Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

 
Nisam siguran ni da li ima pola sekundi kasnjenja ovde. Mitrovic krece u samoj sekundi ka Smitsu da pomaze kako je krenuo pas. Morao je da se povuce a ne da instant preuzme jer u suprotnom bi Evans probio Tea, a ako bi Ilic pomogao Manek bi opet ostao sam. Ni ovde ne znam sta je greska trenera.
 
Bilo je vecih gresaka da se izdvoji od ovih, ne znam kako su ti bas ove najvise upale u oci, ali i u pobedama imas x ovakvih situacija. Ako ovo smatras velikim greskama, protiv Asvela je bilo 15 ovakvih situacija bukvalno, samo smo tad dobili onoliko razlike zbog procenata suta. Jasno je receno da necemo uvek onako sutirati, mada se nisam nadao da bas ovoliko lose sutiramo veceras tamo.
 
E sad deo ne tebi, vec onima sto misle da je Dusko kriv...
 
Dusko nije kriv jer neki igrac kasni pola sekunde da preuzme ili sta vec. Niti bilo koji drugi trener. Zeljko trenira ovaj tim Partizana 2. sezonu za redom i nekoliko igraca konstantno kasni u preuzimanju ili na strani pomoci, podjednako kako na pocetku sezone tako i na kraju. Ne radi se tu o ne znam kakvim greskama, prosto to su mane odredjenih igraca i takvog si igraca doveo, fokusiran si na vrline i ukalkulisao si mane. Mitrovic uglanom donosi puno vise nego sto odnosi i takve meceve on igra, kada vise odmaze tad ne igra. Kao sto je veceras bio slucaj sa Tobijem recimo koji je bukvalno imao 5 gresaka u 7 minuta. Mitrovic je veceras imao 16 poena i 8 skokova uz 1 asistenciju i blokadu i samo 1 izgubljenu za 22 minuta. Daleko vise je doprineo igri veceras nego sto smo primili poena preko njega, tako se posmatra. Da je doslovno samo 1 od nasa 4 najskuplja igraca a to su Sabaz, Nedovic, Giedraitis i Tobi veceras doprineli vise nego sto su odmogli, mi bi dobili ovaj mec. A kamoli dvojica... I za to takodje nije kriv Dusko. Eventualno je kriv za startnu petorku koju je izveo, ali je dosta dobro rotirao, drzao igrace koji su doprinosili a nije video uvodio one koji su vise odmagali. Nije kriv ni za, mogu da izdvojim sad barem 12 poena jako teskih Zalgirisa gde smo sve dobro odradili, i to se prosto dogodi. Pogadjala je Baskonija kisu trojki preko ruke prosle sezone tamo i to se jednostavno dogodi, tu nisu krivi ni igraci ni trener. Postoji i protivnik koji se isto pita, jos na domacem terenu. Ne mora uvek nekog da okrivimo za poraz. Ali to je mentalitet naseg naroda... Samo pola manje da kazem jako tesko izvojevanih poena da nisu dali, opet bi dobili. Sta bi bilo kad bi bilo... I sve to stoji, ali kada Dusko zaista bude bio kriv za poraz to treba reci, a to nije ovo vece. Mislim da ljudi koji ne vole Lazarevica i Kuzmica i ne shvataju njihov doprinos, narocito protiv ovakvih protivnika, su kivni sto ne mogu da zamere Dusku to jer da su igrali bilo bi zato sto je Dusko kriv jer ubacuje igrace koji ne doprinose u napadu. Ovako samo napisu ''Dusko je kriv'' 'Duskov poraz'' itd. bez da je iko pokusao da cinjenicno objasni.
 
S obzirom da smo nov tim maltene citav, koji je vezao kompletan jako malo treninga i 2 El utakmice, delujemo jako dobro za ovako rani deo sezone a to potvrdjuje da smo odigrali egal mec na strani i vrucem terenu protiv ekipe koja je igrala top8 prethodne sezone i ostala kompletna cak i nesto nadogradjena i imaju takodje dobrog trenera. Partizan je izgledao daleko losije od ovog prethodne sezone u ovo vreme, ali ih to nije sprecilo da igraju top8. Tako da procenjivati sad nesto je poprilicno neumesno.
1-1. Poniženi smo.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi smo prilično kvalitetnija ekipa od Žalgirisa ali oni su 100 puta bolje vođeni, tačno se zna ko kad ulazi i ko ima kakvu ulogu.

 

Logicno da se zna ko im kad ulazi i kad ima kakvu ulogu kada su tu svi na okupu 2 priprema za redom. cak i vise  jer gro igraca igra i sezonu iza te na okupu a Maksvitis je dosao jos krajem 21/22  sezone jos. Jos logicnije je da kod nas nisu iskristalisane uloge u 2. kolu Evrolige gde je tim nov i da se ne znaju precizne uloge jer je tim tek od skora kompletan i mora da se uvidi na utakmicama koje petorke i igraci najbolje funkcionisu zajedno.

 

Dusko je imao prosle sezone 17-11 skor i nije selektirao roster. Maksvitis je imao 19-15. Ne bih tvrdio da su prosle sezone 100 puta bolje vodjeni. Za sad 1-2 sa njima, ne vidim ko je tu nesto 100 puta bolje vodio, sva 3 meca su bila egal, s tim da prethodne sezone Dusko nije selektirao tim a sada su nam zapali u 2. kolu gde smo poprilicno neuigrani i gde nam se jedva pojavili na utakmici 4 najskuplja igraca i bio je egal mec. Ne bih zanemario ni izostanak Lazica kod nas a oni ful kompletni. Videcemo ih u Beogradu u Februaru kada budemo bili uigrani. Tek u slucaju tog poraza daleko bilo (i u slucaju da budu bolje rangirani od nas na kraju) se moze reci da su bolje vodjeni. Maksvitis ne samo da je selektirao tim i ovog i proslog leta nego je stigao jos na kraju pretprosle sezone da ocisti sta treba i ostavi sta vidi kao dobro.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Logicno da se zna ko im kad ulazi i kad ima kakvu ulogu kada su tu svi na okupu 2 priprema za redom. cak i vise  jer gro igraca igra i sezonu iza te na okupu a Maksvitis je dosao jos krajem 21/22  sezone jos. Jos logicnije je da kod nas nisu iskristalisane uloge u 2. kolu Evrolige gde je tim nov i da se ne znaju precizne uloge jer je tim tek od skora kompletan i mora da se uvidi na utakmicama koje petorke i igraci najbolje funkcionisu zajedno.

 

Dusko je imao prosle sezone 17-11 skor i nije selektirao roster. Maksvitis je imao 19-15. Ne bih tvrdio da su prosle sezone 100 puta bolje vodjeni. Za sad 1-2 sa njima, ne vidim ko je tu nesto 100 puta bolje vodio, sva 3 meca su bila egal, s tim da prethodne sezone Dusko nije selektirao tim a sada su nam zapali u 2. kolu gde smo poprilicno neuigrani i gde nam se jedva pojavili na utakmici 4 najskuplja igraca i bio je egal mec. Ne bih zanemario ni izostanak Lazica kod nas a oni ful kompletni. Videcemo ih u Beogradu u Februaru kada budemo bili uigrani. Tek u slucaju tog poraza daleko bilo (i u slucaju da budu bolje rangirani od nas na kraju) se moze reci da su bolje vodjeni. Maksvitis ne samo da je selektirao tim i ovog i proslog leta nego je stigao jos na kraju pretprosle sezone da ocisti sta treba i ostavi sta vidi kao dobro.

 

Samo ih je napustio najbolji poenter tik pred evroligu i samo imaju dosta jeftiniji sastav, ali eto, dve sitnice koje si zaboravio da navedes.

 

Crvenu zvezdu i Zalgiris porediti je kao porediti Radonjinu KKCZ i Darusafaku, pa kao sta ima da se kaze da Radonja radi bolji posao kad je izgubio oba puta od njih i imao losiji skor? Po meni je Radonja te sezone radio neuporedivo bolji posao od trenera Darusafake.

 

Daj ti Ivanovicu budzet kao Zalgirisov, sa 2 EC stranca, jednim koji je dosao iz Turske i jednim koji se duze vreme raspada, pa da vidimo kakav ce posao da vodi.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je neko brojao,ali ove godine je iz Zvezda otišlo i došlo 20 plus igrača.

Ko očekuje instant uspeh želim mu mnogo sreće i živaca,a ja se nadam da ce dogodine ukupan broj odlazaka i dolazaka biti maximim 10 pa da onda pričamo i o nekom takmicarskom uspehu, kontinuitetu, vođenje utakmice itd...

 

 

E da i sezonu pre je zamenjeno 20 igrača....da ne znam mislio bih da smo neki Himki,Kuban ili neka druga ekipa pijanog ruskog oligarha...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Samo ih je napustio najbolji poenter tik pred evroligu i samo imaju dosta jeftiniji sastav, ali eto, dve sitnice koje si zaboravio da navedes.

 

Najbolji poenter im je Evans. Ulanovas i Smits su im vazniji bili nego Brazdeikis (a ja bi rekao i Hejs da im je vazniji iako nije neki skorer). Postizalu su poen i 2 manje prosecno od njega (sto je bukvalno isto) ali obojica uz znacajno bolje procente za 3, ako pricamo samo o skoringu, a imaju i drugih kvaliteta u odnosu na njega, od iskustva i da su dobri kad je vazno do nesto krvavijih kolena i cvrstine sto se videlo i veceras.

 

1 hour ago, goldberg said:

Crvenu zvezdu i Zalgiris porediti je kao porediti Radonjinu KKCZ i Darusafaku, pa kao sta ima da se kaze da Radonja radi bolji posao kad je izgubio oba puta od njih i imao losiji skor? Po meni je Radonja te sezone radio neuporedivo bolji posao od trenera Darusafake.

 

Naravno da jeste i tu se slazemo. Ne samo bolji posao od trenera Darusafake, nego je te sezone napravio daleko najvise u smislu budzet u odnosu na rezultat, meni je to glavni faktor pri ocenjivanju trenera. Bili smo poslednji budzet a imali 16 pobeda (jos je tad bilo 16 ekipa a ne 18), to je verovatno najveci iskorak od 16/17 na ovamo uz Zalgiris na f4 pre svega i Bajernov Trinkijeri bi izdvojio al nisu ni oni bas iskocili 8 pozicija u odnosu na budzet.

 

Ali isto tako je Dusko napravio odlican posao sa neselektiranim timom i 16-11 skorem. Jest da to nije vise najmanji budzet (tog leta smo bili 14. a tokom sezone skocili do 11.) ali ipak jeste odlican posao iz ugla iz kog pricamo gde uzimamo realne okolnosti u obzir. Videcemo ga ove sezone i sad nema tog faktora da nije selektirao roster, te licno ocekujem vise pobeda od 16 koliko je on imao, bez obzira sto je Evroliga solidno jaca nego prosle sezone i doslovno svi su se pojacali. Treba istaci da nije mogao da zadrzi sve igrace koje je hteo od prosle sezone, cak naprotiv 4 od 5 igraca koji je hteo da zadrzi su otisli. Maksvitis je zadrzao sve sem Brazdeikisa koji je bio 5. igrac po vaznosti iza Evansa (doduse on se povredio), Ulanovasa, Smitsa i Hejsa.

 

1 hour ago, goldberg said:

Daj ti Ivanovicu budzet kao Zalgirisov, sa 2 EC stranca, jednim koji je dosao iz Turske i jednim koji se duze vreme raspada, pa da vidimo kakav ce posao da vodi.

 

Imao je Dusko pre par sezona i znacajno manji budzet od ovog sto ima Zalgiris. Nije doveo nijednog kvalitetnog igraca kao sto je Zalgiris Evansa iz Makabija, Smitsa iz Barselone, Ulanovasa iz Fenerbahce itd. Dovodio je Jusufu Fala iz Strazbura, Zorana Dragica iz Ulma, Semaj Kristona iz Limoza, Polonaru iz Sasarija, Henrija iz Uniksa, Erika iz Darusafake. Nikog iz El doveo nije tad. Osvojio ACB te sezone i bio pobedu ispod top8 pre prekida zbog korone.


Mnogo se potcenjuje Dusko, nista manje nisu ljudi pisali i da je Radonja kriv za poraze posle svakog poraza (iako je nekad stvarno bio) cak i onda kad nije bio kriv i uradio sve do njega, kao sto je i Dusko veceras i izvukao maksimum iz ove trenutne situacije, bas kao sto je i Radonjic mnogo puta nekada. Daleko od toga da su bezgresni al ja 1 cvrst dokaz zasto je Dusko izgubio ovaj mec nisam cuo sem nekih nabacanih situacija koje su bukvalno trazenje dlake u jajetu (cak vecinom i teske nebuloze) a ne direktan krivac za poraz.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve ide onako kako sam rekao da ce ici prosle sezone. 

Kraljevi nebitnih utakmica. 

Izgubicemo svaku kad je tesko. 

Trener koji nije rodjeni pobednik ne moze da vodi ekipu sa nekim ocekivanjama. I dzabe ste me napadali zbog toga, ako vam veceras to nije jasno, imacete vrlo brzo mnogo repriza. 

 

 

Ko zna koliko je centara proslo i opet ide mantra kako je treci centar Buducnosti nije kriv sto je najbolji pa igra najvise vec su krivi ovi ispred njega jer oni moraju bolje. 

 

Pa koliko bre centara treba da se promeni da nabodemo jednog  boljeg od Luke Mitrovica? 

Zasto Barsa ili Oli ne uzese Mitrovica ako je bolji od Tobija i Bolomboja? 

 

Nesto mislim da ne moze uvek do toga da bude. Ima nesto i do trenera. 

 

Šabaz na glupi jer je odigrao loše je kao da Dzordan 90iih  bude na klupi a meč rešaavaju Longli ili Rodman jer eto, oni igrali bolje pa neka ga Majkl ko ga jebe. 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Redstar0356 said:

on nikada nije imao pribizno ovakav budzet. 

Imao je u PAO prošle sezone i znamo kako se završilo.

Inače taj koji nije "rođeni pobednik" ima 2 F4 i dve titule španske lige o čemu Radonja može samo da sanja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Radonjić je sa Zvezdom pobeđivao u finalima Aba lige. Takođe, Radonjić je sa Zvezdom igrao Top 8 Evrolige.

 

Što se mene tiče, tu svaka priča i počinje, a i završava se. Kad neki drugi trener uradi sa Zvezdom ne to isto, nego makar približno Radonjićevim titulama i plasmanu u Top 8, onda će biti vremena i elementarne logike za upoređivanja i paralele.

 

Do tada, Radonjićev status u Zvezdi je nedodirljiv... I da nije primarno maliciozno, bilo bi samo besmisleno i glupavo veličanje bilo kog drugog trenera na njegovu štetu. 

 

Jedino što mi pada na pamet kao gluplja reakcija na Radonjića od te jeste ono kad je prvi put oteran iz kluba, pa mu pakovali da je dužan za neki telefonski račun. Tolike titule i slavlja, i na kraju puste po novinama da im čovek koji je autor tih titula i uspeha duguje za mobilni telefon...

 

I takvi da pobede Žalgiris?! Da uđu na F4?!

 

Aha, kako da ne... Evo, sad će.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 5
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Radonjić je sa Zvezdom pobeđivao u finalima Aba lige. Takođe, Radonjić je sa Zvezdom igrao Top 8 Evrolige.

 

Što se mene tiče, tu svaka priča i počinje, a i završava se. Kad neki drugi trener uradi sa Zvezdom ne to isto, nego makar približno Radonjićevim titulama i plasmanu u Top 8, onda će biti vremena i elementarne logike za upoređivanja i paralele.

 

Do tada, Radonjićev status u Zvezdi je nedodirljiv... I da nije primarno maliciozno, bilo bi samo besmisleno i glupavo veličanje bilo kog drugog trenera na njegovu štetu. 

 

Jedino što mi pada na pamet kao gluplja reakcija na Radonjića od te jeste ono kad je prvi put oteran iz kluba, pa mu pakovali da je dužan za neki telefonski račun. Tolike titule i slavlja, i na kraju puste po novinama da im čovek koji je autor tih titula i uspeha duguje za mobilni telefon...

 

I takvi da pobede Žalgiris?! Da uđu na F4?!

 

Aha, kako da ne... Evo, sad će.

Ivanović uzeo endesu sto Radonja nebi za pet zivota. Jeste Radonjić ostavio najveći trag u Zvezdi tu nema polemike. Meni je samo mučno čitati kako poredite Radonju sa svakim drugim trenerom Zvezde, kad god izgubimo, eh da smo imali Radonju dobili bi sigurno, eh da je Radonja imao ovoliki budzet igrali bi top 8 i sl. Daj da dovedemo Radonju i damo mu večni ugovor da se ne zajebavamo vise. Bas ste preterali. 

Edited by Alija Sirotanović
  • Like 9
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bruda said:

Inače taj koji nije "rođeni pobednik" ima 2 F4 i dve titule španske lige o čemu Radonja može samo da sanja.

Ivanovic ne moze ni da sanja broj titula koji ima Radonjic. 

 

5 hours ago, propolis said:

...da ne znam mislio bih da smo neki Himki,Kuban ili neka druga ekipa pijanog ruskog oligarha...

Lepo si nas opisao, samo nas oligarh nije ruski, premda mu je srce oduvek bilo tamo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bruda said:

Imao je u PAO prošle sezone i znamo kako se završilo.

Inače taj koji nije "rođeni pobednik" ima 2 F4 i dve titule španske lige o čemu Radonja može samo da sanja.

Idi gledaj baskoniju kućo

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Crvenu zvezdu i Zalgiris porediti je kao porediti Radonjinu KKCZ i Darusafaku, pa kao sta ima da se kaze da Radonja radi bolji posao kad je izgubio oba puta od njih i imao losiji skor? Po meni je Radonja te sezone radio neuporedivo bolji posao od trenera Darusafake.

Darušafaku je te godine vodio, ni manje ni više, Dejvid Blat, jedan od najboljih trenera u Evropi u ovom veku. 

To što je Radonja sa jeftinijim timom bio skoro egal sa Blatovom Darušafakom meni ne govori da je Radonja bolji trener od Blata (nadam se da se to svi slažu), nego potvrđuje moju životnu filozofiju - važan je kontinuitet.

Zamisli koliko je kontinuitet bitan kad je Radonja sa siromasima bio samo malo lošiji od Blata sa bogatunima.

U tom kontekstu, nije naš najveći problem Duško Ivanović, nego 10 novih igrača, od kojih su većina nosioci. Zato ne iznenađuje poraz nas bogatih od Žalgirisa nešto manje bogatog (ne treba baš od njih praviti Radonjinu Zvezdu, tu su igrači koji su došli direktno iz Barse, Fenera, Makabija...).

Na kraju, mogli smo da vidimo i procenu kladionica pre utakmice - Žalgiris je bio jasan favorit i to je i opravdao.

Nije ovde problem što smo mi izgubili, negi što smo ispustili +9 u 4/4, pa teško pada. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Veliki problem ove ekipe je nedostatak kvalitetne rotacije na visokim pozicijama. Imamo i previse rotacija, ali nema kvaliteta. Smits je potcenjen i odlican igrac ali je bilo bolno kako je dominirao. Kao da je Sabonis stariji. 

Gap izmedju spoljnih i unutrasnjih igraca je ocigledan i stvara pritisak na spoljne igrace. Jedino Mitrovic igra odlicno trenutno iako je i on protiv vecine EL centara inferioran na skoku Problem je i konceptualne prirode - ali je to trenerov problem. Na prvi pogled je ekipa odlicna, ima tu i dosta potencijala ali protiv krema evropske kosarke ipak ima dosta nedostataka. 

Jedan solidni centar bi promenio sliku ove ekipe osetljivo.

Konstantni switch na svim pozicijama te stavlja u situaciju da Nedovic ostaje 3 puta po poluvremenu na Smitsu, naravno, nije svaki centar tako pametan da to moze da iskoristi ili poenima ili odlicnim pasom za otvorenog igraca ali upada u oci da jedino MItrovic pametno hedgeuje od visokih igraca. 

Simon, Bolomboy i Tobey mi ne daju neku preteranu sigurnost da tu moze da se unapredi nesto kapitalno po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Istina, pretjerujemo sa Radonjom ali brate mili i vi se popeste na glavu sa Duskom Ivanovicem i uspjesima koje apsolutno nemaju nikakve veze sa Crvenom Zvezdom. 

Kod svakog poraza, odmah se prica o titulama u Spaniji, silnin F4 itd itd ali zato dobijamo po usima od Bayerna, Albe, Pao, Cibone, Partizana, Zalgirisa itd itd. 

 

Mora bolje da radi svoj posao a ako ne umije/ne zna da se rastajemo. Ima brutalnu ekipu sa svim manama koje smo milion puta ponovili ovdje.

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore je sto mi stvarno veci deo utakmice i igramo dobro, uprkos svim nedostacima koje ovaj tim ima cinjenica je da smo mi na jednom od tezih gostovanja kontrolisali utakmicu nekih 25-30 minuta i vodili 9 razlike na 6 minuta do kraja. Greota je da ovakve utakmice gubimo gde se vecim delom meca crta nasa pobeda. Nije mi jasno ni kako nam se protivnici pretvaraju u madjionicare u poslednjih par minuta, pocevsi od Ulanovasa koji pogadja dve frljoke, a nastavlja se sa 3/3 za 3p iako su timski do tog momenta sutirali 3/18. Ne znam da li im mi nasom pogubljenoscu dajemo samopouzdanje, ali nerealno je kako vec ko zna koji put protivnicki igraci koji su prosecni do losi suteri postaju Klej Tompsoni, cak i kada nam odbrana ne izgleda toliko lose oni ipak pogadjaju. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Miki28 said:

Kod svakog poraza, odmah se prica o titulama u Spaniji, silnin F4 itd itd ali zato dobijamo po usima od Bayerna, Albe, Pao, Cibone, Partizana, Zalgirisa itd itd. 

 

 

da, dodje poraz i ekipa odmah krene da prica o dushkovim uspesima.

...

svaka cast radonjicu, medjutim, on

A/ nije trener zvezde, pa je prikladno preseliti ga na odgovarajuci topik & B/ nostalgija je zajebana stvar, pa se treba setiti kako mu se zameralo u istoj toj el, kako "cuva rezultat" pa izgubi tih 10ak razlike u finisu, koji se akumuliraju tokom tekme.

...

dushko je sinoc imao svoj fair share zabluda i gresaka, najkonkretnije, startna petorka i neigranje hange u zavrsnici;

 

opet, treba i u kritici drzati neki nivo opste basketaske logike, pa razumeti sta je hteo da postigne sa nedovicem na sg i giedraitisom na sf u napadackom aspektu, pogotovo nakon sto je litvancima u seriji proradio sut a rokas igrao jako dobru odbranu;

 

hocu da kazem kako to nije nekakva sumanuta logika a ako neko ne razume kakva je, rado cu da pojasnim.

...

mislim da smo sinoc odigrali daleko bolje kao kolektiv, nego kada se gleda pojedinacni ucinak, gde su iza mitrovica i teokratije, dva sledeca igraca, koja su odigrala recimo okej, davidovac i hanga.

 

to je to. a bili smo na korak od pobede

kada je vec tako bilo, treba biti i posten u kritici a ne svaljivati poraz iskljucivo na trenera. nas najbolji igrac u prethodna dva meca & sharpshooter giedra, je imao za 30mins jedan sut [airball] za tri. nas najbolji igrac u smislu kvaliteta & vaznosti, je imao tekmu kakvu verovatno nece ponoviti jos jednom ove sezone. nas najbolji centar jos uvek nije odigrao nista.

 

poraz je frustrirajuci ali kada si u takvom kontekstu u prilici da pobedis, ipak to govori i nesto dobro o ekipi.

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, СтелаРоса said:

Najgore je sto mi stvarno veci deo utakmice i igramo dobro, uprkos svim nedostacima koje ovaj tim ima cinjenica je da smo mi na jednom od tezih gostovanja kontrolisali utakmicu nekih 25-30 minuta i vodili 9 razlike na 6 minuta do kraja. Greota je da ovakve utakmice gubimo gde se vecim delom meca crta nasa pobeda. Nije mi jasno ni kako nam se protivnici pretvaraju u madjionicare u poslednjih par minuta, pocevsi od Ulanovasa koji pogadja dve frljoke, a nastavlja se sa 3/3 za 3p iako su timski do tog momenta sutirali 3/18. Ne znam da li im mi nasom pogubljenoscu dajemo samopouzdanje, ali nerealno je kako vec ko zna koji put protivnicki igraci koji su prosecni do losi suteri postaju Klej Tompsoni, cak i kada nam odbrana ne izgleda toliko lose oni ipak pogadjaju. 

Lepse ja sa kulturnom, slazem se i lepo je kad forumasi koriste retoricka pitanja u stilu "nije mi jasno" i "ne znam kako" kada komentarisu sumrak ekipe u poslednjih 5 minuta, za koji vrlo dobro znaju i ko je kriv i kako i zasto.... 

 

Secam se mucenog Alimpija sto su ga na konfama neki novinarski blejaci prozivali da nema plejbuk, pa morao da im pokazuje sveske, kada je 2017. otvarao EL sezonu sa Zalgirisom sa sve Sarunasom na klupi, pola nasih igraca je imalo potpis kada udju "euroleague debitant" ili tako nesto... Izgubio na posed, posibao se muski, sa ovakvim budzetom i svlacionicom bez alkosa i nadrkanih nemaca pojma Alimpije bi radio kao singerica... 

 

Duskov poraz 1/1, imao dobijen mec, a onda nestao u prostoru i vremenu.. protivnici postaju Tompsoni, Durantule i Dejvisi.. celu noc mi nije dobro, jedva sam zaspao... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Miki28 said:

Istina, pretjerujemo sa Radonjom ali brate mili i vi se popeste na glavu sa Duskom Ivanovicem i uspjesima koje apsolutno nemaju nikakve veze sa Crvenom Zvezdom. 

Kod svakog poraza, odmah se prica o titulama u Spaniji, silnin F4 itd itd ali zato dobijamo po usima od Bayerna, Albe, Pao, Cibone, Partizana, Zalgirisa itd itd. 

 

Mora bolje da radi svoj posao a ako ne umije/ne zna da se rastajemo. Ima brutalnu ekipu sa svim manama koje smo milion puta ponovili ovdje.

 

I uvek se zanemari da su njegovi uspesi načinjeni u periodu pre 2012e. Izuzev šampionata Španije osvojenog u kup sistemu u vreme korone.

 

Objektivno gledano njegova karijera je poprilično skromna u poslednjih deset godina.

 

Što svakako ne znači da posle drugog kola i deset novih igrača treba donositi neki ozbiljan sud. Dobio je skupocen tim, sa nedostacima u selekciji, pa nek se pokaže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bruda said:

Imao je u PAO prošle sezone i znamo kako se završilo.

Inače taj koji nije "rođeni pobednik" ima 2 F4 i dve titule španske lige o čemu Radonja može samo da sanja.

U Pao gde ce i Ataman da flopne zbog Lukasa na poziciji direktora. 

 

 

Ima ima, al za 100 godina rada kao trener, i tutulu Spaniji i 2 F4. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...