Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Zeljko na konf mi deluje da je ozbiljno izgoreo na igrace…
 
 

A ne, sad će da ih vodi na kolače i limunadicu da ih oraspoloži.

Jedina dobra stvar je da se niko nije povrijedio, vraćaju nam se ova trojica uskoro, taman za najteži dio sezone.

Ja vjerujem i dalje a vi kako hoćete.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Son_of_a_gun said:


A ne, sad će da ih vodi na kolače i limunadicu da ih oraspoloži.

Jedina dobra stvar je da se niko nije povrijedio, vraćaju nam se ova trojica uskoro, taman za najteži dio sezone.

Ja vjerujem i dalje a vi kako hoćete.


da znam, ali sad mi se cini posebno…

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ScepanScekicSto said:

Zeljko na konf mi deluje da je ozbiljno izgoreo na igrace…

 

Ne znam, a gde je in jor ajz, ju ar gud gajz... fak ju evribadi, fak ju Kaminski, du ju vont mi tu ripit milion tajms? Fak juuuuu!

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Da Kaminskujemo nekog?

Da TANKujemo nekog? 

Realno, ko je njemu dao taj nadimak? Ne uklapa mu se sa njegovom igrom nikako 🙂

Edited by LEZA
Dodatak
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da se šutiramo u dupe što smo doveli Kabokla u cajtnotu. Kaminski je epic fail, još kad mu dodas i Smajlija sa kojim u tandemu ne bi mogli ni moju pokojnu babu da zagrade u reketu, dobiješ ovakav rezultat. 

Edited by Aman 2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobili nas fair and square.

Izgleda da su moja očekivanja bila previsoka iako stojim i dalje pri onome što sam pisao da je ovo bila utakmica gde je morala da se juri pobeda. Sramotno ležeran ulazak u utakmicu kao da je neka prosečna ABA tekma gde ćeš nekako da se vratiš. Loša rešenja u napadu, glupo izgubljene lopte..s druge strane oni su pogađali i spolja konačno čega sam se pribojavao što im je uz dobru odbranu i naše gluposti donelo veliku prevagu. Prvo poluvreme za zaborav. Drugo je bilo nešto bolje ali daleko od očekivanog.

Imali smo šansu protiv Virtusa i ovde da se odlepimo i pridružimo ekipi sa vrha tabele ali svakako ništa ne bi rešilo. Liga je takva da se sa 2-3 vezane pobede pravi ogromna razlika. Nama sledi težak niz utakmica, ali utakmice koje smo prošle godine dobijali pa očekujem reakciju ekipu u Istanbulu. Prst na čelo ali idemo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sakupili smo već nekoliko utakmica u sezoni gde u prvih nekoliko minuta vidiš da od utakmice nema ni mojega. Večeras je mazohizam trajao do kraja 3/4, tada sam konačno odustao od gledanja.

 

Taj stav, čekaj utakmico saćemo mi polako, prečesto gledamo. Na osnovu čega misle da imaju pravo da se tako ponašaju, beats me. Pošteno bi bilo da makar prestanu da kenjaju o fantastičnim navijačima jer ih ni najmanje ne poštuju. Za ovo su zaslužili da budu žestoko izviždani u subotu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@pendulum ne znam na kakvu reakciju misliš, ali se stvarno divim ako očekuješ pobedu (mada znajući tvoje upise, mislim da to nije slučaj). Rastaviće nas njihovi spoljni na froncle, a dole su Motli, Papajanis i Migel Hejs Dejvis 😂. Bio BiH zadovoljan da utakmica ne bude rešena već u prvom poluvremenu, mada mrka kapa, očekujem rutiniranje

 

@Arsenije Pesic mislim da bi zviždanje bila preterana reakcija, a takođe mislim da se neće ni desiti (što je dobra stvar). Njima će biti objašnjeno šta i kako treba da se radi već večeras i biće to sve ok, samo što je basket spor proces, moraće još muke da prođe dok se ne kompletiramo i dok ne počnemo da ličimo na ozbiljan tim. Zato nam je utakmica protiv Makabija Game of the season, sve se crta za triler, pa da vidimo kakvi smo 

 

Edit: Dobra stvar je što imamo dan više za odmor i pripremu te utakmice, a loša ta što mi putujemo a oni ne

Edited by Dzep
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@dzep nije problem, poraz k’o poraz, samo im se prečesto objašnjava šta i kako a uvijek je ista stvar u pitanju, Kaminski skoči konju, nemoj da iskačeš na pola terena, zagradi igrača, Smajli preuzmi switch, prati svog igrača, Jare probij, Tristane uđi u čovjeka, PJ i Bruno nemojte da čačkate rukama, Anđuša izvuci jaja iz gospojinog džepa!

I tako…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zašto je Zoc rotirao onako u prvom samo on zna.  Ljudi su igrali i odigrali kako mogu i znaju a mi ni jednom nismo pokušavali da nešto promenimo. 

Zoc mi je ko onaj vic od Bate Stojkovića kad na kraju ovaj naš pobijedio. E sad zasto i kako je to bilo nemam pojma. Ajmo deco smeh

Njima svaka čast na igri pobjedi i pripremi i vođenju utakmice. Čestitke.

 

Kao dovesti u red tu odbranu od pika?Može li se neka zona sa Frankom igrati jer leba nema ni od switcha niti dropa....

Utegnuće se ovo naravno, kako i kada nemam pojma. Ajmo deco smeh....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzep said:

 

 

@Arsenije Pesic mislim da bi zviždanje bila preterana reakcija, a takođe mislim da se neće ni desiti (što je dobra stvar). Njima će biti objašnjeno šta i kako treba da se radi već večeras i biće to sve ok, samo što je basket spor proces, moraće još muke da prođe dok se ne kompletiramo i dok ne počnemo da ličimo na ozbiljan tim. Zato nam je utakmica protiv Makabija Game of the season, sve se crta za triler, pa da vidimo kakvi smo 

 

Znam da neće biti zviždanja ali su itekako zaslužili. Da Zvezdi nije bio cilj da smiri utakmicu i čuva prednost, ovo bi lagano išlo na 30+. Nedopustivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prošle sezone su pobede u derbiju bili prekretnica, a ove sezone dupla pobeda je samo dala lažnu sliku koja se kasnije razbila. Ovakav poraz u velikoj utakmici, ali matematički ne tako važnoj, mora biti dobar i važan šamar za nastavak sezone.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Son_of_a_gun said:

@dzep nije problem, poraz k’o poraz, samo im se prečesto objašnjava šta i kako a uvijek je ista stvar u pitanju, Kaminski skoči konju, nemoj da iskačeš na pola terena, zagradi igrača, Smajli preuzmi switch, prati svog igrača, Jare probij, Tristane uđi u čovjeka, PJ i Bruno nemojte da čačkate rukama, Anđuša izvuci jaja iz gospojinog džepa!

I tako…

 

Sve jasno, ali sve to je moguće dovesti u red sa dodatnim personalom, pa onda Frenk igra manje, Smajli igra ono što zna, Jare igra manje ili ne igra, Tristan takođe, Anđuša def ne igra i tako, razumeš šta hoću da ti kažem... Od naše trojice odsutnih dvojica bi pokupila brdo minuta a treći bi bio jako koristan makar u odbrani, naša odbrana je zbog svih tih nedostajućih igrača najviše trpela. Mi takve stvari možemo da držimo koliko toliko pod kontrolom na domaćem terenu pre svega zbog publike ali na gostovanjima, pogotovo na ovakvim, ovakvi nemamo nikakvih šansi. Apsolutno isto bismo prošli da smo išli recimo Oliju, Panati, Barsi... 

 

Zadnje je vreme kad ja to pričam ali imajte vere drugari, ne stojimo loše, nema kataklizme, moraćemo da se pregrupišemo, zagrizemo malo jače i da isplivamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Dzep

Ja se uvek nadam pobedi ali za početak očekujem reakciju u smislu agresivnije odbrane i pametnije igre u napadu. Da li će to biti dovoljno nemam pojma. Ova ekipa je i prošle godine imala periode očaja i to se nekako poklapalo sa odsustvom bitnih igrača iz rotacije. Na skoru 4:9 nakon 5 uzastopnih poraza koji su uključivali poraze od Zvezde i Valensije kod kuće i prežaljenog Asvela tamo niko nije imao previše poverenja u ovaj tim pa je usledila ona pobeda na mišiće protiv Efesa i ona pobeda protiv Fenera u gostima koja se poklopila sa povratkom Alekse. Kod nas kad je raspad onda je baš raspad. Kad sve funkcioniše kao sat mi smo među najboljim ekipama u EL i to je tako.

Ono što je primetno je ovo što Arsenije spominje da ove sezone imamo mnogo utakmica gde krećemo kao stondirani i onda se nekako vraćamo. Nekad uspemo, nekad ne. Šta je razlog tome ne znam. Verujem da kad se vrate Aleksa, Trifa i Ledej i kad se Smit malo uigra sa ekipom da će to biti druga slika. Ostajem pri ranijem stavu da treba ići tekmu po tekmu bez previše gledanja u budućnost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Znam da neće biti zviždanja ali su itekako zaslužili. Da Zvezdi nije bio cilj da smiri utakmicu i čuva prednost, ovo bi lagano išlo na 30+. Nedopustivo.

 

Šanse nije bilo da ode na 30+. Zvezda je odigrala katastrofalno neorganizovan napad u zadnjoj četvrtini, a pad je počeo još u trećoj ali nas je držao solidan šut. Yago je nekoliko puta zasrljao i srećno dobio loptu nazad. Da nije bila trojka Gidraitisa vi biste prišli na par poseda. Tako da vam je reakcija u drugom poluvremenu bila sasvim ok, samo je jako zajebano stizati toliki minus.

Link to comment
Share on other sites

Seriju pobeda smo vezali kad je prva petorka igrala 35+, rekao bih prerano u sezoni skraćena rotacija.

Prva petorka nam je klasa. (PJ, Panter, Nuneli, Zek, Kaboklo)

Onda smo ih iscedili, krenule povrede, umor, nervoza..

Klupa nam je loša.

Ponitka, Smit i Avramović nemaju kontinuitet.
Prvom Zeljko ne veruje, drugi kasno stigao, treći povređen.

Ovi dole ne mogu da isprate evroligaške zahteve ili u odbrani ili u napadu ili i u odbrani i u napadu.

Kaminski
Tristan
Smajlagić
Anđušić
Jaramaz
Trifunović

A ne mogu ni da odmore nosioce u ABA ligi, sto je jadno.

Sledi nam ozbiljan pad, ko to ne vidi on je slepi mazohista…ne bi me iznenadilo i da se raspadnemo unutra jer smo daleko od ambicija a ozbiljne pare uložene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, odupri se ludilu said:

Zašto je Zoc rotirao onako u prvom samo on zna. 

O ovome trubim još od 1/4. Šanse nema da je Žoc ono onako postavio i rotirao a da nema neku vaspitnu ili trening ideju u glavi.

 

Inače, Smajli -22 za 11 minuta na terenu. Propas'.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...