe sinoć nije ni profesionalno ni timski ni pedagoški i osim poraza može mnogo toga negativnog doneti ekipi. Meni poraz najmanje bitan. Druga je utakmica. Ali onakvo pomračenje uma u izborima i odlukama trenera je zabrinjavajuće. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni ta petorka na koju se Dusko odlucio u finisu utakmice ima smisla jer su to igraci koji su pre svega preokrenuli rezultat na pocetku utakmice, a onda i pravili prednost i bili najzasluzniji za +9 u poslednjoj cetvrtini. Teo, Nedovic i Mitrovic su imali pozitivni ucinak u +\- koloni i sa njima na parketu nam je napad funkcionisao najbolje. Slazem se da defanzivno nisu mogli da odgovore kako treba, ali mi smo pre svega u napadu zabagovali od onog momenta kada Deda promasuje otvorenu trojku. Posle toga gubimo smislenost u igri, pokusava se sa individualnim potezima Nedovica i Tea, usput se svira presmesan faul u napadu Luki i odose kola nizbrdo. Djavola bi Zalgiris sve ono ubacivao u zavrsnici da smo ih za tih par minuta koliko smo bili bez kosa ohladili sa jednom trojkom. Ali bukvalno svaki put izgleda kao da nam treba samo jedan kos da prelomimo utakmicu u nasu korist ali nikako da ga ubacimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ne, nisam za otkaz sada ali ako se ovo nastavi, asolutno da. 

Dobio je brutalnu ekipu i nemojmo se praviti kako to nije tacno.

Partizan je zadrzao vecinu igraca iz prosle sezone ali su im odlasci Lessorta i Exuma itekako znacajni i mislim da Zvezda ima bolje igrace ali prednost njihova je strucni stab.

I da itekako smo za top 8.

Kako brutalnu ekipu kad spominjete Mitra kao prvog centra, a niko ga nije hteo iz el ni kao trećeg... A da Dusko je nemac pojma. 

 

Imas Real, Barsu, Monako, Fener, Oli, Pao, Makabi, Milano, Partizan, Efes, Bajern... To su sve ekipe gde ne mozes reći da smo po kvalitetu bolji i ne znam na osnovu čega gradis taj stav da smo itekako za top 8? Koliko mi se čini El je izbacila spisak sa favoritima gde smo mi 11. 

 

Ti pričas o dva odlaska iz Partizana a nama svi otisli. Zamisli da su ti sad kreatori Kampaco i Sabaz. Da imas Petruseva, Vildozu i Dobrića.

 

Ovo nema nigde da posle dve utakmice mi samo kukamo. Čuj zabuguje Duško,pa zabaguju i ostali... ne mozes biti perfektan celu sezonu. Pamtite samo bagove, a kad covek tuče Oli u gostima ili Partizan u prvom istorijskom derbiju u El pred 20000 grobara, to je verovatno sreća. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Ruku na srce i ja sam se to pitao sinoc, a nisam bezobrazan.

Nisam ispratio (ko ce vam ispratiti sta sve pisete:classic_biggrin:) - zasto ne igra?

 

Dobro ti si navijac moj Kronose, ne izbacujes tekstove i to tendenciozne posle 2 kola u EL.

 

E stvarno zasto 3 plej po hiararhiji nije igrao u ova 2 kola?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Clash said:

Tobi odigrao nista. Nema kritika

Bolomboj malo vise od nista. Pokoja kritika

Luka dobar.

Znaci najveci problem tima Mitrovic. Opleti po Luci.

zvezdasrbija forever

Nije problem Luka.

Problem je u klubu sto mu taj Luka koji je projektovan za 3. centra evo vec trecu sezonu ispadne prvi, a projektovane su najvise ambicije ove sezone. Znaci da nesto ne stima.

Link to comment
Share on other sites

Mene najvise frustrira cinjenica da smo, kao i tokom mnogo utakmica prosle sezone, jako lose usli u istu, i jako lose zavrsili istu, a jebem li ga, meni je to bas lice trenera. On u tim trenucima treba nesto da smisli, nacrta, opusti ekipu lakim poenima, kaze im sta da igraju u odbrani. Ivanovica je to mucilo prosle godine, evo i sa 9 novih igraca, koje je on hteo, ga muci i dan danas. Ne vidim kako ce to vremenom da se popravlja, pogotovo jer mi prosle godine kod Duska uopste nismo delovali sve bolje kako je sezona odmicala, i u kljucnim utakmicama smo imali apsolutno iste one probleme koje smo imali u februaru 2023. 

 

Ne treba ga terati, svakako je on selektirao ovaj tim, i nek ga vodi do kraja sezone, ali nisam preterani optimista, jer meni zaista ne deluje da on ima ikakvu ideju kada je "stani pani".

 

Ok, trebao je Sabaz da bude na terenu, ali nas je on svojim glupostima i uveo u nervozu i meni je legit bilo da Teo bude na parketu u finisu, jer je bio najbolji, ali cemu Mitrovic kog ni 30 poena u napadu ne moze da izvadi, koliko on decko nije u stanju da zagradi apsolutno nista. Polako postaje mladji brat Vlade Stimca sa 15 poena u napadu i 30 plus poena koji padaju preko njega jer ne moze da skoci 5cm, a bogu hvala moze da ga postuje bek. 

 

Pritom imas Tobija kog si doveo, Hangu kog si doveo, tog istog Simonovica i tako dalje. 

 

Davidovac isto, mislim da ce i ta prica o njemu kao nekom mudasu polako da pada u vodu, jer izgleda kao da ima 35 godina i da mu je kosarkaski vek bukvalno prosao. Lik koji nigde sem u CZ ne bi bio uopste u rosteru za EL, ali kod nas i startuje i zavrsava utakmicu. Neatletican skroz, i jedino u odbrani moze da pomogne ako neko krene da ga ugurava jer je jak. U napadu, ako ne ubaci te otvorene trojke, nista. 

 

Mislim, ako ce Deda da igra po 20 minuta, a ni u svom prajmu nije bio igrac za tu minutazu, onda nam treba PF definitivno. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ali kakav tretman sinoc za Simonovića, Tobija i Bolomboja. Prva greška odmah ide klupa, skroz produktivno, vidi se to poverenje trenera. Više bi značilo njima da osete tvrdo nego da Luka dodje do svojih 10ak poena u napadu ali zato u odbrani mu skidaju loptu sa glave. Kad smo već unapred znali da ćemo da izgubimo, naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Nije problem Luka.

Problem je u klubu sto mu taj Luka koji je projektovan za 3. centra evo vec trecu sezonu ispadne prvi, a projektovane su najvise ambicije ove sezone. Znaci da nesto ne stima.

Morace i Ivanovic jednom da presece pa da se ne oslanja na proverenog Mitrovica kad god ekipi ne ide nego da istrpi Tobija i Bolomboja radi boljeg njihovog doprinosa u buducnosti, makar im lopta ispadala svaki napad. Mitrovic je pametan igrac koji ne pravi gluposti, cesto on i stvarno daje doprinos na terenu i nije ni cudo sto ce ga treneri ubacivati na parket cim centri pre njega ne izgledaju dobro. Ali ne moze se doveka tako, nece taj Tobi proigrati sam od sebe, moras ga malo vise ukljuciti u igru. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Čočo said:

Je l' može neko ko je bolje shvatio ono juče od mene, šta jedan trener želi da postigne ako mu igrači koji su dovedeni da igraju i budu u 12, igraju pa idemo redom: Simonović 3min, Toby 6min, Bolomboy 12min i Ilić koji je živnuo 12min? Gore pomenuti su u meč ušli kao i ostatak ekipe, mlohavo. Ali nije da nisu imali baš nikakav doprinos. Ilić je na primer imao najviše defanzivnih skokova (5). Bolomboy jedini može u odbrani da zaštiti reket i nije toliko loše to radio da ima ovakvu mizarnu minutažu. Simonović za 3min šta je očekivao da uradi i ne dati mu šansu je za ozbiljno razmatranje. Toby isto kao i Simonović za svojih 6min. Sebi ne mogu i dalje da objasnim koja je to i da li je to neka nova vaspitna metoda zakucati igrače za klupu i ne uvoditi ih više u igru?! Yago? Pa ako ti ne ide i voliš da isprobavaš i kombinuješ pustiš dečka, možda ti donese nešto, možda da ekipi neku dodatnu energiju, pogodi neki šut. Evo možda ja grešim ali nisam video ništa toliko užasno od njih da zaslužuju ovakav tretman. Ako ovako trener nastavi ne bi me čudilo da u ekipi stvarno zavlada atmosfera o kojoj se unazad danima piše. Ili možda već vlada. Jer onakvo vođenje ekipe sinoć nije ni profesionalno ni timski ni pedagoški i osim poraza može mnogo toga negativnog doneti ekipi. Meni poraz najmanje bitan. Druga je utakmica. Ali onakvo pomračenje uma u izborima i odlukama trenera je zabrinjavajuće. 

 

Izgleda da je to jednostavno Dusko i njegovo poimanje stvari.

Imali smo slicne situacije prosle godine kada je drzao Kampaca na klupi u trenutcima dok se raspadamo.

Mene poraz toliko i ne brine koliko sto do sada nismo videli neke jasno definisane petorke i uloge.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nunilo said:

 

Izgleda da je to jednostavno Dusko i njegovo poimanje stvari.

Imali smo slicne situacije prosle godine kada je drzao Kampaca na klupi u trenutcima dok se raspadamo.

Mene poraz toliko i ne brine koliko sto do sada nismo videli neke jasno definisane petorke i uloge.

Upravo to. Sa njegovim principima i postulatima nećemo daleko dogurati. Mi smo i ovo juče mogli da dobijemo samo da je Šabaz ili Giedraitis imao malo bolji dan. Ali ni to ne bi promenilo činjenicu da treneru i potpuno nova ekipa igra sa istom boljkom kao i prethodne sezone skroz druga ekipa. To onda nije do tima. To je onda do trenera. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Cavani said:

Nije problem Luka.

Problem je u klubu sto mu taj Luka koji je projektovan za 3. centra evo vec trecu sezonu ispadne prvi, a projektovane su najvise ambicije ove sezone. Znaci da nesto ne stima.

To smo ga mi na forumu promovisali u trećeg centra, pitanje kako je to trener zamislio.

Meni deluje da ih vidi kao tri ravnopravna centra, a od protivnika, situacije na terenu i trenutnog performansa zavisi ko će koliko da igra.

Počeli smo sa Tobijem, 10 razlike iz tunela, ušao Luka (ne samo on, naravno) i brzo smo preokrenuli.

U ne4/4 vodimo, izmena Luka/Bolomboj (ako se dobro sećam), u napadu stajemo, oni nas stižu. 

Nije toliko nelogično što ga je vratio na kraju, bar za mene.

Nelogično mi je što nije ubacio Hangu, kad nas zadnjih 7min identično napadaju i to svaki put prolazi, a mi ne menjamo ništa u odbrani. Kao da smo čekali da oni sami promaše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Nisam za tjeranje Duška ali nije da nema dobrih opcija na tržištu.

 

Ono sinoć jeste bilo za otkaz.

 

nije da nema dobrih opcija na trzistu ali jel bi mog'o neki trener kojem nisu obavezno inicijali dr, da izgura jednu celu sezonu.

 

ovo oko otkaza za sinoc, svaka cast, kao da ne pratimo isti sport.

pogotovo sto su od 4x igraca koja si naveo, tri bila u top4 nasa najbolja performera na tekmi ( :

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma otkaz ne treba da dolazi u obzir osim u slucaju da izgubi svlacionicu. Covek je selektirao ekipu, mozda su mu neki igraci nametnuti ali verujem da se pitao za minimum 90% rostera i ako postoji povrerenje i dobar odnos izmedju njega i igraca ne treba nista menjati. Novi trener bi nas samo vratio u onaj zacarani krug u kojem dominira cuveno "nije on selektirao ekipu, sacekajmo leto da sam dovede igrace koje zeli". Treba da se izgura ovo do kraja sa Ivanovicem pa sta bude bude. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Ma otkaz ne treba da dolazi u obzir osim u slucaju da izgubi svlacionicu. Covek je selektirao ekipu, mozda su mu neki igraci nametnuti ali verujem da se pitao za minimum 90% rostera i ako postoji povrerenje i dobar odnos izmedju njega i igraca ne treba nista menjati. Novi trener bi nas samo vratio u onaj zacarani krug u kojem dominira cuveno "nije on selektirao ekipu, sacekajmo leto da sam dovede igrace koje zeli". Treba da se izgura ovo do kraja sa Ivanovicem pa sta bude bude. 

Kako će da se uigra ako mu igrači igraju po 3,5,7 minuta? Šta da uigra? Centarska linija nam je enigma. Toby mu od dolaska igra u proseku 9min, Bolomboy 12min prvu nije ni na klupi bio, Simonović sinoć 3min. Od 5 centara nama u dve utakmice igra samo jedan. Ostali sede i gledaju. Neko treba da obavi razgovor sa njim u kom pravcu ovo ide. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ste nakrcali mnogo osrednjih igraca na visokim pozicijama, isli na kvantitet. Otuda i Luka sa najvecom minutazom, i najboljim ucinkom sinoc. Neko je vec napisao sve su to bile druge opcije u svojim prethodnim timovima. I veoma bitna stvar, Petrusev je osetno bolji kosarkas u ovom trenutku od Simonovica.

Kombinacija Nejpir Teo, je najpotentnija napadacka opcija mozda i u celoj evroligi, uz rizik, koliko ce donositi u odbrani. 

Link to comment
Share on other sites

@Čočo Tobi i Simonović su počeli utakmicu i bili gori od šabaza koji je bio očajan. Bolombaj je ušao polovinom četvrte četvrtine umesto Mitra i koliko god to paradoksalno zvučalo raspala nam se zaštita reketa, toliko da je morao da se vrati Luka.

Gidra je morao da igra jer je on jedini mogao da parira Ulanovasu, Deda može , ali je on igrao na 4 i to sasvim solidnu tekmu.

Ne treba abolirati Ivanovića od greški, ali lako je biti general posle bitke. Po meni je greška što Hanga nije igrao umesto Nedovića iako je bekovski par Teo Neda okrenuo tekmu u prvom poluvremenu.

Druga greška je što nije u 12 bio Lazarević baš zbog Ulanovasa.

Just now, Angola said:

Mislim da ste nakrcali mnogo osrednjih igraca na visokim pozicijama, isli na kvantitet. Otuda i Luka sa najvecom minutazom, i najboljim ucinkom sinoc. Neko je vec napisao sve su to bile druge opcije u svojim prethodnim timovima. I veoma bitna stvar, Petrusev je osetno bolji kosarkas u ovom trenutku od Simonovica.

Kombinacija Nejpir Teo, je najpotentnija napadacka opcija mozda i u celoj evroligi, uz rizik, koliko ce donositi u odbrani. 

Nejpir je sinoć bio odličan u odbrani i katastrofa u napadu, da Teo nije imao onakvo prvo poluvreme verovatno bi Ivanović istrpeo taj napad, možda bi i krajnji rezultat bio bolji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Čočo said:

Kako će da se uigra ako mu igrači igraju po 3,5,7 minuta? Šta da uigra? Centarska linija nam je enigma. Toby mu od dolaska igra u proseku 9min, Bolomboy 12min prvu nije ni na klupi bio, Simonović sinoć 3min. Od 5 centara nama u dve utakmice igra samo jedan. Ostali sede i gledaju. Neko treba da obavi razgovor sa njim u kom pravcu ovo ide. 

Da, baš je trebalo sinoć da forsira igrače koji su pijani došli na utakmicu...zbog uigravanja, pošto je valjda to primarni cilj završnice EL utakmice, a ne pobeda. Da je tako bilo, isto bi se ovde pisalo kako Duško nema osećaj i forsira one kojima nije dan, umesto raspoloženih igrača i da je izlapeo matori.

Mitrović je bio odličan sinoć i trebalo je da igra upravo ovoliko koliko je igrao. Na kraju je imao +5, znači pre ulaska u završnici, to je bilo preko +10 sa njim u igri. Čisto da se demistifikuje to da smo više primali pozadi s njim, nego što je on doneo napred.

Pritom, dve trojke smo primili dok je bio Bolomboj tu. Onda je on izašao, ušao Mitar i primili smo još 2.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Krenulo ublažavanje čuvara vatre. Pa to je Žalgiris, imaju sistem, kući su jaki, mi nov tim... Isti taj Žalgiris je imao 18% za 3 poena za 35 minuta, oko 50% sa linije penala i dozvolili su nam 20 ofanzivnih skokova, većina njihovih najboljih igrača bez ikakvog ritma do te horor završnice, pa šta još treba da se desi da kažemo da je trebalo da pobedimo!? Teško će Žalgiris sa ovakvom partijom kakvu je pružio protiv nas juče da dobije neku ekipu iz plej ofa, ovakve loše partije se koriste za brejk. Oni kući kad igraju dobro od starta, kontrolišu meč, hoće ih šut, tek tad nemaš šanse. Juče se ispustila pobeda koja je manje-više bila izvesna, to je istina. Nije smak sveta, ali nećemo imati brdo ovakvih prilika tokom sezone.

  • Like 7
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...