Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Just now, Brat od Korneta said:

 

Tacno, ali je u realnosti mnogo komplikovanije od toga kad se samo tako napise. Sigurno nece vredjati svoje, kao na primer svoj Panatinaikos ili svoju kompaniju koja je najveca farmaceutska kompanija u Grckoj, mnogo je daleko od toga da on vredja ligu ciji je suvlasnik. To knjigovodstveno jeste tako, ali u realnosti nije.

 

 

Ne pricam o sinocnom sudjenju, omasio si poentu. Ima ti neki snimci kod njega na storijima i nije ih malo. Kao sto rekoh ne ulazim sta je svirano tad jer nisam pratio mec. Sustina je da on je jedini koji sme da kaze Evroligi sta misli o njima. Bilo je bas teskih kradja Panatinaikosa prethodnih godina, ovo cak i nije bila nikakva kradja sinoc pretpostavljam, da ne bude da umanjujem pobedu.

Dobro, onda napisi malo opsirnije o "fenomenu Janakopulos".

Bice nam zadovoljstvo da presk ovaj procitamo.

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koje su to kradje Panatinaikosa u prethodnim godinama?

 

Igra ima bre Mitoglu zadnje minute utakmice i pitaju se sto su izgubili?

 

Kako mrzim ovu pasivnu agresiju. Kao ja nista lose samo da vam recem, evo jadan Panatinaikos kradu ga sudije...cek da vidim s kim je igrao...jao pa strasno, pa s Partizanom je igrao...ma ne kazem ja da navlace sudije za Partizan ali kazem.

 

Batali to!

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Mislim da je suđenje sinoć u Areni bilo dosta dobro. Jedina baš smešna odluka je kad Caboclu nisu svirali nogu u prvom poluvremenu nakon čega je imao čistu kontru, ovo ostalo sve može da prođe.

 

Ja recimo nisam video kontakt kad je svirana namerna, valjda Balcerovskom, nakon kontakta sa Vukcevicem. Mislim da je to cista gluma. Iz nekoliko uglova nisam video kontakt. Zamah je postojao, ako je na osnovu toga, onda ok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Mislim da je suđenje sinoć u Areni bilo dosta dobro. Jedina baš smešna odluka je kad Caboclu nisu svirali nogu u prvom poluvremenu nakon čega je imao čistu kontru, ovo ostalo sve može da prođe.


I ja sam tako mislio, ali bači pogled na usporeni snimak ili sliku, Sloukas je driblao sebi o nogu. 
 

https://x.com/rade5999/status/1730346045744296100?s=46&t=t2Tg4GGggLPuFi_8WbGfYw

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Ja recimo nisam video kontakt kad je svirana namerna, valjda Balcerovskom, nakon kontakta sa Vukcevicem. Mislim da je to cista gluma. Iz nekoliko uglova nisam video kontakt. Zamah je postojao, ako je na osnovu toga, onda ok.

Mitoglu, ali da dosta dobra gluma Tristana tu, meni je bilo jako čudno da posle snimka to nisu okrenuli (nzm dal je prenosu bio audio sudija,  tu nekad znaju da kažu tipa nema dovoljno dokaza da se preokrene il tako nešto, često jer je ugao kamere jako loš - nešto na čemu EL mora da poradi, bukvalno izvrte 5 kamera i svaki put se ne vidi od igrača na terenu) 

 

Na osnovu zamaha, bez kontakta, bi se onda valjda svirala tehnička? Mada nisam uopšte siguran u to

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

Gdin Janakopulos jedini pravi borac protiv mafijaske organizacije zvana Evroliga. Eh da nam je jedan takav na celu kluba, da daje svoje pare pre svega i da mu ne mogu nista u El niti da ga izbace jedino mogu da mu povremeno lose sude. Kolko god izgledao lud, u ovoj borbi protiv El posto je imao poprilican broj objava prethodnih godina, obraz mu je neuporedivo cistiji nego Evroligi.

 

Ne mislim konkretno na ove snimke (storije) koje je sad okacio, ne ulazim u to sta je pravilno dosudjeno od toga a sta ne, vec da se generalno ne libi da im kaze sta misli o njihovom sudjenju generalno i svim ostalima stvarima. Covek je svoj i ne polaze nikome racune i to mu niko ne moze oduzeti.

 

Nijedan klub ni blizu ni 50% nije imao losa sudjenja kao Zvezda i Pao od kad je ovog novog sistema 7 godina unazad i svako ko je pratio Evroligu i velikoj meri, to zna.

 

Zao mi je unapred navijaca Partizana koji ce ovo pogresno da protumace, kao i obicno, ovo je jedan mnogo siri kontekst. A i da gledamo tako usko mi kad se zalimo na sudjenje ne zalimo se na KK Partizan ili Zeljka ili sta god, vec konkretno su nam sudije krive i El organizacija ili Aba liga u smislu ako sude na stetu Zvezde ili u korist Partizana. Najjace od svega mi je sto se navijaci Partizana pronalaze u upisima kada komentarisemo sudjenje sudija kada igra Partizan ili Zvezda. Uvek mi je ekstremno neprijatno.

Gdin Janakopulos se jedino upali kada njega ostete. Kada ostete druge klubove na racun njegovog kluba onda cuti i likuje. Ako je to neki gospodin i borac protiv mafijaske organizacije tesko nama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Inače se već usvojilo da Partizan ima najbolje suđenje u ligi a komšije najgore (uz PAO, izgleda). Što naravno nema veze s' vezom. Prave se isečci situacija koje idu u prilog narativu a potpuno zanemaruju ostale situacije, a tako svaku utakmicu i tim možemo predstaviti favorizovanim. 

Recimo prošle nedelje u Istanbulu, 4/4, ogromna buka u hali, odlična odbrana Efesa ali i sudijski kriterijum koji se najblaže može reći domaćinski. Nisam video da vlasnici ili predsednici kače isečke ili navijače da plaču po tnjiterima. A ne sećam se ni forumaša da su istakli. Tako ignorišući sve osim narativno-pogodnih stvari i dobijamo situaciju gde se kao pravilo uzima da Partizan ima najbolje suđenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pierre van hooijdonk said:


I ja sam tako mislio, ali bači pogled na usporeni snimak ili sliku, Sloukas je driblao sebi o nogu. 
 

https://x.com/rade5999/status/1730346045744296100?s=46&t=t2Tg4GGggLPuFi_8WbGfYw

Ovde su i Slukas i Partizanov igrac igrali nogom, morala je da se prekine igra.

Nepostojeci je i faul u napadu nad Ledejem za 3+1, bacio se unapred nogama na cuvara i krenuo je da flopuje i pre kontakta.

Samo to je 6 poena.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cavani said:

Ovde su i Slukas i Partizanov igrac igrali nogom, morala je da se prekine igra.

Nepostojeci je i faul u napadu nad Ledejem za 3+1, bacio se unapred nogama na cuvara i krenuo je da flopuje i pre kontakta.

Samo to je 6 poena.

Ne prekida se igra upravo jer je Slukas prvi igrao nogom 

Kod tih 3+1 je sviran faul zbog kontakta po ruci, što je sudija odma i pokazao tako da taj kontakt nogama posle je irelevantan 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedini neozbiljniji od Giannakopoulosa što se komentiranja suđenja su oni koji istog tog klauna uzimaju kao reper za bilo što vezano uz košarku. Čovjek mrtvo hladno stavi klip situacije gdje Sloukas sam sebe prvo pogodi u nogu i poslije priča da je oštećen. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shikamaru said:

Kod tih 3+1 je sviran faul zbog kontakta po ruci, što je sudija odma i pokazao tako da taj kontakt nogama posle je irelevantan

 

@Sharp mene ovo zanima ovaj kvout kad si vec tu. Da li je nakon dosudjenog faula ireleventno da li postoji neki dodatni kontakt ili flop ili nesto trece. Po ovome kako je napisao iznad znaci neko moze nakon faula da uzme bilo kakav kontakt da uzvrati i da je to irelevantno?

7 minutes ago, Sharp said:

Čovjek mrtvo hladno stavi klip situacije gdje Sloukas sam sebe prvo pogodi u nogu i poslije priča da je oštećen. 

 

I da li su sudije trebale da prekinu igru nakon te noge?

Link to comment
Share on other sites

Ako je kontakt na razini običnog faula, da, zanemaruje se nakon zvižduka. Ako je kontakt za nešto više od običnog faula (npr. šuter nogom pogodi obrambenog igrača u međunožje) onda se ne zanemaruje. 

 

 

btw. 

Ova situacija kod šuta LeDaya je isti tip situacije kao ono na kraju utakmice Asvel - Bayern. Kontakt se dešava nakon izbacivanja lopte te bi koš u svakom slučaju vrijedio, a ukoliko procjena sudaca bude da je šuter odgovoran za kontakt i njegova ekipa je u bonusu bila bi bacanja za drugu ekipu. 

 

Quote

I da li su sudije trebale da prekinu igru nakon te noge?

 

Naravno da ne. 

Edited by Sharp
.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

@Sharp mene ovo zanima ovaj kvout kad si vec tu. Da li je nakon dosudjenog faula ireleventno da li postoji neki dodatni kontakt ili flop ili nesto trece. Po ovome kako je napisao iznad znaci neko moze nakon faula da uzme bilo kakav kontakt da uzvrati i da je to irelevantno?

 

I da li su sudije trebale da prekinu igru nakon te noge?

Kad me već kvoutuješ nemoj i da izvrćeš šta sam rekao, nisam napisao da se bilo kakav kontakt toleriše niti sam pomenuo bilo kakvo uzvraćanje, samo da u ovoj situaciji je taj kontakt nogama irelevantan 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

 

Sjajno💪

Jebote kakva glupost, dali coveku loptu u cosku terena i iako su znali da ce ga ovi odmah udvojiti gotovo niko mu nije prisao da pomogne. Svakako je Kampaco trebao da proba da pogodi igrace Fenera da se lopta odbije u aut, ali bas su glupavo ovo uradili.

 

Inace, kad ste vec kod sudjenja, simpaticno mi je bilo juce kako su Lesora napunili faulovima (opravdano) i propustili par istih da sviraju nad njim, i to bas u hali u kojoj mu se prosle sezone beskonacno tolerisalo pravljenje koraka, faulova u postavljanju blokova, simuliranje, itd...

Edited by СтелаРоса
  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shikamaru said:

Kad me već kvoutuješ nemoj i da izvrćeš šta sam rekao, nisam napisao da se bilo kakav kontakt toleriše niti sam pomenuo bilo kakvo uzvraćanje, samo da u ovoj situaciji je taj kontakt nogama irelevantan 

 

Nisam ti izvrtao reci, niti sam to ikome ikada radio, a iznad mozes videti nekoliko primera da meni to rade i na ovoj stranici i prethodnoj. Ide se dotle da prvi upis na ovoj stranici covek me kvoutuje i ubaci svoj teskt jer videces da nisam to napisao iz tog kvouta. To je valjda dozvoljeno ka meni... Nisam siguran da li bi svima bilo dozvoljeno tako nesto.

 

Mozda sam ja pogresno razumeo ono sto si hteo da kazes pa sam napisao kako vidim to sto si napisao i postavio sam pitanje iz radoznalosti i dodao to za uzvracanje jer je to moja interpretacija. Nista manje i nista vise od toga. Izvinuo bih ti se da sam uvideo da sam ti nesvesno izvrnuo neku rec, ali nadam se da ces skapirati da nisam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Shikamaru said:

Ne prekida se igra upravo jer je Slukas prvi igrao nogom 

Kod tih 3+1 je sviran faul zbog kontakta po ruci, što je sudija odma i pokazao tako da taj kontakt nogama posle je irelevantan 

 

21 minutes ago, Sharp said:

Ako je kontakt na razini običnog faula, da, zanemaruje se nakon zvižduka. Ako je kontakt za nešto više od običnog faula (npr. šuter nogom pogodi obrambenog igrača u međunožje) onda se ne zanemaruje. 

 

 

btw. 

Ova situacija kod šuta LeDaya je isti tip situacije kao ono na kraju utakmice Asvel - Bayern. Kontakt se dešava nakon izbacivanja lopte te bi koš u svakom slučaju vrijedio, a ukoliko procjena sudaca bude da je šuter odgovoran za kontakt i njegova ekipa je u bonusu bila bi bacanja za drugu ekipu. 

 

 

Naravno da ne. 

Sad sam vratio ponovo, Ledej i nogama i rukama ide ka igracu nakon suta, inicira kontakt i po meni flopuje i pre kontakta.

Uzimam u obzir da sam subjektivan sto se njega tice ali tako mi deluje.

  Kako mislis naravno da ne, pa u kosarci ne postoji prednost kao u fudbalu?

Nemoguce da dvoje igraca igraju nogom i da to ne treba da se sudi. Moze biti lopta za Partizan eventualno, ali ne mozes da pustis prednost kao u fudbalu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Eddard said:


 

 


Nemoj, života ti, treba posle da te opravljamo emoji12.png.

Izvini, morao sam emoji85.png.

 

 

Sve je okej, salite se do milje volje na moj racun i umem da prihvatim salu, samo bi te zamolio da mi ne ubacujest tekst u kvout koji nisam napisao jer izgleda kao da jesam.

 

Usput bi i skrenuo paznju administraciji odnosno Don Dusku da mislim da nije okej da se smeje na upis gde me covek kvoutuje, obrise mi upis i doda svoje reci. Kakvu mi poruku onda salje kao admin, da mogu sad ovih 10 forumasa koji su me kvoutovali da im napisem u kvoutu sta mi padne na pamet da bi ih ismevao? U najmanju ruku bi se valjda trebalo za takve stvari upozoravati, a kamoli podrzavati i smejati zajedno sa forumasima.

 

40 minutes ago, Sharp said:

Ako je kontakt na razini običnog faula, da, zanemaruje se nakon zvižduka. Ako je kontakt za nešto više od običnog faula (npr. šuter nogom pogodi obrambenog igrača u međunožje) onda se ne zanemaruje. 

 

Hvala na pojasnjenju. 

 

Da li bi ti zanemario u ovoj situaciji? S obzirom da deluje da mu noge ne idu u prirodnom polozaju pri padu.

 

40 minutes ago, Sharp said:

Naravno da ne. 

 

Moze li jos pojasnjenje oko ovoga. U kojim situacijama se ne svira noga u kosarci? (bilo cija)

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cavani said:

 

 

  Kako mislis naravno da ne, pa u kosarci ne postoji prednost kao u fudbalu?

Nemoguce da dvoje igraca igraju nogom i da to ne treba da se sudi. Moze biti lopta za Partizan eventualno, ali ne mozes da pustis prednost kao u fudbalu.

 

 

Situacija kad igrača lopta pogodi u nogu (kao u onoj Sloukas/Bruno situaciji) nije isto kao i namjerno igranje nogom. Pravila to jasno kažu, zato sam i rekao da se ne zaustavlja igra. 

 

 

A player shall not run with the ball, deliberately touch the ball, kick or block it with

any part of the leg or strike it with the fist.

However, to accidentally come into contact with or touch the ball with any part of the

leg is not a violation.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...