Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

21 minutes ago, Setite se 2011 said:

Komšije , kaže Edin  u "Udvajanju " da ima prilično pouzdane informacije  da igrate El . Valensija otpada a ima nagoveštaja da bi  i Paris mogao da odustane 

Čuh i ja ovo od Edina i baš sam iznenađen za Pariz, budući da su dobili novu dvoranu od 15000 mjesta izgrađenu državnim parama za OI (za odbojku, koliko sam razumio) uslovno rečeno u centru grada. Jedino ako su ovi Amerikanci koji su iza tog projekta pukli finansijski negdje drugo.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo je zeznuto ovo sto Partizan ne zna hoce li igrati EL dogodine iz ugla sastavljanja tima, iako po najavama hoce.

Sada je aktuelno pravljenje dogovora sa igracima, kaparisanje itd. U julu ce sve sto valja biti manje-vise probrano, zato ocekujem da Partizan opet osigura trio Ledej-Naneli i Panter, koji ionako ima ugovor.

Citam da ce odluka tek u julu, bas neozbiljno cak i od organizacije kao sto je EL koja gleda samo pare, ali je neposteno prema klubovima od kojih kasnije ocekuje neku stabilnost kao uslov igranja. Dajte licence pa ce biti i stabilnosti.

Link to comment
Share on other sites

Bilo kako bilo, jedna stvar je apsolutno sigurna. Željko Obradović će svoju, jubilarnu desetu titulu ,osvojiti sa Partizanom. U to nema sumnje ☝️

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ljusha said:

Bilo kako bilo, jedna stvar je apsolutno sigurna. Željko Obradović će svoju, jubilarnu desetu titulu ,osvojiti sa Partizanom. U to nema sumnje ☝️

Dodao bih i da se nadam da to neće biti u kupu Liliane Ronchetti.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Ljusha said:

Bilo kako bilo, jedna stvar je apsolutno sigurna. Željko Obradović će svoju, jubilarnu desetu titulu ,osvojiti sa Partizanom. U to nema sumnje ☝️

 

Bonus ovog posta = demonstracija 1 lakoće pecanja. 

 

Tema je popularnija nego sto braca Grobari misle. 😇

Edited by MC Thunder 2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ima KKP i ove sezone šansu za titulu, čuo sam da imate opake zapisničare koji učestvuju na zapisničkom F4. Nije zezanje.

 

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/euroleague/vesti-euroleague/zapisnicari-kk-partizan-ucestvovace-na-fajnal-foru-evrolige/


Vasiljević mi je bio asistent na faksu, radio još pre 10-ak godina tu statistiku sa bratom Markom na KKP utakmicama. Ne sećam se tačno, ali mislim da su i napravili taj program za statistiku. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
36 minutes ago, uvrnuto said:


Vasiljević mi je bio asistent na faksu, radio još pre 10-ak godina tu statistiku sa bratom Markom na KKP utakmicama. Ne sećam se tačno, ali mislim da su i napravili taj program za statistiku. 

Valjda bila?

Da ne odu misli na onog Vasiljevica sa bradom i naocarima?

:classic_biggrin:

EDIT: Vidim da je i Petar tu.:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Slušao sinoć Edina i Miloša, malo čitao neke tekstove, vrteo X... kakvog smeća sve na X ima 'lebe mekani. 

Uglavnom, pokušao da malo varim šta se izdešavalo i mislim da sve staje u short koji se vrti gde Edin priča o stavu, energiji, koncentraciji igrača u ovoj finalnoj seriji. Ali pre toga, red je pomenuti koliko je klub nespremno, pasivno i nesposobno ušao u klimaks sezone. Prvo je ispratio kako Teča priprema teren za finalnu seriju, od najavljenih borbi kroz institucijetm klub je skinutih gaća dočekao da ga se sudijski upropasti u prvoj utakmici, onda je kao nešto mlako analizirao NAKON druge utakmice, da bi u trećoj nestalo famozno domaćinsko suđenjerm u ABA mečevima finalne serije. 

 

Dalje, klub koji je domaćin (i dalje "većinski", "prioritetni", kako god) u Areni je dozvolio da u 11h30m Teča objavi slike Lazarevića, da desetine medija prenesu da ga je Naneli zaskočio, ćutao jedno 5 sati, u međuvremenu su procureli snimci i na kraju je snimak sečen? Ovo može samo jedna užasna nesposobnost da dozvoli ili jedan jak inside job, bukvalno treće nema. Da se na dan do or die utakmice dogodi takav incident, da ne odeš gore kod nekog supervizora ili šefa na kamere i odmah dođeš u posed snimka i zabraniš bilo kome da prilazi prostoriji... Da li iko može da zamisli scenario gde se nekakav incident dogodi u Pioniru i da se ovako povlače potezi potom?

 

Kada dodamo mejl za Madara koji je završio u džanku, odjebavanje Miška, neizvesnost oko tiketing servisa u nezapamćeno euforičnom treuntku, informacije koje su curile oko pregovora sa igračima... jedna ozbiljna kečina za ovu sezonu, marketing i neke aktivnosti su bile dobre ali to je bukvalno neka 10. tačka po prioritetu.

 

Što se tiče tima, ekipe (lol), očigledno je svlačionica u kurcu, poverenje u sebe, saigrače i trenera je na minimumu u poslednje tri godine. U do or die utakmici imaš dva, tri igrača koji energetski pariraju protivniku, što reče Edin većina igrača je delovala kao da jedva čeka da se serija i sezona završi. Meni je delovalo da su svi iznureni, da im je muka jedni drugih, trenera, pritiska, očekivanja i da je sve otišlo niz vodu. Tim/ekipa je isto kao i klub, spuštenih gaća dozvolio da mu se najljući rival (sa kojim su tenzije na vrhuncu) ispiša na njegovom terenu za metlu. Isto jedna kečina, kolektivna.

 

Željko suspenduje Nanelija za odlučujuću utakmicu iako kaže da mu veruje, kao i Smitu. Okej, nabod nikada nije rešenje, ali u do or die tekmi suspenduješ najboljeg igrača? Baš mi miriše da je bilo nekih 1on1 sa Nanelijem, možda i nekih problema ranije u sezonu, i da je jednostavno rešio da preseče sa njim. U suprotnom, ne kapiram čemu nekakvo gospodstvo kojim pucaš sebi i ekipi u nogu? Pogotovo nakon režimskih štancovanja, odlaženja u policiju... 

 

Željko kao glavni baja ove cele priče nosi i najveću odgovornost za tim/ekipu, pre svega za sebe i svoje saradnike. Nisam objektivan i imam mnogo poverenja u njega, pa ne mogu ni pošteno da ocenim, ali mi je užasno gorak ukus znajući da je sa njim, pored njega, sve ovo uspelo da se izdogađa. Sve i da ekipa ne klikće, pada, greši, gubi, puca... uvek bih očekivao reakciju, rezove, doselekciju, šta god da je potrebno. I kada se setimo da je pre jače od dva meseca nekako izjavio da manje-više nema tu mnogo šta da se uradi, da i on ima neke trenerske limite... očekivao sam makar da ne izgledamo kao bušan kurton kada je najvažnije.

 

I još nešto, Panter je odigrao skandaloznu seriju, ali Edin je lepo podsetio kako je taj igrač dolazio na najveće utakmice i serije. Fiba LŠ finale 2x, F4 sa Armanijem, serija sa Realom, prošlogodišnja serija. Stoji profesionalnost i odgovornost, ali nekako mi se i po njemu videlo da je sve otišlo do kurca.

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Željko kao glavni baja ove cele priče nosi i najveću odgovornost za tim/ekipu, pre svega za sebe i svoje saradnike. Nisam objektivan i imam mnogo poverenja u njega, pa ne mogu ni pošteno da ocenim, ali mi je užasno gorak ukus znajući da je sa njim, pored njega, sve ovo uspelo da se izdogađa. Sve i da ekipa ne klikće, pada, greši, gubi, puca... uvek bih očekivao reakciju, rezove, doselekciju, šta god da je potrebno. I kada se setimo da je pre jače od dva meseca nekako izjavio da manje-više nema tu mnogo šta da se uradi, da i on ima neke trenerske limite... očekivao sam makar da ne izgledamo kao bušan kurton kada je najvažnije.

 

Sve ovo jako podseća na raspad Željkove reprezentacije u NS, davnih godina...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@pierre van hooijdonk dobar upis (iako se naravno ne slazem sa delom za sudjenje hehehe), jedino bih se osvrnuo na ovo da ste izgledali kao busan kurton kada je najvaznije. Mislim da je na najvisem nivou vaseg kluba EL predstavljena kao najvaznija, a sve ostalo je sporedno. Drugim recima, mozda je tebi ili ostalim navijacima ova finalna serija bila najvaznija, ali u samom klubu nije. Tako mi je izgledao govor tela vasih igraca, pa i Zeljka na poslednjoj konferenciji gde je bio u fazonu "ovo je sve ovde cirkus, mi smo kao EL klub iznad ovoga". Otuda i ono poredjenje Partizanovog i Zvezdinog plasmana u EL. S obzirom da je dosta igraca ostalo od prosle sezone u kojoj ste igrali top8, verovatno su i oni sami ove sezone ocekivali slican ili cak bolji plasman u EL, a kada se to nije desilo jednostavno su svi kolektivno potonuli i nisu psihicki bili spremni da igraju ovako zahtevnu seriju protiv rivala koji se za istu spremao vec par meseci. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
13 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

I još nešto, Panter je odigrao skandaloznu seriju, ali Edin je lepo podsetio kako je taj igrač dolazio na najveće utakmice i serije. Fiba LŠ finale 2x, F4 sa Armanijem, serija sa Realom, prošlogodišnja serija. Stoji profesionalnost i odgovornost, ali nekako mi se i po njemu videlo da je sve otišlo do kurca.

 

Panter je prosle sezone je dao 31p u game 5 pa vam je bio najbolji i u game 5 pre 2 sezone a ove imao isto poena kao Brane Lazic. Ocigledno je puklo nesto kod njega i tima(ne znam sta i necu da ulazim u to).Pre mi deluje da je i on cekao kraj sezone. 

 

Sto se tice ja sam bas negativno iznenadjen(hehe) jer sam ocekivao i ovde game 5 jer u ABA gost nikad nije dobio u finalu. Al dobro neka je i to prekinuto.

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Mislim da je na najvisem nivou vaseg kluba EL predstavljena kao najvaznija, a sve ostalo je sporedno. Drugim recima, mozda je tebi ili ostalim navijacima ova finalna serija bila najvaznija, ali u samom klubu nije. 

 

Svima koje poznajem a verujem i Željku, klubu, igračima je nastup u EL bio glavni prioritet, bez dileme. Ali to nije značilo, siguran sam, da je sve ostalo nevažno. Pojedinim igračima verovatno jeste, ali je posao celog kolektiva, a onda trenera i kluba bio da se to ne oslika ovako drastično. Ne bih tražio izgovor u EL, mislim da smo iste boljke imali i tamo. Željko je trener koji najbolje zna kako pobednički tim treba da se gradi i ponaša, nemoguće mi je da se takav stav gajio. Mnogo mi je izglednije da su stvari puckale, pucale i na kraju popucale, pre svega na parketu, a da smo rezultate samo sukcesivno gledali...

 

9 minutes ago, Don Dusko said:

Panter je prosle sezone je dao 31p u game 5 pa vam je bio najbolji i u game 5 pre 2 sezone a ove imao isto poena kao Brane Lazic. Ocigledno je puklo nesto kod njega i tima(ne znam sta i necu da ulazim u to).

 

Panter je lik koji kroz karijeru u najvažnijim utakmicama iskače, i u prvoj sezoni u finalnoj seriji je bio najbolji. Pamtim neke utakmice gde je mašio ali je pokušavao, u ovoj seriji je delovao skroz beživotno. Mora da postoji individualna odgovornost, ali je njegov učinak idealno oslikao ceo tim.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Iz više izvora stiže priča da su postojali konflikti u ekipi i da je atmosfera bila narušena između domaćih i stranih igrača. Priča rekla kazala ali definitivno nešto nije štimalo. Nekako mi se čini i da tu ima najveću odgovornost Željko. Meni sa strane kad god sam vas gledao odnos Željka prema domaćim i stranim igračima je totalno drugačiji. Razumem da je to ,, zato što mu oni više znače " ali neko mora i da se zapita da li im odgovara da ih hvata za vrat, urla im u lice i skače na svaku njihovu grešku dok stranci rade šta požele uz tapšanje po ramenu i koju reč nezadovoljstva. U tim situacijama se može javiti nezadovoljstvo. Elem, postoji priča rekla kazala da je Naneli imao sukob sa Anđušićem a da je Avramović stao u zaštitu Danilu a PJse sukobio sa Kaminskim. Sve u svemu, neverovatno, ni na kraj pameti nije bilo ni nama komšijama a kamoli vama koji pratite svoj klub i koji ste uključeniji u dešavanjima da tim koji vodi Željko Obradović može da izgleda ovako. Ozbiljan tim ste napravili i ove godine bez obzira što se vremenom uvidelo da se izostanak Lesora, Egzuma i Madara nije nadoknadio adekvatno. Ali opet sa druge strane došli su jako kvalitetni igrači koje bih i ja doveo u Zvezdu da se pitam. Sve pa čak i Kaminskog. Jednostavno ekipa nije kliknula a deluje da su i neki igrači koji su dugo u klubu prezasićeni. Lepo je igrati u Partizanu i Zvezdi ali to sa sobom nosi i ogroman pritisak. Neko se ne navikne a neko može tako godinu, dve. Apropo Pantera, meni on deluje prezasićeno i čini mi se da neće ostati za sledeću sezonu. 

Edited by Čočo
I slažem se sa Kendrikom. Niste se snašli ni van terena. Tu je Čović na žalost višestruki osvajač EL u poslovima van terena.
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Pantera i njegovog pojavljivanja, i finalnu seriju u italijanskom PO 2020/21 je odigrao kao pokislo govno, a Virtus ometlao favorizovanog Armanija. Nakon toga je promijenio tim. Nadajmo se identičnom raspletu i ovog puta.

4 minutes ago, Čočo said:

Apropo Pantera, meni on deluje prezasićeno i čini mi se da neće ostati za sledeću sezonu.

Prestaće da nas čašćava svojim prisustvom za skromnu nadoknadu od 2940 prosječnih neto ličnih dohodaka u Srbiji :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih iskreno rado zamenio Pantera nekim igracem koji manje carini loptu, u nadi da ce se nekako lopta tecnije kretati.

Moj vlazni san je Shields (ok, primarno je trojka ali nije bitno, moze da igra u paru sa Vanjom npr.)

Dalje, na poziciji Kaminskog i Smajlija nam treba neko kao sto je Meli ili npr Sikma / Thiemann.

I treba nam ozbiljan startni centar npr Nebo.

 

Kad sve to smuckam i prospem, izadje ovako nekako
 

1. Jones / Goss / Okobo, Djeljan, Aleksa

2. Vanja, Dozer

3. Shields / Ojeleye, Dozer opet, moze i Poni

4. Zeko

5/4: Meli / Sikma / Thiemann, Bruno

5. Nebo

 

To mu dodje 11 igraca. U slucaju da umesto celavka iz Milana udjemo komsijama u Samija, ekipa bi bila atleticnija ali sa manje kosarkaskog IQ, u tom slucaju je vazniji izbor keca i dvojke i tu onda Vanja nije dovoljan.

Ostaje kusur u vidu Andjuse, Trife, Smajlija, Balse, Drezgica itd.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marvin said:

Ja bih iskreno rado zamenio Pantera nekim igracem koji manje carini loptu, u nadi da ce se nekako lopta tecnije kretati.

Moj vlazni san je Shields (ok, primarno je trojka ali nije bitno, moze da igra u paru sa Vanjom npr.)

Dalje, na poziciji Kaminskog i Smajlija nam treba neko kao sto je Meli ili npr Sikma / Thiemann.

I treba nam ozbiljan startni centar npr Nebo.

 

Kad sve to smuckam i prospem, izadje ovako nekako
 

1. Jones / Goss / Okobo, Djeljan, Aleksa

2. Vanja, Dozer

3. Shields / Ojeleye, Dozer opet, moze i Poni

4. Zeko

5/4: Meli / Sikma / Thiemann, Bruno

5. Nebo

 

To mu dodje 11 igraca. U slucaju da umesto celavka iz Milana udjemo komsijama u Samija, ekipa bi bila atleticnija ali sa manje kosarkaskog IQ, u tom slucaju je vazniji izbor keca i dvojke i tu onda Vanja nije dovoljan.

Ostaje kusur u vidu Andjuse, Trife, Smajlija, Balse, Drezgica itd.

 

 

To ti je najmanje 5 aktuelnih KKP igraca, a to je 6 vise nego sto je pozeljno 🥲

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marvin said:

Ja bih iskreno rado zamenio Pantera nekim igracem koji manje carini loptu, u nadi da ce se nekako lopta tecnije kretati.

Moj vlazni san je Shields (ok, primarno je trojka ali nije bitno, moze da igra u paru sa Vanjom npr.)

Dalje, na poziciji Kaminskog i Smajlija nam treba neko kao sto je Meli ili npr Sikma / Thiemann.

I treba nam ozbiljan startni centar npr Nebo.

 

Kad sve to smuckam i prospem, izadje ovako nekako
 

1. Jones / Goss / Okobo, Djeljan, Aleksa

2. Vanja, Dozer

3. Shields / Ojeleye, Dozer opet, moze i Poni

4. Zeko

5/4: Meli / Sikma / Thiemann, Bruno

5. Nebo

 

To mu dodje 11 igraca. U slucaju da umesto celavka iz Milana udjemo komsijama u Samija, ekipa bi bila atleticnija ali sa manje kosarkaskog IQ, u tom slucaju je vazniji izbor keca i dvojke i tu onda Vanja nije dovoljan.

Ostaje kusur u vidu Andjuse, Trife, Smajlija, Balse, Drezgica itd.

 

 

Ojeleye je produzio ugovor sa Valensijom pre 10-tak dana, ne izgleda realan ni za jedan klub u Evropi trenutno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@MC Thunder 2

Racunao sam da od trojke starosedelaca tj kako se nekad govorilo u sali crnjskog sindikata moze da ostane 1 tj onaj sto ne pere dres.

Bekovska linija je mozda tanka ali nema veze 😄

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...