Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

Morao je Lucas usrati jednu utakmicu nakon masterclassa u Klasiku prosle sedmice. Limitiran igrac za ovaj nivo uvijek bio, sad kako je ostario mane jos vise dolaze do izrazaja. Na kraju dobar rezultat, uvijek je zajebano igrati s Bayernom na Allianz Areni kakvi god da bili. 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da je Real - Siti finale pre finala, ali ovo je. Bajern je jaci nego sto se misli, iako su fejlovali u Bundes Ligi. Ovde im jos fali Koman, ne zna se ko je brzi Sane, Musiala, Gnabri... iako im fali "fora" i namazanost one generacije sa Riberijem i Robenom da bi bili dominantni. O Realu se sve zna, kada Saban i Serbezovski igraju dobro, retko ko moze da im parira. Bice jeben revans.

Link to comment
Share on other sites

Neko licno misljenje top 10 najvecih klubova kada se sve uzme u obzir. Trofeji, brend, legendarni igraci, navijači, mit...

Real, Mančester Junajted, Bajern, Liverpul, Barselona, Milan, Ajaks, Inter, Juventus.

Fali taj 10.

Naravno, mi sumanuti Cigani tu stavljamo Zvezdu. Objektivno, taj 10. je Benfika ili Porto. Ili neko treći?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nijedan normalan navijač Zvezde neće staviti svoj klub na deseto mesto, samo sumanuti to može da uradi jer postoji gomila drugih klubova koji su više postigli ne samo u LŠ već i u ostalim evropskim takmičenjima.

 

1. Real Madrid

2. Milan

3-5. Bajern, Liverpul, Barselona

6. Junajted

7. Ajaks

8. Juventus

9. Inter

10. Čelsi (ne samo zbog 2 LŠ, već i zbog 2 LE i 2 KPK)

 

Edited by Baros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema tu mesta Zvezdi, to je zajebancija. Nekad jeste bila sigurno među 20.

A Čelzi... Ne znam po čemu pre Porta koji ima 2 titule prvaka Evrope, kup uefa, ligu evrope, 2 interkontinentalna kupa, super kup Evrope. Svaki trofej koji su osvojili nosi specificnu tezinu jer su iz slabije lige.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

Neko licno misljenje top 10 najvecih klubova kada se sve uzme u obzir. Trofeji, brend, legendarni igraci, navijači, mit...

Real, Mančester Junajted, Bajern, Liverpul, Barselona, Milan, Ajaks, Inter, Juventus.

Fali taj 10.

Naravno, mi sumanuti Cigani tu stavljamo Zvezdu. Objektivno, taj 10. je Benfika ili Porto. Ili neko treći?

 

Benfika bez ikakve sumnje, kao navijac Porta to kazem.
Dve titule i pet finala u LS, cini mi se i neki trofej(i) u LE pre 10-ak godina.

Euzebio.

Najveci procenat navijaca u jakoj fudbalskoj zemlji, i najvise titula, i drugi najveci klub na svetu po broju clanova (iza Rivera).

 

Stavise (skrenucu malo s teme, ali u vezi sa pominjanjem Porta kao tima koji bi mogao da se nadje u grupu najelitnijih), htedoh ovo da napisem nakon kratkog razgovora na drugoj temi koji se poveo pre par dana u vezi sa derbijma u Portugalu, Lisabonski derbi (Benfika - Sporting) je fudbalski i istorijski oduvek smatran najvecim derbijem u Portugalu. "Klasiko" (Benfika-Porto) se u proslosti uglavnom ogledao vise kroz rivalitet dva ubedljivo najveca grada u Portugalu, vise geografski, a fudbalski je tek u novjioj istoriji poceo da dobija na znacaju meteorskim usponom Porta koji je poceo ustolicavanjem Pinta da Koste na mesto predsednika pocetkom 80ih godina proslog veka. Primera radi, do te godine je Sporting imao 16 titula u domacem sampionatu, a Porto "svega" 7 (Benfika, naravno, mnogo vise i od jednih i od drugih, kao i dan danas). Tek od ustolicavanja Pinta da Koste, kada je brzo stigao prvi od dva usata trofeja u vitrine (drugi je naravno u Murinjovoj eri), pocinje dominacija Porta koja je trajala do sredine 2010-ih i koja je Porto etablirala kao jednake u "velikoj trojci".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, neko me sabotira said:


Ti izgleda nisi čuo za Gutmanovo prokletstvo? 😁

 

Ajoj, da, igrali su finala, ali su gubili. Zaboravih na to. Bila je aktuelna prica tada i tek sad sam se setio Banetovog gola u poslednjem minutu.

 

1 minute ago, Мџе said:

 

Mozda se menjaju brojke iz godine u godinu, mozda koriste drugaciju metriku objavljivaci, ali su top10 i jedni i drugi xD

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Arsenal je veci klub od Bayerna.

 

Za Arsenal se navija i kad je loše, za Bayern se navija jer su hegemonija, i zato sto jedini razlog sto neko navija za Bayern je glory hunting i koriscenje kluba za gradjenje licnog identita lroz prizmu “šampiona”.

To nikad nije ultimativno znacajni generator emocije.

 

Barca i United na svoj nacin specialni klubovi jer i bez trofrja imaji znacaj i navijace, verovatno i vise nego lanisterski Real.

 

Trofeji su precenjena stvar prilikom evaluacije.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
20 minutes ago, BattleBender said:

Arsenal je veci klub od Bayerna.

 

Za Arsenal se navija i kad je loše, za Bayern se navija jer su hegemonija, i zato sto jedini razlog sto neko navija za Bayern je glory hunting i koriscenje kluba za gradjenje licnog identita lroz prizmu “šampiona”.

To nikad nije ultimativno znacajni generator emocije.

 

Barca i United na svoj nacin specialni klubovi jer i bez trofrja imaji znacaj i navijace, verovatno i vise nego lanisterski Real.

 

Trofeji su precenjena stvar prilikom evaluacije.

Nije Arsenal veci klub od Bayerna.

Sto se tice publike ona je itekako uz klub i kad nisu rezultati dobri. Sjetimo se '90 i '00 kada je Bayern imao ozb konkurenciju gdje su znali i Werder, Borusija, Stutgart, Wolfsburg, Kajzerslautern da budu sampioni.

 

Imaju 6 LS, i uz jos par klubova su jedini koji su osvojili sva Uefa takmicenja ( LS, Kup Uefa i KPK ).

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva tema o 10. klubu. Teško mi je da stavim Benfiku ispred Porta. Iako Benfika na prvu izgleda kao veći tim zbog broja navijača i više domaćih titula, lige šampiona koje je Porto osvojio imaju znatno veću težinu nego Benfikine. Onda po parametru navijača i internacionalnog ugleda Seltik mi izgleda kao veći klub neko Benfika i Porto. Igraju veći derbi, imaju više domaćih titula itd iako imaju samo jednu LŠ. Možda grešim.

 

Sa druge strane zašto ne Zvezda? Da, ne možemo da pariramo uspesima portugalskih timova poslednjih 30 godina, kao ni Čelziju ili Dortmundu ali za istočnu Evropu bi trebalo neka druge pravila da važe. Sa svim slomovima koje su države ovde i u ex-SSSR prolazile nemoguće je bilo imati taj kontinuitet i finansijsku stabilnost. Samim tim, 10. mesto bi sa fleksibiljnim pogledom moglo da se da najuspešnijem klubu u istočnoj Evropi a to je svakako Zvezda.

 

Bila je neka lista napravljena od nekog Argentinca gde je rangirao klubove iz istočnog bloka sa nekim različitim poenima za broj trofeja, jačinu lige, broj uspeha u Evropi tipa titula, finale, polufinale u različitim takmičenjima itd. Jako profi uradjeno. Zvezda je bila prva, Dinamo Kijev drugi a Steaua treća. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je United posle Reala najveci klub na svetu, iako ima toliko klubova sa vise evro titula od njega. Znaci, nisu bas trofeji jedino merilo, ali su vrlo bitni. Ne moze Arsenal u ravan sa Bajernom, jer bi onda mogao i Atletic Bilbao, Celtik...

Toliko trofeja, toliko velikih igraca...Nemačka je tako velika fudbalska nacija, a Bajern je sinonim nje. To što oni rade menadzerisanjima po Nemačkoj je stvar njihovog saveza ili koga god vec tamo. Ne znam da li su se time bavili sedamdesetih godina kada su postali veliki klub.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je sta smatramo pod "najvecim". Ako je to dominacija u domacoj ligi, dugotrajnost, baza navijaca i skola koja proizvodi igrace, onda mnogo klubova moze da udje u razmatranje, ukljucujuci i Zvezdu i Partizan, ali samo Zvezdu i Partizan 80ih i 90ih, jer sve posle je sprdnja i kupovina gotovih igraca. U suprotnom, ako su to evropske titule, onda je i Notingem Forest ispred Zvezde.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Мџе said:

Zanimljiva tema o 10. klubu. Teško mi je da stavim Benfiku ispred Porta. Iako Benfika na prvu izgleda kao veći tim zbog broja navijača i više domaćih titula, lige šampiona koje je Porto osvojio imaju znatno veću težinu nego Benfikine. Onda po parametru navijača i internacionalnog ugleda Seltik mi izgleda kao veći klub neko Benfika i Porto. Igraju veći derbi, imaju više domaćih titula itd iako imaju samo jednu LŠ. Možda grešim.

 

Sa druge strane zašto ne Zvezda? Da, ne možemo da pariramo uspesima portugalskih timova poslednjih 30 godina, kao ni Čelziju ili Dortmundu ali za istočnu Evropu bi trebalo neka druge pravila da važe. Sa svim slomovima koje su države ovde i u ex-SSSR prolazile nemoguće je bilo imati taj kontinuitet i finansijsku stabilnost. Samim tim, 10. mesto bi sa fleksibiljnim pogledom moglo da se da najuspešnijem klubu u istočnoj Evropi a to je svakako Zvezda.

 

Bila je neka lista napravljena od nekog Argentinca gde je rangirao klubove iz istočnog bloka sa nekim različitim poenima za broj trofeja, jačinu lige, broj uspeha u Evropi tipa titula, finale, polufinale u različitim takmičenjima itd. Jako profi uradjeno. Zvezda je bila prva, Dinamo Kijev drugi a Steaua treća. 

Zvezda je 1991. na zvanicnoj listi bila prvi tim sveta. Tada Barsa nije imala titulu, Juve i United su imali isti broj titula kao i Zvezda, Celzi ni u snovima nije mogao da uzme usatog... Jebeni PSG moze da uzme 2 LŠ uzastopno, veci klub od Zvezde biti nece, kao ni Siti.

Hrpa velikih igraca, mitski stadion... Mnogi strani fanovi fudbala smatraju Zvezdu kultnim klubom. Nazalost, slavni dani su daleka prošlost. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakav hot take galore suncetijebem

 

Prvo, bojazljivo stavljanje celzija u neki top 10 hahhah
 

Onda, jedinstvo posle reala najveci klub xD

 

I naravno bez BBa nista, arsenal veci od bayerna lol

 

Sjajni ste majke mi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, deez nuts. said:

Kakav hot take galore suncetijebem

 

Prvo, bojazljivo stavljanje celzija u neki top 10 hahhah
 

Onda, jedinstvo posle reala najveci klub xD

 

I naravno bez BBa nista, arsenal veci od bayerna lol

 

Sjajni ste majke mi. 

Bas bih voleo da vidim kako bi ti sastavio tu listu

Link to comment
Share on other sites

I Dortmund ako uzme ovu Ligu Sampiona, bi mogli da budu taj 10. klub  - bice 2 lige sampiona, jos jedno finale, Kup kupova, 2 finala Kupa Uefa... Iako deluje da je Porto i dalje malo ispred

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, deez nuts. said:


Real na vrhu, sledeci tier Milan, Bayern, Pool i Barca, ostali dosta nize. 

Jedini kriterijum broj titula prvaka Evrope? Ok.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
14 minutes ago, deez nuts. said:


Real na vrhu, sledeci tier Milan, Bayern, Pool i Barca, ostali dosta nize. 

Jedini kriterijum LŠ? Onda je i Forrest veći klub od Arsenala.

 

Kad poredimo United i Liverpool, na jednoj strani imaš klub sa najviše navijača na svijetu (fudbal se igra zbog navijača, zar ne?), na drugoj strani klub zauvijek ukaljan zbog Heysela.

 

Pa imaš Minhensku nesreću za United koja da se nije desila United bi dominirao u tom periodu sa Realom, i umjesto da United propadne kao Torino on osvoji Kup šampiona 10 godina nakon te nesreće.

 

United ima triplu krunu i više ligaških titula, Liverpul više LŠ i Kup UEFA i priznajem da ima najbolju fudbalsku himnu. 

 

Po mom subjektivnom mišljenju United je veći klub, po tvoj subjektivnom Liverpool, ali de mi navedi razloge osim više titula LŠ, ja imam eto nekih 5 zbog kojih je United veći.

 

I Juventus bi mi bio veći od Milana zbog skoro 20 ligaških titula više, ali zbog Kalčopolija su mi tu negdje.

 

 

Edited by Howie Roseman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...