Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Pozdrav svima, pratim forum još od B92, na ovom sam registrovan od početka rekao bih, sada sam odlučio i ja da se oglasim, obožavam košarku, ali nisam neki stručnjak i zato samo čitam. Elem, bio sam na utakmici u Ljubljani, činilo mi se da kada smo imali 9 razlike i kada su nam ćušnuli 3 trojke da je sva 3 puta Jaramazov igrač bio sam, jer je pomagao, poraz u Ljubljani mi je bio nekako bolan, prvo što od kada živim ovde i gledam ovde Partizan, nikad nismo dobili Olimpiju, a drugo jer sam ubrzo posle utakmice hitno morao da operisem slepo crevo, a posle jučerašnjeg poraza, onakvog, mislio sam da ću da riknem onako izoperisan, ali živ sam, idemo dalje, stresno jeste navijati za taj nas nesretni klub, ali je i dalje lepo. Sigurno će biti bolje.

  • Like 18
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ovi vaši porazi na strani su stvar spleta okolnoti. Bez obzira na jako lošu odbranu, sve te utakmice su odlučili milimetri osim utakmice u Tel Avivu. To nije odživo i mislim da će ubrzo KKP krenuti da pobjeđuje u gostima. 

 

Sad kad zaigraju Panter i Yogi (ne može biti gori od Jaramaza) u BG će se teško dolaziti do pobjede tj ako se protivnik ne zove Real moraće šuterski baš paklen meč da odigra.

 

Čak i da Panter i Leday ne ponove onakvu sezonu, vrlo je moguće da će KKP opet igrati plej of.

Link to comment
Share on other sites

A prosto je neverovatno kako se nas trener uopste ili vrlo slabo buni na odluke sudija. Kao da mu je neko rekao da ne talasa, da ne vrsi pritisak kako bi dogodine opet igrao takmicenje.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk


A šta ima i da se buni kad imamo najbolje suđenje u EL
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Ovi vaši porazi na strani su stvar spleta okolnoti. Bez obzira na jako lošu odbranu, sve te utakmice su odlučili milimetri osim utakmice u Tel Avivu. To nije odživo i mislim da će ubrzo KKP krenuti da pobjeđuje u gostima. 

 

Sad kad zaigraju Panter i Yogi (ne može biti gori od Jaramaza) u BG će se teško dolaziti do pobjede tj ako se protivnik ne zove Real moraće šuterski baš paklen meč da odigra.

 

Čak i da Panter i Leday ne ponove onakvu sezonu, vrlo je moguće da će KKP opet igrati plej of.

 

Pa i KKCZ je imala gomilu poraza u neizvesnim zavrsnicama - Barca, Monaco, Zalgiris. Zapravo, Armani je bio prvi mec u kojem se nekoliko minuta pre kraja znao pobednik, sve ostalo je bilo otvoreno.

 

I naravno da je odrzivo da i dalje gube u gostima neizvesne meceve, kao sto i dalje mogu da gube meceve kod kuce cim dodje protivnik koji pokaze zube i ne raspadne se do kraja poluvremena. Prosto, preveliki je pritisak nad ovim timom, a nije kao da poseduju neki mnogo veci kvalitet u odnosu na konkurenciju.

 

Ferrell je tek smesno pojacanje - koristan samo kad moze da ima 10+ suteva u napadu i rupa u odbrani. Ne znam ni sto ga dovode, valjda sto se ima novca pa da se potrosi ove sezone?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, resih i ja da po prvi put nesto napisem na ovom topiku. Citao sam vas do sada i ono sto je ocigledno jeste da mnogo vas mraci sto se naseg Partizana tice, a ne mogu sa sigurnoscu reci da sam ja na strani optimisticnih primera 😄

Ono sto meni bode oci kada pricamo o nasoj odbrani jesu rotacije koje deluju neretko neusaglaseno, kao da neki ne treniraju zajedno vec neko vreme i tu izuzimam novajlije, pre svega dvojac iz NBA lige jer mi je za njih donekle jasno. Ne verujem da igraci posle svake utakmice gledaju klipove svojih gresaka zbog manjka vremena izmedju utakmica, ali se nadam da kada to rade da je metodologija Zeljka i strucnog staba da im puste snimak pa da ih pitaju znaju li sta su pogresili, da iz njih izvuku odgovor a ne obrnuto.

Par igraca imaju uzasan(spor) decision making, a na prvom mestu bih stavio Danila. Krvare mi oci kada u odbrani pri nekom povratnom pasu spolja on cesto ne razmislja kada bira na kog igraca da izadje pri sutu za tri, ides zakonom verovatnoce ko ima bolji sut a ne ko ti je mozda za nijansu blizi. Desi se i drugima ali kod njega je to ucestalije. Takodje, nadam se da se Jaramaz trudi da poboljsa malo ta slobodna bacanja, okej ne moze sada da menja mehaniku suta ali ako neki igraci jos uvek koriste granny style, zasto ne bi on gadjao od table 😄 Mislim da ce kad poboljsa to steci i vece samopouzdanje da ide jako i do samog kraja na obruc.

U svakom slucaju puna podrska strucnom stabu i igracima i nadam se da cemo krenuti u seriju dobrih rezultata nakon ovih prethodnih kao i prosle godine. Samo malo ranije, recimo od ponedeljka.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, propolis said:

 

Kaminski je top igrač i izuzetno talentovan napadač, bar za klasu bolji,upotrebljiviji od Wilija.

 

 

Kaminsky nije ni u jednom univerzumu bolji od Willya pre svega zato što je fizički znatno znatno slabiji. Građen je kao kuvana špageta ali je visok i to koristi. On je sjajan napadač tj ima mnoge razvijene elemente ali to uopšte nije bitno za centra. Kaminsky je teorijski mnogo polivalentniji i od Milutinova, Tavaresa, Pekovića ili Shaquille Oneala pa ne može sa njima da se poredi kao igrač. Nije on bek pa da mu prefinjenost bude prednost, centar mora da bude mrga, da raznosi. Ja mislim da će Caboclo vrlo brzo imati veću minutažu od Franka a da će Kaminskog Željko koristiti kad hoće da maksimalno pojača napad i za neki povoljan match up. Po tvojim kriterijumima Thieman je najbolji centar u EL, ima strašnu tehniku, gađa trojke plus je mnogo pokretniji od Kaminskog i ima znatno veći bball iq. Naravno, ovo nema veze sa mozgom.

 

7 hours ago, uini said:

 

ne bih išao toliko daleko, meni lično je willy ipak nešto bolji igrač ali nije neka izuzetno velika razlika između njih u kvalitetu, kao što verujem da u ceni po sezoni jeste.

 

Naravno da je Willy bolji, da njega ima KKP bio bio 1/1 legit EL contender. Nije u nekoj formi trenutno ali inače radi ono što je najvažnije za svakog dobrog centra - koristi telesinu i zna da se okrene na levu i na desnu stranu. Takođe, čisto sumnjam da Kaminsky igra za kikiriki, čovek ima 10 nba sezona iza sebe, ne verujem da igra ispod milion.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Caboclo je "iz aviona" odigrao nekoliko vrlo kompetentnih utakmica. Lik je ogroman, atletičan i ima dovoljno skilla da ga se ne smatra običnim fizikalcem bez košarkaškog talenta. Iz aviona vidljivo - nba profil igrača. Verovatno nije baš najbistriji i često bira loša i lakša rešenja inače ne bi tek sad po prvi put igrao EL. U svakom slučaju opasan upside ima i mislim da će se mnogi EL teškaši kajati što ga nisu uzeli za male pare dok su još mogli. 

 

Da se ne razumemo pogrešno, Frank Kaminsky je ozbiljan igrač i napadač, ima ozbiljno ime i reputaciju i može da natera svakog. Opet, ja sam frapiran kakva je defanzivna nula u Evropi, pa i u Aba ligi, nema ko ne može da se proslavi protiv njega a nije baš Jokić u napadu pa da se to toleriše tako da igra 30+ minuta. Da je tako dobar, vi Bruna ne biste ni dovodili.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

@Chaos Is Me, sve se otprilike slazem, samo sam hteo da kazem da ni w.hernangomez nije ni prosecan defanzivac. osim stavki koje si naveo, njegova prednost nad frankom je sto bere skokove k'o kruske; ali je neophodna izuzetna timska odbrana da se on pokrije

 

Makar smeta masom. Kaminskog su punili random Aba centri redom. Ne volim taj tip centra bez obzira na napadački kvalitet. Pisao sam 100 puta dok je Zvezda imala centre napadače: jebeš centra koga se nijedan bek ne plaši. Doduše, sad kad KKP ima i Kabokla mislim da im je centarska linija odlično pokrivena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Drugar, il' se seli il' prestani da nas gledaš uživo u Ljubljani. :classic_biggrin:

 

Šala mala, brz oporavak. :thumbsup:

Evo, ne znam, bio sam u Zagrebu prošle sezone, pobedismo, bio u Veneciji u kovid sezoni isto pobedili, ali bio i u Milanu prošle sezone, tu smo pukli, u svakom slučaju, od kada sam ovde negativan skor uživo utakmica, razmišljao da ne gledam ni na TV, ali moram.  Jače od mene 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LEZA said:

Evo, ne znam, bio sam u Zagrebu prošle sezone, pobedismo, bio u Veneciji u kovid sezoni isto pobedili, ali bio i u Milanu prošle sezone, tu smo pukli, u svakom slučaju, od kada sam ovde negativan skor uživo utakmica, razmišljao da ne gledam ni na TV, ali moram.  Jače od mene 🙂

Znaci pored postojece analize ucinka dvojca Jaramaz i Andjusic na igru kad su obojica istovremeno na terenu uvodimo i ucinak na igru tebe i @uvrnuto kad ste istovremeno na tribinama?

 

GjQyKTh.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...