Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

7 hours ago, NikolaTest said:

Iskreno ne vidim problem sto Makabi igra u Bgu (na stranu politika). Sigurno će iskeširati masne pare za Pionir, treninge, smeštaj i slično.

Sa druge strane to je i prilika za nase klubove da guraju licencu ako se pokazu kao dobri domacini.

Ako država treba da se plaši migranata i ne sme da garantuje bezbednost bolje onda svi da postanemo migranti.

 

P.s. eto Zvezdi jos 1 domaci teren 😂

O cemu pricas ti. Isto kao kada su ti obecavali ulazak u evropski uniju ako udomimo migrante Evo vidim kako smo usli, isto cemo tako dobiti licencu za blizance. Igrace se pred praznim tribinama kada oni budu domacini to ti je valjda jasno. Tako da apsolutno nema nijedna pozitivna stvar da makabi dolazi u beograd

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mile1 said:

O cemu pricas ti. Isto kao kada su ti obecavali ulazak u evropski uniju ako udomimo migrante Evo vidim kako smo usli, isto cemo tako dobiti licencu za blizance. Igrace se pred praznim tribinama kada oni budu domacini to ti je valjda jasno. Tako da apsolutno nema nijedna pozitivna stvar da makabi dolazi u beograd


Kakva prvoklasna glupost. Ne samo da si uporedio jednu vrlo kompleksnu humanitarnu krizu sa dozvolom Makabiju da đuska basket u Pioniru, već si uradio to u onom najjeftinijem maniru gde zapadni moćnik obmanjuje srblje. Niko nije nama obećavao EU ako udomimo (?!) migrante, uloga Srbije u toj krizi je potencijalno mogla da donese neke benefite po Evropske integracije ali pre toga ima još pun đavo tačaka koje bi se isprečile ili one koje vlast ne želi da otvara. 
 

I da, Beograd kao i naša dva kluba ulogom u pomaganju/predlogu da Makabi igra u Beogradu rade odličnu ljudsku, sportsku stvar, ali i PR potez koji je pametan. Da li je sa bezbedonosne strane dobra odluka... pretpostavljam da klubovi ostavljaju taj deo državi da proceni, a da ona misli da je veliki rizik, Makabi ne bi prišao Beogradu. 

  • Like 19
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mile1 said:

O cemu pricas ti. Isto kao kada su ti obecavali ulazak u evropski uniju ako udomimo migrante Evo vidim kako smo usli, isto cemo tako dobiti licencu za blizance. Igrace se pred praznim tribinama kada oni budu domacini to ti je valjda jasno. Tako da apsolutno nema nijedna pozitivna stvar da makabi dolazi u beograd

Mesas babe i zabe, a samo naivan covek slepo veruje obecanjima iz EU. Nisam ja ni reko da cemo zbog ovoga dobiti licencu, vec da cemo sigurno biti u boljem polozaju i pri eventualnom odlucivanju mozemo imati Makabi na nasoj strani.

Mislis da Zvezda ima vece sanse u 'praznom' Pioniru da dobije Makabi ili bilo gde drugo na gostovanju? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mile1 said:

Isto kao kada su ti obecavali ulazak u evropski uniju ako udomimo migrante

Šta još kažu na Balkan infu?

 

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

I da, Beograd kao i naša dva kluba ulogom u pomaganju/predlogu da Makabi igra u Beogradu rade odličnu ljudsku, sportsku stvar, ali i PR potez koji je pametan. Da li je sa bezbedonosne strane dobra odluka... pretpostavljam da klubovi ostavljaju taj deo državi da proceni, a da ona misli da je veliki rizik, Makabi ne bi prišao Beogradu. 

Nadovezujem se. Sama licenca zavisi od mnogo stvari, ali kako sam već pisao, ovim se pokazuje da smo respektabilan, pouzdan partner a takođe i bitan deo brenda. Dakle, Beograd postaje centar košarkaške Evrope - tri tima, od toga dva sa 20K gledalaca u Areni.

 

Zbeg bezbednosti će verovatno Pionir biti zaključan, bar u prvo vreme. Što se tiče terorizma, i do sada je postojala opasnist da nas zbog raznih sukoba na Balkanu neki nezadovoljni ludak napenali, neće se tu mnogo promeniti. Osim nekih slobodnih strelaca, sumnjam da će neka organizovanija grupa to imati na umu, jer bi još veći bes navukli na sebe i smanjili i to podrške i razumevanja što imaju u Evropi. Uostalom, ne radimo ništa loše, ne obučavamo IDF, puštamo ljude da igraju basket u našem dvorištu. Veći rizik za terorizam će biti gostovanja Makabija u punim halama širom Evrope, pa tako i 2x u Areni nego treniranje i igranje u praznom Pioniru.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stari Wook said:

Daj Bože da se ne desi ništa loše, ali ja se tu ne bih mešao. 

 

Ne mora ništa da se desi na utakmici, ali neka budemo obeleženi kao "prijatelji Izraela" među islamskim ekstremistima, pa može da bude bomba u kafiću, ili na stajalištu i sl. Najavili su odmazdu po evropskim zemljama pomagačima Izraela, a ne bih isključio ni napad na košarkaše Makabija.  

Bukvalno si naveo sta je cilj svih terorista. Permanentni strah od napada koji paralise svakodnevni zivot.

A po meni cak je pohvalno da smo obelezeni medju islamskim (i drugim)ekstremistima. To znaci da nesto radis dobro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

Da li je sa bezbedonosne strane dobra odluka... pretpostavljam da klubovi ostavljaju taj deo državi da proceni, a da ona misli da je veliki rizik, Makabi ne bi prišao Beogradu.

 

Ovo je jedini deo koji može da bude potencijalno problematičan, s obzirom na to da je ovde sve u stanju raspada, to važi i za bezbednosne službe i procese odlučivanja.

 

S druge strane, to opet znači da svakako imamo i mnogo većih problema od Makabija, tako da udri brigu na veselje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

pretpostavljam da klubovi ostavljaju taj deo državi da proceni, a da ona misli da je veliki rizik, Makabi ne bi prišao Beogradu.

 

 

Znajuci ko nam vodi drzavu znamo da je procena uradjena dobrano i temeljito a pogotvo strucno. 

Msm nemam problema sto je Makabi ovde ni najmanje jedan od retkih dobrih poteza u poslednje vreme. Nadam se samo da nece biti incidenata povodom ovoga...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stari Wook said:

Daj Bože da se ne desi ništa loše, ali ja se tu ne bih mešao. 

 

Ne mora ništa da se desi na utakmici, ali neka budemo obeleženi kao "prijatelji Izraela" među islamskim ekstremistima, pa može da bude bomba u kafiću, ili na stajalištu i sl. Najavili su odmazdu po evropskim zemljama pomagačima Izraela, a ne bih isključio ni napad na košarkaše Makabija.  

 

E neka smo se i mi jednom svrstali na stranu civilizacije, kamo sreće da budemo obeleženi kao prijatelji Izraela. Mislim da smo svakako dosta daleko na listi prioriteta islamističkih ludaka. Ovaj potez po meni je vrlo pozitivna stvar i nadam se da se beleži neki plus negde tamo. 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mile1 said:

Uopste mi se ne dopada ova vest za Makabi po pitanju bezbednosti nasih gradjana. Skandal

Naravno da je skandal ali govedo nikad nije vodilo računa o ničemu drugom sem svom interesu. 

Da ne detaljišem dalje ovde, ovo je "skupa igranka"

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

E neka smo se i mi jednom svrstali na stranu civilizacije, kamo sreće da budemo obeleženi kao prijatelji Izraela. Mislim da smo svakako dosta daleko na listi prioriteta islamističkih ludaka. Ovaj potez po meni je vrlo pozitivna stvar i nadam se da se beleži neki plus negde tamo. 

 

Nadam se da nećemo biti obeleženi kao prijatelji države koja sprovodi ratne zločine. Ali bi sport trebalo da bude izuzet iz toga i drago mi je što smo ponudili rešenje za Makabi. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

E neka smo se i mi jednom svrstali na stranu civilizacije, kamo sreće da budemo obeleženi kao prijatelji Izraela. Mislim da smo svakako dosta daleko na listi prioriteta islamističkih ludaka. Ovaj potez po meni je vrlo pozitivna stvar i nadam se da se beleži neki plus negde tamo. 

 

Nikako ne bismo smjeli da budemo na strani ludaka koji ubijaju nedužni narod, znači niti Hamas niti Izrael.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da političarim na ovoj temi ali prilično mi je neumesno porediti jednu razvijenu državu koja radi overreacting sa terorističkim ljudskim talogom. Makabi je institucija evropske košarke i ponavljam - drago mi je zbog ovog poteza. Šta će o tome misliti neprijatelji civilizacije manje je bitno.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je u teoriji vrhunski potez.

 

U praksi, malo se bojim kako ce sve to da funkcionise, kada znamo ko je na celu organizacija koje treba da obezbede da sve prodje kako treba.

 

Malo me tesi sto je sport u pitanju, to povecava sanse da se logistika da u ruke sposobnim ljudima (ako je neko od takvih ostao uopste), a ne Vulinu broj 3, 4, ili koji je vec trenutno prisutan.

Edited by pantelia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...