Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

@uini Ne bih da se zamaram opet sa pricom Radonja-Ivanovic. 

 

Ono sto hocu jeste da vidim trenera ( koji ima tog iskustva osvajanja svega i svacega za razliku od ohicnih smrtnika ) ali ja u Zvezdi vidim covjeka koji dobija po usima skoro pa preslikano nevezano za tim koji ima odnosno igrace.

 

Ajmo malo o utakmici.

38-30 1.29 do kraja 2/4 ibatica izbacuje Bolomboja koji tada igra dobro, imamo neki ritam i ubacuje Luku i Davidovca gdje gubi konce igre i eto Zalgirisa na 38-35 poluvrijeme. 

Imamo trenera kome igrac koji je bio ocajan na utakmici igra 30+ minuta pritom ga resavaju lagano na drugoj strani ali zato igrac zvani Hanga ( covjek koji je u Realu odigrao pregrst tijesnih zavrsnica i 2way igrac ) sjedi na klupi. 

Imas trenera koji apsolutno nista sinoc nije uradio da bi dobio utakmicu i kada je islo po zlu u seriji 13-0 i kada smo se stabilizovali da izvrsi izmjene odbrana-napad. Ni kada je Neda bio na bacanjima na -2 ( 1/2 dao ) niti kada je Luka bio na -4 na bacanjima ( 2/2 dao ). Zasto trener ne ubacuje odbrambene igrace sa imenom Adam Hanga i Bolomboy, makar nesto da proba odbraniti? Zasto?

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hladne glave. Opet i posle prespavane noći i dalje isto. Ne mogu da verujem kakvo amatersko vođenje 4/4. Hangino klupiranje u 4/4 nije statistička greška već izbor trenera. Amater i neznalica kao ja je video da ne ide poslednjih 5min ni u napadu ni u odbrani. A igrala mu ista petorka. Uz to imao je i dva tajm auta i opet nije ništa menjao. Trener koji u toku karijere ima gušt da vrši rukometne izmene zabaguje i ništa ne menja kad jedino treba da promeni. Nema aboliranja. Još više boli jer ova ekipa može mnogo i bez Šabaza i Geadraitisa smo bili na korak do pobede na možda i najtežem gostovanju i protiv ekipe koja nam nikad nije odgovarala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko me boli glava i dusa i srce kad Davidovac i Mitrovic ne mogu da uhvate defanzivni skok, to je jezivo. Mislim da je ovaj prvi sinoc cak i bio gori, Ulanovas i Smits su mu skidali ofanzivne skokove kao junioru.
 

Takodje da kazem, u kurac vise sa Lukom kao prvim i glavnim centrom. Gornja granica takve ekipe je donji dom Evrolige, ne znam kako to nismo naucili posle 10 godina. 
Ili su u klubu retardirani pa ne mogu da nadju boljeg centra ili je trener lud pa mu bez obzira na sve ovaj bude glavni. Ne ide stvarno ovako, koliko god da covek izvlaci iz sebe 120%

Edited by bosMan_jr
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Kad se slegli utisci...

 

Definitivno imamo ogroman problem i gubimo kada protivnik igra sa vecom energijom od nas. Zalgiris krenuo jace i oduvali nas. Posle smo se konsolidovali ali 2 teska suta na nasu dobru odbranu, brutalno zakucananje i nasi otvoreni promasaji su okrenuli momentum i energiju oba tima. Sve da je Dusko tad ubacio i Lebrona mi smo vec na +2 izgubili mec.

 

Ostaje da se nadamo da je ova ekipa iskusnija od prošlogodišnje i da ovo nece biti praksa.

Link to comment
Share on other sites

Ivanlvica ostaviti do kraja sezone, pa taman ne igrali ni evro kup, da covjek izgura svoje, da iskristalise svoje zamisli, jer i Radonjicu se to omogucilo, pa je ispalo dobro.

Mislim da Ivanovic jednostavno ne zna da teret ekipe i pritiska preuzme na sebe, mislim to je ocigledno i to igraci itekako osjete.

Generalno on nije nikad prije radio u nasim klubovima, pa taj specifican teret vodjenja jednog naseg velikana nije ni osjetio. Taj specificni teret se ogleda prije svega u nerealnim ocekivanjima ogromne populacije navijaca u sistemu koji funkcionise sa fiktivnim budzetom, gdje plate kasne, gdje igraca moras da dovedes muljajuci ga da je sve ok, da tog istog moras da ubjedis da igra dobro i da ce sve biti ok kad ne prima tu platu, gdje se nadjebavas sa presednikom kluba koji gura neke svoje miljenike u ekipu, da balansiras izmedju toga i pun k tih zajebancija.

I da naravno svi ocekuju i smak je svijeta ako se ne osvoje sva domaca takmicenja i ne budes minimu u to osam.

 

E zbog svega ovog pobrojanog je Radonjic bolji od Ivanovica, jer je pokazao da bolje radi u ovakvim uslovima.

 

Opet kazem nista ne mijenjati do kraja sezone,  pa i da pocne sledecu. Ipak vise vjerujem u kontinuitet, jer nije Dusko trener od juce ili neki pocetnik.

 

Link to comment
Share on other sites

Sezona se ne zavrsava u drugom kolu, mnogo ozbiljnije ekipe padaju u Kaunasu. Prva im utakmica kuci, puna dvorana, nije bilo mnogo promena u igračkom kadru izmedju sezona, realno bili su favoriti.

 

Da, jeste Dusko kriv za zavrsicu utakmice i sam poraz, ali isto tako bilo je bas dobrih momenata. Bićemo sve bolji iz utakmice u utakmicu, samo ajde da ne smenjujemo trenera na startu sezone. I komentari tipa kako bi i Jovanović dobio ono sinoć bas je bezobrazno. Eno komsije proslo kolo bas dobise cas kosarke od Makabija, ali nisam primetio da smenjuju Zeljka i zovu najtrofejnijeg Dula da spasava sezonu posle prvog kola. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, TB Told said:

Kod prve trojke Rokas i Teo su preuzeli istog igrača i ostavili samog Butkevičijusa. 

 

S668H.gif

 

Druga i četvrta trojka su slične. Preterano skupljanje odbrane i kroz ekstra pas prostor za Maneka u ćošku. Kod druge je Ilić još i zasmetao, ali nedovoljno.

 

S6687.gif

 

S668c.gif

 

Kod treće trojke je Luka kasnio u izlasku na Smitsa.

 

S668u.gif

Bravo za ovo. Samo je trebalo da ti klipovi pocinju za trenutak ranije i da si ubacio jos jedan klip za kucanje Butkeviciusa u napadu ranije. Da se vidi ulazak Zalgirisa u akciju, koji je bio pnr na praznoj desnoj strani, sa 45 stepeni.

 

5 napada, 5 istih ulazaka u akciju i 4 trojke i zakucavanje. Ali trener nije kriv.

 

Ne slazem se sa tobom za preterano skupljanje odbrane. Nedovic dva puta ostaje na Ulanovasu koji igra ledjima. Ovo ne da je mismatch, nego nam treba nova rec za to. 

 

Zalgiris je tesko postizao poene dok su u petorci bili Sabaz i Hanga. Onda ulazi Teo umesto Sabaza i u prvom napadu ne moze da sacuva Butkeviciusa koji zakucava. Ide tajmaut i posle njega Dusko dodatno slabi nasu odbranu ulaskom Nedovica umesto Hange. Zalgiris nastavlja da forsira jednu akciju do kraja utakmice, a sada su imali dve mete u vidu Tea i Nedovica. I videli smo kako se to zavrsilo.

 

Teodosic i Nedovic tesko mogu da igraju zavrsnice. Eventualno mogu protiv neke mekanije ekipe, koja igra malo slobodnije i nece toliko pokusavati da ih eksploatise. Zalgiris je sve suprotno od toga. Kada dodje kraj utakmice napadi se igraju preciznije i pazljivo se traze slabosti protivnika, a mi smo ih imali dosta. Meni je za Nedovica highlight utakmice kada je u prvom poluvremenu ostao da cuva Smitsa na niskom postu, imali smo 3 mala faula, a on je sacekao da ga ovaj okrene i onda napravio mekan faul za 2+1.

 

Koga zanima ima na SK klip sa serijom serijom 13:0 Zalgirisa pa vidite kako smo izgubili utakmicu. Bukvalno na jednu akciju protivnika. Tu trener ne moze da ne bude najveci krivac.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Volim Mitra kao brata rodjenog, stvarno mi je drag. Voli klub, dobar je dečko, ma sve 5.

Ali, on ne moze i ne sme u bilo kakvoj situaciji da bude prvi centar, ne moze nikakav splet okolnosti da dovede do toga. A da ne pricamo da se desi da Kuzmic bude starter na otvaranju el sezone.

Necu da kazem da je Dusko jedini krivac za to. Ali, imas ime i pedigre, sklapao si tim, imas iskustva da znas kakav centar ti treba za ovaj nivo kosarke i ovakve ambicije koje klub ima... I prakticno aminujes sve ovo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Da nije taj Zeljko mozda uzeo nesto prosle sezone? Neku Aba ligu ili tako nesto? Kako su prosli u EL, dokle su stigli i kako ispadose? 

Da taj Zeljko nije imao izgradjenu ekipu od pre dve sezone, sa pojačanjima u vidu Nanelija i Egzum?

Dok smo mi poceli sa trenerskom veličinom Jovanovicem i timom zbrda zdola. Stvarno sram bilo Duska sto nismo prosle sezone otisli u top 8 od 1-6 skora i takvog roster kakav smo imali. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

 

Ajmo malo o utakmici.

38-30 1.29 do kraja 2/4 ibatica izbacuje Bolomboja koji tada igra dobro, imamo neki ritam i ubacuje Luku i Davidovca gdje gubi konce igre i eto Zalgirisa na 38-35 poluvrijeme. 

Imamo trenera kome igrac koji je bio ocajan na utakmici igra 30+ minuta pritom ga resavaju lagano na drugoj strani ali zato igrac zvani Hanga ( covjek koji je u Realu odigrao pregrst tijesnih zavrsnica i 2way igrac ) sjedi na klupi. 

Imas trenera koji apsolutno nista sinoc nije uradio da bi dobio utakmicu i kada je islo po zlu u seriji 13-0 i kada smo se stabilizovali da izvrsi izmjene odbrana-napad. Ni kada je Neda bio na bacanjima na -2 ( 1/2 dao ) niti kada je Luka bio na -4 na bacanjima ( 2/2 dao ). Zasto trener ne ubacuje odbrambene igrace sa imenom Adam Hanga i Bolomboy, makar nesto da proba odbraniti? Zasto?

 

ja ne zelim da ucestvujem u diskusiji u kojoj su argumenti za lose vodjenje / greske trenera, izmene koje je napravio kada smo vodili +8 a nakon toga ispustili prednost.

napravio je on izmene i na -8 pre nego sto smo dosli do tih plus8, daklem, imao je i plus 16 u tom periodu.

 

kapiras da to nema smisla, nije zadatak trenera samo da potrefi petorku koja dobro igra i onda da je vozi dok ne pocne lose da igra.

 

sto se giedraitisa tice, bio je jedan od najboljih nasih igraca defanzivno, mozda i najbolji ako ne racunas ilica koji je igrao duplo manje.

 

posle tekme su svi pametni ali ja mogu da razumem odluku da se osloni na njega i nedovica umesto na hangu.

pri cemu hanga nije garancija pobede, jer ni on nije imao spektakularno napadacko vece.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alija Sirotanović said:

Da taj Zeljko nije imao izgradjenu ekipu od pre dve sezone, sa pojačanjima u vidu Nanelija i Egzum?

Dok smo mi poceli sa trenerskom veličinom Jovanovicem i timom zbrda zdola. Stvarno sram bilo Duska sto nismo prosle sezone otisli u top 8 od 1-6 skora i takvog roster kakav smo imali. 

 

Po mom mišljenju uopšte nije poenta u poredjenju navedenih situacija.

 

Poenta je da neće kontinuitet u radu stručno štaba uvek dati rezultat. Iz dva razloga. Prvo, nema svaki trener kvalitet da iznese proces. Drugo, rezultat zavisi i od protivnika. A nama je protivnik u borbi za trofeje najuspešniji evropski trener svih vremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kontra said:

 

Po mom mišljenju uopšte nije poenta u poredjenju navedenih situacija.

 

Poenta je da neće kontinuitet u radu stručno štaba uvek dati rezultat. Iz dva razloga. Prvo, nema svaki trener kvalitet da iznese proces. Drugo, rezultat zavisi i od protivnika. A nama je protivnik u borbi za trofeje najuspešniji evropski trener svih vremena.

Slazem se. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ja ne zelim da ucestvujem u diskusiji u kojoj su argumenti za lose vodjenje / greske trenera, izmene koje je napravio kada smo vodili +8 a nakon toga ispustili prednost.

napravio je on izmene i na -8 pre nego sto smo dosli do tih plus8, daklem, imao je i plus 16 u tom periodu.

 

kapiras da to nema smisla, nije zadatak trenera samo da potrefi petorku koja dobro igra i onda da je vozi dok ne pocne lose da igra.

Ali je zadatak da vozi onu koja nista ne moze da odbrani u 4/4? Ok

2 minutes ago, uini said:

sto se giedraitisa tice, bio je jedan od najboljih nasih igraca defanzivno, mozda i najbolji ako ne racunas ilica koji je igrao duplo manje.

 

posle tekme su svi pametni ali ja mogu da razumem odluku da se osloni na njega i nedovica umesto na hangu.

pri cemu hanga nije garancija pobede, jer ni on nije imao spektakularno napadacko vece.

Hanga mora igrati ovakve utakmice. Jedini je koji moze nesto da odbrani spolja kada nema Lazica tu. Uzdati se da ti teo i Neda nesto odbrane je ravno ludilo a pritom je Teo imao iznenadjujuce dobro defanzivno vece na nivou cijele utakmice.

 

Hanga nije spektakularni napadac vec 2way igrac koji moze i u napadu nesto da donese a u odbrani itekako. U tijesnoj zavrsnici Adam Hanga mora igrati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

 U tijesnoj zavrsnici Adam Hanga mora igrati.

 

ma okej, s'tim sto smo mi kljucnu seriju poena primili nakon jako dobrih defanzivnih sekvenci, bukvalno sve izuzev onog kucanja je spolja zatvoreno veoma dobro.

 

ja sam u prvom postu i napisao da je neigranje hange jedna od dve ocigledne dushkove greske ali eto, on se opredelio za nedovicevo probijanje odbrane, koje je u idealnom scenariju takodje moglo da nam donese pobedu & giedru, koji je u prve tri tekme sutirao za 3 valjda 5/7, 3/4 i 2/3.

 

juce za 30mins, (ponavljam) 0/1 i to airball.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Ivanovic ne moze ni da sanja broj titula koji ima Radonjic. 

Van Srbije i Crne Gore Radonja ima dve titule u Nemačkoj i to je to.

Duško 3x prvak Španije, prvak Francuske, 1 Internacionalni FIBA cup, 4x kup Španije, kup Francuske, kup Grčke.

Ali da on on titulama u CG može samo da sanja.

1 hour ago, Filbi said:

Idi gledaj baskoniju kućo

Hoću da gledam Baskoniu kao što ću gledati svaki EL meč.

Da ti gledaš malo dalje od zvezde možda bi i znao malo više o košarci i ne bi davao ove IQ17 odgovore na forumu koji bukvalno ničemu ne služe.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Alija Sirotanović said:

Da taj Zeljko nije imao izgradjenu ekipu od pre dve sezone, sa pojačanjima u vidu Nanelija i Egzum?

Dok smo mi poceli sa trenerskom veličinom Jovanovicem i timom zbrda zdola. Stvarno sram bilo Duska sto nismo prosle sezone otisli u top 8 od 1-6 skora i takvog roster kakav smo imali. 

Da taj Zeljko mozda od Puntera nije napravio top 3 napadaca EL? 

Da nije Lessort mozda top 3 C EL pod njim? 

Kod njih se vidio progres pa svi porazi iz 1 sezone su bile lekcije na kojima su itekako naucili. 

 

Sta smo mi naucili kod Duska od poraza prosle godine od Albe, Bayerna, Pao, Cibone, Zalgirisa? Kako da opet ispustimo veliku prednost u 4/4 u istoj dvorani i kako da zaboravimo najboljeg defanzivca ekipe na klupi u trenucima kada nista ne mozemo odbraniti?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Luka je dobar dečko ali ako je isto tako dobar igrač da bude naš prvi centar, zašto to nijedan trener iz EL do sada nije primetio? Pa mogao je u nekoj EL ekipi da bude drugi ili treći, da se iskoriste njegovi kvaliteti za verujem ne preterano veliki iznos. Nije zato sto Luka mora da postiže 30 poena prosečno po utakmici da bismo mogli da trpimo njegove defanzivne minute. Ja sam poverenje u duška izgubio prošle sezone ali sam se nadao da ove sezone igrači mogu nešto mimo njega ali opet džabe kada on zakuca najbolje igrače na klupu. Ja sam prošle sezone uživo par utakmica posmatrao samo Ivanovića, naročito kada krene da gubi prednost, nema tu nikakve kontrole, kad krene nizbrdo šanse nema da se zaustavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bruda said:

Van Srbije i Crne Gore Radonja ima dve titule u Nemačkoj i to je to.

Duško 3x prvak Španije, prvak Francuske, 1 Internacionalni FIBA cup, 4x kup Španije, kup Francuske, kup Grčke.

Ali da on on titulama u CG može samo da sanja.

 

Koji je odnos u trofejima u periodu od 2012e?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ma okej, s'tim sto smo mi kljucnu seriju poena primili nakon jako dobrih defanzivnih sekvenci, bukvalno sve izuzev onog kucanja je spolja zatvoreno veoma dobro.

 

ja sam u prvom postu i napisao da je neigranje hange jedna od dve ocigledne dushkove greske ali eto, on se opredelio za nedovicevo probijanje odbrane, koje je u idealnom scenariju takodje moglo da nam donese pobedu & giedru, koji je u prve tri tekme sutirao za 3 valjda 5/7, 3/4 i 2/3.

 

juce za 30mins, (ponavljam) 0/1 i to airball.

Apsolutno se ne slazem, ja stvarno ni O od dobre odbrane nisam vidio kod trojki Butkeviciusa, Maneka i Smitsa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Apsolutno se ne slazem, ja stvarno ni O od dobre odbrane nisam vidio kod trojki Butkeviciusa, Maneka i Smitsa.


Imas gore gifove, Zalgiris je gurao jednu akciju zadnjih 5 minuta i Duško samo nemo posmatra, nikakva korekcija, ništa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, K.Dot said:


Imas gore gifove, Zalgiris je gurao jednu akciju zadnjih 5 minuta i Duško samo nemo posmatra, nikakva korekcija, ništa.

Da da, vidio sam i nazalost jedan odlican komentar @Del Piero je ostao u zapecku ove besmislene rasprave u kojoj i ja ucestvujem. Svi treba da procitaju i lajkuju taj komentar, racionalno objasnjeno sve.

Link to comment
Share on other sites

Kad se lomi utakmica, ili kada lomiš protivnika, moraju ti igrati najbolji igrači, u ovom slučaju Šabaz, Hanga,Bolomboj...Za to su dovedeni, za to su sposobni...Nas protivnik melje, a u tim trenucima naj mekanija moguca postava sa Nedovicem, Teom, Mitrovicem, Davidovcem...

I posle utakmice trener izjavi kako ovakve utakmice dobija odbrana wtf????

Koja odbrane majstore kad pod kosem imas svilenog Mitrovica koji zajedno sa Davidovcem se ne odvaja od parketa? Skok misaona imenica...

Teo i odbrana? Nedovic i odbrana? 

 

Za to vreme Hanga prekaljeni igrac, sedi na klupi. Nejpir najbolji poenter, najskuplji igrac sedi na klupi. Bolomboj covek koji ima najvise atletskog u sebi sedi na klupi...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...