Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Mi smo igrali potpuno besmislenu košarku poslednjih cca 13 minuta. Teško je uopšte opisati to što smo mi igrali?

 

Evo sad Slovenci sa nekim ABA liga igračima igraju sasvim smislen basket u poslednjoj četvrtini, bez Luke Dončića.

 

Hvataju lopte, poštuju napad, zavrte akciju, zna se ko je koja pozicija, trci se u odbranu, prave taktički faulovi..

1 minute ago, Milos 3.14 said:

@fedor Meni inače ni odluka da se na kraju ne pravi faul i da se branimo nije loša u kontekstu celog prvenstva.

 

Nije loša u kontekstu toga da je Fontekio prerano krenuo na koš, da je iskoristio ceo napad, morali bi da je bacimo sa svoje polovine

1 minute ago, Milos 3.14 said:

@fedor Meni inače ni odluka da se na kraju ne pravi faul i da se branimo nije loša u kontekstu celog prvenstva.

 

Nije loša u kontekstu toga da je Fontekio prerano krenuo na koš, da je iskoristio ceo napad, morali bi da je bacimo sa svoje polovine

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

@fedor Meni inače ni odluka da se na kraju ne pravi faul i da se branimo nije loša u kontekstu celog prvenstva.


Slazem se skroz razumna odluka ako gledas celokupnu sliku ne samo tu utakmicu, zato i kazem mi tu nagadjamo da je sve neorganizovano i da je deda pogubljen, a nemamo pojma sta je pripremljeno i dogovoreno unapred. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fedor said:


Slazem se skroz razumna odluka ako gledas celokupnu sliku ne samo tu utakmicu, zato i kazem mi tu nagadjamo da je sve neorganizovano i da je deda pogubljen, a nemamo pojma sta je pripremljeno i dogovoreno unapred. 

 

3 sekunde je bila razlika između dva sata. Fontekio nam je poklonio 6-7 sekundi, a ono što svakako nismo imali pripemljeno i dogovoreno je taj poslednji napad s obzirom da maltene nismo ni bacili loptu na koš. Nema ništa posebno pametno ili glupo u takvim odlukama, uglavnom je sreća. Moglo se desiti da Fontekio kao protiv Francuza promasi oba bacanja ili da šutne na isteku napada, pa da vreme istekne u borbi za skok. Moguće i da je Kari očekivao nekakav prekid, s obzirom da je izveo bio Bogdana. 

Link to comment
Share on other sites

OD KOGA MI GUBIMO,EJ!!!

:ranting::furious: :puke:

Mislim i ja sam budala sto sam i na trenutak pomislio da moze nesto da se uradi, kad sam video letos koliko je sati. Ali ovako da se samoubijemo, po sad vec ne znam ni koji put...
Bukvalno mi je teze nego prosle godine ili protiv Argentine.

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, medobrundo said:

Zašto je na kraju bio priznat onaj cilindar, delovalo je da je Davidovac regularno izbio?

 

zato što je lopta išla u koš a ne od koša, da se banalno izrazim.

daklem, nije smeo da je dira, jer je lopta išla na nama nepovoljnu stranu. ma glupo pravilo svejedno.

Link to comment
Share on other sites

@fedor Definitivno Pešić još uvek ume da postavi igru, nema on Alchajmera pa da je zaboravio kako se to radi, što se i vidi po našem napadu. Imamo dosta napadačkih setova i uigranih akcija. 

 

Random Instagram komentar:

Quote

Iritantnija je nasa igra u napadu i odsustvo bilo kakve naznake da na treningu uigravaju neke akcije.

 

Ako se nešto vidi, to je da na treningu uigravamo akcije. Problem je što je čovek star i logično je da su mu neke kognitivne f-je opale s godinama (svi ćemo doći do toga). Ukoliko nekog treba pljuvati to je onog ko ga je postavio, ne njega po difoltu. 

 

Redemption arc kakav NE očekujem od Bogdana -> opet hero ball, gomila šuteva (makar i ulazili) kojima za cilj ima da baš on bude taj koji svojeručno donosi pobedu, neigranje odbrane.

 

Redemption arc kakav očekujem od Bogdana -> igra na ulaz, iznuđivanje slobodnih bacanja, trčanje kroz blokove i razbijanje odbrane, asistencije i više zauzimanja u odbrani. 

 

Ko god treba da nam bude u pomoći nek bude sad u nedelju.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pešića baš treba pljuvati, nije on samo rezultatski osakatio reprezentaciju, već napravio i presedan sa Teodosićem, pobegao u Minhen, razumeo Piksija, relativizovao sve što se dešava u i oko reprezentacije, te nekako došao do situacije i da nema koga da vodi na SP.

 

Čovek je na prethodnom prvenstvu imao Jokića, to bi trebalo da bude dovoljno da već budeš u igri za medalju ma šta radio.

 

Na SP ga odveo Ristić, gubio od Belgijanaca kući, od nekih grčkih pastira sa EL igračima.

 

Ekipe mu imaju periode igre, na svakom iole značajnijem meču, koje je teško uopšte i prepričati. Pita uini šta je danas uradio pogrešno? Sve je toliko bilo pogrešno u poslednjih 13 minuta, da bukvalno svaki napad, i nas i njihov, može da se secira i predaje negde kao primer kako ne zatvarati utakmicu.

 

Valjda se i ovaj košmar sa njim uskoro završava.

 

Nek se udomi u neki klub, dovede MJK-a i Borišu, skuplja šampone po hotelima i prodaje nekome svoju košarkašku maglu dok je još u stanju da pravi šale po konferencijama.

Edited by medobrundo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Del Piero said:

Da se prisetimo ove legendarne izjave

On to moze da prodaje nekome ko nije gledao utakmicu vec box score. Ono na kraju vidis da je Talija pobedila sa 2 razlike(sto nije lose) a kad vidis na koji nacin su nas dobili i da smo mi imali +16 u jednom trenutku....

Link to comment
Share on other sites

Hm, Pešić ima priliku da posle 21 godine opet naleti na Amere u četvrtfinalu.

 

Varijanta 1: ući će u legendu i mit

Varijanta 2. okrutna ironija sudbine, hladna osveta koja ga šalje u penziju

Varijanta 3: farsična tragikomedija, dok razmišljamo o sudbinskim implikacijama meča sa Amerima, izbacuje nas fakin Dominikanska Republika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

@fedor Definitivno Pešić još uvek ume da postavi igru, nema on Alchajmera pa da je zaboravio kako se to radi, što se i vidi po našem napadu. Imamo dosta napadačkih setova i uigranih akcija. 

 

Random Instagram komentar:

 

Ako se nešto vidi, to je da na treningu uigravamo akcije. Problem je što je čovek star i logično je da su mu neke kognitivne f-je opale s godinama (svi ćemo doći do toga). Ukoliko nekog treba pljuvati to je onog ko ga je postavio, ne njega po difoltu. 

 

Redemption arc kakav NE očekujem od Bogdana -> opet hero ball, gomila šuteva (makar i ulazili) kojima za cilj ima da baš on bude taj koji svojeručno donosi pobedu, neigranje odbrane.

 

Redemption arc kakav očekujem od Bogdana -> igra na ulaz, iznuđivanje slobodnih bacanja, trčanje kroz blokove i razbijanje odbrane, asistencije i više zauzimanja u odbrani. 

 

Ko god treba da nam bude u pomoći nek bude sad u nedelju.



Ne znam sta ljudi gledaju, mi imamo ubedljivo najbolje i najraznovrsnije akcije i postavku od svega sto sam ja gledao na ovom prvesntvu, tranzicija nam je fenomenalna, ako gledamo celo prvenstvo ne samo ovu utakmicu, ali ne mozes uigrati 40 minuta utakmice, kad se udje iprovizaciju i donesenje odluka u momentu nema nas. 


Niko ovde ne racuna na mocne Litvance i njihovo potencijalno rutiniranje Amera...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

On to moze da prodaje nekome ko nije gledao utakmicu vec box score. Ono na kraju vidis da je Talija pobedila sa 2 razlike(sto nije lose) a kad vidis na koji nacin su nas dobili i da smo mi imali +16 u jednom trenutku....

Ne radi se o tome, nego je mislio da cemo imati sve u svojim rukama protiv Dominikane za prvo mesto. A sad je realnije opcija da protiv Dominikane igramo za to da Italijane posaljemo na prvo mesto. Kurci se Kari, a svakim danom probija dno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, medobrundo said:

Zašto je na kraju bio priznat onaj cilindar, delovalo je da je Davidovac regularno izbio?

 

Pravilo kaže da se koš priznaje ako se lopta njenim najmanjim delom nalazi ispod nivoa obruča. Conde koji je doneo odluku na terenu je poprilično sujetno procenio da tako jeste bilo, ovaj drugi koji je išao sa njim da gleda ni A nije rekao.

 

Svakako to nije bio problem pošto je 50-50. Problem su svi flopovi koji su im poklonjeni kao faulovi u napadu i koji su nam uveli strah dozu straha od prodora i igre na postu. Ozbiljne ekipe koriste svaku prednost koju mogu, a Italijani su imbecilnost FIBA sudija majstorski iskoristile. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Ne radi se o tome, nego je mislio da cemo imati sve u svojim rukama protiv Dominikane za prvo mesto. A sad je realnije opcija da protiv Dominikane igramo za to da Italijane posaljemo na prvo mesto. Kurci se Kari, a svakim danom probija dno.

A tooo da... Kad ispadnemo, nemoj slucajno da se sakriva kao proslo EP. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...