Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

13 minutes ago, Lmx said:

 

Spanci su se samoubili. Ovakav razvoj dogadjaja je bolji za nas. Otvaraju se OI pobedom protiv Litvanaca.

Slovenci ne mogu da dobiju Kanadu. Polufinale je dovoljno za OI

Samo da dobijemo Litvaniju. Nikad lakse. Generalno moramo na prvenstvu da obezbedimo OI. Kroz kvalifikacije OI necemo videti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DameTime said:

Ovog puta u knockout fazi nam ne dolazi šuterska (kanta od) ekipe koja igra na inspiraciju, već tim sa glavom i repom koji igra vrlo čvrsto. Nekoliko stvari će biti ključno kako bismo ih dobili, kako ja to vidim:

 

1. Milutinov vs Valanciunas - Nikola koji konačno igra na max obrtaja za nacionalni tim će verovatno prvi put na ovom prvenstvu imati ravnopravnog protivnika u reketu. Moraće da pokaže čvrstinu u tom duelu kako bismo se nadali pobedi.

 

2. Bogdan - Sad je vreme da izvadi snajper jer Litvanci toliko biju spolja, da on kao bek sa najviše skilla i iskustva maltene jedini može da ih natrpa. Ovde će biti neophodan i njegov stabilan šut sa distance. Videćemo da li može još jednom da reprezentaciji obezbedi istorijski plasman u SF.

 

3. Transition offense - Sigurno će gledati da nas prebiju maksimalno. Činjenica da smo navežbali tranziciju i da taj deo napada odlično šljaka će nam biti jedna od (retkih) prednosti.

 

4. Stefan Jović - Nadovezuje se na prethodno. Treba nam Jovke sa partijom sličnom današnjoj kako bismo prošli Litvu.

 

Naravno, podrazumeva se da sporedni igrači nastave da igraju sa hustleom i energijom kao do sada. Ovo će biti pravi evropski derbi koji vraća u neka stara vremena, mada je Danilović danas u publici, a nema Sabonisa. Idemo dalje 🫡

Mislis jaceg protivnika. Ipak Valanciunas igra godinama u NBA ligi kao starter. Ovo je Milutinovu test ako bude barem ravnopravan igrac u duelu, imacemo sansu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki8 said:

Mislis jaceg protivnika. Ipak Valanciunas igra godinama u NBA ligi kao starter. Ovo je Milutinovu test ako bude barem ravnopravan igrac u duelu, imacemo sansu.

 

U biti da, Jonas je jači od Milutinova. Više sam mislila na to da u svim protivničkim ekipama sa kojima smo se do sada susretali, Nikola nije imao sebi ravnopravnog centra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlično je ovo ispalo. Naravno, mi nismo favoriti protiv ekipe koja je pobedila SAD, još jedna ekipa koja nam ne leži i autsajderi smo, ali osećaj je ipak kao da smo dobili drugu šansu. Nadam se da se i momci tako osećaju i da će se to videti, na pozitivan način. Litvanija nam je protivnik po meri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je sada mnogo lakse, jer tamo negde stvarno nije islo da zbog uzasne Bogijeve utakmice, prvo nam isklizi dobijena utakmica i odvede nas Amere.

 

Jbga, one njegove suze kada je "izgubio snagu" ne smeju da se zaborave.

 

I sva ta neka emocija mi je pojacana zbog svega sto se desavalo sa otkazima ovog leta.

 

Nadam se da ce njegovo srce Sampiona ponovo da proradi ❤

 

Ova ekipa ima dosta sampionskih igraca, a ako Bogi povuce kako treba, sigurna sam da ima ko da ga isprati!

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ako su Litvanci u još nekom segmentu sem u procentima za tri dali svoj maximum to je definitivno hasl i izgaranje.
Ne znam da li ove procente mogu da ponove ali preksutra će teško biti ovako fizički spremni.
Mora im se odati priznanje kako su rešavali presing na loptu u zadnja dva minuta uz samo jedno ludilo mozga kada njihov bek sam u kontri na protivničkoj polovini, zaebe da troši vreme da bi zakucao i poklonio amerima još jedno 4-5 sekunde u zadnjem napadu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

Ako su Litvanci u još nekom segmentu sem u procentima za tri dali svoj maximum to je definitivno hasl i izgaranje.
Ne znam da li ove procente mogu da ponove ali preksutra će teško biti ovako fizički spremni.
Mora im se odati priznanje kako su rešavali presing na loptu u zadnja dva minuta uz samo jedno ludilo mozga kada njihov bek sam u kontri na protivničkoj polovini, zaebe da troši vreme da bi zakucao i poklonio amerima još jedno 4-5 sekunde u zadnjem napadu.

 

Prodali su još jednu loptu na prenosu, koja je mogla da bude baš kobna?

Link to comment
Share on other sites

 
Prodali su još jednu loptu na prenosu, koja je mogla da bude baš kobna?
Svejedno su to odlični procenti i ostali su fokusirani i priveli tekmu kraju onom trojkom i penalima kao da cele sezone igraju zajedno.
Verovatno bi ameri bar 4 od ovih 6 QF EU repki preokrenuli onakvim presingom.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Smrtokapa said:

Odlično je ovo ispalo. Naravno, mi nismo favoriti protiv ekipe koja je pobedila SAD, još jedna ekipa koja nam ne leži i autsajderi smo, ali osećaj je ipak kao da smo dobili drugu šansu. Nadam se da se i momci tako osećaju i da će se to videti, na pozitivan način. Litvanija nam je protivnik po meri.

Lepo je sto si prizeman i skroman, ali smo favoriti, blagi. Kladionice to isto potvrdjuju 1.70-2.10

 

Ekipa je u naletu, razbili smo na delove jednu sasvim solidnu ekipu. Odmorili i razigrali nosioce.

 

Litvanci su se ispucali danas nadam se. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Malo je falilo da se Srbiji itekako otvori put do finala. Vise sretno nego spretno al ko te pita. Litvanija je itekako pobjediva, danas su Amerikanci bas kriminalno odigrali defanzivno. Da je jos Spanija zadrzala prednost Latvija/Slovenija bi bila itekako prolazna u SF, ovako protiv vjerovatno Kanade ce ipak biti dosta tesko. Kako god, sa ovakvim rosterom direktan plasman na OI je odlican rezultat. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Litvanci tesko da ce ikada ponoviti prvu cetvrtinu od danas, prvih 9 trojki koje su sutnuli su pogodili. Ispade na kraju da su Amerima dali vise poena nego Jordanu, Meksiku (tu nisu prelazili 100).

 

Ako izuzmemo prvu 1 cetvrtinu, Ameri su ostatak meca dobili +13. Poslednja cetvrtina 39:39 😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nama bi trebalo da je bitniji plasman na OI od pobede nad narednim protivnikom da su španci prošli danas a mi eto zjanili od Slovenije u polufinalu.
Pariz nam je verovatno zadnja šansa da okupimo repku sa NBA igračima: Jokićem, Vasom, Bogdanom, Pokuom, Filipom i malim Jovićem plus Milutinov, Kalina Nedara, Gudura...(pena na usta)...Avram/Topić.
Noćna mora su nam Fibine kvalifikacije za OI a već sada je previše krokodila u konkurenciji.



  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...