Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

Posted (edited)

Mnogo bolji tim je Real, što je večeras i pokazao.  Imam utisak da Borusija ne bi dala gol "tri dana" .

 Vise nego zasluženo.

 

Zaboravio,  Kros&Modric:Hail: Klasa.

Edited by Fat Zadd
Link to comment
Share on other sites

Ne daš gol iz 8 šuteva u okvir u prvom poluvremenu... Jbg, tim kao što je Real će sigurno da kazni, to je maltene nepisano pravilo.

 

Čestitke navijačima Reala, u fudbalu su možda i najveći klub ikada... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bugl Khan said:

Carvajal, Nacho, Modrić, Kroos: 6- Barcelona 5

 

Zamalo 😁

 

Francisko Hento je do večeras jedini imao šest titula Kupa/Lige Šampiona.

 

Od večeras šest titula imaju i Modrić i Karvahal.

 

Pet titula imaju Karim Benzema, Kristijano Ronaldo, Paolo Maldini, Alfredo di Stefano i Hoze Marija Zaraga.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Oprostaj kralja sa stilom. Nezamjenjiv i najbolji. Savrsen pas, savrsena duga lopta, savrsena mirnoca na lopti. Ne postoji danas igrac koji ga moze zamijeniti niti se uopce nazire takav. Nedostajat ce mnogo, nakon Raula licno moj najdrazi fudbaler ikad. Jos Euro sa Njemackom Maestro pa da u penziju odes kao zlatna lopta, nista manje nisi zasluzio 🤍

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Stiletto said:

 

Zamalo 😁

 

Francisko Hento je do večeras jedini imao šest titula Kupa/Lige Šampiona.

 

Od večeras šest titula imaju i Modrić i Karvahal.

 

Pet titula imaju Karim Benzema, Kristijano Ronaldo, Paolo Maldini, Alfredo di Stefano i Hoze Marija Zaraga.

Što zamalo? 6 imaju svi koje sam napisao

Link to comment
Share on other sites

Real Madrid 15 

Milan + Inter + Juventus + Mancester Junajted = 15

 

Posle prve titule si besmrtan, sve ostalo su brojevi ali Real Madrid je neuporediv, nedodirljiv

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Ne daš gol iz 8 šuteva u okvir u prvom poluvremenu... Jbg, tim kao što je Real će sigurno da kazni, to je maltene nepisano pravilo.

 

Čestitke navijačima Reala, u fudbalu su možda i najveći klub ikada... 

Kako mozda ???? 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo da cestitam bratu @alpaka Bereta Sida konacno da se vratis brate, nedostajes na NBA temi opasno a i na forumu overall. Dao si dosta dobrih prognoza i ovo si sigurno i ocekivao i od tebe se moze sto sta nauciti i o fudbalu.

 

Adejemi imao sansu da zacini finale, trebao je odmah da sutne a ne da dribla golmana. Carvajal od 173cm daje gol glavom, neverovatni Real. I onda Vini greske ne prasta. Po meni, nepotrebna izmena Rojs/Adejemi. 

 

Na kraju je Dortmundu ispalo super, dosli su do finala i igrace kao peti LS i dogodine, a realno su iskoristili i laksi zreb do finala. Daleko teze prepreke bile su Realu i Siti i Bajern i ovo nisu mogli da ne iskoriste. Zasluzeno.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

 

Tako. Moraš li da se uhvatiš za jednu reč?

Pa ako je nesto jasno u svetu sporta to je da je Real ubedljivo najveci klub u fudbalu, nema tu mozda osim ako se ne misli na Fergijevu ''eru'' 🙂

Link to comment
Share on other sites

Baš mi žao Borusije ali Real je mnogo moćan, to je sistem koji postoji i gradi se stalno više od 70 godina , nije to neki Manchester City ili PSG koji kupili Arapi pa preko noći počeli da misle da mogu sve da osvoje. Najveći klub na svetu ubedljivo, 15 titula prvaka Evrope više nego duplo više od drugoplasiranog Milana. A Borusiji svaka čast na rezultatu i borbenosti. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stiletto said:

 

Zamalo 😁

 

Francisko Hento je do večeras jedini imao šest titula Kupa/Lige Šampiona.

 

Od večeras šest titula imaju i Modrić i Karvahal.

 

Pet titula imaju Karim Benzema, Kristijano Ronaldo, Paolo Maldini, Alfredo di Stefano i Hoze Marija Zaraga.

Kroos je uzeo 1 sa Bayernom 2012/13 i onda jos 5 komada sa Realom.

 

Toni Kroos top 5 veznjak svih vremena. Maestro

Link to comment
Share on other sites

Čestitam @alpaka Bereta Sidai drago mi je što si se vratio pisanju.

 

Ne možeš biti autsajder u finalu protiv Reala, fulati dve tri velike prilike i očekivati da pobediš. To jednostavno ne ide tako.

 

Real baš skromna,da ne kažem loša utakmica. No,ovo je njihovo takmičenje i oni ne gube finala. Pehar su im mogli dati posle revanša u Mančesteru 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo jos jednom za Real. To se zna, cim dodju do finala pitanje pobednika se ne postavlja. Prosto su preiskusni, i kao klub, i trener, i igraci. Ja bih posebno izdvojio snagu koju imaju u "domacoj" osnovi - Naco, Karvahal i Lukas Vaskez nisu nimalo atraktivni igraci, ali tu su godinama, drze svlacionicu i njihov uticaj iz drugog plana je jako vazan, znaju kako se dobijaju ovakve utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

Meni Real ne igra nikakav fudbal, s obzirom na ekipu koju ima. Licno, nemam neke manje ili vece preferencije prema stranim klubovima, ali bih voleo da im neko strpa 5 komada prvom sledecom prilikom. 

 

Borusija mnogo zelena i za dve klase slabiji tim od Reala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Borusija je dala 110%, samo sto motivacija nije dovoljna da se pobedi daleko kvalitetniji tim. Anchelotti je cekao drugo poluvreme, da se postava Borusije fizicki istrosi i krene da pravi greske. Nije nista reskirao, zato je i uzeo petu titulu LS, a ima dobre sanse da je uzme i sledece godine, jedini konkurent im je City. Steta za Kroos-a, mogao je jos par godina da igra.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Markoss said:

Meni Real ne igra nikakav fudbal, s obzirom na ekipu koju ima. Licno, nemam neke manje ili vece preferencije prema stranim klubovima, ali bih voleo da im neko strpa 5 komada prvom sledecom prilikom. 

 

Borusija mnogo zelena i za dve klase slabiji tim od Reala.

Po meni Real nema ne znam kakvu ekipu, tj imena u sastavu. Sto kaze forumas iznad, imaju tu domacu osnovu sacinjenu od ne bas atraktivnih igraca. Kros i Modric su pred penzijom, gore dva mlada Brazilca koja jos treba da napreduju. Camavinga i Belingem isto klinci. Naravno, sve su to odlicni igraci, ali nisu jos uvek "premium" igraci. Sta znam, deluje mi da je Anceloti izvukao maksimum od njih u ovom trenutku. 

 

Borusija me odusevila prvo poluvreme, nisam ocekivao da ce uspeti onako da odigraju. Zasluzili su da povedu, ali jbg kako obicno biva protiv ovakvih rivala uvek budes kaznjen za promasaje.

Link to comment
Share on other sites

Borusija je u prvom poluvremenu odlično koristila sve svoje izražene kvalitete: brzina Adeyemi-a, duga lopta Hummels-a, dobra kombinatorika na desnom boku Ryersona i Sancha, njegova igra 1na1 (iako nije probijao ko zna koliko), a mnogo puta je Maatsen ulazio unutra i često bio nebranjen. Duge lopte na brata Fullkrug-a koji odlično skače i odlaže. Mislim da je Real taktički dosta pucao u prvom poluvremenu, branili su delove terena dok je Borusija trčala i grizla. Baš odlično poluvreme Dortmunda i velika šteta što nisu makar sa golom prednosti ušli u drugo poluvreme što bi mnogo značilo.

 

U drugom poluvremenu Real je promenio način kako ofanzivni igrači i veznjaci brane Borusijin build up i lepo zatvorio rupe koje su se stvarale u prvom, a onda lagano kroz nerealno samopouzdanje koje imaju i iskustvo vrebao svoje šanse. Pre kornera iz kojeg su poveli Vinicius je iz skoro nemoguće situacije probio dvojicu i ponizio Ryersona onom petom kroz noge, odakle je rezultovao korner, pa još jedan odakle je pao gol. Imaju nerealan individualan kvalitet u nekoliko igrača, nerealno iskustvo i kvalitet u drugim i veliku uigranost i mirnoću kojom Karlo diriguje maestralno.

 

57 minutes ago, СтелаРоса said:

Po meni Real nema ne znam kakvu ekipu, tj imena u sastavu. Sto kaze forumas iznad, imaju tu domacu osnovu sacinjenu od ne bas atraktivnih igraca. Kros i Modric su pred penzijom, gore dva mlada Brazilca koja jos treba da napreduju. Camavinga i Belingem isto klinci. Naravno, sve su to odlicni igraci, ali nisu jos uvek "premium" igraci. Sta znam, deluje mi da je Anceloti izvukao maksimum od njih u ovom trenutku. 

 

Anćeloti izvlači mnogo iz Reala ali imaju: najboljeg shot stopper-a i arguably najboljeg golmana poslednjih 10ak godina, najboljeg 1on1 igrača i favorita za Zlatnu loptu u Vinisijusu sa skoro 200 utakmica za Real, najkompletnijeg igrača danas koji već godinama igra na vrhunskom nivou, poprilično skromnog i veoma zahvalnog Rodryga, Camavinga je od ponajvećeg talenta na svetu postao fantastičan igrač još prošle sezone, ponajboljeg box-to-box igrača u Valverdeu... i naravno dva velemajstora u poznim igračkim godinama. Povrh svega imaju unmatched iskustvo, uigranost i samopouzdanje, a isto može da se kaže i za trenera. Ono gde bih se složio jeste da na papiru odbra nije nešto spec, ali su našli način kako da to ne bude velika boljka. Mendy je isto kao ogroman talenat i nakon odlične sezone gde je Lyon ušao u polufinale izbacivši City došao i postao elitni levi bek.

 

Real je poslednjih 6-7 godina zaista fascinantno efikasan u svim fudbalskim procesima, za početak dovodili su Camavingu, Tchouamenia, Valverdea, Viniciusa i Rodryga kao jako mlade igrače i veoma sistematično ih uvodili u seniorski fudbal. Neki su imali sezonu-dve, neki ni toliko, ali su ih uklapali i razvijali kao nijedan klub i sve tu uz već prepričano mentorstvo Kroos-a i Modrića. Naravno, pred dolazak svaki od njih je važio za vrhunske talente tako da su imali sve preduslove da dođu do ovog nivoa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...