Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

@Chaos Is Me Odlicni tekstovi, svaka cast na trudu.

 

Mala ispravka samo, procitao sam gde si naglasio da je realno da nece svi igrati na tim pozicijama koje si napisao (sto realno nije ni bitno u odnosu na super tekstove) jedino sto mi je bas upalo u oko je Cacok na sf sto si ga stavio a on je petica. Barem je to igrao u Cska, a i nema sut za 3 koliko se secam tako da i mora igra tu.

 

Kad smo kod Cacoka smatram ga jednim od koji bi bas mogao prijatno da iznenadi i da iskida sezonu (jer je u Cska na par utakmica kad sam ga gledao pokazao ozbiljan talenat u napadu) a uz njega i sledece igrace (za koje si i ti par njih naveo za koje se slazemo) za koje mislim da ce prijatno da iznenade odnosno da imaju bolje individualne sezone nego prethodne gde su vecinom prosle sezone bili u senci kao bek ap opcije a sada ce ocigledno dobiti vecu ulogu te ocekujem dobre sezone od sledecih igraca i svakako rekao bih znacajno bolje nego prethodne (ukoliko su od ovih koji su igrali El prosle sezone):

 

-Cacok

-Manion

-Alek Piters

-Kornelije

-Koumadje

-Papapetru

-Jovic 

-Lovernj (a mozda i Egbunu)

-Hanga

-Smajlagic

-Avramovic

-Moneke

-Buker

-Tajrik Dzouns

-Kamagate

-1 od Bjelica/Simonovic

-Luvavu

-Frenk Dzekson

-Olinde

-Edvards

Link to comment
Share on other sites

Cacok je trenutno treći centar Virtusa. Ne znam da li ima nekih problema sa povredom, pa da se to promeni u nastavku. Realno je da makar Danstona izgura.

 

Kordinije će svakako imati više prostora, ali mislim da se kod njega ritam toplo-hladno nikad neće promeniti.

 

Što se Lovernja tiče, nema tu nikakvih tajni ni iznenađenja, dok bude zdrav igraće fino i to je to.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, realno *w said:

Cacok je trenutno treći centar Virtusa. Ne znam da li ima nekih problema sa povredom, pa da se to promeni u nastavku. Realno je da makar Danstona izgura.

 

Mislim da ce u pocetku sva trojica (Miki, Cacok i Danston) dobiti delimicno pribliznu minutazu pa se vremenom iskristalisati ko ce tu imati vecu ulogu. Miki i Danston su dobri defanzivno, Cacok je (barem na papiru a videcemo ga u El) tu ubedljivo najbolji napadacki, zavisi sta ce im vise trebati sa te pozicije.

 

52 minutes ago, realno *w said:

Što se Lovernja tiče, nema tu nikakvih tajni ni iznenađenja, dok bude zdrav igraće fino i to je to.

 

S obzirom da nije igrao kosarku maltene 2 sezone, tacnije vise od sezonu ipo, sa 2 velike povrede i 31om godinom, po meni nije da nije iznenadjenje da odma nakon toga pruza jake partije a ubedjen sam da hoce pa sam na to mislio. Mislim mozda nije za tebe i mene iznenadjenje nego generalno i ljudi su uglavnom zaboravili na njega.

 

Egbunu me podseca na 0.5 verziju Lesora jer je nesto sporiji ali je i visi tipa 5cm, ne znam kakav ce impakt da napravi al svakako Fal i Lovernj su bas dobra centarska linija jos ako Egbunu napreduje, bice dosta jaki na toj poziciji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Mislim da ce u pocetku sva trojica (Miki, Cacok i Danston) dobiti delimicno pribliznu minutazu pa se vremenom iskristalisati ko ce tu imati vecu ulogu. Miki i Danston su dobri defanzivno, Cacok je (barem na papiru a videcemo ga u El) tu ubedljivo najbolji napadacki, zavisi sta ce im vise trebati sa te pozicije.

 

Miki je odličan ofanzivno, neće ga lako po tom pitanju izbaciti.

 

 

15 minutes ago, Brat od Korneta said:

S obzirom da nije igrao kosarku maltene 2 sezone, tacnije vise od sezonu ipo, sa 2 velike povrede i 31om godinom, po meni nije da nije iznenadjenje da odma nakon toga pruza jake partije a ubedjen sam da hoce pa sam na to mislio. Mislim mozda nije za tebe i mene iznenadjenje nego generalno i ljudi su uglavnom zaboravili na njega.

 

Pratio sam ga u LNBu, 2 meča ukupno 34 poena i 14 skokova. Deluje dosta dobro fizički.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Miki je odličan ofanzivno, neće ga lako po tom pitanju izbaciti.

 

Prosle sezone dosta tanko.

 

Za 22min:

7.3 poena, 51% za 2, 25% za 3.

 

Daleko od odlicnog, nista vise od solidnog. Doduse igrao je na 4 a sace ocigledno na 5 sto mu vise lezi, pada vidimo. Svakako stojim pri tome da je Cacok talentovaniji napadacki (iako nema sut za 3 mada Miki sa ovim procentima bolje i da nije sutirao) a sta ce da prikaze od toga u El videcemo.

 

16 minutes ago, realno *w said:

Pratio sam ga u LNBu, 2 meča ukupno 34 poena i 14 skokova. Deluje dosta dobro fizički.

 

Onda to je to.

Link to comment
Share on other sites

Моја нека предвиђања за сезону:

Бајерн ће многима помрсити конце, али не више од плеј ина за њих свакако, Едвардс ће одиграти Маркус Хауард сезону.

Алба плафон 8 победа од којих вероватно једна против Звезде.

Звезда игра топ 8 да ли са или без плеј ина свеједно.

На фајнал фору ће се наћи Монако, Реал, Барса и Пао, навијачки Звезда упада, Пао испада.

Мвп кандидати Вили, Болдвин, Шабаз, Таварес и Клајбурн.

Кемба разочарење сезоне.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje neke predikcije, ovako na prvu:

Donji dom: Alba, Asvel, Valensija

Sredina, borba za top 10: PAO, Zvezda, Virtus, Zalgiris,  mooozda Baskonija i Bajern

Sredina, 4.- 9. mesto: Barsa, Monako, Makabi, Fener, Partizan, Efes

Gotovo sigurni u top 4: Real, Oly, Armani

 

Naravno ove grupe se preklapaju i siguran sam da ce ova sezona biti jos neizvesnija nego prethodna. Bice pravo zadovoljstvo gledati EL ove sezone i puno meceva na noz (ne bukvalno), kako i dolikuje evropskoj kosarci.

 

Hvala drugu Kaosu za otvaranje teme. Neka igre pocnu!

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim (+ nadam) se da će PAO da se raspadne

 

od drugih hot ili manje hot tejkova:

 

- Barselona završava sezonu na ivici ili u plejin zoni (6-8)

- Top 4 u regularnoj će biti: Real, Oly, Monako, Makabi (Real prvi, ostali ne nužno ovim redom); Armani je na mestu 5.

- Van plejina ostaju Alba, Asvel, Baskonija, Valensija i Virtus (ranije) i Žalgiris, Bajern i Efes (kasnije), ostali se bore do samog kraja: Barsa, Fener, Zvezda, Partizan i PAO dele mesta 6-10***

- Klajburn je najbolji strelac lige, ali slaba vajda od toga

 

*** navedeno iznad važi u slučaju da Partizan dovede još 1 kvalitetno pojačanje. Ako ga ne dovede Efes ulazi u 10 umesto KKP

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja verovatno omiljena tema za čitanje, oslobođena subjektivnosti koja prirodno vlada na KKCZ i KKP temama, i posledično prijatnija i laganija za čitanje i pisanje.

 

Nekoliko mojih očekivanja/nadanja i komentara u vezi predstojeće sezone:

  • Očekujem veoma dobru sezonu od Barselone, prognoziram minimum F4, imam neki osećaj da će im promena trenera i odlazak Mirotića prijati.
  • Real je prejak baš, ali mislim da nemaju šanse za B2B titulu - ovo je ultra subjektivno mišljenje, pošto su igrački favorit br. 1
  • Monako ima kvalitetan sastav, ali očekujem slabiju sezonu od prošle. Kemba i James mi baš nisu tandem.
  • Armani je isto mnogo jak, ali oni i Lebrona i KD da dovedu ne bih mogao da se kladim da će na F4.. baš su nepouzdana ekipa..
  • Zvezda konačno u TOP 8 🙂

O očekivanjima od pojedinačnih igrača drugom prilikom, pre svega u kontekstu fantasy-a.

Za sad mogu da kažem da očekujem od Willy Hernangomeza da porobi sezonu, a od naših Giedratis mislim da će imati odličnu sezonu.

 

@Chaos Is Me - hvala za odličnu uvodnu objavu. Zanimljiva za čitanje a i korisna za nas što volimo fantasy.

 

Jedva čekam da počne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako na prvu, mislim da će se Barselona, Žalgiris, Crvena zvezda, Partizan, Efes, Baskonia, Panatinaikos i Valencia još pojačavati, tako da će dosta zavisiti ko od njih pogodi sa pojačanjem i kako se on uklopi u tim.

Što se tiče nekih predikcija, od Barse baš ne očekujem puno, nisam fan njihovog prelaznog roka i mislim da je suludo da su Mirotića zamenili Parkerom.

Link to comment
Share on other sites

Odličan uvod, neke od potpisa sam propustio nakon što sam rezigniran sagom oko nedelioca naroda malo prestao da pratim aktuelnosti sem kada mi iskoči ili kada pustim Urbonasov podcast.

 

Liga je definitivno još izjednačenija nego prošle sezone, jedino se Asvel i Alba izdvajaju po (ne)kvalitetu od ostalih ekipa. Bilo je dosta drame, iznenađenja i potpisa tokom leta, sem par ekipa većina je osetnije osvežila rostere, biće zanimljivo ispratiti skoro svaki meč.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Barselona je izgleda platila po milion obeštećenja za Brizuelu i Parru, dva prilično skromna igrača za top EL nivo. Ima dosta ekipa koje su tu negde, vidim mnogi stavljaju Bajern i Valensiju nisko ali nisu oni mnogo slabiji od ovih nekih 2nd tier ekipa poput Fenera, Makabija, Partizana i sličnih. Detalji će odlučivati. 

 

Btw, Fener izgleda jedini ima ovaj adidas dres sa starim brendingom, baš buđavo.

 

I da dodam da je Asvel def autsajder ali su daleko jači od Albe koja se baš izdvaja nekvalitetom.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Sector said:

Ja sam baš skeptičan oko tih nba pojačanja tokom sezone. 

 

Ne računam ove provjerene igrače koji su se već dokazali u EL.

 

Slažem se uglavnom, mada je kod njih drugačije, jer ne traže nosioce i nekoga sa instant uticajem, nego igrače za rotaciju. Mislim na Efes naravno.

Imaju luksuz da ih polako uvode u sistem.

Link to comment
Share on other sites

Po meni su sve ekipe osim Albe i Virtusa jače nego prošle godine, možda bih tu dodao i Baskoniju . Od favorita Barsa nije po imenima jača, ali meni se sviđaju Brizuela i pogotovo Para. Sve ovo govori da bukvalno svaka tekma znači.

U startu će prednost imati ekipe koje nisu mnogo menjale i koje su zadržale trenere i nosioce. Tu pre svega mislim na Real, Fener, Olimpijakos, Partizan, Žalgiris, Makabi,Monako. Ove ekipe mogu da steknu prednost samo na osnovu uigranosti i kontinuiteta. Ostali će brzo morati da grade i igru i timsku hemiju, a vremena nema.

U svakom slučaju jedva čekam da počne.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Peroo said:

Pozdrav za sve, imam jedno pitanje, da li je neko od vas koristio prosle sezone Euroleague TV pass, kako rade strimovi i da li moze da se gleda i na smart tv-u ?

Koristio ja ,na lg tv ,web os , super radi ,imao si promociju do danas 20 % popust na celu sezonu  možda važi i za danas .

Edited by Khal Drogo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...