Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

14 hours ago, Son_of_a_gun said:

Za sljedeću godinu želim da se otarasimo svega sa nijansom ispod Hali Beri, bukvalno nijedan domaći igrač ni mlitavi kavkazac nego deset “malih” crnaca i dva iskusna pleja nebitno koje kolorizacije, samo da su kurčeviti i namazani. 

 

Pa da zaigramo.

 

Dok god se i KKP i KKCZ predominantno finansiraju iz državnih izvora, morala bi da postoji obaveza oba kluba da makar deo rostera čini domaća osnova. Sve drugo bi bilo s one strane pameti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Zumbul said:

 

Dok god se i KKP i KKCZ predominantno finansiraju iz državnih izvora, morala bi da postoji obaveza oba kluba da makar deo rostera čini domaća osnova. Sve drugo bi bilo s one strane pameti. 

 

S one strane pameti je forsirati domace samo jer su domaci.

Ako igras evroligu moras da dovodis kvalitet. A ne samo da je domaci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zumbul said:

 

Dok god se i KKP i KKCZ predominantno finansiraju iz državnih izvora, morala bi da postoji obaveza oba kluba da makar deo rostera čini domaća osnova. Sve drugo bi bilo s one strane pameti. 

 

Ta obaveza i postoji, nezvanicno. Nadam se da uzivas u bravurama Danila, Ogija, Balse, vrlo cesto Alena, a 50-50 Avrama i Trife.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Son_of_a_gun said:


Otišao zbog duga od 18k, tužio nas, nije pristao na reprogram nego je uz tih 18k uzeo i 180k kamate. Pričamo o najgoroj finansijskoj situaciji u klubu ikad. 
 

Sve legalno i njegovo je pravo da to iskoristi ali je guzicom zatvorio vrata zauvijek. Naravno da je svjestan kakvi mu ljudi zvižde i zašto, osim ako smo se svi kolektivno posuli pepelom po glavi uključujući i njega. 

Apsolutno legitimni razlozi da se zvizdi, ako je tako. Isto sam pisao i za Sasu Obradovica.

Njihovo pravo je da finansijski orobe klub koji ih je dao sve, pravo navijaca je da ih ne smatraju vise delom familije.

Edited by Cavani
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Ne kažem da biju samo Puntera, već da se dobar deo faulova nad njim ne sudi. Od igrača koje si naveo KP i Nunn su izveli najmanje slobodnih bacanja.

Možda i zbog toga što Panter gotovo nikad ne napada obruč.

Imajući u vidu razliku između njegove i Đemsove igre, ja sam očekivao da Đems puca bar duplo više bacanja, nemalo sam se iznenadio da je razlika samo jedno po tekmi.

 

EDIT: evo pravog statlajna, Panter 103 iznuđena faula za 754 minuta na terenu (iznuđen faul na svakih 7,32 minuta), Đems 140 iznuđenih faulova na 1003 minuta na terenu (iznuđen faul na svakih 7,16 minuta), razlika u domenu statističke greške.

 

NARAVOUČENIJE: PANTEROVA IGRA JE NEEFIKASNA.

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Vi mu dajte aplauz ko vam brani. Imali ste sličnu šansu sa Sašom Obradovićem pa znamo kako se to završilo.

 

Garantujem da Dule Vujošević nikad neće dobiti nijedan zvižduk od navijača Partizana iako je na sličan način naplatio mnogo veće novce. Naprotiv.


Nije do para.

I to sa Sasom je nasa sramota, odnosno sramota onih koji su zvizdali takvom igracu, reprezentativcu, zato sto je naplatio pare koje su mu garantovane ugovorom.

Zavrsilo se, po mom uskusu, blago pateticno sa onim ljubljenjem grba, u rangu Zeljkovog potpisivanja (drustvenog) ugovora sa publikom, al aj, sport je emocija a ukusi su razliciti.

 

Ja svakako ne moram da aplaudiram, Nikoli ili Sasi, ali nije to jedina alternativa vredjanju.

Moze se biti i uzdrzan, ne znam sto je to kod nasih ljudi toliki problem.

Ne zauzimam stav nikakve moralne velicine, samo komentarisem.

 

Do cega je ako nije do para?

Da nije do principa?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Koliko ga biju na perimetru, ne mora ni da prilazi obruču. 

Nemoj molim te, izmamićeš mi suzu, pašće na komp, doći će do kratkog spoja, iskočiće glavna sklopka, biće udar u sistemu, eksplodiraće neka od ovih nuklearki iz kojih dobijamo struju u Francuskoj i eto belaja čitavoj Evropi zbog Kevina Pantera.

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Tebi očigledno nešto smeta kod Kevina, što je naravno tvoje pravo, samo ne može promeniti stvarnost u kojoj se raznim krvavokolenašima Evrope dopušta rukometna odbrana na njemu.

 

Edit: Što se tiče vređanja Milutinova, ogromna sramota navijača Partizana, dečko je prvenstveno srpski reprezentativac. Još jedan na listi razloga zašto ne podnosim navijače debile koji idu na tekme da srbuju, a ne znaju košarkaška pravila i guglaju ko je Dino Rađa dok ga uredno nazivaju ustašom

Edited by DameTime
dopuna posta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

Tebi očigledno nešto smeta kod Kevina, što je naravno tvoje pravo, samo ne može promeniti stvarnost u kojoj se raznim krvavokolenašima Evrope dopušta rukometna odbrana na njemu.

Vidi, uopšte nije bitno da li se to što se dešava nama sviđa ili ne sviđa, bitno je da priznamo sebi da je nešto što se dešava iz kola u kolo objektivna stvarnost i da se na nju prilagodimo. Možemo da se prilagodimo na 2 načina:

1) da Kevin Panter nađe odgovor za krvavokolenaše (što se po meni neće desiti, iz prostog razloga što je fizički i atletski nedovoljno sposoban da te kontakte ili apsorbuje ili ih učini toliko očiglednim da ne mogu da se ne sude, ovo drugo najlakše kroz napadanje obruča, za šta, kao što pomenuh, nema brzinu, dužinu i snagu, a ni kontrolu lopte);

2) da smanjimo zavisnost od igrača koji je sa ovim sudijskim kriterijumom postao liability.

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Son_of_a_gun said:


Otišao zbog duga od 18k, tužio nas, nije pristao na reprogram nego je uz tih 18k uzeo i 180k kamate. Pričamo o najgoroj finansijskoj situaciji u klubu ikad. 
 

Sve legalno i njegovo je pravo da to iskoristi ali je guzicom zatvorio vrata zauvijek. Naravno da je svjestan kakvi mu ljudi zvižde i zašto, osim ako smo se svi kolektivno posuli pepelom po glavi uključujući i njega. 


Da, da, evo 10 godina kasnije se setili Grobari da je tuzio klub, u medjuvremenu nisu znali da koriste google i provere to.

 

Zvizdano mu je jer se radovao posle koseva jesenas. Koja crna tuzba iz 2014.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pravo da ti kažem i ja sam bio zaboravio ali tviter uvijek izvuče svo blato sa dna pa i ovo. A to izvlačenje blata je počelo posle utakmice u Atini, tu si u pravu. I evo traje i danas. 
 

Mislim možemo mi da idemo i dublje pa da vadimo slike Rađe i Prosinečkog sa doglavnikom i sl.

 

Činjenica do koje sam došao empirijskom provjerom i često na samom sebi je da je većina društva govno a da je rijetko ko čovjek. Kod mene te reprezentativne zasluge nemaju baš neku magičnu moć čišćenja mrlja kao Fairy, jednaka su govna i Rebrača, Tomašević,  Krstić i sl. samo iz drugih razloga.

 

To što si pikao loptu za Srbiju ne apsolvira te da možeš da praviš pizdarije a da ti masa oduševljeno kliče. Mislim, vidim da ima i takvih ali to već nije moj problem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Milutinovu je skandirano pičko ciganska jer trenutno igra za Oly i radovao se postignutim koševima tog kluba. Likovi koji su mu to skandirali su ujedno imali problem kad je ostatak hale počeo da skandira Vučiću pederu, te sumnjam da takvi mentalni sklopovi dobacuju do grehova bivših igrača kao što je učlanjenje u SNS sektu. Prema tome, zaista je neumesno porediti Tomaševića i Milutinova kad je reč o reprezentativnom argumentu - Nikola nema ni približno takvu mrlju u svom dosijeu. On je trenutni reprezentativac Srbije i predstavlja između ostalog i te debile koji su mu skandirali, i to samo zato što sada nosi crveno-beli dres. 

I da, skandiranje Rađi nije imalo nikakve veze sa slikanjem sa doglavnikom, već isključivo sa time što je, pazi sad - Hrvat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Milutinovu je skandirano pičko ciganska jer trenutno igra za Oly i radovao se postignutim koševima tog kluba

 

1 minute ago, DameTime said:

On je trenutni reprezentativac Srbije i predstavlja između ostalog i te debile koji su mu skandirali, i to samo zato što sada nosi crveno-beli dres

 

Većina ne voli Oly ali si u prvom delu upisa zakačila suštinu. Ljudi su ispizdeli (opravdano), a paralela sa Mitrovićem nije baš na mestu. Mitrović je sa klupe stegao pesnice, ovaj je mobilisao saigrače u loženju. Jebiga, poredimo gluposti a na kraju dana suština je jasna - Milutinov se od odlaska iz Partizana distancirao od kluba, navijačima se to ne sviđa i to je to. Čak je i u izjavi nakon meča poprilično odmereno iskazao zahvalnost ljudima iz kluba, a za navijače rekao "jbg, sad sam ovde, gde god da igram daću sve od sebe za pobedu, bla bla...". Imaš i situaciju sa Lučićem od pre par meseci, koji je objasnio neke svoje reakcije koje se nisu dopale nekima. Ako hoćeš vrlo lako možeš da se ogradiš, Milutinova jednostavno boli paja za navijače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa na ovom forumu nema nikog od tih debila a rasprava se i dalje vodi, ja lično sam je shvatio kao zašto nama ovdje smeta Milutinov pa sam objasnio zašto smeta meni. 
 

I nije neko govno samo zato što je u SNSu, biti govno je karakterna osobina a može se ispoljiti na razne načine. Da li bi ova trojica nabrojanih bili govna i bez SNSa, vjerovatno bi ako bi im se ukazala šansa, samo mi ovdje ne bi znali za to. 
 

Onaj neki Bulatović je bio reprezentativac pa je posle osuđen za silovanje maloljetnice, hoćemo li i na to da žmurimo jer je bio reprezentativac? 
 

Bottomline, apsolutno me boli patka da ljude karakterišem prema njihovom reprezentativnom učinku, to mogu u nekom sportskom smislu kao kakav je igrač bio i sl. U moralnom smislu te trice te ne peru sve i da si Jordan lično. Bar ne bi trebalo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa rasprava se vodila isključivo oko toga zašto je skandirano Milutinovu i zašto takvo ponašanje (ni)je u redu. Relativizuješ celu priču oko reprezentacije, naravno da to nije nešto što abolira košarkaše od svega ostalog u životu. Moj take se odnosi isključivo na to da mu skandiraju jer nosi dres ciganskog kluba iz Grčke, a dečko je na prvom mestu reprezentativac ove države. 

 

Edit: poenta priče je da skandiranja Milutinovu i Rađi nisu imala ama baš nikakve veze sa time šta su oni učinili u karijerama da to "izazovu", već sa činjenicom da su im skandirali nacionalistički orijentisani idioti. Srećom ostatak hale to nije prihvatio. 

Edited by DameTime
dopuna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U suštini najviše me razočarao Nenad Krstić, moj prvi kupljen original dres. Koliko sam obožavao tog čovjeka. Sjećam se da smo i na basketu pjevušili “hoću da kucam lepo kao Neno Krstić” na melodiju Flamingosa.

 

Što se tiče Rađe, nisam objektivan da sudim, ja sam čovjek koji je prošao rat uživo i znam šta je iskonska mržnja iz prvog lica jednine. Znam ko sam bio a ko sam sada. U svoju odbranu imam da kažem samo da sam imao 13 godina, sve ostalo je za osudu i prezir.

 

Ali mogu da svjedočim lično da je moguće da čovjek spozna pokajanje, pomirenje, oprost. I sa te strane sam u njegovom činu dolaska na utakmicu vidio više od samog tog čina, možda griješim a možda ne.

 

Bez obzira na njegove motive, čovjek nam je došao na noge da nam oda priznanje i mi smo mu uzvratili dostojanstveno. 
 

Ko god je to gledao sa strane od samog tog čina ne može da postane gori čovjek nego što jeste, može samo suprotno.

 

Eto to je što imam da kažem o tome.

  • Like 4
  • Love 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Son_of_a_gun said:

U suštini najviše me razočarao Nenad Krstić, moj prvi kupljen original dres. Koliko sam obožavao tog čovjeka. Sjećam se da smo i na basketu pjevušili “hoću da kucam lepo kao Neno Krstić” na melodiju Flamingosa.

Hm, mislis na "zakucavanje" Burusisa?

 

Nenad-Krstic-Janis-Burusis.jpeg?ts=2022-

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Milutinovu sam bacio aplauz, ali mi je krivo što nisam mogao i Gosu npr..

Mislim, kad su već odlučili da uručuju nešto, mogli su obojici. 

Ne sećam se da li je Gos nekad pre nešto dobio (kad smo igrali protiv Reala), a Milutinov nije, al' opet, to mi je bilo bez veze. 

 

Verovatno bismo i njemu zviždali jer nas je natrpao prethodno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...