Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ono kad se radost zbog njihovog promašaja za dva u trenutku pretvara u bes zbog skoka u napadu i lopte koja ide ka otvorenom šuteru na liniji za tri. :ranting:

 

E da, postoji i ta potpuna pogubljenost nakon njihovog ofanzivnog skoka, jedan već istrčao kontru i čeka u ofsajdu, dvojica ne znaju gde biju i naravno da sledi trojka kao na treningu.

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Što se tiče bolda, mislim da smo bili 14. u ligi, dakle timski ne baš sjajni.

 

To je zato što smo sve pogađali pa je bilo malo prilike za off skok :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

I druga nedoumica, zasto smo izvodili loptu sa njihove polovine, poslije TO, iako je bilo 17 sec do kraja utakmice.

 

Ni meni nije bilo jasno. A ako se ne varamo, onda smo u produžetku imali skoro istu situaciju i krenuli smo sa naše polovine.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ne sam Safete said:

I druga nedoumica, zasto smo izvodili loptu sa njihove polovine, poslije TO, iako je bilo 17 sec do kraja utakmice.

 

Jedino što je meni palo na pamet je da kod izvođenja sa njihove polovine, bar u teoriji imaš bolju kontrolu ulaska u akciju. Kod izvođenja ispod koša, posebno kad nemaš igrača koji je siguran na prenosu, protivnik to lakše može da poremeti full court pressom ili zonskim presingom, pa da onda dođeš u opasnost da izgubiš loptu ili ne preneseš za 8 sekundi, ili preneseš a lopta rukama centra u nekom ćošku dok imaš manje od 10s za napad. Nemam pojma, pokušavam da nađem neku logiku, nije da se slažem sa tom idejom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Nema nikakve logike, osim eventualnog iznenadjenja.

Bukvalno ostavljaš sebe u situaciji da moraš šutati u zadnjoj sekundi i pogoditi. I opet im ostavljaš dovoljno vremena za napad.

 

Pa to je rizik u obe varijante, samo ako krenes sa svoje polovine jos vise rizikujes, manje vremena za akciju i izgradjen sut.

 

A ako sutnes u zadnjoj sekundi, koje vreme oni imaju za napad? Svih 17 sekundi su bili nasi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Djo said:

free agents - https://hoopswire.com/2023-nba-free-agents/

 lepo kaze Zeljko da nema nista na trzistu jer Birch i Noel izgledaju nerealno za Partizan po velicini poslednja dva ugovora nazalost

image.png.e372c7794d7b9872cdef7b548485baee.png

 

Kakve veze ima prethodni ugovor, ako mu niko ne ponudi ugovor za ovu?

 

I Okafor je igrao za 2 i nešto miliona, pa je otišao u Saragosu, verovatno za nešto tipa 400k.

 

Jedino ako dobiju two-way, mogu da zarade oko 300k neto za sezonu, ako samo imaju g-league, uzeće recimo 5-6k mesečno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites


Ovo je prva i jedina vijest koja se pojavila, posle toga ništa. Možda su loše vijesti, možda krijemo karte pred derbi a najprije će biti da nam pište jajca da to objavljujemo.

Zato imamo svakodnevni frst-imprešn-apdejt sa treninga i gomilu ničega na kanalu, a ako ste dokoni možete i da se napušavate sa Tegeltijom na insta, on to mnogo voli.
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 
Bez kopanja, Partizan je i prošle sezone imao problema sa def skokom, posebno kad je Smajli bio u igri. Ali nije bilo toliko drastično, a i Partizan hvatao dosta ofanzivnih skokova, Lesor je veći deo sezone bio najbolji ofanzivni ribaunder u EL.
Negde sam čuo, mislim na podkastu 1 na 1, da su prema istraživanju koji element u igri najviše utiče na krajnji rezultat, to bio defanzivni skok.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MC Thunder 2 said:

 

Pa to je rizik u obe varijante, samo ako krenes sa svoje polovine jos vise rizikujes, manje vremena za akciju i izgradjen sut.

 

A ako sutnes u zadnjoj sekundi, koje vreme oni imaju za napad? Svih 17 sekundi su bili nasi.

Kako koje vrijeme,imaju 3 sekunde, sve i da pogodiš  na isteku napada, to i nije bas tako malo vremena.

 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MC Thunder 2 said:

Mozda sam ja pomesao stvari. Ako pricamo uopste o istom (poslednji nas napad u regulareu, gde su u medjuvremenu izuli kapitena i patika o'sla preko pola), imali smo za taj napad svih 17 sek do kraja meca.

 

Nismo, jer ako biraš da kreneš iz prednjeg polja dobijaš 14, a ne 24s za napad. Odnosno mi smo mogli 17 maksimalno, koliko je ostalo do kraja. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...