Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Šta vam rade. 😄 Ako mislite da se ne igra čvrsta pa i gruba odbrana na drugim iso strelcima varate se. Po meni je inače igrač kojeg najviše "biju" u evroligi Markus Howard, to je uglavnom neka "delavedova na stephu" odbrana, još on mučenik igra bez puno driblinga za razliku od Puntera i sličnih ballstoppera. Lik je inače izveo manje bacanja od Puntera iako je odigrao 6 utakmica više, a često se kompletna napadačka igra Baskonije svodi na njega. Još je ovde hvaljen Ponitka kako ga je dobro čuvao. Niste objektivni.

Znači, ako se igra grubo na drugima onda ne smemo da pomenemo da se isto to radi i na Panteru nego treba da pričamo kako je dobro i čisto čuvan, kao što si ti naveo? Kakva ti je to logika?

 

Posebno upada u oči promena kriterijuma prema njemu u odnosu na prošlu godinu.

 

A i za Ponitku je ovde pomenuto da je tukao Hauarda, nije prećutano.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je skroz ok ako neko ima utisak da je odbrana na Punteru pregruba i van granica dozvoljenog. Ono sto celu situaciju cini jos misticnijom po pitanju sta je zapravo najbolize istini je sto se sudijski kriterijum dosta menja iz utakmice u utakmicu pa tako i sam dojam moze da vara.

 

Ja imam misljenje o faulovima na Punteru, takodje. Sve je to normalno i u redu, nema potrebe da neko komentarise tudj dojam. Posebno ne u posprdnom tonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dragan Mićić said:

Ako je ovo istina druze, vama ni pet Mirotica ne bi ispravilo jednog Fredija .

 

Zamisli Gilespija u KKP, on bi Željka odveo na Final Four odeljenje... xD 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Naneli za 16 minuta 2 šuta, 3 izgubljene lopte, 2 napravljena faula. 0 poena, prvi put u ovoj sezoni u EL.

AleksA za 6 minuta 1 šut, 3 izgubljene lopte, 2 napravljena faula.

Smailagic 9 i po minuta, 1 trojka, 0 skokova, 1 napravljen faul.

 

Njih trojica sinoć ukupno 3 poena.

Njih trojica prosek ove sezone 27.9 poena.

 

Da se jedan od ove trojice pojavio u svom proseku, dobili bi.

 

Neko gore reče Željko kriv - jedino što je još mogao da proba je Anđušić, da šutne neku trojku, pošto smo sinoć bili baš loši, 5/24. Ali, evo od same pomisli na ubacivanje istog u ono sinoć mi skače pritisak. Možda neka varijanta da se odigra akcija za njega da šutne, ako pogodi, opet, ako promaši, klupa. Ali ovaj kad uđe uzme loptu u ruke, a onda možemo samo da se :krstipd4:.

 

Sve u svemu, utakmica u skladu sa sezonom, pardon, zamalo sezonom. Jedini problem je što nikako da prestanemo da se nadamo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ne mora zamisljamo, tu je Jaleen Smith a Zeljko je jos uvek van...odeljenja.

 

Pa Jaleen ne igra, on samo deli čekove specijalnim gostima. A ni to više ne radi 🤣

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Panter je prosle sezone izvodio 3,9 bacanja po mecu sada izvodi 3,7. Prosle sezone su svirana 3,8 faula po mecu nad Panterom a ove sezone 4. Dakle svirali su mu nesto vise ove sezone po mecu. Naravno ove brojke umeju da prevare ali mi se ne uklapa logika da je promenjen kriterijum na njemu ove sezone a ne svira se nista manje faulova nad njim po mecu, naprotiv.

 

Ovo pisem jer nisam primetio previse toga o cemu pisete ali nisam ni obracao bas previse paznje na to tako da hajde da vam verujem na rec da je dopusteno da se igra grublja odbrana na Panteru ove sezone jer vi pratite detaljnije a ne vidim sto bi izmisljali. Ako je to istina, onda mi jedino logicno pada na pamet da malo nervira sudije jer previse flopuje (sigurno medju onim koji najvise u El) pa mu onda mozda salju neku indirektnu poruku time da mu ne sviraju toliko flopova i da se zbog toga pusta grublja odbrana nad njim. Nijedan drugi razlog mi ne pada na pamet.

 

 

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Pa Jaleen ne igra, on samo deli čekove specijalnim gostima. A ni to više ne radi 🤣

 

To ti i kazem, pogresi se u proceni igraca. A taj Gilesp takav kakav je, veruj mi, mnogo mi je nekako podnosljiviji nego kad vidim onog beskicmenog Tobija da ulazi da mu bekovi skidaju loptu iz ruku i da ga krila maltretiraju na low postu. A kosta duplo vise od Gilespija.

 

Ovaj je tupav, ali makar tu defanzivu nekad odradi. Tobi ako ne rokne 3, 4 trojke, nikakva korist. A i to se desava tek jednom u 5 utakmica.

 

Izvinjavam se za offtopic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Bas ozbiljan podbacaj. Ukoliko ne uzmemo ni ABA gde smo u hendikepu domaceg (a kao tankovasmo je jer EL je prioritet), eto verovatno i najgore sezone u istoriji kluba - suplje na svim frontovima sa nikad skupljim timom.

Najgora nije sigurno. A ako aludiras na budzet bas me zanima koja ti je racunica za uspeh u odnosu na isti? Koliko smo trebali da osvojimo pa da ne bude promasaj? Eto, ne moraju eksel tabele i koeficijenti, dovoljan je samo broj.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

Panter je prosle sezone izvodio 3,9 bacanja po mecu sada izvodi 3,7. Prosle sezone su svirana 3,8 faula po mecu na Panterom a ove sezone 4

Koliko nerazumevanje i pogresno gledanje stats-a... Nema veze sto je ove sezone odigrao manje utakmica...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

Panter je prosle sezone izvodio 3,9 bacanja po mecu sada izvodi 3,7. Prosle sezone su svirana 3,8 faula po mecu nad Panterom a ove sezone 4. Dakle svirali su mu nesto vise ove sezone po mecu. Naravno ove brojke umeju da prevare ali mi se ne uklapa logika da je promenjen kriterijum na njemu ove sezone a ne svira se nista manje faulova nad njim po mecu, naprotiv.

 

Ovo pisem jer nisam primetio previse toga o cemu pisete ali nisam ni obracao bas previse paznje na to tako da hajde da vam verujem na rec da je dopusteno da se igra grublja odbrana na Panteru ove sezone jer vi pratite detaljnije a ne vidim sto bi izmisljali. Ako je to istina, onda mi jedino logicno pada na pamet da malo nervira sudije jer previse flopuje (sigurno medju onim koji najvise u El) pa mu onda mozda salju neku indirektnu poruku time da mu ne sviraju toliko flopova i da se zbog toga pusta grublja odbrana nad njim. Nijedan drugi razlog mi ne pada na pamet.

 

 

 

Brojke bez konteksta ne znače ništa. Da bi se dobila bolja slika trebalo bi analizirati koliko je prošle godine bila lopta kod njega a koliko ove, koliko se napadalo preko njega i na koji način se napadalo. Tek tada bi se dobila potpunija slika. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Koliko nerazumevanje i pogresno gledanje stats-a... Nema veze sto je ove sezone odigrao manje utakmica...

 

Napisao sam po utakmici a ne ukupno. Rekao bih da nisi razumeo ni to ni poentu celog upisa.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da napisem da je NWG monstrum od igraca.

I da moze da ga duva:

1. zato sto nije dosao kod nas a bio mi je velika zelja

2. zato sto nam se redovno userava u zivot i posipa so na ranu

 

Jepse Goshe. Svaka cast

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Bezveze se potencira ta priča. Svakog dobrog strelca, posebno izolacijskog, protivnički defanzivci "tuku", vuku, čupaju, bumpuju, igraju u kontaktu itd. Nije tu Punter nikakav izuzetak. Ja smatram da je Walkup juče odigrao jako dobru i čistu odbranu na njemu u trenucima kad se Oly vraćao u igru, igrao je odbranu nogama i telom bumpovao odnosno onemogućavao stvaranje prednosti, nije sakatio po rukama, vukao za dres niti se služio sličnim stvarima koje podvodimo pod pojam da je neko nekoga košarkaški prebio. Košarka je igra kontakta, nije svaki kontakt faul. Imali smo i mi masu situacija gde Nedovića tako "prebiju" pa se niko ne žali, to je deo igre. 

  • Like 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alek The Great said:

Najgora nije sigurno. A ako aludiras na budzet bas me zanima koja ti je racunica za uspeh u odnosu na isti? Koliko smo trebali da osvojimo pa da ne bude promasaj? Eto, ne moraju eksel tabele i koeficijenti, dovoljan je samo broj.

 

Evo ja sam otvoren za predloge tih gorih sezona. Recimo 15/16 nismo uzeli nista, zavrsili 5. u ABA i igrali LS. Ok. Postoji li covek na ovoj planeti koji je od Cvetkovica, Aranitovica, Vrabca, Djumica, Koprivice, tadasnjeg Vanje, Andrica, Milutinovica, Wilsona, Magdevskog... ocekivao titulu u ABA, kup, prvenstvo ili proboj u EL? 

 

Ova sezona kako vidimo ide ka tome da saldo na kraju bude identican, sa timom koji je jedno 167x skuplji i zvucniji i trenerom iz druge galaksije u odnosu na tadasnjeg. Ne znam stvarno u kom univerzumu neulazak ove ekipe u plej-in moze da se ne smatra neuspehom. A o eventualnom gubljenju ABA titule tek da ne pricamo. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni stvarno nije jasno šta je priča oko Smitha. Lik bi itekako pomogao mnogim EL ekipama, nije neki anonimus i igra EL godinama. Možda ni on nije baš klasičan plejmejker ali je najbliže tome što KKP ima.

U svakom slucaju je bolji igrac od ove verzije Jaramaza sa buvljaka. Meni licno neshvatljiv potez Zeljka da ga toliko gurne u stranu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Panter je vižljasti mekanić koji niti ima neku snagu/fizikalnost, niti brzinu/eksplozivnost i maltene cela igra mu se vrti oko pull up jumper-a sa poludistance/trojke, uz prilično retke zalaske u reket. To što on svaki kontakt preuveličava zabacivanjem glave, praćakanjem i ostalim teodosićevštinama uopšte ne znači da njega biju i da ima loše suđenje, jer je na onome na čemu bazira igru - šutu i te kako zaštićen. A da je uz taj šut i generalno nestvaran shot making sa perimetra još i bolji atleta i prodor igrač igrao bi lagano NBA, ovako je samo najbolja dvojka u Evroligi. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Brojke bez konteksta ne znače ništa. Da bi se dobila bolja slika trebalo bi analizirati koliko je prošle godine bila lopta kod njega a koliko ove, koliko se napadalo preko njega i na koji način se napadalo. Tek tada bi se dobila potpunija slika. 

 

Do takvih preciznih podataka ne mozemo doci ali nesto najpribliznije tome je da ove sezone uzima 11,2 suta za 2 i 3 a prosle sezone je 10,9. Dakle skoro isto.

 

Sto se tice Vokapa on uvek igra ovakvu odbranu, dosta puta sam pisao o njemu ranije.

 

Kao sto rekoh moguce da su pustili da se igra nesto grublja odbrana nad njim iz razloga zbog kog sam napisao i to je mozda od sudije do sudije pa se desilo par puta u ovoj sezoni malo vise pa ste malo preuvelucali. Sigurno se nisu skupile sve El sudije i dogovorile se da se namerno pusta grublja odbrana nad Panterom od ove sezine jer ga ne gotive vise. Lojda su urnisali grubljim odbranama one sezone kad je igrao kod nas jer je maltene igrao sam i sam pobedjivao, bukvalno. Nekad su pustali grublju odbranu nad njim nekad nisu. Prosto je to tako.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plan za pokušaj spasavanja sezone:

 

1) priznati sebi da je ovosezonski nastup u EL neuspjeh, pustiti utakmicu u Berlinu da se izbjegne besmisleno mrcvarenje u plej-inu i gubitak vremena za trening, i ujedno poštedjeti ljude kojima je stvarno stalo do KKP blamaže sa ovim pristupom sasvim stvarne i opipljive opasnosti duvagije na domaćem terenu protiv Valensije u poslednjem kolu;

2) svesti ulogu Kevina Pantera na ono što on zapravo može da igra, a to je fizički inferiorni izo usporavač igre koji nije minus za svoju ekipu samo ukoliko pogađa u nerealnim procentima. Dakle, ukoliko prihvata povjerenu ulogu, može da dobije petnaestak minuta ispucavanja kao second unit leader, ukoliko ne - da se ne ljubimo;

3) svesti rotaciju na 8-9 igrača: Hrvoje, Aleksa, PJ, Naneli, Panter, Ponitka, Ledej, Kaboklo, Kaminski. Svi ostali eventualno mogu da uđu da naprave faul.

4) napadati protivnički prenos lopte do besvijesti, vrtjeti Aleksu i Hrvoja na 3-4 minuta bukvalno nezavisno od ostalih dešavanja na terenu;

5) u postavkama kada su Kaboklo i Ledej centarski par igrati presing po cijelom terenu;

6) voditi utakmice na način da završnicu možeš da igraš sa pet od šest sledećih igrača: Aleksa, Hrvoje, PJ, Naneli, Kaboklo, Ledej.

 

Alternativno, možemo da nastavimo da se samoobmanjujemo i da kukamo kako onaj zlikovac Lazić tuče zenicu oka našeg Pantera kao što niko nikad nikog nije tukao i da odmah zatim gledamo jednu trijumfalnu turneju jutarnjih programa za doktorNebojšu.

Edited by Beonegro
  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Panter je vižljasti mekanić koji niti ima neku snagu/fizikalnost, niti brzinu/eksplozivnost i maltene cela igra mu se vrti oko pull up jumper-a sa poludistance/trojke, uz prilično retke zalaske u reket. To što on svaki kontakt preuveličava zabacivanjem glave, praćakanjem i ostalim teodosićevštinama uopšte ne znači da njega biju i da ima loše suđenje, jer je na onome na čemu bazira igru - šutu i te kako zaštićen. A da je uz taj šut i generalno nestvaran shot making sa perimetra još i bolji atleta i prodor igrač igrao bi lagano NBA, ovako je samo najbolja dvojka u Evroligi. 

 

Baš se razmišljam s kim bih u NBA poredio Puntera, ali Puntera sa boljim atleticizmom. Možda Tatum? Durant? Meni Punter liči na neku mini verziju Duranta 🙂 

 

Inače se za floping apsolutno slažem, nego nisam hteo ja da to prvi počinjem na ovoj temi da ne ispadne da trolujem. Doduše, to ne znači da ga ne biju, ali da...težak floper. Baš svaki kontakt preuveličava. 

 

Ali meni je jedan drugi aspekt kod ovih protesta navijača Partizana zanimljiv. Ja ih potpuno kapiram što se bune, to su kad se podvuče crta ipak navijači, njihov tim je izgubio i oni traže neku logiku u tome.

 

Što se tiče sreće koja je vezano za Partizan pomenuta, sreća je sastavni deo jedne sezone od momenta žreba, jer itakako nije svejedno u kom rasporedu i kada tokom godine ćeš igrati sa glavnim favoritima kući a kad na strani, pa ni sa autsajderima. Protiv favorita je najbolje igrati odmah s početka sezone i to kući, jer ti je tu najbolja šansa da ih drukneš. Protiv autsajdera je najbolje da igraš na kraju sezone, kući.

 

Jedino što je glupo da se samo jedan tim vrednuje kao neko ko ima sreće u sezoni. Neće biti... isto je svima, a ipak nekako mi uvek budemo 16. Real bude prvi ili drugi, a Partizan bude tu negde oko plej ofa. Dakle, to je realno merilo, ne sreća.

7 minutes ago, Beonegro said:

3) svesti rotaciju na 8-9 igrača: Hrvoje, Aleksa, PJ, Naneli, Panter, Ponitka, Ledej, Kaboklo, Kaminski. Svi ostali eventualno mogu da uđu da naprave faul.

 

Ovo ces sigurno dobiti u plej ofu, ABA i eventualno evrolige. Jedino za Hrvoja nisam siguran 😄 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Evo ja sam otvoren za predloge tih gorih sezona. Recimo 15/16 nismo uzeli nista, zavrsili 5. u ABA i igrali LS. Ok. Postoji li covek na ovoj planeti koji je od Cvetkovica, Aranitovica, Vrabca, Djumica, Koprivice, tadasnjeg Vanje, Andrica, Milutinovica, Wilsona, Magdevskog... ocekivao titulu u ABA, kup, prvenstvo ili proboj u EL? 

 

Ova sezona kako vidimo ide ka tome da saldo na kraju bude identican, sa timom koji je jedno 167x skuplji i zvucniji i trenerom iz druge galaksije u odnosu na tadasnjeg. Ne znam stvarno u kom univerzumu neulazak ove ekipe u plej-in moze da se ne smatra neuspehom. A o eventualnom gubljenju ABA titule tek da ne pricamo. 

Meni je uspeh samo ucesce u EL i prilika da se odmeris sa najboljima. A toga ne bi ni bilo da nije trenera - odgovorno tvrdim. I plus sto u EL ne budemo neka Alba, Asvel. Ranije sam vec pisao o tome koji smo mi budzet u EL, a sigurno ima 8 sa vecim. Koliko para toliko muzike. Neuspeh bi bio npr ne uci u finale Aba.

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

@Beonegro drago mi je da si se javio. Nadam se da ce se vratiti. Ako naravno zelis. 😄

Ovi što bi mi bilo draže da su igrači nekog mog neprijatelja nego naši igrači su me natjerali da vam oprostim što ste me tukli, ali let's not start sucking each others' cocks.

  • Like 1
  • Love 2
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...