Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

6 minutes ago, Howie Roseman said:

Jedini kriterijum LŠ? Onda je i Forrest veći klub od Arsenala.

 

Kad poredimo United i Liverpool, na jednoj strani imaš klub sa najviše navijača na svijetu (fudbal se igra zbog navijača, zar ne?), na drugoj strani klub zauvijek ukaljan zbog Heysela.

 

Pa imaš Minhensku nesreću za United koja da se nije desila United bi dominirao u tom periodu sa Realom, i umjesto da United propadne kao Torino on osvoji Kup šampiona 10 godina nakon te nesreće.

 

United ima triplu krunu i više ligaških titula, Liverpul više LŠ i Kup UEFA i priznajem da ima najbolju fudbalsku himnu. 

 

Po mom subjektivnom mišljenju United je veći klub, po tvoj subjektivnom Liverpool, ali de mi navedi razloge osim više titula LŠ, ja imam eto nekih 5 zbog kojih je United veći.

 

I Juventus bi mi bio veći od Milana zbog skoro 20 ligaških titula više, ali zbog Kalčopolija su mi tu negdje.

 

 


zaboravio si i da imati vise followera na instagramu

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
14 minutes ago, Howie Roseman said:

Jedini kriterijum LŠ? Onda je i Forrest veći klub od Arsenala.

 

Kad poredimo United i Liverpool, na jednoj strani imaš klub sa najviše navijača na svijetu (fudbal se igra zbog navijača, zar ne?), na drugoj strani klub zauvijek ukaljan zbog Heysela.

 

Pa imaš Minhensku nesreću za United koja da se nije desila United bi dominirao u tom periodu sa Realom, i umjesto da United propadne kao Torino on osvoji Kup šampiona 10 godina nakon te nesreće.

 

United ima triplu krunu i više ligaških titula, Liverpul više LŠ i Kup UEFA i priznajem da ima najbolju fudbalsku himnu. 

 

Po mom subjektivnom mišljenju United je veći klub, po tvoj subjektivnom Liverpool, ali de mi navedi razloge osim više titula LŠ, ja imam eto nekih 5 zbog kojih je United veći.

 

I Juventus bi mi bio veći od Milana zbog skoro 20 ligaških titula više, ali zbog Kalčopolija su mi tu negdje.

 

 

Imaju najbolje zvucnike i pojacala na Anfieldu. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nokaut faza LS ove godine je stvarno vrhunska. U osmini finala je bilo sareno, dobrih, ali i ne tako dobrih dvomeca, ali sem tih nekoliko parova, ostalo je stvarno top.

Edited by holden c.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je broj navijca bitnija stvar nego trofeji. Broj navijaca reflektuje kakav senzibilitet i relatable efekat klub pravi. Koj kurac vrede trofeji ako se iza njih ne ostavlja neka emocija? Trofeji su tool za efekat. Ali paznja i investiranost navijaca je efekat i suština.  Bez suštine trofeji susamo brojka na wiki stranici.

Nemaju nikakav filozofski i viselojni znacaj.

 

Dogadjaj, pa i osvojeni trofej mora da ima neki kontekst/ narativ, nekakav story…, mora da ima svoje razloge i pozadinu. Tu moze da bude dosta racionalnog, iracionalnog, subjektivnog, objektivnog, tu moze da bude dosta stvari koje su splet okolnosti, slucajnosti, stvari koje deluju kao trivijalnost itd… ali kontekst i story su neophodni.

 

Ne vole ljude glumce na osnovu broja Oskara.

 

Živimo doba toksičnog statusnog label-ovanje, za sve mora da nadjemo top listu… “best” koristimo za “greatest”, a to su 2 različite kategorije. Samo zato što smo preopterećeni uporedjivanjem ko je bolji od koga. Kao da je to jedini način da posmatramo Svet oko nas…

 

Arsenal je pionir moderne Premijer Lige, i vrlo verovatno bez uzajamnog podsticanja sa Unitedom, ne bi bilo ni ovakvog produkta sada kakav je PL. Ili bi se sacekalo 5-10 god više.

I to stvarno više vredi nego jedna osvojena LŠ.

 

Na kraju krajeva, osvoji ce to jednog dana. I nece preko noci postati veliki klub zbog te pobede.

 

Ja čuo nisam sa neko navija za Bayern. A znam za preko 100 osoba koje prate fudbal. Znam samo za jednog lika da ih gotivi jer kao klinac dobijao od nekog rodjaka salove, dresove itd…

3 od 4 kolege iz mog tima navijaju za Arsenal. Jedan Englez, deugi Irac, treći Južna Afrika, i po godinama su u razmaku od 15 god…

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Broj navijaca je samo jedan od mnogih faktora. Bajern je veliki klub, bez obzira koliku bazu navijaca ima van Nemacke, to je ogroman klub. Kod nas posebno vlada "anglomanija" sto bi rekao Curcic, pocevsi od popularnih engleskih grupa koje smo slusali u detinjstvu, preko cuvenih britanskih serija, tako da je normalno da se vezujemo za neki Arsenal ili United ili West Ham, radije nego za Bajern. Dalje, Nemce tradicionalno ne volimo zbog drugog svetskog rata, osim sto volimo da idemo tamo da radimo. Srbima je oduvek bila bliza mediteranska kultura pa tako i klubovi iz Italije, Spanije, i zbog kulture koja je najvise izvrsila uticaj na nas - Englezi. I konacno, nemacka liga decenijama unazad nije jaka kao prethodno spomenute lige.

 

Ali Bajern i dalje ima dosta podrske na svetskom nivou (uz to su i 3.  na svetu po globalnom profitu), samo dosta vise van Evrope - pre svega u Americi, Kini i Indiji. Takodje i u Juznoj Americi, pre svega u Peruu zbog Pizara.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Otprilike u isto vreme sam postao fanatik za Zvezdu i zavoleo Bajern. Presudan za švabe bio je ćale. Navijao je za OFK Beograd, Nemce i Engleze. Talijani i Španci su uvek bili "oni šta se samo valjaju". Mrzeo ih je, kao i Zvezdu i Partizan. Kada smo ispali od Milana posle magle i penala, stigla mi je razglednica u kasarnu na kojoj je samo pisalo "Pozdravio te Marko Van Basten"

Zavoleo sam Bajern, znao sve te njihove igrace iz sedamdesetih. Čak su me drugari i na Marakani 91. zajebavali da sam se potajno radovao kad je Diki kroz noge lopta prosla i usla u gol.  Uvek sam navijao za nemacku reprezentaciju, navijam i danas. Jedini sam navijao za njih protiv Talijana posle Šumaherovog kung fu udarca protiv Francuza, popizdeo kada su od gaučosa pukli u Meksiku, slavio ono razbucavanje odvratnog Brazila...

Mrzim te klubove bez limita. Takav je bio Čelzi, takvi su danas Real, Siti, Psg. Mogu za milijardu da dovedu igraca. Svakakvim muljavinama ce da se posluze, sa drzavom ce da smuljaju nesto i dugovi gudbaj. Ja ne pamtim da je Bajern doveo neku super zvezdu koju su drugi trazili, a on se isprsio i nadjacao sve ponude. Najveca senzacija je dolazak Pepa.

Ljudi Nemce dozivljavaju kao narod bez emocija. Da ih zanima samo rad i da je za njih i pracenje kluba posao. Ko je čitao Tomasa Mana, gledao Nebo nad Berlinom, vidi da tu itekako ima jakih emocija, samo daleko razlicitih od ljigavstina i patetike na koju se naviklo u americkim sranjima.

Sada neko trena navijacu Bajerna da objasni da on ne voli svoj klub, da nema emocije, da navijav Sportinga vise pati u porazu nego on. To je besmisleno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potosnja Reala ili Uniteda je neuporediva sa potrosnjom Cityja i PSGa. Oba kluba trose pare koje su sami generisali kroz sponzorske ugovore, rezultate i marketing dok PSG i City trose pare upumpane preko raznih fiktivnih sponzorskih ugovora sa firmama u vlasnistvu drzava koje su istovremeno vlasnici ta dva kluba. Uostalom od ljeta 2009. kad je Real udario temelje ekipi koja je osvojila 4 LP u 5 godina redom su City, United, PSG, Arsenal, Chelsea, Juventus i Barcelona potrosili vise na transfere kad uzmes u obzir i kupovine i prodaje Reala. Ima tu jos mnogo stvari, od kontrolisanja platnog spiska do davanja velikih iznosa samo za mlade igrace za koje je skauting sluzba sigurna da se radi o generacijskim talentima i da ce obiljeziti jednu eru kluba nakon sto su se opekli sa transferima Jovica i Hazarda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ih dosta što navijaju za Bajern i Dortmund.

Npr. u jednoj kladionici se uvek vikendom skupi oko 10,15 ljudi koji su navijači Dortmunda,sve u dresovima i sa šalovima i gledaju utakmicu.

 

Jedino klubovi iz Francuske na ovom podneblju nemaju svoju publiku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj Real jako gotivan. Nema tu nekakvih galatikosa, igraci u njemu postaju super zvezde. Mnogo su dopadljiviji nego u vreme kada su dovodili Zidana, Figa i ostale.

Svakako je jeres reci šta ce im Mbape, mada bi osvajali  i bez njega. Mozda je bitno da ne ode u neki drugi klub, kao što su Siti, Liverpul...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

Ja ih znam baš dosta.
Govorim o mom nekom okruženju u Somboru..

Ako imaju klubove navijaca po Americi i Kanadi gde fudbal nije sport broj jedan, onda im navijacka baza definitivno nije Minhen sa okolinom. Mislim da imaju i on line prodavnicu u Severnoj Americi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

@Miki28 Teoljub Sancho bi vam hladno uz Garnacha bio top startno krilo al dzaba kad je klub toksican do zla Boga

Najgore sto smo od njega pokusavali napraviti ovo sto Pep radi od Grealisha. Covjeku bilo zabranjeno driblati a itekako je paklen dribler s tim da vise voli 1-2 igru.

 

A gledaj Neymara krv ti jbm. Kakvo je covjek fudbalsko samoubistvo napravio sa prelaskom u PSG. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Najgore sto smo od njega pokusavali napraviti ovo sto Pep radi od Grealisha. Covjeku bilo zabranjeno driblati a itekako je paklen dribler s tim da vise voli 1-2 igru.


Pep od svakog krila pravi sablonske igrace. Vinija bi isto tako pretvorio u sablonsko krilo. 

 

7 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

A gledaj Neymara krv ti jbm. Kakvo je covjek fudbalsko samoubistvo napravio sa prelaskom u PSG


On je sam sebe ubio nesportskim zivotom. Generacijski talenat i ogroman podbacaj. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2024 at 10:25 PM, Bugl Khan said:

A tek Sam Allardyce. Koji je on bio na tablici? to tek ide Josepu u korist. Ili Brendan Rodgers.
Bold: Ovako možeš nekim ko je na toj razini komunikacije. Pozdrav.

Pa realno Allardyce bi izvukao sa Mančesterom više od sredine tabele. 

 

Na kojem si ti nivou kad pišeš ovakve gluposti? Tipa Ronaldo i Runi idu na Pujola i Pikea. Ronaldo zlatna lopta i Runi najbolji engleski igrač tada.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Odavno nemacka liga nije bila dominantna u Evropi kao sada, vise nego spanska i engleska - Leverkuzen u finalu Lige Evrope, Dortmund na pragu finala LS, Bajern u polufinalu...

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 minutes ago, diego said:

Odavno nemacka liga nije bila dominantna u Evropi kao sada, vise nego spanska i engleska - Leverkuzen u finalu Lige Evrope, Dortmund na pragu finala LS, Bajern u polufinalu...

Možda se ponovi 2013 samo sa drugim osvajačem, još da je Barselona izbacila PSŽ bile bi i iste 4 ekipe u polufinalu

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Dusko said:

Koliko je PSG gubitnicki klub...

 

A Mbappe predvodnik...

 

Posle odlaska Nejmara, Mesija i drugih, ovo je daleko slabija ekipa, a i dalje su dogurali do polufinala. Mbape je osvojio svetsko prvenstvo sa 19 godina, i dao 3 gola u finalu sledeceg svetskog. Gubitnik?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 minutes ago, diego said:

 

Posle odlaska Nejmara, Mesija i drugih, ovo je daleko slabija ekipa, a i dalje su dogurali do polufinala. Mbape je osvojio svetsko prvenstvo sa 19 godina, i dao 3 gola u finalu sledeceg svetskog. Gubitnik?

Pa sa klubom jeste jbg. Koji je veci uspeh PSG-a?Bilo je jedno finale. A i to su izgubili.

 

I sad su ispali od Dortmunda. Jbg.

 

Nesto nisam video Kyliana....

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...