Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, Referent said:

Јесу увели шта се ради са сезонском уколико не одем на утакмицу, нека опција продаје?

 

Rekli su da će biti taj reselling ali nisu izbacili detalje.

 

Nije zanemarljiva stvar, za ljude van BG-a, uz uslov da se uzme karta na donjem prstenu. Verujem da će se prodati za apsolutno svaki EL meč na koji ne odeš + poneka ABA.

Sa obzirom na ove cene sezonskih, kontam da će i dnevne biti paprene.

 

Sve u svemu, ja sam prošle godine imao standard 1 koja je bila 37500 sa popustom, a se to mesto zove premium i košta 81000 sa popustom. Poskupljenje preko 100%.

Čak i ako bi se pomerio na ovogodišnji standard 1, pošto stvarno i jesu slična mesta, to je 63000 sa popustom.

 

Ko je od komšija sa foruma rekao da nema šanse da bude 30% poskupljenje? 😄

 

Rekoh vam ja tada da ovi idu na 10 miliona, a vi me napali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za cene. Varate se ako mislite da nije radjena ozbiljna analiza pre nego sto se izaslo sa ovom postavkom. Ne idu oni na to da se proda vise sezonskih nego prosle godine a cenim da ce ih se opet prodati preko 10k. I kao sto @realno *w rece, 10 miliona od karata, postena prica.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Ima li negdje online da se kupe, ne cima mi se preko države da popijem kapiju na ulazu?

Quote

Ulaznice je moguće kupiti na prodajnim mjestima u Nacionalnom teniskom centru svakog dana od 10.00 do 20.00 časova, u kafe baru u Sportskoj dvorani u Laktašima i u restoranu "Agape" (Robna kuća "Boska") svakog dana od 8.00 do 22.00 časa.

Samo fizička prodaja...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Seljački klub bio i ostao. Poređenja radi kod nas je večeras neki lokalni muzički festival, karte u prodaji online već deset dana, imaju ljudi i svoj sajt i sve.

Ovi karte prodaju po kafanama i stranačkim kancelarijama, vjerovatno te tamo slikaju k’o za pasoš i uteftere žbirovi za svaki slučaj.

Evo sad čujem da su već podijelili više od pola stranačkim poslušnicima tako da

giphy.gif

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za cene. Varate se ako mislite da nije radjena ozbiljna analiza pre nego sto se izaslo sa ovom postavkom. Ne idu oni na to da se proda vise sezonskih nego prosle godine a cenim da ce ih se opet prodati preko 10k. I kao sto [mention=488]realno *w[/mention] rece, 10 miliona od karata, postena prica.
Tesko da ce se dogurati do 10m. Neko prosecno poskupljenje je 40-45%. Ako je prosle sezone bilo 6m, po nekoj racunici je to oko 8,5m. A uzevsi u obzir da ce biti dosta i onih koji ce sada uzimati jeftinije karte verovatno nece preci 8m, sto je po meni opet odlicna cifra. Drzava i sponzori da daju jos 5-6 i to je taj budzet.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alek The Great said:

Tesko da ce se dogurati do 10m. Neko prosecno poskupljenje je 40-45%. Ako je prosle sezone bilo 6m, po nekoj racunici je to oko 8,5m. A uzevsi u obzir da ce biti dosta i onih koji ce sada uzimati jeftinije karte verovatno nece preci 8m, sto je po meni opet odlicna cifra. Drzava i sponzori da daju jos 5-6 i to je taj budzet.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Sacekaj da vidis cene dnevnih : ) 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wrach said:

Svaka cast za cene. Varate se ako mislite da nije radjena ozbiljna analiza pre nego sto se izaslo sa ovom postavkom. Ne idu oni na to da se proda vise sezonskih nego prosle godine a cenim da ce ih se opet prodati preko 10k. I kao sto @realno *w rece, 10 miliona od karata, postena prica.

 

Hahaha, rađena ozbiljna analiza... Pa, u celoj toj garnituri nema niko ko zna da pročita biznis plan, a kamoli da ga napravi. Biće kao i FKCZ pre neku sezonu u LŠ kad je zvrjala poluprazna Marakana jer je neko isto tako radio analizu.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Tesko da ce se dogurati do 10m. Neko prosecno poskupljenje je 40-45%. Ako je prosle sezone bilo 6m, po nekoj racunici je to oko 8,5m. A uzevsi u obzir da ce biti dosta i onih koji ce sada uzimati jeftinije karte verovatno nece preci 8m, sto je po meni opet odlicna cifra. Drzava i sponzori da daju jos 5-6 i to je taj budzet.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Поздрав комшије, нешто ме је овде заинтригирало па бих волео да разјасним себи и схватим ову рачуницу око вашег буџета.

 

Дакле ваш укупан буџет је 8+6=14м? Буџет за плате је онда 14×0.65=9.1м.

 

Мени ипак делује да говориш о буџету за плате, а да треба да се обезбеди више од тога, односно 14÷0.65=21.53м што би у том случају био укупан буџет.

Па онда 21.53-8=13.53 небезбеђених милиона.

 

Или си ипак мислио да на плате играче и стручног штаба иде 9.1м? 

Link to comment
Share on other sites

Ove gladan-sam-para fore sa promenom zona i sektora (primer Realnog) su bukvalno how to alienate fans 101.

13 minutes ago, Aman 2 said:

Kad Ostoja objavi ime sledećeg pojačanja, cene karata će biti prava sića 😄

 

Za ove forice sa cenama, ne ocekujem nista manje nego Blejka Grifina iz 2015.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Pa nazvala sam te latentnim grobarom kad si popunio ovu njihovu formu za sezonsku. Jbt moram foru da objašnjavam 😄 

 

Ma znam, ali nisam ja to popunio jednom. Mislim jesam ja jednom, ali skripta... :whistling:

 

Spoiler

ma salim se, komsije, nisam sabotirao :innocent:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Поздрав комшије, нешто ме је овде заинтригирало па бих волео да разјасним себи и схватим ову рачуницу око вашег буџета.
 
Дакле ваш укупан буџет је 8+6=14м? Буџет за плате је онда 14×0.65=9.1м.
 
Мени ипак делује да говориш о буџету за плате, а да треба да се обезбеди више од тога, односно 14÷0.65=21.53м што би у том случају био укупан буџет.
Па онда 21.53-8=13.53 небезбеђених милиона.
 
Или си ипак мислио да на плате играче и стручног штаба иде 9.1м? 
Ne znam kako si dosao do tog koeficijenta, ali uzevsi u obzir prethodne objavljene budzete CZv ta cifra bi za ceo budzet bruto bila ispod 20m.
Ali nemoj ti brinuti kako cemo mi obezbediti ostatak budzeta. Ako drzava da isto para i jednima i drugima, sto bi i trebalo, vi cete imati bar 3-4m manji budzet. Sumnjam da ce broj 1 dozvoliti takvu "neravnopravnost".

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alek The Great said:

Ne znam kako si dosao do tog koeficijenta, ali uzevsi u obzir prethodne objavljene budzete CZv ta cifra bi za ceo budzet bruto bila ispod 20m.
Ali nemoj ti brinuti kako cemo mi obezbediti ostatak budzeta. Ako drzava da isto para i jednima i drugima, sto bi i trebalo, vi cete imati bar 3-4m manji budzet. Sumnjam da ce broj 1 dozvoliti takvu "neravnopravnost".

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Дошао сам до тог коефицијента из правилника Евролиге, који каже да максимум 65% буџета се сме трошити на плате играча и тренера.

Тако да да, уколико Звезда доведе још некога па то изађе на најављених 12м за плате, укупан буџет би био 12÷0.65=18.46м, а за сада још увек нисмо на тој цифри. (Око 10.5м иде на плате тренутно у Звезди. У Партизану око 12м, с тим што је макар једно појачање код вас извесно. Надам се да ће их бити у оба клуба!)

 

Нисам изразио никакву бригу, већ сам искрено био заинтригиран твојом рачуницом, али сам ипак на крају остао без одговора. Свако добро!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...