Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Arena nije toliki faktor kao domaci parket nekada, iz mixa razloga - mnogo veca hala te manji pritisak i buka; kosarka koju igramo je jako daleko od krvavih kolena; igraci drugih klubova su vec navikli na atmosferu i ona vise ne budi kod njih strah nego pre daje motivaciju i neki osecaj zadovoljstva; mnogo veci broj utakmica pa sledstveno tome i manji znacaj svake pojedinacne i mnogo vise prostora da se okliznes kod kuce; kvalitet samog rostera koji dozvoljava da se bez pardona i u gostima ide po pobedu, prakticno protiv svakog protivnika, sto donekle brise potrebu da domaci parket bude nekakva Bastilja...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

kao što su bili sve vreme na Panteru

 

Ja ne mogu da shvatim da se ovo pušta 40 minuta. Dialo je napravio 17 faulova na tekmi.

To je neprekidni handcheck koji počinje od momenta kada se predje polovina terena, pa do istrčavanja po loptu, pa dalje u napadu. Svaki šut mu je bio u telu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Da pozajmimo malo materijala od brata Glimija.

 

 

Panterova krasotica iz ćoška, koliko brz izbačaj...

 

Spoiler

3.gif

 

 

Pidžejeva kvačilo odbrana na Džejmsu, kao što rekoh, ovo je trebalo da bude game winner, ali avaj...

 

Spoiler

4.gif

 

 

Sa koliko mirnoće i sigurnosti je sinoć igrao PJ, na primer odigrati ovako lagano u ovakvom trenutku, prelijepo

 

Spoiler

5.gif

 

  • Like 10
  • Love 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Arena nije toliki faktor kao domaci parket nekada, iz mixa razloga - mnogo veca hala te manji pritisak i buka; kosarka koju igramo je jako daleko od krvavih kolena; igraci drugih klubova su vec navikli na atmosferu i ona vise ne budi kod njih strah nego pre daje motivaciju i neki osecaj zadovoljstva; mnogo veci broj utakmica pa sledstveno tome i manji znacaj svake pojedinacne i mnogo vise prostora da se okliznes kod kuce; kvalitet samog rostera koji dozvoljava da se bez pardona i u gostima ide po pobedu, prakticno protiv svakog protivnika, sto donekle brise potrebu da domaci parket bude nekakva Bastilja...

 

Čekaj, je l ideš ti na tekme? 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

 

Ja ne mogu da shvatim da se ovo pušta 40 minuta. Dialo je napravio 17 faulova na tekmi.

To je neprekidni handcheck koji počinje od momenta kada se predje polovina terena, pa do istrčavanja po loptu, pa dalje u napadu. Svaki šut mu je bio u telu.

Nesto poput Walkup-a u Pireju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jedibojan said:

Opet ozbiljno koketiranje i malo petinga sa nasim kapitenom posle utakmice. Mislim da je stvarno red da dodje 🙂

 

Ja obezbeđujem crveni tepih.

 

 

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Arena nije toliki faktor kao domaci parket nekada, iz mixa razloga - mnogo veca hala te manji pritisak i buka; kosarka koju igramo je jako daleko od krvavih kolena; igraci drugih klubova su vec navikli na atmosferu i ona vise ne budi kod njih strah nego pre daje motivaciju i neki osecaj zadovoljstva; mnogo veci broj utakmica pa sledstveno tome i manji znacaj svake pojedinacne i mnogo vise prostora da se okliznes kod kuce; kvalitet samog rostera koji dozvoljava da se bez pardona i u gostima ide po pobedu, prakticno protiv svakog protivnika, sto donekle brise potrebu da domaci parket bude nekakva Bastilja...

 

Arena može da bude faktor pre svega u smislu 'vetra u leđa' našim igračima, da im donese veću energiju, poletnost, sigurnost, hrabrost, nešto u tom smislu. Eventualno kroz neki pritisak na sudije koji možda ponekad upali. Na protivnika utiče minimalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć je bilo dobro navijanje, buka cijelu utakmicu, malo smo posustali u produžetku pa smo boooali samo kad su oni u napadu. 😁

 

18 minutes ago, jedibojan said:

Opet ozbiljno koketiranje i malo petinga sa nasim kapitenom posle utakmice. Mislim da je stvarno red da dodje 🙂

 

Stvarno ga gotivim na neki uvrnut način ali ovo bi bilo samo takvo samoubistvo. Sinoć gledam taj tim Monaka, nismo još igrali sa Realom ali ovi su do sad by far najjača ekipa protiv koje smo igrali i opet ćorak. Egomanija je, po meni, neophodan sastojak veličine ako je staviš u službu tima, kao što je to Punter uradio od prošle godine. Ili ako si Džordan jbg.

 

Hint: Jedan je Džordan.

Edited by Son_of_a_gun
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Sjajna utakmica, pravi fajt dve dobre ekipe. Možda će sad da izgleda da kenjam, ali stvarno sam u toku utakmice pomislio jbt koliko je ovo dobro, čak i da izgubimo pošibali smo se muški i idemo dalje. Ovogodišnja Evroliga je generalno brutalna, puna sjajnih i neizvesnih utakmica, nije slučajan ni ovako enorman broj povreda.

 


isto… 

 

realno smo se posibali sa bas dobrom ekipom i izasli kao pobednici… moglo je i obrnuto, ali utakmica je bila bas dobra…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Sinoć je bilo dobro navijanje, buka cijelu utakmicu, malo smo posustali u produžetku pa smo boooali samo kad su oni u napadu. 😁

 

 

Stvarno ga gotivim na neki uvrnut način ali ovo bi bilo samo takvo samoubistvo. Sinoć gledam taj tim Monaka, nismo još igrali sa Realom ali ovi su do sad by far najjača ekipa protiv koje smo igrali i ‚opet ćorak. Egomanija je, po meni, neophodan sastojak veličine ako je staviš u službu tima, kao što je to Punter uradio od prošle godine. Ili ako si Džordan jbg.

 

Hint: Jedan je Džordan.

Zeljko radi na spustanju ega vec trecu utakmicu evo 🙂

A sto se tice kvaliteta, jbg, proslogodisnja F4 ekipa pa jos unapredjena.

Link to comment
Share on other sites

Ali naše trčanje kontri... 

 

Kevin sa onim njegovim ludačkim šutevima sa 2 metra razdaljine, a onda kao poslastica Danilo i kontra 3 na 1, na 8 razlike. Finta šuta i još jedan "Turkish Airlines", ali ipak promašaj... Tad su se i vratili. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

Ali naše trčanje kontri... 

 

Kevin sa onim njegovim ludačkim šutevima sa 2 metra razdaljine, a onda kao poslastica Danilo i kontra 3 na 1, na 8 razlike. Finta šuta i još jedan "Turkish Airlines", ali ipak promašaj... Tad su se i vratili. 

pigeon-lady.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jedibojan said:

Opet ozbiljno koketiranje i malo petinga sa nasim kapitenom posle utakmice. Mislim da je stvarno red da dodje 🙂

 

Malo ozbiljniji peting sa tajnim agentom Dačom, zamenikom kapitena. 😄

 

Screenshot-1.jpg

  • Like 2
  • Love 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Sinoć, +3, 10 sekundi, iskreno nisam bio za penal završnicu. Sigurniji su bili na ubacivanju i prenosu i nije mi se gledalo to napred nazad (ako bismo mi išli napred uopšte, videsmo u produžetku), al kad je Majk već počeo da dribla i potrosio 6-7 sekundi, drao sam se za faul najstrašnije, jbg mora neka ta sredina da postoji, al opet razumem i taj strah da u tom trenutku kreneš na njega, dovoljno je pametan da te navuče na faul. Al i dade čovek šut alal mu.. 

Ona prethodna trojka preko Doužera mi možda i još teža bila, preko Nanelija je bar u ritmu ovo je bio onaj njegov double clutch, imaš utisak izgubi je a ono... 

 

Strašan mentalitet pokazujemo, mislim da sa funkcionalnom rotacijom (Aleksa, Frenk, Ponitka, Anđuša na ovo od sinoć) imamo šanse da gledamo i malo mirnije završnice

Šalim se naravno, umrećemo svi u hali, to nam je izgleda suđeno

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...