Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Radonja nije tip trenera koji može da za mesec dana uspostavi neku igru, što uini kaže treba mu cc dve godine (kontinuiteta), a to ne bi dobio. Plus već sam iznela stav da ga smatram precenjenim, van KKCZ nema apsolutno nikakve rezultate u Evropi. Saša Obradović je decent opcija, pa čak i Miloje. Međutim Karija bih na brzinu smenila nakon SP ako i samo ako je Trinkijeri odmah dostupan da nas preuzme. U suprotnom bolje je sačekati da prođu OI i iz korena sve promeniti.

 

Edit: Kokoškov također precenjen, thank God pa više nije selektor

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Radonja nije tip trenera koji može da za mesec dana uspostavi neku igru, što uini kaže treba mu cc dve godine (kontinuiteta), a to ne bi dobio. Plus već sam iznela stav da ga smatram precenjenim, van KKCZ nema apsolutno nikakve rezultate u Evropi. Saša Obradović je decent opcija, pa čak i Miloje. Međutim Karija bih na brzinu smenila nakon SP ako i samo ako je Trinkijeri odmah dostupan da nas preuzme. U suprotnom bolje je sačekati da prođu OI i iz korena sve promeniti.

 

Optimistično na Trinkija, ima rezona svakako.

 

S obzirom da je Flaša glavni, očekujem Džikić, Alimpije i Čanak varijantu 🥲

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Indig0 said:

Optimistično na Trinkija, ima rezona svakako.

 

S obzirom da je Flaša glavni, očekujem Džikić, Alimpije i Čanak varijantu 🥲

 

Pre mislim da bi bio Saša Obradović i sl. nego baš Džikić i Čanak. Alimpije već ne bi iznenadio... 

 

Trinkijeri na klupi reprezentacije mi je wet dream već dosta dugo, još otkako je propalo s Kokoškovim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Radonja mi nikako nije za reprezentaciju. Miloje bi po mom misljenju bio fina opcija ako bi bio voljan da napusti staff Warriorsa. Steta jedino sto je Kokoskov prebrzo potrosen. 

 

Ovo bi bilo sjajno, ali mi se čini da Miloje nije glup. Bez neke polemike, mislim da bi bio odličan trener, ali zaista treba da budeš potpuna budala da zameniš Joa Lacoba i Stiva Kerra Danilovićem i naprednjacima i Nešom Ilićem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Koliko bi to koštalo? Koji stručnjaci, kako se biraju?

Koštalo bi manje od Panter+Šabazz!

Rekao sam da ih nema mnogo, ali ih (još uvek ima.

Birao bi ih novi predsednik KSS, koji ne mora isključivo biti bivši košarkaš, a ja sam svakako napisao koga vidim kao predsednika te stručne komisije/saveta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

A kompilacija radonjizama?

 

Trinkijeri je za godinu dana u KKP čudo napravio i već u drugoj sezoni su kidali. 

998–2004Olimpia Milano (assistant)

2004–2007Triboldi

2007Juvecaserta

2008–2009Veroli

2009–2013Cantù

2013–2014Greece

2013–2014UNICS

2014–2018Brose Bamberg

2018–2020Partizan

2020–2023Bayern Munich

Career highlights and awards

EuroCup Coach of the Year (2014)

2× Serbian Cup winner (2019, 2020)

ABA League Supercup winner (2019)

3× German League champion (2015–2017)

3× German Cup winner (2017, 2021, 2023)

German Supercup winner (2015)

Russian Cup winner (2014)

Italian Second Division Cup winner (2009)

Italian Second Division Coach of the Year (2009)

2× Italian League Coach of the Year (2010, 2011)

Italian Supercup winner (2012)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

 

Ovo bi bilo sjajno, ali mi se čini da Miloje nije glup. Bez neke polemike, mislim da bi bio odličan trener, ali zaista treba da budeš potpuna budala da zameniš Joa Lacoba i Stiva Kerra Danilovićem i naprednjacima i Nešom Ilićem.

 

Tako nekako. Da imam vrhunski posao u Bay Area i zovnu me nase ojebine u bilo kojoj bransi da radim nesto kod nas, pravio bih se da ne razumijem nas jezik. 

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

998–2004Olimpia Milano (assistant)

2004–2007Triboldi

2007Juvecaserta

2008–2009Veroli

2009–2013Cantù

2013–2014Greece

2013–2014UNICS

2014–2018Brose Bamberg

2018–2020Partizan

2020–2023Bayern Munich

Career highlights and awards

EuroCup Coach of the Year (2014)

2× Serbian Cup winner (2019, 2020)

ABA League Supercup winner (2019)

3× German League champion (2015–2017)

3× German Cup winner (2017, 2021, 2023)

German Supercup winner (2015)

Russian Cup winner (2014)

Italian Second Division Cup winner (2009)

Italian Second Division Coach of the Year (2009)

2× Italian League Coach of the Year (2010, 2011)

Italian Supercup winner (2012)

 

Ne razumem. Trinkijeri ima mnogo iskustva ceđenja suve drenovine, tj. izvlačenja maksimuma iz prosečnih ekipa. Recimo taj Partizan 2018-2020 i sad Bayern kao poslednji primeri. A to je upravo ono što bi morao da radi za kvalifikacije, prozore i ostale gluposti FIBA. 

 

Radonja s druge strane sve rezultate je postizao isključivo u KKCZ i sve sa igračima koje on lično bira i sa kojima se zna u dušu. Nije dovoljno fleksibilan da bude selektor.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ne razumem. Trinkijeri ima mnogo iskustva ceđenja suve drenovine, tj. izvlačenja maksimuma iz prosečnih ekipa. Recimo taj Partizan 2018-2020 i sad Bayern kao poslednji primeri. A to je upravo ono što bi morao da radi za kvalifikacije, prozore i ostale gluposti FIBA. 

 

Radonja s druge strane sve rezultate je postizao isključivo u KKCZ i sve sa igračima koje on lično bira i sa kojima se zna u dušu. Nije dovoljno fleksibilan da bude selektor.

 

Znas koji trofej Trinki nema a Radonja ima?

 

Spoiler

Trofej Nemackog sampionata. :P

Spoiler

Ne obazirite se na mene, nastavite.

 

 

I ja sam pre misljenja da bi Trinki bio bolje resenje od Radonjica za mesto selektora.

 

Edited by Don Dusko
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

 

Ne razumem. Trinkijeri ima mnogo iskustva ceđenja suve drenovine, tj. izvlačenja maksimuma iz prosečnih ekipa. Recimo taj Partizan 2018-2020 i sad Bayern kao poslednji primeri. A to je upravo ono što bi morao da radi za kvalifikacije, prozore i ostale gluposti FIBA. 

2005–2013Budućnost

2013–2017Crvena Zvezda

2018–2020Bayern Munich

2020–2022Crvena Zvezda

2022–2023Panathinaikos

Career highlights and awards

As player:

3× YUBA League champion (1999–2001)

Yugoslav Cup winner (2001)

As head coach:

5× ABA League champion (2015–2017, 2021, 2022)

7× Montenegrin League champion (2007–2012)

5× Serbian League champion (2015–2017, 2021, 2022)

2× German League champion (2018, 2019)

6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)

5× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021, 2022)

2× ABA League Coach of the Season (2014, 2015

 

17 minutes ago, DameTime said:

Radonja s druge strane sve rezultate je postizao isključivo u KKCZ i sve sa igračima koje on lično bira i sa kojima se zna u dušu. Nije dovoljno fleksibilan da bude selektor.

Bajern i Buducnost su nebitni🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Da, mislim. Mnogi od vas "Zvezdasa" ga ne gotivite zbog krvavih koljena ali je lik ozb trener koji prvenstveno trazi rad, rad, rad a onda smo drugari. 

Kod njega bi se mozda furala nazadna kosarka protiv Portorika, Kine i Juznog Sudana ali protiv Italine bi propisali krv da se dobije a na prvo ispucavanje Bogdana, klupa. Vratis se i nastavis? Tribine.

 

Radonjica vi vecina posmatrate kao nekog gubitnika a on kad je vodio ekipu i bio favorit uglavnom je zavrsavao posao. Nije atraktivan na oko ali nije foritzza iako zna da zabaci udicu za razloku od senilnog

Foritzzu najurili iz Barse jer je u mnogo jacoj ekipi uspio izgubiti titullu. 

U Srbiji sa Jokicem u timu izgubiti od Italije je naucna fantastika. 

 

Foritzza

 

As a head coach:

EuroLeague champion (2003)

FIBA EuroStar (1998)

Korać Cup champion (1995)

FIBA EuroCup champion (2007)

5× German League champion (1997–2000, 2014)

2× Spanish League champion (2003, 2004)

Yugoslav League champion (1983)

3× Spanish King's Cup winner (2003, 2018, 2019)

2× German Cup winner (1997, 1999)

Yugoslav Cup winner (1984)

3× German League Coach of the Year (1996, 1998, 1999)

Spanish AEEB Coach of the Year (2019)

Piva Ivković Award for Lifetime Achievement (2001

 

 

Katastrofalno od '10tih na ovamo. Katastrofalno

 

puno erbolova ali si zabo' sa zvezdas pod navodnicima, tu si mi ga bas isporucio

 

nebitno je to sve, postavio sam ti prosto pitanje na osnovu iskustva pracenja njegovog rada

 

daklem, mislis da je radonjic dobar za baratati sa igracima koje ne bira, sprema ekipu metar dana i igra turnir

 

ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

Bajern i Buducnost su nebitni🤣🤣🤣

 

Oprosti mi pape što Prvenstvo i Kup CG ne računam. I dalje ne vidim kako si ovim pokazao da je on bolji izbor od Trinkijerija?

 

Na stranu što ja overall smatram Andreu boljim trenerom, videli smo kako izgleda kad Radonjić preuzme ekipu koju nije selektirao i gde ne poznaje igrače kao svoj dlan (PAO prim.prev). On treba da za mesec dana ili manje spremi ekipu i vodi ih na turnirski sistem takmičenja - nema šanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

puno erbolova ali si zabo' sa zvezdas pod navodnicima, tu si mi ga bas isporucio

 

nebitno je to sve, postavio sam ti prosto pitanje na osnovu iskustva pracenja njegovog rada

 

daklem, mislis da je radonjic dobar za baratati sa igracima koje ne bira, sprema ekipu metar dana i igra turnir

 

ok

Evo da ti odgovorim skraceno po tom pitanju. 

 

Da. Zna vecinu igraca, princip rada mu je da se radi, ne tolerise zabusavanje i herojstvo ali kada ima pojedinca koji iskace ala Miller/MWill dozvoli ( ovdje Jokic/Bogi ). 

 

Kao sto rekoh neatraktivan je za vas ali zavrsava posao. Tacno se zna kako i sta se treba raditi a da li bi proslo, pa evo ne prolazi sa foritzzom i ofanzivnim genijem pa ae da damo nekom ko ima rezultata sa domacim igracima negdje, nekad od '10 na dalje.

 

Radonnic da zaboravi Jokica? Jedino kad Jokic oguli 36 minuta pa odmara na klupi i mase peskirom. Milutinova? 

 

Bogi da mu se ispucava sa 3 trojke pa klupa pa udje i nove 2 trojke? Ooo neee

Link to comment
Share on other sites

Zna Dobrića i Davidovca, ali njima ne treba Radonja da bi kidali u reprezentaciji hehe 

Btw Miki mislim da je baš ružno da na Karija ironično referiraš kao na foritzza, a upravo je Radonja poznat po svojim blentavim i šeretskim izjavama aka radonjizmima :))) 

 

+ što kaže alpaka baš da vidim kako Radonjić klupira Bogdana, desilo bi se nikad

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Cekaj ti stvarno mislis da bi jedan Radonjic koji je realno u najboljem slucaju prosjecno trenersko ime u europskim okvirima mogao da Bogdana il Jokica zakuca na klupu il tribine ako izdivlja nekim sutevima? To je bukvalno Sci-Fi, tim bi izgubio svlacionicu u roku od odmah. Takvo nesto Boganu bi mozda mogao samo Zoc uraditi, a Jokicu ni Zoc. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Oprosti mi pape što Prvenstvo i Kup CG ne računam. I dalje ne vidim kako si ovim pokazao da je on bolji izbor od Trinkijerija?

 

Na stranu što ja overall smatram Andreu boljim trenerom, videli smo kako izgleda kad Radonjić preuzme ekipu koju nije selektirao i gde ne poznaje igrače kao svoj dlan (PAO prim.prev). On treba da za mesec dana ili manje spremi ekipu i vodi ih na turnirski sistem takmičenja - nema šanse.

Neloj zamjerit starom coeku ali samo da te pitam, jel Tintoreto trenirao neku reprezentaciju i kako proslo?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Cekaj ti stvarno mislis da bi jedan Radonjic koji je realno u najboljem slucaju prosjecno trenersko ime u europskim okvirima mogao da Bogdana il Jokica zakuca na klupu il tribine ako izdivlja nekim sutevima? To je bukvalno Sci-Fi, tim bi izgubio svlacionicu u roku od odmah. Takvo nesto Boganu bi mozda mogao samo Zoc uraditi, a Jokicu ni Zoc. 

Zašto bi Jokića zakucavao na klupu ,pobogu.

Daj da nađemo nekoga ko će ga isterati na parket (u dresu Srbije).:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...