Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, TripleJ said:

Da ne preterujemo sa tim da se par upisa na forum vodi kao orkestrirani napad na Aleksu. Verovatno je ljudima najvise zapala za oko ta njegova izjava nakon meca. A kad izgubis dva meca za redom u finalu, kao slag na tortu na ovakvu frustrirajucu sezonu, onda takva izjava moze samo da dodatno iritira.

 

Najveca odgovornost ove sezone je na Panteru, ne na Aleksi. On je kapiten, najvise placen igrac, on je taj koji ima kljuceve tima u svojim rukama, i u vecem delu sezone, nije isporucio onaj minimum koji se ocekivao. E sad je pitanje da li se mi zanosimo, i koliko je taj osecaj kako je Panter igrao realan. 

 

Partizanu jednostavno fali neki pametan domaci igrac. Ne treba da bude neki surovi znalac, eto, kao Mitrovic. Inteligentan, na momente bezobrazan, zna kad treba sta da uradi i to resava ove serije, daje ono malo sto fali. Aleksa to nije. A tek Smajli, Andjusa, Trifa... oni to tek nisu, niti ce ikad biti.

 

Zao mi je sto se Balsa povredio, nekako kad gledam ovu nesrecnu kombinaciju koja se rotira na centru gde se izdvaja totalna kurcobolja (Kaminski), potpuno odsustvo mozga (Kaboklo) i potpuno odsustvo svega (Smajli) deluje da bi on tu imao sta da pokaze. 

Ne mislim na forumu. Generalno se gura ta priča i mislim da nije slučajno 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fillam said:

 

Jedna od imbecilnijih stvari. Radi se o pesmi 'Šta Grobari rade kada ne ide...', koja se uglavnom peva kada je neki rezultatski zaostatak u pitanju (ove sezone čest slučaj). Ta treća strofica je uvek bila idiotska (original poruka za muriju i sudove), potpuno niđe veze sa ostatkom pesme. Najcrnje od svega je što se ta derbi  modifikacija teksta zahvatila i očigledno ne postoji undo opcija za navijačke mozgove.

 

Kako jebeno mrzim tu pesmu.

Mada ovo sa BMK opusom protiv Rađe je novo dno - jbm im mater bednu

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

I meni bezveze to za Kukoča i Rađu. Ljudi su neverovatno korektni, Rađa je gomilu puta davao izjave da ga nacionalizam ne zanima. Obojica dali izuzetno poštovanje vama i vašem klubu svojim prisustvom, nije mala stvar kad vas bodre takva imena. I šta dobiju za uzvrat? Uvrede.

Tu su vam se navijači stavili rame uz rame sa ovim našim debilima i onim "Š. H, B, nisu moja bratija".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Fat Zadd said:

@Kooineeperk

Bio je neki dan/nedelju intervjuu na klupskom sajtu Bayerna gde je Luca izjavio da je njemu super u MinKenu i da se nada jos jednom produžetku ugovora ( i da igra minimum jos 2 god za bavarce )

 

Mozda je tako jer ga niko odavde nije pitao za zdravlje...

 

Sta znam, nisam to nesto uzimao u obzir vec samo onako naglas razmisljam ko bi bio dobar fit u skladu sa tom pricom o domacoj osnovi.

 

34 godine su mu ali ga se, kao zvezdas, mnogo dobro secam iz perioda u Partizanu, teskih godina za nas, pogotovo one poslednje svoje u Partizanu valjda sezona 12/13 kad je bio prilicno konstantan, znao si da donosi 10ak+ poena, 5+ skokova, da ne pravi gluposti sa izgubljenim loptama a ne mozes da ga izbacis iz igre, vise faulova bude nad njim nego sto ih on napravi. Jooooooooj koliko me je nervirao 😄 (u repki naravno, skroz drugacije) 

 

20/21 prva petorka EL, 21/22 druga petorka EL. 

 

Ako ima volje da zavrsi karijeru u Partizanu, ima on barem jos dve godine da da kosarci, barem 15ak minuta moze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pilif88 said:

 

Druze moj, ponasanje Savica prema sudijama je nesto sto traje dve utakmice svih 40 minuta. To ce ti potvrditi svako ko je bio u hali. Ja sam video par puta kako pokazuje sa prstima preko ociju (u fazonu samo vas posmatram), uz dodatne komentare i to traje i traje. Tako da ne pakujem, komentarisem ono sto sam gledao uzivo a ne preko TVa. To sto se tebi to ne svidja, ne znaci da se nije desilo. 

 

 

Umesto da lepo sada sroci saopstenje gde ce u kulturnom maniru da im napise da ce im se naj.... familije i da nece glavu zivu izvuci iz hale ako ne sude kako treba, on ludak trosi grlo i ponavlja to, a mozda ga i ne cuju. Lepo je danas, imas mail, medije, instagra, twitter, srocis pretnje i gledas tekmu ko covek bez nerviranja

 

Zajebavanje off

 

 

Rekao si 5 puta, i dalje nastavljas, ok, ajd da zakljucimo, svi igraci i funkcioneri Partizana -> negativci, svi igraci i funkcioneri Crvene Zvezde -> pozitivci, Ledej kasapin, Branko Lazic, pogledom te miluje, ali te ne dodiruje... Jel sad ok? 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Braco partizanska, stvarno nije provokacija, ali kad god udjem na forum i vidim naslov vase teme nasmejem se, nekako bas ono did not aged well.

Spoiler

Nismo ni mi nista bolji ali to je vise do nas, posto mi imamo sizofrena cepanja od osvanjanja EL do igranja FIBE sa domacom osnovom. 

 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Braco partizanska, stvarno nije provokacija, ali kad god udjem na forum i vidim naslov vase teme nasmejem se, nekako bas ono did not aged well.

  Reveal hidden contents

Nismo ni mi nista bolji ali to je vise do nas, posto mi imamo sizofrena cepanja od osvanjanja EL do igranja FIBE sa domacom osnovom. 

 

Bolje i to nego kad otvaraci teme didn`t age well....:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Clash said:

Braco partizanska, stvarno nije provokacija, ali kad god udjem na forum i vidim naslov vase teme nasmejem se, nekako bas ono did not aged well.

  Reveal hidden contents

Nismo ni mi nista bolji ali to je vise do nas, posto mi imamo sizofrena cepanja od osvanjanja EL do igranja FIBE sa domacom osnovom. 

 

Zavisi, može naslov da se tumači na razne načine. Aktuelno je to da smo u berlinskom bunkeru, boreći se za život. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

You were doomed the day you signed Kaminsky. Kada bih imala priliku da razgovaram sa Željkom, postavila bih mu samo jedno pitanje: šta je bila Vaša ideja sa Frenkom? Pošto on uopšte nije lesoroliki centar i opasan je downgrade u odnosu na njega (+ se karakteristikama preklapa sa Smajlijem). Bruno se takođe ispostavio kao promašaj, makar delimično, iako je u početku taj potpis delovao sasvim razumno. Ali bih ga ostavila jer kad/ako uspostavi koordinaciju pokreta ruku i nogu on može da bude odlična druga opcija. 

 

Glavna greška u selekciji je napravljena na poziciji plejmejkera. I iz toga, kao i loše selekcije centara, proizilaze toplo-hladno igre ove ekipe koje traju cele sezone i zbog kojih nisu uspeli da "kliknu". Odatle, verovali ili ne, problemi i sa Kevinom. Nema više Dantea da se "guzi" pod protivničkim košem, pravi prednost na niskom postu i odatle izbacuje pasove. Nema ni Lessorta da pokrpi oko obruča i postavi pravi, čvrst blok bekovima Partizana. To ne znaju da urade ni Kaminsky ni Caboclo, njihovi slabašni blokovi ne prave nikakvu prednost za bekove. Kad Ponitka postavi čvršći blok od njih, sve je jasno.

 

Ova "teranja" igrača vruće glave nisu baš dobra. Sve i da se rastanete sa Kevinom, Zechom, Jamesom, pa i Aleksom - ko će doći na njihovo mesto? Bojim se da igrači takvog skila i reputacije ne rastu na drvetu. A sve i da rastu, neće biti tako lako dostupni Partizanu. Smith mora da ostane i Željko mora pribaviti bar još jednog klasičnog plejmejkera, jer više nema igrača na tržištu kao što je Exum koji mu može obezbediti da forsira tu svoju košarku bez pleja. Ponitku bi takođe bilo dobro zadržati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, TripleJ said:

Da ne preterujemo sa tim da se par upisa na forum vodi kao orkestrirani napad na Aleksu. Verovatno je ljudima najvise zapala za oko ta njegova izjava nakon meca. A kad izgubis dva meca za redom u finalu, kao slag na tortu na ovakvu frustrirajucu sezonu, onda takva izjava moze samo da dodatno iritira. 

 

Ako se izjava nakon meča odnosi na to da mu je žao što se Topić povrijedio, onda to nije zapalo za oko ljudima, nego govnima bez ikakvog sistema vrijednosti, jednom riječju sociopatama. Ukoliko treba da odaberem jednu stvar iz ove sezone KK Partizan na koju mogu i moram da budem ponosan, to je čojstvo u onome što je Aleksa sinoć rekao.

  • Like 19
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

 

@MC Thunder 2, pa jedino otkaz da mu date da ga pozovete na odgovornost.

 

Pa to i kazem. Znaci fakticki nema nacina.

 

Lepo je to sto Zeljko = EL, ali ovaj smer/koncept tima postaje vrlo problematican, a Zeljkova moc da motivise tim (njegov tm kroz karijeru) ove sezone ne postoji.

 

Ok, neke konacne odgovore na te upite bi trebala da da sledeca sezona (hehe).

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Pa to i kazem. Znaci fakticki nema nacina.

 

Lepo je to sto Zeljko = EL, ali ovaj smer/koncept tima postaje vrlo problematican, a Zeljkova moc da motivise tim (njegov tm kroz karijeru) ove sezone ne postoji.

 

Ok, neke konacne odgovore na te upite bi trebala da da sledeca sezona (hehe).

 

I ne treba da bude, bar ne tog načina koji se očigledno zapatio u domaćim klubovima: preuzimanje odgovornosti se svodi na otpuštanje trenera i raskidanje ugovora sa igračima. Videćemo šta će uraditi već u ovoj selekciji i koliko će promeniti svoju košarkašku zamisao sa KKP u skladu sa (uskoro) minulom sezonom. 

 

Što se tiče motivacije igrača, mislim ok, but there is just that much the coach can do, ostalo je na njima samima. Malo je tu i do njih kao što je do njega. Ali sve će to biti zaboravljeno ako uzmete EL u naredne dve sezone, biće ono Giannisovo: failure is just a step to success.

 

Link to comment
Share on other sites

Sad se malo pokazuje naknadna pamet u vezi sa Kaminskim. On je odlican napadac, upotrebljiv u napadu na vise razlicitih nacina. Verovatno su mislili da ce Zek i ostatak ekipe uspeti da pokrpi ono sto ostane iza njega defanzivno, pa se eto zajebali.

Onda se pokusalo sa Brunom, ali smo i njegove manje vec svi videli.

Da su obojica losiji igraci od Lesora niko ne spori. Ali mnogi su misili (ja prvi) da je Matijas dostigao svoj zenit, da je procitan i da ce mu ova sezona biti losija. Pogresi covek 🙂

 

Sto se tice Lucica, obe ruke dizem za, ali na poziciji drugog krila tj. nekog 7-8 igraca u rotaciji (a da ostane iza njega Trifa kao osigurac).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je zaninljiv taj potencijalni Vanjin dolazak…

 

s obzirom u kakvoj je formi igrao sigurno ne dolazi na poziciju Andjusica da igra svaku petu utakmicu… 

 

da li je projektovan za prvu postavu s obzirom na solidnu sezonu u Baskonii

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Marvin said:

Sad se malo pokazuje naknadna pamet u vezi sa Kaminskim.

 

Neću kvotovati sebe :57: od starta sam bila "protiv" Kaminskog. Ali da, ljudi su uglavnom bili više oduševljeni njegovim ofanzivnim potencijalom nego što su strahovali od defanzivnog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marvin said:

Onda se pokusalo sa Brunom

To je ta varijanta koju i mi imamo, gde se nedostatak/odlazak jednog kvalitetnog igraca krpi sa vise igraca kao da oni mogu istovremeno da igraju ili da se nekakvim freak esperimentisanjem napravi jedan Frankenstajn od njih koji ce imati samo njihove dobre karakteristike. 

 

Pa cak i sada, sa ovom naknadnom pamecu, mozemo reci da je Lesor > Kaminski + Kaboklo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Caboclo ima potencijal za razvoj i ogroman plafon, intelekt mu izgleda nije dozvolio da u potpunosti to primeni za sada na evroligaškom nivou ali ne znači da vremenom neće. Kaminsky je to što je - sa svim vrlinama i manama u paketu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

I meni bezveze to za Kukoča i Rađu. Ljudi su neverovatno korektni, Rađa je gomilu puta davao izjave da ga nacionalizam ne zanima. Obojica dali izuzetno poštovanje vama i vašem klubu svojim prisustvom, nije mala stvar kad vas bodre takva imena. I šta dobiju za uzvrat? Uvrede.

Tu su vam se navijači stavili rame uz rame sa ovim našim debilima i onim "Š. H, B, nisu moja bratija".

 

Heh naknadna pamet, postujem samo ljude koji su bili iznad politickih cudesa kako 90-tih tako i dan danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bruno je proveo 7 sezona u NBA i odigrao ukupno 105 utakmica, sto mu dodje 15 po sezoni , sa prosekom od 12 minuta po utakmici.

Da nije bilo te jedne sezone u Memfisu koja mu s potrefila da igra 20+ minuta, prosek bi bio jos jadniji. 

I od tih 7 sezona, mozemo za 5 kazemo da su godine koje su pojeli skakavci i da je tu izgubljen neki potencijal da se napreduje. Nece on sada kod nas napraviti neki veliki iskorak. Ne ume da postavi blok a da ne napravi faul u napadu, ne ume da cuva igraca a da ne napravi neki izuzetno jeftin, da ne kazem glup faul, u napadu ne ume da zazida niti da iskoristi visinski dominaciju na mismatch-u na postu, ne uliva sigurnost na bacanjima, pogotovo kad je napeto. Nije faktor kada je zastita reketa u pitanju.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Manu said:

Caboclo će izgleda zauvek biti 2 years away from being 2 years away

 

12 minutes ago, Marvin said:

Wow, sad kontam da Bruno ima 29 godina. Nema tu nekog silnog napretka, moze samo da bude bolje ili losije uklopljen u ekipu.

 

Znaci blize je penziji. 🙂 

 

Ladno skoro 29 godina, nisam imao pojma! 🤨

 

Sad tek vidim koliko se on smucao izmedju NBA i G lige... morao je ranije put Evrope. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...