Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Da je Guduric pogodio onu otvorenu trojku iz desnog coska za izjednacenje ili napad posle, and one i smanjenje rezultata na minus jedan, moglo je svasta da bude . Nemci su bili malo bolji od nas, a imali su i sudjenje koje je islo u njihovu korist. Petrusev je odigrao jednu odlicnu utakmicu u oba pravca, steta sto nije igrao vise na utakmici umesto indisponiranog Milutinova ili u tandemu sa njim. On i Avramovic su bili fantasticni.

Edited by Miki8
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dzistrou said:

Peto srebro na velikim takmičenjima od Vaskrsa reprezentativne košarke 2009. godine. Zanimljivo, niti jedna bronza.

 

 

 

Pa kad gubimo utakmice za bronzu (valjda dve) isto kao i finala.

 

A od tih 5 finala imali smo poštene šanse samo u dva, ovo sad i ono 2017. protiv Slovenije

 

2009. protiv tadašnje Španije šanse su bile isto kao i protiv najjačeg američkog tima a 2014. i 2016. protiv onako jakih američkih reprezentacija šanse ravne nuli.  2017. je bilo najizglednije da pobedimo ali maleri nas poterali pre i tokom tog finala. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugi put se budim, vidim pobedio Novak, drago mi je al ni da me takne.

 

Skenjan sam i dalje, jebenih pet srebara u nizu, sta smo toliko istrosili srece do 2002. da nam se sad ovako vraca. Od toga Bogdan 4 srebra, ispade covek luzer, a momak je rodjeni pobednik i fajter.

Neko je već napisao, nije mi nista zbog mene, vec u pola deset sastanci posao, nista ovo meni ne menja u zivotu, al mnogo mi je krivo zbog momaka, mnogo mnogo mnogo... Makar ove sezone da smanjimo klubasenje makar na ovom malom delu interneta, bar zbog njih i svega kako su se poneli kao braća.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

Drugi put se budim, vidim pobedio Novak, drago mi je al ni da me takne.

 

Skenjan sam i dalje, jebenih pet srebara u nizu, sta smo toliko istrosili srece do 2002. da nam se sad ovako vraca. Od toga Bogdan 4 srebra, ispade covek luzer, a momak je rodjeni pobednik i fajter.

Neko je već napisao, nije mi nista zbog mene, vec u pola deset sastanci posao, nista ovo meni ne menja u zivotu, al mnogo mi je krivo zbog momaka, mnogo mnogo mnogo... Makar ove sezone da smanjimo klubasenje makar na ovom malom delu interneta, bar zbog njih i svega kako su se poneli kao braća.

 

Jos ga teraju toliki maleri. Evo juce bolestan bio....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slično i meni @40Wins. Malo me je oraspoložio Novak, ali mi je i dalje baš krivo zbog košarkaša. 

 

Nadam se da će se sve to vratiti na Olimpijadi. Bio bi baš lep način da se "osvete" za sva ova srebra i potcenjivanja. Ali trebaće nam Jokić za to, nemoj da se zezamo.

Link to comment
Share on other sites

Među najjačim utiscima sa SP za mene su osmesi N. Jovića koje je emitovao celo prvenstvo, začinjeno izjavom na kraju.

 

Nekako je time pokazao da leto sa reprezentacijom nije samo žrtva nego i uživanje, kao i da za karijeru nisu bitni samo ugovori, minuti, brojke i slično, nego da izgradnja mora da bude kompletna. Moraš i da uživaš a moraš i da se unaprediš kao čovek. Dalje, iako je već igrao NBA finale ranije ove godine, sad je direktno osetio gorčinu poraza u bitnom meču što će mu značiti više nego mahanje peškirom, pa makar to bilo u NBA finalu. Koliko dvadesetogodišnjaka ima takvo iskustvo?

 

Naravno, u godinama koje slede menjaće se prioriteti, biće umora, povreda, zasićenja, ali dobro seme je zasejano i nadam se da je dobar putokaz dat njegovoj i mlađoj generaciji o igranju u reprezentaciji (tu dodajem i oduševljenje Topića tretmanom tokom onih nekoliko dana provedenih s ekipom, posebno mentorstvom iskusnjare S. Jovića). Pritom, bez obzira na poraz već je ušao u legendu, a kao što je rekao, ima podršku tima i moći će da sa svojim trenerom razmeni iskustva o SP i ispriča se o svemu što je naučio.

 

Druga pričica se odnosi na one koji su razbili scenario po kome se jedni odazivaju u prozorima dok drugi idu na prvenstvo i beru lovorike. Sad vidimo da svako ima šansu da bude deo brutalne mašine i upiše se u istoriju. Naravno, treba dosta toga da se poklopi ali je važno i da imaš i dovoljno kvaliteta da iskoračiš kada je bitno pa makar do tada bio samo igrač rotacije u KKP ili KKCZ. Sve je moguće i ništa nije unapred zacrtano.

  • Like 21
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Izgubili smo od boljeg protivnika iako je i nekompetentno i neravnopravno suđenje uzelo svog maha, posebno u trećoj četvrtini (doduše, ni na njima nisu svirani neki očigledni faulovi). Mislim da su suze naših igrača posledica ne samo poraza već i toga što je kraj prvenstva i druženja, kao da se završava neka maturska ekskurzija na kojoj si doživeo svakakva iskustva a zamalo i da se omrsiš al nije ti se dalo na kraju. Ja sam potpuno prazan danas, nema više željnog iščekivanja da moj omiljeni tim ponovo igra, protiv USA ili nekih egzotičnih indijanaca, svejedno. 

 

Nemci su nam ubili pnr Jovića i Milutinova i tu nam oduzeli i glavu i kičmu. Obojicu su ugušili i nas je samo neko šutersko ludilo moglo da izvuče. Aleksa se potrudio do maksimuma kako jedino i igra, ušle su neke bombe o tablu u prvom poluvremenu međutim bez dva od tri najvažnija igrača teško je išlo. Naravno da je falio Dobrić kao još jedan nepresušan izvor energije. Guduriću je najteže i već polako izrasta u Milenka Tepića ove generacije ali i dalje ima vremena da se sve ovo jednom preokrene, ova generacija je tu da ostane. 

 

Kapa dole Kariju i timčini, nije ni taj Pariz tako daleko.

  • Like 14
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Šta se može, šteta. Dobili smo neki core za dalje

 

Micic, S.Jović, Topić

Bogdanović, Avramović, Marinković

Dobrić, Gudurić

N.Jović, Pokuševski, Smailagić

Jokić, Petrušev, Milutinov

 

To su tih nekih 14 igrača, ostaje vidjeti šta će biti sa Kalinićem i Lučićem. Nedović i Teo su vjerojatno završiili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ace Rimmer said:

Šta se može, šteta. Dobili smo neki core za dalje

 

Micic, S.Jović, Topić

Bogdanović, Avramović, Marinković

Dobrić, Gudurić

N.Jović, Pokuševski, Smailagić

Jokić, Petrušev, Milutinov

 

To su tih nekih 14 igrača, ostaje vidjeti šta će biti sa Kalinićem i Lučićem. Nedović i Teo su vjerojatno završiili.

Kakav core za  dalje Stefan Jovic sa 34 godine i zdravstvenim stanjem? Ovo mu je verovatno poslednje takmicenje. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče narednih takmičenja, sve iz ove ekipe vidim kao reprezentativce osim Ristića (nedostatak kvaliteta), Simanića (užas ovo što mu se desilo, da se zbrine i nagradi kako treba ali svakako da kvalitet za 12 nema) i Davidovca (dolaze mlađi pa iako Dedica krpi koliko može, učinak mu je na kraju dosta tanak). Jović verovatno poslednji ples u Parizu, svi ostali će biti tu i dalje tako da core itekako imamo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Redstar0356 said:

Kakav core za  dalje Stefan Jovic sa 34 godine i zdravstvenim stanjem? Ovo mu je verovatno poslednje takmicenje. 

 

A dobro, mlađi je od Lebrona 6 godina i od Đokovića 3 i pol. Njega sam mislio za trećeg pleja ako Mićić kojim čudom proigra za repku.

Link to comment
Share on other sites

Juče posle meča sam mislio da ću bar metar dana da budem skenjan i bez želje da bilo šta gledam, pričam pišem ili čitam o košarci.

 

Ali mi mladi se valjda brzo regenerišemo tako da je već danas mnogo bolje.

 

Odluka da u 3/4 po svaku cenu razigramo Milutinova nas je nažalost ugasila napadački. Ovo je naravno samo zapažanje nakon meča, na poluvremenu sam i ja upravo tako razmišljao - moramo nekako da uvedemo u igru igrača koji bi trebalo da bude naša najveća prednost ovde. A general posle bitke kaže da i nismo morali, naročito ako je bio povređen, jer smo i bez njega dali 47p za poluvreme a i Petrušev je imao vrlo finu epizodu. I eto, za 5-6 minuta takvih pokušaja nismo ništa dobili, ušli u nervozu i nesigurnost, onda i u rezultatski minus i napad kakav poznajemo na ovom SP više se nije vratio. Nikome ništa ne zameram, sve što smo uradili i pokušali bilo je logično i igrački, svako je dao sve što ima.

 

Napisao je Chaos sjajan post pre nekoliko dana na tu temu, košarkaška reprezentacija je nešto sa čime se najlakše identifikujem. Kao da gledam ekipu s kojom igram basket kako oblači dresove i peva himnu. Košarka je nešto toliko naše, toliko moje, to je meni bez konkurencije najlepša stvar koju ova teritorija ima. I potpuno isti osećaj je bio i osmadesetih i devedesetih i uvek.

 

Još kad ta braća iz kraja zaplešu i odigraju vrh basket kao ovi momci, radost i ushićenje je neopisivo i jedinstveno, prosto nemam pojma s čime bih to mogao da uporedim.

 

I još nešto, mi smo uz Ameriku jedini koji su konstantno relevantni u košarci već pedeset godina. Desi nam se da spojimo dva - tri loša takmičenja max i eto nas opet u ili na vrhu. Niko drugi to nema. 

 

Tako da, po ko zna koji put, we are back, bitches. Drž'te gaće.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 20
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

zivote aleksandre vucicu...

da nam je neko te sada vec prilicno davne 2016. godine rekao da 29ogodisnji milos teodosic igra svoj poslednji turnir ko od nas bi mu poverovao 
ako je vec on morao otici bez osvojenog turnira nadam se da se to nece dogoditi i bogdanu

 

ps  treba reci i da on sad propusta priliku da bude veci covek i da javno cestita na ovoj tragediji... pardon... jos mi se magla poraza nije razisla... na ovom ogromnom uspehu
 

Link to comment
Share on other sites

Znam da se mnogi neće složiti sa mnom,ali meni su dve sudijske greške na našu štetu: faul u napadu Franza kada je u skoku evidentno gurnuo Jovića (prva četvrtina) i jedan očiti faul nad Milutinovim kad je probao da položi, a dobio je po rukama..u kontri primamo neki koš (ili bacanja plus valjda tehnička za Milutinova). Ostalo,iako je delovalo kontroverzno,mislim da je bilo ispravno suđeno..

Odličan rezultat..sjajna izdanja ipak jednog prinudnog i skraćenog rostera. To se mora reći i imati na umu.
 

11 hours ago, Skyglider said:

Svo ovo prokletstvo sa neosvajanjem zlata je počelo kad je 2003. država promenila ime iz SR Jugoslavija u Srbija i Crna Gora a nakon raspada državne zajednice u Srbija. S toga predlažem da KSS uputi zahtev FIBA-i da reprezentacija Srbije u košarci na budućim međunarodnim takmičenjima učestvuje pod imenom SR Jugoslavija uz korišćenje tadašnje zastave i himne. 


Počelo je 2002. Nakon Indijanopolisa kada je košarkaška reprezentacija (sa sadašnjim selektorom) odbila da ode na prijem u Vladu kod Đinđića. Jel tako beše? Možda je Kari mogao da mu ode na grob,zapali sveću (ne znam da li je vernik?) i lepo se izvini..karma je u sportu zeznuta stvar..


 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...