Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

Ta ista Baskonija je prethodna dva, prebitna meča, izgubila sa ukupno 40 razlike.  Sada naravno ide "herojska" pobeda u Madridu, protiv strašno motivisanog Reala.

 

44 minutes ago, realno *w said:

 

Prelomni momenat Baskonije je i tekma sa Žaligirisom, pa izgube 20 razlike, bez da su prišli. Pa im dodje prelomni momenat kući sa Efesom, opet 20 razlike lagano. Je l to pobednički mentalitet? -40?

 

Ili je i tebi pobednički mentalitet pobeda u utakmici u kojoj igraju protiv ekipe koja svesno  igra sa 30% snage protiv tebe?

 

Ja ne znam kako si ti, od svih ljudi ovde uspeo da pobedu Baskonie u Madridu ovako omalovazis i nazoves herojskom (pogrdno)?

 

Dobro se secam prosle sezone i kako si se smejao kada sam pisao da nije ni uobicajeno ni normalno da Partizan dobija Real i Olympiacos sa vise od 20 razlike kombinovano, tada su to bili normalni rezultati.

 

Partizan ima mnogo skuplji tim od Baskonie, kada budete smanjili apetite i poceli da radite ono sto oni rade, onda mozemo da poredimo ove dve ekipe i sta je uspesno, a sta nije.

 

Odmah da kazem, 16-18 u EL za tim kojem cela prva petorka prima preko milion evra godisnje (toliko vrede na trzistu) je sve osim uspesne sezone. Mislim, docice i Efes do 17, docice i Valencia do 14, docice i Armani do 16, pa to nisu uspesne sezone.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Partizan je dobio Real u duplom kolu gde su oni kolo pre toga igrali važnu utakmicu i pobedili, možda čak i u produžecima, videlo se da su bili iscrpljeni do daske a mi duplo kolo kući, u ritmu... Oli smo dobili kad su oni došli bez Barcokasa koji je bio bolestan i bez još par igrača, moj ortak Grk došao sa njima avionom, kaže tada ma nema šansi da vas dobiju, došli da odrade meč, i tako je i bilo. Kvalitet je i tada i sada bio jasan ali bilo je lepo tih dana živeti u snu, zato ćemo uvek imati tu sezonu i svaki pošten Grobos će je se sećati.

Edited by Dzep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzep said:

@goldberg Partizan je dobio Real u duplom kolu gde su oni kolo pre toga igrali važnu utakmicu i pobedili, možda čak i u produžecima, videlo se da su bili iscrpljeni do daske a mi duplo kolo kući, u ritmu... Oli smo dobili kad su oni došli bez Barcokasa koji je bio bolestan i bez još par igrača, moj ortak Grk došao sa njima avionom, kaže tada ma nema šansi da vas dobiju, došli da odrade meč, i tako je i bilo. Kvalitet je i tada i sada bio jasan ali bilo je lepo tih dana živeti u snu, zato ćemo uvek imati tu sezonu i svaki pošten Grobos će je se sećati.

 

Ovo je OK post, samo sto sam i ja to pisao, Real i Oly su dosli samo da odrade taj mec isto kao sto i Real ova poslednja kola kod kuce bas odradjuje zato sto mora.

 

Ono sto ocekujem je da se svi izdignemo iz subjektivnih pogleda na odredjene dogadjaje i konstatujemo da su u pitanju potpuno iste situacije. Razlog zasto sam pisao ovaj i prethodni post je jednostavan - secan se koliko je podmeha izazvala moja konstatacija da su i Oly i Real ta gostovanja dosli da odrade, to uopste nisu bili takmicarski mecevi sa njihove strane. Isto kao i danasnji protiv Baskonie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Ok, uglavnom odustajem od ove rasprave. Nadam se da ćemo odigrati pošteno i dobiti Efes  Valensiju i ne mislim da je 16 EL pobeda katastrofalna sezona, mnoge  ekipe sanjaju tu brojku već godinama.

Kome je to sranje , ima ona Džiletova...

 

 

Čemu potreba za prozivanjem Zvezde u ovom trenutku kad ste potpuno sami sa svojim neuspehom/uspehom, kako god ga bilo ko od vas doživeo, vaša stvar i vaše pravo?

I to uvijeno, "mnoge ekipe", "ona Džiletova"...

Neočekivano potpuno džiberski sa tvoje strane.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Ovo je OK post, samo sto sam i ja to pisao, Real i Oly su dosli samo da odrade taj mec isto kao sto i Real ova poslednja kola kod kuce bas odradjuje zato sto mora.

 

Ono sto ocekujem je da se svi izdignemo iz subjektivnih pogleda na odredjene dogadjaje i konstatujemo da su u pitanju potpuno iste situacije. Razlog zasto sam pisao ovaj i prethodni post je jednostavan - secan se koliko je podmeha izazvala moja konstatacija da su i Oly i Real ta gostovanja dosli da odrade, to uopste nisu bili takmicarski mecevi sa njihove strane. Isto kao i danasnji protiv Baskonie.

 

Samo što današnji igraš svež kod kuće, a oba ta meča su došla u duplim kolima na gostovanju, i to ne bilo kojem, već jednom od težih u EL, što, priznaćeš, nije mala razlika. Plus si na oba išao timu u naletu a ovde dočekuješ tim u dubokoj krizi. No dobro, šta je tu je

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MarioKempes said:

Čemu potreba za prozivanjem Zvezde u ovom trenutku kad ste potpuno sami sa svojim neuspehom/uspehom, kako god ga bilo ko od vas doživeo, vaša stvar i vaše pravo?

I to uvijeno, "mnoge ekipe", "ona Džiletova"...

Neočekivano potpuno džiberski sa tvoje strane.

 

Eh sad, mojne se ljutiš, pogledaj samo ono navijanje Zvezdaša na EL temi... Ako hoćeš da uvališ, moraš znati i da primiš, s oproštenjem. 

 

Što se tiče sezone Partizana - fijasko. Previše je novca uloženo, zadržani nosioci, GOAT trener na klupi, da bi se makar ocenila kao okej. Ako izgubite i ABA, moraćemo da smislimo neki novi izraz da opišemo sezonu 😄 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MarioKempes said:

Čemu potreba za prozivanjem Zvezde u ovom trenutku kad ste potpuno sami sa svojim neuspehom/uspehom, kako god ga bilo ko od vas doživeo, vaša stvar i vaše pravo?

I to uvijeno, "mnoge ekipe", "ona Džiletova"...

Neočekivano potpuno džiberski sa tvoje strane.

 

Ne može da se odnosi na Zvezdu pošto je Zvezda prošle sezone imala 17 pobeda. Pretpostavljam da je realni mislio Asvel i Albu, za njih bi 16 pobeda zaista bio uspeh.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2024 at 11:52 AM, NMX said:

Komšije, samo da vam poželim što bezbolniji kraj sezone kao i nama pa se vidimo u plej ofu aba lige i nek pobedi bolji

 

  Reveal hidden contents

183718f2ff209e17598a9138af63264649ef2e73

 

 

 

200w (2).gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dzep said:

 

Ali i to je sport - uđeš u problem u određenom momentu, dočekaju te spremni timovi, posle vađenje ali to više puta ne uspe nego što uspe i to ti je to. Kad bi samo ulaganja igrala, zašto bismo onda igrali?

 

Ja bih rekao da je ovo medium fail ali da izgleda kao solidan faul zato što se upoređuje sa prošlom sezonom koja je bila great success što bi reko Borat. To je ljudska priroda, uvek prvo emocija, pa razum.

 

Uostalom, to je sport vol 2, ko da će svet da se sruši ako recimo ne uzmemo ABA. Nije se srušio ni komšijama prošle godine, ne vidim da su napravili EC roster, skresali drastično budžet i ušli u hibernaciju. Timovi se takmiče, neki evroligaši su pogodili sa pojačanjima, imali u pojedinim momentima i malo više pameti, kvaliteta i sreće, dobili makar jednu utakmicu više i iznad nas su - doduše niko od njih neće ni prići blizu jačim klubovima u eliminacionim utakmicama, al to nije tema sad (kao što ni mi ne bismo bili ni blizu nekom Realu npr). 

 

Zato i kažem, da vidimo šta će biti sa eventualnom licencom, onda sa trenerom a posle ćemo da vidimo šta će biti sa igračima. I još jedan sidefect - biće mnogo lakše doći do sezonske sl godine, a ne vidim da će cena rasti kakav god hype napravili.


Ovaj roster je na pocetku sezone vidjen kao pretendent na F4 sto je obzirom na kvalitet koji posjeduje bilo sasvim ok ocekivanje. Cak i da se F4 nije izborio, mislim da niko ovdje nije mislio da se PO nece izboriti. Zadrzana dva glavna igraca iz prosle dvije sezone, dovedena ozbiljna imena u vidu Kaminskog i PJa plus jos poslije Caboclo. Apsolutno po svemu roster sa itekakvim kvalitetom ali igra koja je prikazana veci dio sezone nije bila u skladu sa tim kvalitetom.
 

Kod Zvezde je jos dok su sklapali tim bilo jasno da je to roster supalj na skoro svakoj poziciji, nabacani igraci koji nikako nisu komplementarni jedan drugom i jos epski fail sa Shabazzom koji vjerujem da niko nije ocekivao. Od starta je bilo jasno da taj tim nema kvalitet za PO bez obzira na ulupane milione jer je kao sto rekoh roster bio besmisleno slozen. Partizan nije imao takav problem jer na papiru je sve manje-vise imalo smisla, ta pocetna rupa sa nedostatkom atleticne petice je pokrpana. I poraz u EL i poraz u finalu kupa od Zvezde su po mom misljenju sramotni. Pogotovo jer je dopusteno da se polupenzioner Teodosic sprda sa odbranom. Vidjet cemo kako ce ABA zavrsiti, po meni bi gubitak titule tu bio poprilicna katastrofa obzirom na sve navedeno. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

F4 nije bio nezamisliv, ali najrealnije je ipak bilo neko 6. - 9. mesto pa tesan poraz u PO. Zaleteo se Ostoja, kao i igrači sa populističkim izjavama, PJ(koji za razliku od Dantea očigledno teško prelazi iz igrača uloge u nosioca ekipe, a pri tome ne pričam o kvalitetu takmičenja) i Kaminski koji je tek sad skapirao neke stvari i igra konstantno ok...Domaća osnova i Smit bez uloge...

 

Nije uopšte ni kod nas selekcija bila sjajna, već se možda podsvesno igralo i na faktor prošle sezone i Željka kad se pričalo o F4. Pri tome, nije to nikakvo opravdanje, sami smo krivi za selekciju.

 

Napred Partizan.

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sad kad lider abe ugazi turke usred stambola.

teo magia, neda plese, hanga 8/8 za 3, a bolomboj dominira...

cekaju ih na aerodromu i cigani i grobari. zagrljeni, zagrljeni. baklje svetle, pesma se ori, ale, ale, ale, ale. pravac kosovo ravno. 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 29
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mipivi said:

sad kad lider abe ugazi turke usred stambola.

teo magia, neda plese, hanga 8/8 za 3, a bolomboj dominira...

cekaju ih na aerodromu i cigani i grobari. zagrljeni, zagrljeni. baklje svetle, pesma se ori, ale, ale, ale, ale. pravac kosovo ravno. 

I onda Partizan pukne od Valensije. :s

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mipivi said:

sad kad lider abe ugazi turke usred stambola.

teo magia, neda plese, hanga 8/8 za 3, a bolomboj dominira...

cekaju ih na aerodromu i cigani i grobari. zagrljeni, zagrljeni. baklje svetle, pesma se ori, ale, ale, ale, ale. pravac kosovo ravno. 

 

Nekako je poetično da Turci ponovo ujedine srpski narod.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mipivi said:

sad kad lider abe ugazi turke usred stambola.

teo magia, neda plese, hanga 8/8 za 3, a bolomboj dominira...

cekaju ih na aerodromu i cigani i grobari. zagrljeni, zagrljeni. baklje svetle, pesma se ori, ale, ale, ale, ale. pravac kosovo ravno. 

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mipivi said:

cekaju ih na aerodromu i cigani i grobari. zagrljeni, zagrljeni. baklje svetle, pesma se ori, ale, ale, ale, ale. pravac kosovo ravno. 

I na Metohiju! By Druzila

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mipivi said:

sad kad lider abe ugazi turke usred stambola.

teo magia, neda plese, hanga 8/8 za 3, a bolomboj dominira...

cekaju ih na aerodromu i cigani i grobari. zagrljeni, zagrljeni. baklje svetle, pesma se ori, ale, ale, ale, ale. pravac kosovo ravno. 

 

iskreno-reci-mi.gif
droga-je-l-se.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mipivi said:

sad kad lider abe ugazi turke usred stambola.

teo magia, neda plese, hanga 8/8 za 3, a bolomboj dominira...

cekaju ih na aerodromu i cigani i grobari. zagrljeni, zagrljeni. baklje svetle, pesma se ori, ale, ale, ale, ale. pravac kosovo ravno. 

... da je Nedović, srpski sin, razbio Efesa...

  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...