Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Jedan Ed Davis like igrac koji ce davati 6 poena i imati 14 skokova, plus plej koji ce biti orijentisan na asistencije. Cameron Payne wet dream. Ta 2 igraca bi ekipu gurnula na novi nivo i mislim da nam je potrebno ako zelimo najveci stepenik. Ocekujem stvarno takve tipove igraca, jer drugacije smo slabiji nrgo prosle godine. Samo tako mogu da opravdaju tako kasno dovodjenje i uigravanje u toku sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@The Tank

Nije nemoguce uciniti da izgleda smisleno pozadi, ukoliko i ostatak ekipe funkcionise dobro. Vidjali smo vec u NBA streceve sasvim prihvatljive defanzive, ali je neophodna postavka u kojoj on nece ostati na ostrvu i biti bacen da radi stvari za koje jednostavno nema i nikad nije imao alate. Skok nikada nece biti na nekom respektabilnom nivou, tu se prosto vidi da bez obzira na visinu i svu vezbu, nema niti osecaj niti majndset da se pretvori u nekakvu skakacku masinu. To ce uvek biti ispodprosecno i mislim da se sa tim moralo i kalkulisati kada je dovodjen. Ako nije... Eh...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je juče najbitnija stvar bila da su Jare i Balša pokazali znake života. Pritom, za Jaramaza sam i očekivao da će u jednom trenutku da se "otkoči", samo mi je delovalo da to neće da bude baš skoro, ali za Balšu je bio mnogo veći znak pitanja, naročito jer ide priča od Željka da na njega ozbiljno računa ove sezone. Uglavnom, Balša je pokazao da može da odigra sasvim korektnu odbranu protiv jednog Žižića, pa i da generalno bude sasvim pristojan rim protector, makar i u kraćoj fazi utakmice i makar po cenu brzih faulova. Kada bi tako nešto mogao redovno da isporučuje, to je sasvim ok učinak kada imamo tri centra u rotaciji.

 

Ono što mi je smetalo je da smo opet "umirali u lepoti". Mislim, naravno da te obuzme milina kad vidiš onu akciju gde je lopta kružila okolo pa jedan, drugi, treći ekstra pas i na kraju trojka Anđušića. Ali zbog jednog takvog napada koji će posle da se vrti i da se pokazuje u fazonu wow kakav basket igramo, imali smo deset u kojima je lopta nepotrebno kružila i u situacijama kada imamo potpuno otvorenu i lepo izgrađenu poziciju za šut i ti napadi na kraju nisu realizovani. Ili imamo prostor za čist ulaz i polaganje, ali umesto polaganja lopta ide spolja. Opet smo imali crnu rupu od 5-6 minuta praktično bez koša u ključnoj fazi meča.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ali zbog jednog takvog napada koji će posle da se vrti i da se pokazuje u fazonu wow kakav basket igramo, imali smo deset u kojima je lopta nepotrebno kružila i u situacijama kada imamo potpuno otvorenu i lepo izgrađenu poziciju za šut i ti napadi na kraju nisu realizovani. Ili imamo prostor za čist ulaz i polaganje, ali umesto polaganja lopta ide spolja.

Evo da napisem tebi, kao sto sam napisao i na nasem topiku. Pripremna utakmica znaci da se igraju neke akcije da bi se uvezbale. NE MORA da se da kos i pobedi. Pozeljno je, ali ne mora.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Evo da napisem tebi, kao sto sam napisao i na nasem topiku. Pripremna utakmica znaci da se igraju neke akcije da bi se uvezbale. NE MORA da se da kos i pobedi. Pozeljno je, ali ne mora.  

 

Istina, a ja sam komentarisao zato što često tako igramo i na takmičarskim utakmicama. A što se tiče toga šta Željko misli o tome da li mora ili ne mora da se pobedi na pripremnoj utakmici, pogledaj njegovu reakciju na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arsenije Pesic said:

 

Istina, a ja sam komentarisao zato što često tako igramo i na takmičarskim utakmicama. A što se tiče toga šta Željko misli o tome da li mora ili ne mora da se pobedi na pripremnoj utakmici, pogledaj njegovu reakciju na kraju.

Pa naravno svako hoce da pobedi, a ne Zeljko. Vi ste izgubili od SC zato sto je hteo da vidi sta moze da ocekuje od druge postave, a onda kada je krenulo nizbrdo nije mogao da zaustavi poraz. 

Sacekajte prvih 10ak utakmica, pa komentarisite. Vas tim jos nije ni kompletan.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa naravno svako hoce da pobedi, a ne Zeljko. Vi ste izgubili od SC zato sto je hteo da vidi sta moze da ocekuje od druge postave, a onda kada je krenulo nizbrdo nije mogao da zaustavi poraz. 

Sacekajte prvih 10ak utakmica, pa komentarisite. Vas tim jos nije ni kompletan.

 

Nije tačno, Željko je ozbiljno cedio glavne igrače protiv SC. Pritom, naravno da ćemo da komentarišemo i pripremne utakmice u smislu dobrog i lošeg što je viđeno na njima. 

Link to comment
Share on other sites

Prvi utisak od juče, iako se vrlo lako može ispostaviti da i u toj varijanti to bude uspešno jednom u 3-4 tekme:

 

Danilo je igrao u jakoj petorci, čak dosta minuta sa Panterom. U toj situaciji on može da ćoškari i dodje do laganih šuteva. Juče 2 puta ostaje sam na trojci, obe daje, ja razmišljama kada sam video da 2 puta dobije tu poziciju. Onda kad dobije samopozdanje, dodju tu i poneki "curl" i slični šutevi.

 

Naravno, tu onda ostaje pitanje odbrane, skoka, dešavalo se prošle godine da njegov igrač skida u napadu i slično. Ali opet, ako protinička petorka nema neko prejako krilo, može se probati.

Svakako da Naneli ima bolje šanse da uradi nešto u slabijoj petorci.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...