Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

Ali moji klinci (7 i 8 godina):

 

Sinoć kukaju kako će biti u školi za vreme tekme.

 

Jutros u 9 me zove učiteljica starijeg da kaže da mu je muka i da dodjem po njega. Odem, vratimo se u stan, posle pola sata zove učiteljica od mlađeg da dođem po njega, isto muka.

Posle skontam kako je mlađi sreo drugare od starijeg i ovi mu rekli da je otišao kući.

 

Sve u svemu, gledali tekmu, skakali, navijali, pa mi se čini da su opasno isfolirali 😄 

 

Mislim nije da se ja nisam dovijao svemu i svačemu zbog tekmi, ali rano su počeli... 😄 

 

I meni je nesto bilo muka danas oko 11 pa sam propustio timski zoom 😂

 

Stvarno vrunski mec nasih, i videlo se od pocetka da smo jako fokusirano usli utakmicu, i tu prvu cetvrtinu smo jako dobro odigrali iako smo je izgubili za pola kosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Definitivno jedna od najboljih partija reprezentacije,prva posle razvaljivanja kengura na Olimpijadi..

Počistili smo Litvaniju,osokoljenu posle pobede nad Amerima.

Fantastična priprema utakmice Pešića gde su sve njegove zamisli igrači do perfekcije pretvorili u delo.

Ne mogu da hvalim nijednog igrača,jer su svi bili odlični.

 

Jedino ću napisati o Aleksi Avramoviću i kakav je put imao ovaj momak u reprezentaciji.Pojavio se na mala vrata u kvalifikacijama za prošlo SP,doneo pobedu protiv Austrije.Pet godina kasnije,Aleksa je neizostavni i važan član reprezentacije.

 

Ova generacija će mi definitivno biti najdraža.

Igrali su za svog druga Borišu,obećali i ispunili.

Kapa dole,alal vera majstori.

Polufinale! 💪

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

treba gledati dalje.

kako dobiti amere?

nije da potcenjujem slo/can ali tu znamo sta da ocekujemo i kako da ih dobijemo.

ali ameri igraju u svojoj brzini i lako, vrlo lako ubace protivnika u masinu koja znaci serija 10-0 dok trepnes.

ono sto su litvanci odradili je malo cudo, i lepo je ker rekao da su odigrali fantasticnu tekmu.

otvorili sa 9/9 trojkama, ulazilo im sve i svasta kao trojka kuzminskasa i opet su na jedvite jade dobili.

hocu reci igrati tako sa njima na kos vise i u brzom tempu je jako tesko i tako ih necemo dobiti. 

evo sad rastavljaju italiju, bice naravno ful motivisani i spremni i u sledece dve. 

nikako ne smemo uci u mec kao litvanija protiv njih ili kao sto smo mi usli u ono finale kad su nas gengbengovali. 

ritam se mora usporiti, moramo ih prebiti u odbrani, i po svaku cenu dobro uci u mec.

jaki su ko zemlja, imaju jedno 6-7 igraca sa 20+ poena u rukama... haliburton npr je odlican igrac, ima odlicnu sezonu u indijani,  evo 6/8 trojke...

pa bridzis je glavni u netsima... pa ingram, rivs, branson, edvards... sansa nam je u reketu, bukvalno nemaju ozbiljno centra. ok je portis, ali nista sto milutinov ne moze da resi. pa branson i rivs su meki u odbrani, sitni su.

ali valjda pirocanac ima neki plan.

 

naravno polako, prvo polufinale ali tu ko god da prodje bar smo egal, kanadjani ce biti mozda blagi favoriti a slo autsajderi ali obe ekipe mogu da se dobiju i u najmanju ruku nismo losiji od njih.

ja bi can, pa usa. 

znaci u stilu da osvojimo, preko najjacih! 

crta se. kari ide u legendu preko amera. opet. 

uopste ne sumnjam da cemo biti kao pit bulovi za ove dve tekme, ima kari sve da da da ih dobije!

 

:zeljkosmirujegif:

 

Link to comment
Share on other sites

Stefan Jović je prošli put "ubio" Jokića. Svaki put se njegov igrač spuštao i udvajao,a prostor koji je imao je očajno koristio, uglavno zabijajući se u igrače koji su ga čekali 3 metra niže.

 

Ovaj put su ušle trojke i to je to, nije da smo im ne znam kako sjebali koncept tu, nego je čovek jednostavno pogađao više nego inače i to je to.

 

Nadam se da će to uticati i na protivnika u polufinalu, da ne brane ispod bloka, mada ja znam da ja bih.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kanada je dosta kvalitetnija od Slovenije, i mislim da ce uspeti da prodju bez vecih problema. Mozemo da igramo s njima, dobra su ekipa, al su mi neiskusni i glupkasti (sem SGA). Ako smo u stanju da ih uvedemo u nasu igru i ritam, plus da drzimo kontrolu kao danas, mozemo da ih dobijemo. Samo bez ispucavanja, i jurnjave neke. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...