Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

18 minutes ago, MC Thunder 2 said:

I dalje imam nocne terore u kojima Larkin otima zivu loptu Smajliju, trci i polaze 1 na 0, dok Alen i dalje gleda u svoje ruke ne shvatajuci sta se desilo.

 

6 minutes ago, realno *w said:

 

Naš najgori momenat na utakmici. Pri tome, dobio je loptu da šutne trojku sam kao duh, pa odustao od šuta da 2 metra ispred sebe ima igrača visokog 180 i odlučio da mu da loptu u ruke.

Sraman momenat za Smajlija, baš sraman.

 

 

 

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

 

Ne pomažeš konceptu potiskivanja.

 

iOEL1vl.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Meni je ta priča o Jogiju bila u startu sumnjiva. Zašto bi on dolazio iz sigurica Kine gde se em igra rekreativno em dobijaju odlične pare na dvomesečni ugovor u KKP gde je i pritisak ogroman. 

 

da ostvari decacki san 😛

 

nego samo da konstatujem jos jedna utakmica i izlazimo iz Novembra 🙏 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cuftausosu_ said:

bas to! bukvalno skoro da i ne prilazi igracima koje cuva, vec sve na nekoj distanci i bez ikakvog pritiska. ne zelim da verujem da je kurcobolja u pitanju, vec pokusavam da nadjem neka razumna opravdanja. 

 

Ne postoji opravdanje za ovo, a isto tako ne mislim da je manjak želje. Jednostavno deo tog kanala u kome se nalazi.

 

Šta god da je, Partizan ispašta, a mi smo krivi što smo dozvolili da nam on u takvom stanju bude jedini plej, umesto da bude zakucan za klupu dok se ne dozove.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barkley#34 said:

Uf, uf, uf. Lepo si ti ovo iskonstruisao. Da je "prodao" Željka da li bi ga ovaj doveo nazad? Nije Željko poznat kao socijalna ustanova.

 

Drugo, a vezano je i za ono iz drugog posta, Jaramaz je očajan ali ne pokazuje nezalaganje, nema skandala, nijedan loš gest nije napravio da bi bio prozivan kako se šlepa dok kaplje kinta.


Pa baš zato što nismo socijalna ustanova, ne moramo ni da izdržavamo slučajeve… ako nisi na nivou velikog kluba, očekivanja i pritiska - ćao. No effin excuses.

 

Dovoljno je loše što unosi nemir, nesigurnost i kukavičluk u redove tima. Otkaz momentalan, dok ne bude prekasno.

 

PS. Slažem se da ga ne treba pljuvati, vredjati. Siguran dam da je ok dečko, ali nije zdrav za ovaj tim, jbg sorry.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Davai Davai said:


Pa baš zato što nismo socijalna ustanova, ne moramo ni da izdržavamo slučajeve… ako nisi na nivou velikog kluba, očekivanja i pritiska - ćao. No effin excuses.

 

Dovoljno je loše što unosi nemir, nesigurnost i kukavičluk u redove tima. Otkaz momentalan, dok ne bude prekasno.

 

PS. Slažem se da ga ne treba pljuvati, vredjati. Siguran dam da je ok dečko, ali nije zdrav za ovaj tim, jbg sorry.


Kako se lako zaboravlja period stipendija, partizanštine i sigurne kuće za članove porodice… a lako upada u sns-ovski manir pokondirene tikve i novopečenog bogataša.

 

To što ti propagiraš nije Partizan za koji navijam(o).

  • Like 18
  • Love 2
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Ne postoji opravdanje za ovo, a isto tako ne mislim da je manjak želje. Jednostavno deo tog kanala u kome se nalazi.

 

Šta god da je, Partizan ispašta, a mi smo krivi što smo dozvolili da nam on u takvom stanju bude jedini plej, umesto da bude zakucan za klupu dok se ne dozove.

 

 

 

apsolutno se slazem. osim sto je tesko razumljiv ovaj nivo raspada jednog igraca i sto mi ozbiljno zagorcava zivot gledanje takvih izdanja, kljucno je da mi za sada ozbiljno ispastamo u rezultatskom smislu. ne bih da zvuci da sad potenciram jednog igraca kao glavni ili  jedini problem, ali je svakako ogroman. tekme u aba se igraju sa manje energije i tu je mnogo lakse kada imas makar malo kvaliteta i rutine na poziciji pleja. mi to ove godine ocigledno nemamo i zato ispastamo u svakom mogucem smislu na aba nivou. nema onih ruznih tekmi koje znas da ces dobiti. postoje samo ruzne koje znas da ces izgubiti. e sad, druga je tema zasto i kako smo dosli u poziciju da posle odlaska madara nemamo reakciju i rezervni plan. ima i do nekih okolnosti, ali svakako smo sami krivi. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Davai Davai said:


Pa baš zato što nismo socijalna ustanova, ne moramo ni da izdržavamo slučajeve… ako nisi na nivou velikog kluba, očekivanja i pritiska - ćao. No effin excuses.

 

Dovoljno je loše što unosi nemir, nesigurnost i kukavičluk u redove tima. Otkaz momentalan, dok ne bude prekasno.

 

PS. Slažem se da ga ne treba pljuvati, vredjati. Siguran dam da je ok dečko, ali nije zdrav za ovaj tim, jbg sorry.

Evo, za koji dan dok skupimo kvorum na forumu a pravnici pripreme papire. :classic_biggrin:

 

Šalu na stranu, mislim da niko od nas nije na treninzima niti ima uvid u dinamiku tima i trenerske zamisli da bismo mogli da teramo tek tako. Plus što nije ni partizanski, što napisa kolega iznad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kakvo pretjerivanje oko Ognjena, ne vjerujem šta čitam. Silom na sramotu hoćemo i mi da imamo svog Šabaza. 🙂

 

Jaramaz je pokazao neke znake života protiv Zvezde i Baskonije, bilo je tu još nekih pozitivnih momenata, ali su ih porazi i ova trenutna igra skorz bacili, ne u drugi, nego u 22. plan. Onda smo došli u situaciju da nam tri igrača, koji vole loptu u rukama (Kevin, Ponitka, Aleksa) nisu dostupni ili se tek vraćaju na parket, i na Ognjena je i minutažom i ulogom pao prevelik teret, kojem u ovom momentu nije bio ni blizu da adekvatno odgovori. Ni prvi ni posljednji put da se tako nešto dogodi, a opet, to definitivno nije glavni razlog nekih rezultatskih problema.

 

Nadati se što skorijem kompletiranju, gdje će moći da se vrati u ulogu primjereniju svojim (trenutnim) mogućnostima, i to je to. Vidjeti kako je Aleksa izgledao prošle godine na početku EL kampanje, a i skillom i karijerno je u mnogo boljoj poziciji bio, nego Ognjen trenutno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

Vidjeti kako je Aleksa izgledao prošle godine na početku EL kampanje, a i skillom i karijerno je u mnogo boljoj poziciji bio, nego Ognjen trenutno.

 

Ovo mi bilo interesantno da uporedim brojkama, prvih devet utakmica Alekse od prošle godine, i Ognjenovih od ove 😁

 

         Aleksa     Ognjen

PPG    4.6            3.4

2%.     0.48          0.59 

3%      0.26          0.21

FT%.   0.60          0.33

OR       0.5            0.1

DR       1.7             1.0

A          1.7             1.7

S         0.2             0.4

TO       1.1              0.4

PIR      3.7             3.0

 

Aleksa 12 minuta u prosjeku, Ognjen 14. Eto, pošto volimo da sve preslikavamo na prethodnu sezonu, riješili smo i to. 😄 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicna statistika @Shonewizard. Subjektivni osecaj ne mora da se poklopi. Meni Aleksa ove godine ne izgleda puno bolje od Ognjena a isto tako subjektivni osecaj je da kada uzmu da carine loptu na pola, Ognjen kao zbunjen a Aleksa uz poskakivanje, nijedna rakija nije dovoljno jaka da zaleci bol u ocima. Kako god struka ce odluciti a neki od nas ce reci ili nisu trebali on je nas grobar ili ce reci eh da su ga poterali bilo bi bolje a mozda cak sva sreca sto je ostao. Ko ce nama udovoljiti?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

 

Ovo mi bilo interesantno da uporedim brojkama, prvih devet utakmica Alekse od prošle godine, i Ognjenovih od ove 😁

 

         Aleksa     Ognjen

PPG    4.6            3.4

2%.     0.48          0.59 

3%      0.26          0.21

FT%.   0.60          0.33

OR       0.5            0.1

DR       1.7             1.0

A          1.7             1.7

S         0.2             0.4

TO       1.1              0.4

PIR      3.7             3.0

 

Aleksa 12 minuta u prosjeku, Ognjen 14. Eto, pošto volimo da sve preslikavamo na prethodnu sezonu, riješili smo i to. 😄 

 

Pa Aleksa je tokom karijere u KKPu imao mnogo više slabih, ili baš prosečnih tekmi, nego dobrih. Recimo ove godine 3 od 9, a slično je bilo i prošle, na 13 od 23 utakmice je imao indeks manji od 5.

 

Ali bitna razlika je što Aleksa prošle godine imao ispred sebe Dantea, koji je bio poprilična konstantna, naročito u drugom delu, pa onda Aleksu probaš, ako ide ide, ako ne, igra više Dante i to je to.

Mi taj luksuz nemamo ove godine.

 

A kriterijumi za Jaramaza su još niži. Niko tu ne očekuje da bljesne kao Aleksa, pa da 20 poena nekome, već samo neku solidnu odbranu, sigurnosta na prevođenju i eto da ispoštuje akcije koje se igraju. Što za sada ni blizu ne dobijamo. 

 

Opet kažem, razumem ciglarenje, radi to celog života, mada je sad stvarno dostigao vrhunac. Ali odbrana mora bolje, ovo je strašno tanko.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drugari, ne vidim razloga za raspravu, Ogi na našu žalost nije nivo EL, sve i da podigne svoju igru na svoj prime, mogao bi da bude samo fringe EL igrač, 10 min max. To je to, kad budemo kompletni minutaža mu i neće biti veća od navedene, uz verovatno molitve svih nas da se ne preda lopta protivniku za kontru jedan na nula, da pogodi neko bacanje i po neki šut van. Nema mesta šilbovanju, svako može da doprinese, ali kapiram da se standardi moraju spustiti, ako već nisu niski. Od mene ni on niti bilo koji drugi igrač neće dobiti ništa sem podrške ali zaista ne vidim kako bi mogao da podigne nivo igre koji bi nam nešto doneo u EL. 

 

Sve ovo je pisano, naravno, pod preduslovom da nije u pitanju neka povreda o kojoj mi ne znamo ništa, ili da igra nedovoljno spreman usled bivših povreda. Juče ga je lik iz Borca prolazio na prvom koraku, dva puta, kao da sam usporen snimak gledao a ne starog dobrog terijera Ogija, kao da je bio pod nekom blokadom koja mu je usporavala reakcije

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2023 at 7:25 PM, Cooper said:

2 najbolja napada na Svetu...


c2c7fc3e6b48a334aa3661570c3934f8.jpg

 

Preteče nas Real.

 

I zato, Željko i momci, zajebite odbranu malo, mnogo se cimate, mora da se čuva snaga i koncentracija za napad. I skok isto, ako vam je baš toliko do toga idite na ofanzivni. Mora da utrpamo Atamanu 100+ poena kako znamo, ORTG mora preko 125, pa da slavimo povratak na tron. Nema veze koliko će primimo.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Prošle godine Anđušić ove Jare. Neki igrači izgledaju lošije kad dobiju veću ulogu u dobrom timu. Daleko je Ognjen od besmislenog igrača, njegove mogućnosti jesu granične na nivou EL, ali može da bude jako upotrebljiv u kratkim stintovima.

On trenutno ima ulogu i zadatke u kojoj se ne oseća komforno, pa mu onda opadne samopouzdanje i tako upada u spiralu. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

Preteče nas Real.

 

I zato, Željko i momci, zajebite odbranu malo, mnogo se cimate, mora da se čuva snaga i koncentracija za napad. I skok isto, ako vam je baš toliko do toga idite na ofanzivni. Mora da utrpamo Atamanu 100+ poena kako znamo, ORTG mora preko 125, pa da slavimo povratak na tron. Nema veze koliko će primimo.

 

Bitno je da odbrana bude taman takva da NETRTG ode preko stotke

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...