Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

U stvari ne moraju ni da navijaju, samo da nisu opsednuti rezultatima rivalskog kluba, jer to služi da se izbore sa nezadovoljstvom rezultatima svog kluba.

Edited by DameTime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Jer su ljudi sa zdravim načinom razmišljanja, kojima (ne)uspeh rivalskog kluba ne služi da se osećaju bolje zbog (ne)uspeha svog kluba.

Па били ми први, пети, десети или последњи то нема никакве везе са тим. Конкретно за тренутну ситуацију ништа ми не значи хоће или неће они ући у плеј ин, али наравно да нећу навијати за њих јер смо највећи ривали, тако исто не очекујем да они навијају за нас.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima veze, da je KKCZ u top 6, svirao bi paja navijačima da prate KKP. Kao što rekoh, ne mora da se navija, to je previše očekivati od ovog nazadnog društva, ali ovo vadjenje kalkulatora za KKP pošto za KKCZ više nema smisla je... Zato i poštujem @goldberga jer je bar u fazonu neka propadnu i jedni i drugi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Naravno da se ti ne slažeš, da imaš približan način razmišljanja, ne bi pisao pola stvari koje pišeš na ovom forumu. 

 

@Brat od Korneta

 

Ja sve to razumem, poznajem ljude koji su u fazonu navijamo za nase klubove u evropskim takmicenjima i slicno (imam takve ljude i u familiji), nego mi je smesno sto si napisala da su navijaci Zvezde. Zna se dobro sta znaci biti navijac. Ne mislim da je to neka najuzvisenija stvar na svetu i slicno, cak nema ni previse toga pohvalnog u svemu tome, ali ljudi koji navijaju za rivalske klubove, nisu navijaci. Prosto. To ce ti reci svi navijaci i Zvezde i Partizana i bilo kog drugog kluba.

 

I uvek cu vise postovati rivale kao takve, s kim znas na cemu si. Kao sto u zivotu ne pravim razliku medju prijateljima ko za koga navija, tako ni ovde. Cak sta vise od Partizanovaca moze po nesto i da se nauci, od pozitivnih stvari na primer imaju veci nivo samopostovanja nego prosecni navijac Zvezde. Vise vole i postuju svoje, vise ne daju na svoje. Meni su te stvari za postovanje. Al to je ako pricam na nivou Zvezda/Partizan psiholoskih profila, a sto se tice ljudi kao ljudi, zaista ne pravim nikakvu razliku i puno je stvari pre toga dal gledam ko za koga navija da bi se druzili.

 

11 minutes ago, DameTime said:

U stvari ne moraju ni da navijaju, samo da nisu opsednuti rezultatima rivalskog kluba, jer to služi da se izbore sa nezadovoljstvom rezultatima svog kluba.

 

Ja nisam opsednut, ne znam za druge, ali svakako nisam nikad navijao za. Takodje mi ne sluze da se izborim sa nezadovoljstvom zbog rezultata svog kluba. Od mene manje vise uglavnom citas pozitivne komentare o Zvezdi tako da ja na sport gledam pozitivno i retko sam nesto puno nezadovoljan do te mere da sam besan i slicno.

 

Recimo kad je Partizan bio 7. u Aba ligi manje vise me je briga za njih dal pobedjuju ili gube ili kad smo u fudbalu bezali po 20-30 bodova. Svakako razumem i one koji uvek navijaju protiv, kao sto razumem i tebe i tvoj nacin razmisljanja. Ipak ovako kad smo u istom takmicenju i razlika je par pobeda (sto u El, sto u Aba, sto u fudbalu) logicno da navijam protiv kao navijac Zvezde. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Losmi17 said:

Apsolutno.

 

Kakva korist od prolaska kkp? Kome je to bitno i zbog cega? Da ih samelje gosn Mateo stoka razlike...i to samo ako preskoce baskoniju i virtus u gostima..

S druge strane oni i ne zasluzuju prolazak jer su uspeli da im zbir prostih clanova tima bude veci od timskog efekta pa je trener Obradovic uspeo da stvori negativan sinergetaki efekat s nikad vecom lovom...

Ovo je verovatno nesto najgluplje sto sam procitao na ovom forumu.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Па ниси у праву, није давно било регионална доминација Звезде, топ 8 у једној сезони док се у то време Партизан вукао по фиба лш и еврокупу па се и тада навијало против њих, односно пре тога њихова доминација па су навијали против нас. Такође и сада кад се на друштвеним мрежама објави табела Евролиге навијачи Партизана углавном коментаришу то што је Звезда 16. без обзира што су у игри ипак их занима где је највећи ривал, што је нормално у ривалству.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa on čovek smatra da je društvo zatrovano tim rivalstvom i zato se oni trude da baštine drugačiji način navijanja od "pravih" navijača - 4 Zvezdaša i 1 Grobar, uvek gledaju zajedno i podržavaju se sem kad je derbi. Meni to ima daleko više smisla i daleko je zdravije od ovog "pravog" navijanja. A logično u istom takmičenju toga nema, ili da sad Zvezdi nešto zavisi od KKP to bih razumela da se navija protiv. 

 

@Brat od Korneta

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Па ниси у праву, није давно било регионална доминација Звезде, топ 8 у једној сезони док се у то време Партизан вукао по фиба лш и еврокупу па се и тада навијало против њих, односно пре тога њихова доминација па су навијали против нас. Такође и сада кад се на друштвеним мрежама објави табела Евролиге навијачи Партизана углавном коментаришу то што је Звезда 16. без обзира што су у игри ипак их занима где је највећи ривал, што је нормално у ривалству.

 

Za te grobare mislim isto, ne zavaravam se da je van ovog foruma (gde su navijači KKP super) nešto drugačije, stalno nailazim na komentare takvih likova. Visi im za plejin a oni se bave Zvezdom.

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Pa on čovek smatra da je društvo zatrovano tim rivalstvom i zato se oni trude da baštine drugačiji način navijanja od "pravih" navijača - 4 Zvezdaša i 1 Grobar, uvek gledaju zajedno i podržavaju se sem kad je derbi. Meni to daleko više ima smisla i daleko je zdravije od ovog "pravog" navijanja. A logično u istom takmičenju toga nema, ili da sad Zvezdi nešto zavisi od KKP to bih razumela da se navija protiv. 

 

@Brat od Korneta

 

Mislim da su oba razmisljanja ispravna iz svog ugla. Ko je da kazem pasionirani navijac logicno je da navija protiv rivalskog kluba i ko je manje strastven ok je da navija i za rivalski klub. Ne vidim nista lose u tome ako navijam protiv.

 

Svakako se mozemo sloziti oko trovanja, da neke stvari ipak prelaze zdrav razum. Ako i postoji mrznja, to se moze svesti na neki zdrav, rivalski i kolko tolko sportski nacin, da se provlaci kroz neko zezanje i duhovitost a odredjene poruke i pesme i slicno koje prelaze granice zdravog razuma su deo tog trovanja ali to je jednostavno tako i nece se menjati u skorije vreme te i nema smisla obracati paznje previse na to jer se ne moze promeniti, bar ne u narednih 10-15 godina minimum. Svakako mi je gore da se gadjaju igraci i da se prekida utakmica i slicno nego sto se tamo peva neka pesma kakva god ili se dize neki uvredljivi transparent ili sta vec. Teren je najvazniji po meni i jednim delom uticu i sami akteri (treneri i igraci) na svoje navijace jer i psovanja i pokusaj sukoba i slicno moze da dovodi do jos veceg usijanja na tribinama, jos vise ubacivanja predmeta u teren i slicno. Poslednji derbi je bio sasvim ok i sve je proteklo kako treba. Svi su se manje ili vise korektno ponasali. Tako treba biti i u plej ofu Aba lige a mislim da ce svakako biti bolje kad je sve u Areni nego u Pioniru.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DameTime said:

Pa on čovek smatra da je društvo zatrovano tim rivalstvom i zato se oni trude da baštine drugačiji način navijanja od "pravih" navijača - 4 Zvezdaša i 1 Grobar, uvek gledaju zajedno i podržavaju se sem kad je derbi. Meni to daleko više ima smisla i daleko je zdravije od ovog "pravog" navijanja. A logično u istom takmičenju toga nema, ili da sad Zvezdi nešto zavisi od KKP to bih razumela da se navija protiv. 

 

@Brat od Korneta

 

Za te grobare mislim isto, ne zavaravam se da je van ovog foruma (gde su navijači KKP super) nešto drugačije, stalno nailazim na komentare takvih likova. Visi im za plejin a oni se bave Zvezdom.

Ti pričaš ozbiljne nebuloze. Znači zatrovano je i društvo Argentine, Engleske, Turske, Španije, Brazila itd? Pričaš o našim navijačima Partizana i Zvezde kao da su neki izrod. A sportski rivalitet je porodična tradicija mnogih zemalja. To o čemu ti pričaš možda ima u nekim pričama i bajkama braće Grim. U svakoj zemlji postoje navijači kojima je tradicija i porodična vrednost biti uz svoj klub od rođenja do smrti. Sa druge strane postoje simpatizeri koji retko kad prate sport ali eto nekako se uvek bira jedna strana koja se simpatiše bez većeg uplitanja i bavljenja temom sporta, kluba i navijanja. Verujem da svako od nas nema problem da sedi sa navijačima Partizana ili Zvezde i prati utakmice tih klubova i to je za mene zdrav navijački odnos. Navijati da najveći rivalski klub gubi pa makar i od trećeligaša je nešto sasvim normalno u svetu navijača bilo gde u svetu. Simpatizeri koje zabole uvo za sva dešavanja u sportu nego isti prate eto jer i drugi prate i zato što je u nekom trenutku to in je legitimno ali je bezveze da jednu od najvećih sportskih tradicija od kad postoji sport karakterišeš kao nešto pogrdno i loše. 

Evo baci pogled na onog malog navijača iz Argentine nakon finala Boka Juniorsa i Rivera i biće ti sve jasno. Imati porodičnu vrednost i istoriju navijanja za jedan klub i povezanost sa nekim klubom je mnogo više od pukog praćenja sporta a uz to idu i sve želje da rivalski klub uvek bude iza tvog kluba i da nikad ne bude bolji. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Ti pričaš ozbiljne nebuloze. Znači zatrovano je i društvo Argentine, Engleske, Turske, Španije, Brazila itd? Pričaš o našim navijačima Partizana i Zvezde kao da su neki izrod. A sportski rivalitet je porodična tradicija mnogih zemalja. To o čemu ti pričaš možda ima u nekim pričama i bajkama braće Grim. U svakoj zemlji postoje navijači kojima je tradicija i porodična vrednost biti uz svoj klub od rođenja do smrti. Sa druge strane postoje simpatizeri koji retko kad prate sport ali eto nekako se uvek bira jedna strana koja se simpatiše bez većeg uplitanja i bavljenja temom sporta, kluba i navijanja. Verujem da svako od nas nema problem da sedi sa navijačima Partizana ili Zvezde i prati utakmice tih klubova i to je za mene zdrav navijački odnos. Navijati da najveći rivalski klub gubi pa makar i od trećeligaša je nešto sasvim normalno u svetu navijača bilo gde u svetu. Simpatizeri koje zabole uvo za sva dešavanja u sportu nego isti prate eto jer i drugi prate i zato što je u nekom trenutku to in je legitimno ali je bezveze da jednu od najvećih sportskih tradicija od kad postoji sport karakterišeš kao nešto pogrdno i loše. 

Evo baci pogled na onog malog navijača iz Argentine nakon finala Boka Juniorsa i Rivera i biće ti sve jasno. Imati porodičnu vrednost i istoriju navijanja za jedan klub i povezanost sa nekim klubom je mnogo više od pukog praćenja sporta. 

 

Može biti porodična vrednost i bez da se sa kolena na koleno prenosi narativ "da komšiji crkne krava". Izuzev Engleske i Španije, navodiš prilično siromašne države u kojima je upravo poželjno to razmišljanje, nema veze što je meni loše, samo nek je komšiji do mene ili preko brda gore nego meni. Tek sa ovom podelom na simpatizere i "prave" navijače te ne bih dalje zadržavala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Može biti porodična vrednost i bez da se sa kolena na koleno prenosi narativ "da komšiji crkne krava". Izuzev Engleske i Španije, navodiš prilično siromašne države u kojima je upravo poželjno to razmišljanje, nema veze što je meni loše, samo nek je komšiji do mene ili preko brda gore nego meni. Tek sa ovom podelom na simpatizere i "prave" navijače te ne bih dalje zadržavala.

To nije nešto što je od juče. To postoji vekovima. Kod mene ne postoje,, pravi" navijači i simpatizeri i to nigde nisam napisao. To si ti sama tako kategorisala i okej je da imaš takvo mišljenje. Ali da, postoje navijači i simpatizeri ne samo kod nas nego u svim državama sveta i ne vidim ništa loše u tome. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

To nije nešto što je od juče. To postoji vekovima. Kod mene ne postoje,, pravi" navijači i simpatizeri i to nigde nisam napisao. To si ti sama tako kategorisala i okej je da imaš takvo mišljenje. Ali da, postoje navijači i simpatizeri ne samo kod nas nego u svim državama sveta i ne vidim ništa loše u tome. 

 

Znači da ne menjamo jer nešto traje vekovima? U tom slučaju bismo i dalje bili zaglavljeni u kamenom dobu. :))

 

Postoje simpatizeri i navijači, ali to osoba sama za sebe može reći, na osnovu emotivne investiranosti koju oseća prema klubu (nevezano za rivale). Bolje je da normalizujemo ovaj način navijanja koji sam opisala nego da vadimo kalkulatore da komšiji crkne krava, lakše ćemo se osloboditi političke kontrole preko sporta.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Znači da ne menjamo jer nešto traje vekovima? U tom slučaju bismo i dalje bili zaglavljeni u kamenom dobu. :))

 

Postoje simpatizeri i navijači, ali to osoba sama za sebe može reći, na osnovu emotivne investiranosti koju oseća prema klubu (nevezano za rivale). Bolje je da normalizujemo ovaj način navijanja koji sam opisala nego da vadimo kalkulatore da komšiji crkne krava, lakše ćemo se osloboditi političke kontrole preko sporta.

Za neke stvari je potrebno mnogo vekova da bi se promenile. Ne kažem da ne mogu ali je jako mala šansa da se to desi a gotovo nikakva. Evo primer Engleske. Sve kulturiška na stadionu i pored svih prethodnih sranja uspeli su u toj nameri a opet su najgora fela navijača iz kategorije,, kalkulatora i da komšiji crkne krava". 

Sve dok nema nasilja verbalnog i fizičkog, koji je za svaku osudu i dok se prati svoj klub bez vređanja protivnika ne vidim problem ni u,, kalkulatorima" i,, da komšiji crkne krava". I to je dovoljno za normalizaciju odnosa. Kada bi sve postalo sterilno onda više ne bi imalo ni smisla. Da rezimiram. Navijaj za svoj klub i njegove uspehe, navijaj i protiv rivala i za njegove neuspehe ali bez verbalne i fizičke agresije i verujem da je to ostvarivo. 

Od mene dosta. Nije ovo tema za ovo. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2024 at 2:22 PM, Problem sa licnim greskama said:

 

Opušteno brate. Momak je igrao i u Megi, možda ga se sećaš. 

 

Kakav je trag tamo ostavio i koliko je promenio licni opis od tad nije cudo sto ga se malo ko seca.

Inace protiv nas je u dva navrata ulazio u igru, a na terenu proveo svega 160 sekundi, u oba navrata ga Ataman vadio toliko besan da sam misli i da ce da ga bije.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

 

Može biti porodična vrednost i bez da se sa kolena na koleno prenosi narativ "da komšiji crkne krava". Izuzev Engleske i Španije, navodiš prilično siromašne države u kojima je upravo poželjno to razmišljanje, nema veze što je meni loše, samo nek je komšiji do mene ili preko brda gore nego meni. Tek sa ovom podelom na simpatizere i "prave" navijače te ne bih dalje zadržavala.

Misliš li da je drugačije u Italiji (Rima/Lacio, Torino/Juve ili svi/Juve), ili Nemačkoj (Minhen/Bajern ili bolje reći, svi mrze Bajern)? Dok ne pređe u ludilo i nasilje, takve emocije meni ne smetaju.

 

Lično ne navijam protiv CZ kad to nema ni posredne veze sa Partizanom (osim što poraze koristim u nekim internim prozivkama, kao i drugari prema meni uostalom), ali ne mogu ni da navijam za nju. S tim da mogu da komuniciram o igri, potezima i ostalim tehničkim stvarima, koji god klub da je u pitanju.

 

8 hours ago, Mrk said:

Ovo je verovatno nesto najgluplje sto sam procitao na ovom forumu.

Troluje lošmi, kao da si od juče ovde.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Lično ne navijam protiv CZ kad to nema ni posredne veze sa Partizanom

 

Tako je.

 

Edit: pokaži mi baš tog navijača Junajteda koji će da se bavi više rezultatima Sitija nego našim, ili navijača Lejkersa koji više navija da Bostonu crkne krava nego da sami nešto osvoje... 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Marvin said:

Evo ti se baviš Jokićem 😛

 

Ja mnogo više trolujem i peckam njegove fanove, ali nisam baš u fazonu da pratim šta radi Denver i kako stoji na MVP trackeru, da bih se nadala kako će da propadne.

Kakva telepatija, evo sad spomenuh svoj hejt prema njemu na KKCZ temi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nini3112 said:

Zanimljiv tvit Dorsija...

Videcemo koja mu je sledeca destinacija

 

Pravo je pitanje ko je spreman da ga trpi takvog kakav je ili, još bolje, takvog kakav on sam za sebe misli da jeste. My money is on the Greek teams, oni obično poslove za sledeću sezonu završavaju već u martu ili aprilu tekuće godine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...