Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

On 12/20/2023 at 12:35 AM, Nate said:

Real, barsa, partizan i virtus. To je to. Realno cetri najkvalitetnije ekipe. Mozda monako moze nekako da se usunja tu, ali to je manje vise to. 

Virtus ni slucajno. Nece verovatno ni u 6. Prognoziram finale real i partizan

Link to comment
Share on other sites

Za sad je Real bez premca, posle njih tri prazna mesta pa Partizan, a onda Monako i Olimpijakos koji trenutno stucaju, ali mogu ih zamisliti kako u maju igraju vrhunsku, sampionsku kosarku.

 

Sve ovo ostalo mi je neozbiljno ili makar nedovoljno ozbiljno za velika dela.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fradler said:

Za sad je Real bez premca, posle njih tri prazna mesta pa Partizan, a onda Monako i Olimpijakos koji trenutno stucaju, ali mogu ih zamisliti kako u maju igraju vrhunsku, sampionsku kosarku.

 

Sve ovo ostalo mi je neozbiljno ili makar nedovoljno ozbiljno za velika dela.

Ali ipak previse ozbiljno za nas..... 😭😭

Link to comment
Share on other sites

monako je organizovana i disciplinovana ekipa. + james, hu daz hiz on ting. a taj dzejms je mnogo bolji igrac, no sto je u srba primljeno. na racun buregdzija plavsica, kome je mvp lorenzo "kakav uzasan igrac" i osto sam u 90-im kuzme, koi bi pravio faul na jamesu i na klupi. ne delju oni za dz vec trecu sezonu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fal igra vrhunsku sezonu, bolju od Milutinova, a i odluka da Piters udje u patike Vezenkova je bila pun pogodak. Doduse, mogu ga zamisliti kako baca cigle kad naidje na tvrdo, tesno i vazno. Kenana ne, to je stari klacer, finale el je razvalio.

 

Brazdeikis im je epski zajeb, grozan igrac, a i Sikmi je izgleda istekao rok trajanja. Ne verujem da ce se leba najesti ni od Mitru-Longa i Petruseva...

Link to comment
Share on other sites

Prodje i 16. kolo u EL, utisci:

 

Maccabi - Crvena zvezda: Bas losa igra formalnog domacina. Pisao sam vec 100 puta i pisacu opet, Maccabi i Crvena zvezda su otprilike podjednako kvalitetne ekipe - pa zasto je onda mec vise licio na gostovanje Crvene zvezde u Laktasima nego na borbu dva kvalitetna tima? Mislim, OK, gubis 10 razlike, ali to ne znaci da treba da se predas i dopustis da ti protivnik utrpa 100 poena.

 

Valencia - Virtus: Vrlo vazna pobeda za domacina koja ih ostavlja u trci za vrh tabele. Bio je to dinamican mec dve ekipe koje su pozitivno iznenadjenje ovogodisnje EL i na kraju je domaci teren presudio.

 

Real Madrid - Partizan: Kao sto sam pisao u prosloj sezoni da onih +15 za Partizan nije realan ishod, tako ni ovo gazenje ne smatram realnim odnosom snaga jer je ocigledno da Partizan moze mnogo bolje od -25 u jednom trenutku prekjuce u Madridu.

 

Efes - Baskonia: Ko je gledao, mogao je da vidi revolverski okrsaj dve ekipe, a pobednik je Baskonia koja nastavlja tamo gde je stala - u pohod ka vrhu tabele. Efes i dalje ima problema sa odsustvom kljucnih igraca, Baskonia od dolaska Ivanovica ima skor 8-3 sto je fenomenalan rezultat!

 

Zalgiris - Barcelona: Peti uzastopni poraz Zalgirisa, ali ono sto moze da raduje njihove navijace je sto je u cetiri od tih pet meceva njihov tim bio u igri do samog kraja! -2, pa -4, -2, pa -5. Mozda bi Barca ovo i izgubila da se vec nije izblamirala u Berlinu jer ni ovde nisu blistali. Ipak, bili su dovoljno svesni da ne smeju sebi dopustiti dva uzastopna poraza i iskusno prelomili u finisu jakom odbranom.

 

ASVEL - Olympiacos: Domacin na svom terenu ima 0-8! Ej, 0-8 kod kuce, to je neki novi vid nemoci. Rutinska pobeda Olympiacosa, ko izgubi od ASVELa stvarno mu nije mesto u prvih 10 EL.

 

Alba - Fenerbahce: Jos jedan mec Albe u kojima se oni nesto trude, budu tu oko 10 razlike, ali na kraju ipak izgube. Zaista ne znam kako je ovaj tim uspeo da dobije Armani i Barcu? Fener konacno dobio i u gostima, eto njih medju ekipama sa skorom od 9-7.

 

Bayern - Monaco: Dobar je trener Laso, ali ne toliko dobar da njegov tim moze u kontinuitetu da pobedjuje mnogo jace sastave. Prilicno realan rezultat.

 

Armani - Panathinaikos: Ovo definitivno nije sezona kojom mogu biti zadovoljni u Milanu i morace tu mnogo toga da se promeni ako uopste misle da se ukljuce u trku za PO. Dobar posao Panathinaikosa, 2/2 u gostima.

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Jedna anegdotica...

 

Već neko vreme pokušavam da nabavim karte za EL derbi (evo i ovde, ako neko može da pomogne bila bih zahvalna, to mi je rođendanski poklon). Ispričam to devojci koja mi radi nokte, kad će ona meni: e znaš da ovaj moj (verenik) radi kao sportski novinar. Rekoh da, i? Pa kaže mogu da ga pitam da ti nabavi te karte. 

 

Izvuče ona momka iz kreveta, kaže takva i takva stvar, da li bi mogao da nabaviš? On obeća da će probati i da će javiti u ponedeljak. Onako usput, pita on mene, a za koga ti navijaš? Pa sad, kažem ja, it's complicated, ne mogu reći da baš navijam... 

 

Spoiler

(realno, simpatičniji mi je Partizan) 

 

Kaže on e pa onda nema karte :lol_2: Ali rekoh ja gledam sve Zvezdine utakmice u EL i većinu u ABA 🥺 Na kraju me je zajebavao da imam zvezdaške nokte, jerbo sam uradila novogodišnje crveno-bele. I tako...  

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

@goldberg, kakav opis makabi-zvezda tekme, kao kada informer izvestava sa protesta.

 

kakvi laktasi, makabi je imao nekoliko igraca sa losim danom, pre svega bonzi kolson ali je imao i odlicne ili vrhunske partije boldvina i niba, kao uostalom i zvezda (ocajan nedovic, giedraitis i teokratija vrhunski)

 

makabi je imao odlican sut, igrao u drugom poluvremenu odlicnu odbranu ali je teodosic jednostavno bio bolji od toga.

 

cuj laktasi, kakvo zlonamerno nipodastavanje sjajne zvezdine tekme.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Maccabi - Crvena zvezda: Bas losa igra formalnog domacina. Pisao sam vec 100 puta i pisacu opet, Maccabi i Crvena zvezda su otprilike podjednako kvalitetne ekipe - pa zasto je onda mec vise licio na gostovanje Crvene zvezde u Laktasima nego na borbu dva kvalitetna tima? Mislim, OK, gubis 10 razlike, ali to ne znaci da treba da se predas i dopustis da ti protivnik utrpa 100 poena.

 

giphy.gif?cid=6c09b952vknbdx6na0r6q96v40

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...