Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

37 minutes ago, ChrisJudd said:

Očekivano bez pojačanja u spoljnoj liniji koja će biti u najgorem slučaju jačine kao prošle godine.

 

Mislim da se nisi dobro izrazio. Ili se u suprotnom baš ne slažemo.

 

Spoljna linija u najboljem slučaju može da bude iste jačine kao prošle godine. I to je baš otpimistična varijanta, za šta treba Jaramaz drastično da podigne formu, a PJ da se uklopi brzo i kvalitetno. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

 

Mislim da se nisi dobro izrazio. Ili se u suprotnom baš ne slažemo.

 

Spoljna linija u najboljem slučaju može da bude iste jačine kao prošle godine. I to je baš otpimistična varijanta, za šta treba Jaramaz drastično da podigne formu, a PJ da se uklopi brzo i kvalitetno. 

 

Ipak se ne slažemo. Jaramaz gledajući celu sezonu bi u proseku mogao da doprinese više od Madara u prethodnoj. PJ u odnosu na Dantea overall gledajući zbirna ocena uticaja na ekipu približna. Ponitka je bolji od Papapetrua. Aleksa će biti bolji od Alekseee, kapiten ima još jedan nivo iznad, Naneli će verovatno malo manji uticaj da ima nego prošle sezone. Anđuša i Trifa više ne mogu da razočaraju.

 

Link to comment
Share on other sites

Na nivou sezone može da bude tako. Ono što ostaje kao pitanje su ključni momenti na nekim utakmicama. Dante je često umeo da otčepi napad svojim solo bravurama u nizu, kao što je i Madarov vrh amplitude bio vidljiv u trenucima kada se odlučivala sezona. Tu smo vidljivo siromašniji i ostaje nada da će neko da istupi u tim trenucima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisJudd said:

 

Ipak se ne slažemo. Jaramaz gledajući celu sezonu bi u proseku mogao da doprinese više od Madara u prethodnoj. PJ u odnosu na Dantea overall gledajući zbirna ocena uticaja na ekipu približna. Ponitka je bolji od Papapetrua. Aleksa će biti bolji od Alekseee, kapiten ima još jedan nivo iznad, Naneli će verovatno malo manji uticaj da ima nego prošle sezone. Anđuša i Trifa više ne mogu da razočaraju.

 

 

Jaramazova najbolja EL sezona je na nivou Madarove ruki sezone. Pri tome, Jaramaz je na pripremama izgledao neuporedivo lošije nego prošle godine, tek treba da radi na tome samo da dostigne taj nivo.

Znači tu je egal, ako Jaramaz uspe da podigne formu. Pri tome, Ogi ima 28 godina.

 

PJ se meni sviđa, na momente deluje strašno moćno na terenu, naročito kada se nalazi u nekoj svojoj komfor zoni. Takođe, taj šut za sada (kuc kuc) ne deluje ni blizu problematično kao što je najavljivano, dokle god uzima dobre šuteve.

 

Ali ljudi kao da zaboravljaju koliko je Dante bio dobar. 13ppg 2,7as  uz bukvalno nestvarne % 60-40-85. Držati takve brojke na ogromnom uzorku od 38 utakmica u EL (a i u ABA je imao iste. čak bolje) je neverovatno teško.

Meni to deluje kao best case scenario za PJa. 

 

Aleksa je Aleksa. Biće tu možda nekog napretka, ali ne nekog drastičnog. 

 

Ponitka - tu se slažemo. Uz svu moju volju da tražim pozitivne aspekte Janisove igre, videli smo jako malo toga. Mislim da ćemo od Ponitke dobiti par poena više, više skokova, više asistencija, generalno možda i više nego dvocifreno jači indeks.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je nama jedini put do dostizanja ili prevazilaženja prošlosezonskog rezultata značajno podizanje nivoa odbrane i skoka. I na početku priprema mi je delovalo da smo krenuli tim putem, a onda je došao aba superkup i turnir u Atini gde "o" od odbrane nije postojalo. PJ, Ponitka i Jaramaz bi u teoriji trebali da omoguće i bolju odbranu i bolji skok, ali šta ćemo sa pozicijom centra živ nisam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, realno *w said:

Ali ljudi kao da zaboravljaju koliko je Dante bio dobar. 13ppg 2,7as  uz bukvalno nestvarne % 60-40-85. Držati takve brojke na ogromnom uzorku od 38 utakmica u EL (a i u ABA je imao iste. čak bolje) je neverovatno teško.

Meni to deluje kao best case scenario za PJa.

 

vec sam pominjao da nunally ima gotovo preslikane procente, nesto manje asistencija a nesto vise zaboravih cega

 

ali to probijanje odbrane na prvom koraku i spektakularna kucanja, cine da se dante dozivljava kao tesko dostizni uzor, dok je neko (zaboravih, izvinjavam se) skoro napisao ksko od nunnelyja ocekuje manju ulogu.

 

meni je logicnije da nunnely uzima vise suteva, tj da se igra vise akcija zy njega, cime bi u idealnom scenariju, on i dozier mogli imati drugaciji ali i veci uticaj od dante-nunnally

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nunnally je odličan igrač ali Exum je specijalan igrač, u tome je razlika. Geometrija se potpuno menjala zbog Exuma, jer 1 na 1 je stvarno izrazito teško da ga neko drži. Zbog Nunnallya niko neće menjati svoje defanzivne šeme.

 

Što se tiče zamene Papapetrou - Ponitka, tačno, Ponitka će u napadu sigurno pružiti više, ali zaboravlja se i potcenjuje Papina odbrana, on je veoma jak igrač i obavljao je dosta posla koji se ne vidi okom statistike a morao je često da čuva fullsize četvorke i slične mrge. Ponitka to ne može.

 

Takođe ova priča da Punter može bolje, u to apsolutno ne verujem. Lik je odigrao ubitačnu sezonu, posebno završnicu gde mu je ulazilo sve i svašta. Ako on može bolje od toga onda je legit NBA starter što mislim ipak da je daleko od realnosti. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nunnally je odličan igrač ali Exum je specijalan igrač, u tome je razlika. Geometrija se potpuno menjala zbog Exuma, jer 1 na 1 je stvarno izrazito teško da ga neko drži. Zbog Nunnallya niko neće menjati svoje defanzivne šeme.

 

to je apsolutno tačno, međutim, i pj dozier može biti specijalan igrač u evropi, ne na način koji exum ima ali takođe može da probije lako postavljenu odbranu na prvom koraku ili da u tranziciji izvoza sam. nema finip na obruču kao exum ali mu je defanziva vrh, ako hoće i ima koncentracije

 

sve u svemu, u tom kontekstu smatram da bi davanje većeg broja šuteva / uloge nunnallyju, moglo teoretski (u kombini sa dozierom) da dovede do većeg uticaja dua dozier-nunnally, u poređenju sa exum-nunnally

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa to će sigurno da se desi a da li je recept za uspeh - ostaje da vidimo. Ja iskreno nemam pojma kakav je igrač Dozier ni šta može, znam samo da nije neki izraziti šuter, da nije izraziti slasher, da nije pravi plejmejker i da nije elitni atleta poput Exuma (mada deluje da je za Evropu sasvim ok u tom departmanu). Partizanu treba slasher, i Punteru bi ostalo samo da opaljuje preko ruke sa 8 metara da odbrane protivnika nisu morale žestoko da se skupljaju u reket zbog pretnje od Exuma. Slažem se da od Doziera mnogo toga zavisi ove sezone (osim ako ne dovedu još nekog nosioca).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

 

vec sam pominjao da nunally ima gotovo preslikane procente, nesto manje asistencija a nesto vise zaboravih cega

 

ali to probijanje odbrane na prvom koraku i spektakularna kucanja, cine da se dante dozivljava kao tesko dostizni uzor, dok je neko (zaboravih, izvinjavam se) skoro napisao ksko od nunnelyja ocekuje manju ulogu.

 

meni je logicnije da nunnely uzima vise suteva, tj da se igra vise akcija zy njega, cime bi u idealnom scenariju, on i dozier mogli imati drugaciji ali i veci uticaj od dante-nunnally

 

Ovo je baš legit komentar.

 

Naravno, glavno pitanje je kreiranje pozicija. Dante je imao 2 stvari a) probijanje 1 na 1   2) niski post. U obe situacije, on pravi pometnju u protivničkoj odbrani, pa iz toga kreću dalje kretnje i načini realizacije.

Naneli ima % koje ima, upravo zbog perfektne selekcije šuteva, nije neko ko će jednostavno povećati broj šuteva i ostvariti više poena, uz iste ili slične %.

 

Tako da tu mora da radi cela ekipa bolje, što uopšte nije lako. Ponitka je napredak u kreaciji, ali on sigurno neće biti u petorci sa njima. Kod Pantera i Ledeja ne vidim neki poseban prostor za napredak po pitanju organizacije.

 

Sve u svemu, u teoriji zvuči dobro, ali je potreban baš ozbiljan timski napredak.

 

E da, zaboravih - Frenk je svakako ogroman napredak po pitanju pasova, što iz mog omiljenog short roll-a, što povratnih pasova sa posta.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni PJ takodje deluje kao brutalan alteta za EL uslove, dug dvokorak, plus duge ruke i ogromne šake koje cuvaju i kontrolisu loptu, kao sto smo videli na pripremama u par navrata.

 

Iako njegova igra nije kao Egzumova, ja se ipak nadam da ce on probati slicne stvari, makar kada je ulaz u pitanju. Msm da moze biti ubitacan tu ili masina za izvlacenje bacanja, sa tim ramenima i frejmom koji ga štite sa loptom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da vam je premisa, neću reći pogrešna, već upitna, a premisa je da ćemo mi kopirati igru iz prethodne sezone i sve nove igrače i njihove osobine podvrgavate nekom poređenju sa prethodnim igračima i prethodnim sistemom.

 

Čak i da je to istina, a nije, jer nam na klupi nije neki one-hit-wonder jednodimenzionalni Petar Petrović nego najveći evropski trener svih vremena kom je "korekcija" srednje ime, košarka nije matematički egzaktna igra i ne možete je posmatrati kao zbir statističkih podataka iz nekih drugih sistema i sezona.

 

Niti ste vi Billy Beane niti je ovo Moneyball.

 

A i ta priča je neslavno završila ma šta drugi tvrdili.

 

Ono što možemo donekle upoređivati je igra našeg tima u ovom periodu godine iz prošle i ove sezone, gdje se usuđujem reći da bi ova ekipa u ovom trenutku savladala prošlogodišnju sa 20-30 razlike.

 

Plafon prošlogodišnje ekipe smo vidjeli a ovogodišnja ima sigurno veoma jak uplift za koji ni u kom slučaju ne možemo da znamo koliki je. Ako se pritom još dodatno pojačamo, nova nepoznata ulazi u jednačinu čiji je rezultat vjerovatno veći nego prethodni.

 

Dajte da prođe makar oktobar prije nego uskočimo u bilo kakve zaključke.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ono što možemo donekle upoređivati je igra našeg tima u ovom periodu godine iz prošle i ove sezone, gdje se usuđujem reći da bi ova ekipa u ovom trenutku savladala prošlogodišnju sa 20-30 razlike.

 

Hm, ne sećam se da je prošlogodišnja ekipa izgubila od moćnih podgoričkih studenata sa sve nosiocima sa 30+ minutažom. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...