Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Just now, Volter said:

 

Sviran je faul, kontinuirana kretnja, sudija je sačekao da vidi završetak akcije i da li će pokazati 2+1. Zato Mekisik nije smeo reagovati, bez obzira da li je pravio faul ili ne. Ima ovde stručnijih od mene, bolje će objasniti.

Ubeđen sam da je već bila diskusija oko slične situacije i da je objašnjeno upravo onako kako sam napisao.

Link to comment
Share on other sites

Mene Kaminski iznenadio, pozitivno i to ne samo na ovoj utakmici nego nekoliko zadnjih. Mislio sam da mozak ne koristi uopšte a večeras je mnogo pametnih i korisnih stvari uradio. Jeste bolno spor u odbrani, ali ako barem malo unapredi anticipaciju mogao bi biti ozbiljan faktor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Volter said:

 

Sviran je faul, kontinuirana kretnja, sudija je sačekao da vidi završetak akcije i da li će pokazati 2+1. Zato Mekisik nije smeo reagovati, bez obzira da li je pravio faul ili ne. Ima ovde stručnijih od mene, bolje će objasniti.

Mekisik je mogao da odigra legitimnu odbranu iako je bio zvižduk.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bad said:

Mekisik je mogao da odigra legitimnu odbranu iako je bio zvižduk.

 

Bez obzira što je bila kontinuirana kretnja i sudija čekao završetak akcije? Okej, verujem da bolje znate od mene. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Volter said:

 

Bez obzira što je bila kontinuirana kretnja i sudija čekao završetak akcije? Okej, verujem da bolje znate od mene. 

Da, imaš pravo da izblokiraš igrača u toj situaciji.

 

Druga stvar je to što Mekkisik to nije uradio.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je mogao McKissic da odigra odbranu jer da je pustio bilo bi 2+1, ovako je sprečio taj epilog. 

 

Inače je na kraju tabela ekstremno merodavna, prvih 6 i jesu klasa za ostale, ovi što se bore za play in ne zna se ko je nestabilniji, a ovi što odavno nemaju šanse ni za šta takođe zasluženo igraju rekreativno već neko vreme. Žalgiris kao i uvek zaslužuje respekt jer uvek igraju maksimalno protiv svakog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Naravno da je mogao McKissic da odigra odbranu jer da je pustio bilo bi 2+1, ovako je sprečio taj epilog. 

 

 

Okej, onda igrač u takvoj situaciji mnogo rizikuje. Ako ga ne izblokira pravilno i napravi običan faul kao Mekisik, dobiće nesportsku. Još ako je njegov tim u bonusu, eto 4 bacanja i lopta sa strane. Bolje da ne ripaš.

Link to comment
Share on other sites

Ekipe koje su u trci za plej in kao da se bore koja ce da ne udje u isti. Utisak mi je da je vec duze vreme deseta ekipa, koja god to bila u nekom momentu, na 14 pobeda. Neverovatno da Efes i Armani kao najkvalitetniji rosteri nisu uspeli da se malo odlepe ostalima. 

Link to comment
Share on other sites

Басконија лагано може да испадне, већ су на издисају, додуше ова победе Олимпијакоса и Жалгириса су им доста помогле.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baskonija 90% gubi obe do kraja, Efes 80% gubi od Fenera. Partizan je i dalje u skroz komotnoj situaciji, cak i za 9. mesto, imaju najlaksi raspored i bolji medjusobni sa svima.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, СтелаРоса said:

Ekipe koje su u trci za plej in kao da se bore koja ce da ne udje u isti. Utisak mi je da je vec duze vreme deseta ekipa, koja god to bila u nekom momentu, na 14 pobeda. Neverovatno da Efes i Armani kao najkvalitetniji rosteri nisu uspeli da se malo odlepe ostalima. 

Efes igra promenljivo. Znao je da dobije Barsu, Olimpijakos , da ima onu ludu utakmicu u Madridu kada su izgubili 130-126 od Reala. Ali Znao je da izgubi  od asvela pre nekoliko kola na primer.

 

Ono što im ne ide na ruku su gostovanja gde imaju samo dve pobede kroz celu EL I to u Berlinu protiv Albe i protiv Monaka. Vrlo tanko i to je nada za KKP pred njihovo gostovanje u sledećem kolu Feneru. Na poslednje kolo ne treba ni računati jer covica i njegove penzionere ni puškom ne možeš naterati na teren.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bila bi fora da Žalgiris na kraju uđe u play in. 

 

Bila bi, ali tesko. Do kraja imaju Real i gostovanje Monaku.

 

Deluje mi sasvim realno scenario da sa 16 pobeda na kraju zavrse Baskonija, Efes, Partizan i Armani.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fradler said:

Baskonija 90% gubi obe do kraja, Efes 80% gubi od Fenera. Partizan je i dalje u skroz komotnoj situaciji, cak i za 9. mesto, imaju najlaksi raspored i bolji medjusobni sa svima.

 

Ne može da bude komotno nikada kada sudbina nije u tvojim rukama. Efes ima tu tešku utakmicu protiv Fenera, a kada se uzdaš u jednu utakmicu, nikada nije komotno. Poslednju utakmicu će igrati protiv protivnika koji tankuje već 7-8 kola + nešto ne bih rekao da su spremni da izgaraju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

 

Ne može da bude komotno nikada kada sudbina nije u tvojim rukama. Efes ima tu tešku utakmicu protiv Fenera, a kada se uzdaš u jednu utakmicu, nikada nije komotno. Poslednju utakmicu će igrati protiv protivnika koji tankuje već 7-8 kola + nešto ne bih rekao da su spremni da izgaraju.

 

Pa i dalje je sve u Partizanovim rukama. Realno gledano. 

 

Realno je da vi dobijete obe do kraja, a Efes da izgubi od Fenera u gostima jer je Fener nenadjebiv domacin a i bore se da ostanu iznad play-in zone. I onda imate po 16 pobeda i Efesu nikako ne odgovara ukrstanje samo sa vama (jer vi uz 1-1 vi imate bolju medjusobnu kos razliku). Mora jos neko da bude ukljucen u minitabelu da bi oni uspeli da se nadju iznad vas. Ali ja ne vidim ni jednu takvu kombinaciju. 

 

Valensiju i Bajern ne uzimam u obzir, jer racunam da Valensiju dobijate pa ne moze do 16 pobeda a Bajern i sa obe pobede ne moze do 16 pobeda ukupno (taj metak ste izbegli). 

 

 

Onda jedino ove mini tabele ostaju (za 16 pobeda):

        
10   Partizan    1    1    6
11    Efes    1    1    -6

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje

 

 

9      Efes    2    2    10
10    Partizan    2    2    7

11    Baskonia    2    2    -17

* ovde racunam da je Baskonija izgubila obe svoje pa se ukrsta sa vama i Efesom a niko drugi nije dosao do 16 pobeda. 

 

 

10    Partizan    3    1    23
11    Efes    2    2    -28
12    Zalgiris    1    3    22

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje ali je Zalgiris dobio obe svoje

 

 

9     Partizan    4    2    26
10   Zalgiris    3    3    40 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)
11    Efes    3    3    -14
12    Baskonia    2    4    -63

* ovde racunam da je Zalgiris dobio obe svoje a Baskonija izgubila obe svoje
 

 

9     Partizan    4    2    34
10   Zalgiris    3    3    49 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)
11    Efes    3    3    -42
12    Armani    2    2    -24

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje a Zalgiris i Armani obe svoje

 

 

10     Partizan    2    2    17
11   Armani    2    2    -1
12    Efes    2    2    -16

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje, Zalgiris nije uspeo da dobije obe ali Armani jeste

 

 

I najludja kombinacija sa cak 5 timova izjednacenih sa 16 pobeda:

9     Partizan    5    3    37
10    Zalgiris    5    3    67

11    Efes    4    4    -24
12    Armani    3    5    -34
13    Baskonia    3    5    -57
* ovde racunam da su svi dobili po 2 (Zalgiris, Armani, Parizan), Baskonija izgubila obe svoje, a Efes dobio jednu. Partizan ide dalje sa Zalgirisom i ispred njega je jer imate u medjusobnom 2-0 

 

 

Valjda nisam nigde pogresio i nisam omasio jos neku kombinaciju. 

 

 

EDIT:

Update, za greske koje je nasao @goldberg thnx!

 

Edited by Kooineeperk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niko ispod osmog mesta ne zaslužuje šansu koju će u plej inu ipak dobiti, što pokazuje sav besmisao plej ina. Što je najgore, lepo je rekao Panter pre početka sezone, imaš 34 kola, šta tabela kaže na kraju to je to, prvih osam idu dalje, doviđenja. Makar i mi prošli dalje, isto mislim, ni mi, ni Baskonija, ni Efes, ni Armani, ni Žalgiris, ni Valensija, niko ne zaslužuje da bude u plej ofu ispred Virtusa i Makabija (poseban naklon za njih, cele sezone igraju bez domaćeg terena i nisu pali, svaka čast).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

Baskonija 90% gubi obe do kraja, Efes 80% gubi od Fenera. Partizan je i dalje u skroz komotnoj situaciji, cak i za 9. mesto, imaju najlaksi raspored i bolji medjusobni sa svima.

 

Opet se pise napamet, umesto da se ode na sajt i proveri tabela.

 

Ako Efes dobije jednu, a Baskonia izgubi obe, onda je Partizan sa obe pobede najvise deseti. Efes, Partizan i Baskonia bi imali po 2-2 u medjusobnim duelima, ali Efes ima +21-7+6-10 = +10, dok Partizan ima -6+10-1+4 = +7.

 

@Kooineeperk Na stranu sto se uopste ne slazem sa prosirenom verzijom zatvorene EL (jer ne zelim da BG projekti vecno budu deo iste, treba i drugi klubovi da dobiju svojih pet minuta), sto se tice ovih kalukalacija, Fener ce svakako ostati iznad play in zone jer ce nakon ovog kola imati +1 u odnosu na Maccabi, bolji medjusobni skor u odnosu na njih (jer su ih onomad razbili sa +35 na neutralnom terenu, ako i treba!) sto je kraj svakih daljih kalkulacija jer Maccabi tesko da moze da pobedi u Barceloni.

 

Tako da ce taj mec biti presudan za Efes da nekako spasu sezonu tim plasmanom na 9. mesto, dok Feneru taj mec ne donosi nista - ne mogu da budu u prve cetiri ekipe i ne mogu da budu ispod sestog mesta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kooineeperk said:

9     Partizan    2    2    9
10    Efes    2    2    8

11    Baskonia    2    2    -28

* ovde racunam da je Baskonija izgubila obe svoje pa se ukrsta sa vama i Efesom a niko drugi nije dosao do 16 pobeda. 

Ova kalkulacija mi ne deluje u redu. Mislim da je Efes ispred Partizana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kooineeperk said:

Onda jedino ove mini tabele ostaju (za 16 pobeda):

        
10   Partizan    1    1    6
11    Efes    1    1    -6

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje

 

 

9     Partizan    2    2    9
10    Efes    2    2    8

11    Baskonia    2    2    -28

* ovde racunam da je Baskonija izgubila obe svoje pa se ukrsta sa vama i Efesom a niko drugi nije dosao do 16 pobeda. 

 

 

9     Partizan    3    1    23
10    Efes    2    2    -28

11    Zalgiris    1    3    22

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje ali je Zalgiris dobio obe svoje

 

 

9     Partizan    4    2    26
10   Zalgiris    3    3    40 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)
11    Efes    3    3    -14
12    Baskonia    2    4    -63

* ovde racunam da je Zalgiris dobio obe svoje a Baskonija izgubila obe svoje
 

 

9     Partizan    4    2    34
10   Zalgiris    3    3    49 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)
11    Efes    3    3    -42
12    Armani    2    2    -24

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje a Zalgiris i Armani obe svoje

 

 

9     Partizan    2    2    17
10   Armani    2    2    -1

11    Efes    2    2    -16

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje, Zalgiris nije uspeo da dobije obe ali Armani jeste

 

 

I najludja kombinacija sa cak 5 timova izjednacenih sa 16 pobeda:

9     Partizan    5    3    37
10    Zalgiris    5    3    67

11    Efes    4    4    -24
12    Armani    3    5    -52
13    Baskonia    3    5    -57
* ovde racunam da su svi dobili po 2 (Zalgiris, Armani, Parizan), Baskonija izgubila obe svoje, a Efes dobio jednu. Partizan ide dalje sa Zalgirisom i ispred njega je jer imate u medjusobnom +1 kos razliku. 

 

 

Valjda nisam nigde pogresio i nisam omasio jos neku kombinaciju. 

 

 

Zeleno - nema greske, crveno - greska.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...