Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

4 hours ago, Barkley#34 said:

I recimo Madar, mada ni on nije delovao kao cvećka.

 

On jeste dobar dečkić al su ga pojedinci pokvarili. :classic_biggrin: Bilo mi je smešno kad sam ga video na našem terenu kako maše srednjim prstom. Pisao sam i prošle sezone da sam uživao u igri Partizana, ali sam i pisao da mi je ponašanje bilo odvratno. Bilo je tu svega i svačega, različitih profila, nezgodnih karaktera, ali mislim da Željko nije ozbiljnije reagovao jer sva ta različitost nije dovela do sukoba unutar tima. Svi su oni delovali kao jedno, često pokazivali zajedništvo, kao jedna navijačka grupa gde su pojedinci vala često pokazivali i huligansko ponašanje. Ja i dalje krivim Pantera za ono što se desilo u Madridu. Druže igraš utakmice za F4, igraš protiv protivnika koji je i zbog pojedinaca poznat po provociranju i prljavim potezima. Na to sve si morao biti spreman. A i onaj udarac Ljulja nije ni bio toliko stravičan pa da moraš onako planuti. Sve u svemu ta sezona za vas jeste bila za uživanje. Vi ste s nestrpljenjem čekali i utakmice u ABA ligi, bila je euforija, lepa energija, nema dileme da je Željko uradio odličan posao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Navodno je Jaramazu zasmetalo kako i kada im Obradović zakazuje treninge, odnosno termini kada košarkaši moraju da budu u hali.

 

Oko SP je Anđušić nešto pričao o Aleksi i rekao je kad dođe na trening u 9 ujutru... Tako da sumnjam kako im Obradović zakazuje trčanje oko Arene sa prvim petlovima. 

 

Nevezano za ovo, Jare je baš propao i to naglo... 

U mnogome su ga uništile povrede.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Oko SP je Anđušić nešto pričao o Aleksi i rekao je kad dođe na trening u 9 ujutru... Tako da sumnjam kako im Obradović zakazuje trčanje oko Arene sa prvim petlovima. 

 

Nevezano za ovo, Jare je baš propao i to naglo... 

 

Ne znaju oni kako je to kad te budi truba u 5 ujutro i do 6 obavis jutarnju gimnastiku.

#VracajVojniRok

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nenadd said:

Bice mu bolje nego kod Zeljka svakako.

 

 

 

Bas si lupio sa ovim komentarom, u

stilu fudbalskog navijaca koji se informise po instagram stranicama.

 

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Jaramaz - Dimitrijević

Anđušić - Marinković

Smailagić - Pokuševski.

Aleksa cijenim da će ostati iako mi to nije po volji.

Koprivica? Cijenim da će i on ostati kao treći centar.

 

Ko umjesto Trife?  

 

Instant favoriti Fiba Lš.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, Volter said:

Ja i dalje krivim Pantera za ono što se desilo u Madridu.

 

Vezano za dešavanja u Madridu, ja moram da podsjetim na jednu stvar preko koje se ovdje olako prelazi: mi smo Real dobili prvu utakmicu kad Tavares nije igrao u drugom poluvremenu, i drugu utakmicu kad Tavares nije igrao uopšte, pa se zatim on oporavio i vratio u sastav i dobili su nas tri zaredom. Prema tome, ne treba nastupati sa pozicije da je Real u završnici druge tekme bio gotov.

 

Ovim ne aboliram Pantera, ali ja njega i ne krivim toliko za taj potez, lik te udari najseljačkije i najočiglednije u završnim sekundama tekme u kojoj si ga rastavio na proste sastojke, i ne treba da daš na sebe. 

Edited by Beonegro
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Alek The Great said:

Bio je jedan od konstantnijih igraca ove sezone. Ove 2 sezone je bio prva opcija na 3. Imao je ozbiljnu minutazu u poslednje vreme. 

i na kraju je napravio sranje a klub jos uvek zvanicno nije stao iza njega ... a uvek postoji pitanje i koliko se njemu vraca ovde ... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

 

Vezano za dešavanja u Madridu, ja moram da podsjetim na jednu stvar preko koje se ovdje olako prelazi: mi smo Real dobili prvu utakmicu kad Tavares nije igrao u drugom poluvremenu, i drugu utakmicu kad Tavares nije igrao uopšte, pa se zatim on oporavio i vratio u sastav i dobili su nas tri zaredom. Prema tome, ne treba nastupati sa pozicije da je Real u završnici druge tekme bio gotov.

 

Ovim ne aboliram Pantera, ali ja njega i ne krivim toliko za taj potez, lik te udari najseljačkije i najočiglednije u završnim sekundama tekme u kojoj si ga rastavio na proste sastojke, i ne treba da daš na sebe. 

 

Sad ne vredi ni pisati šta bi bilo kad bi bilo, i kakav bi rezlutat bio u seriji da nije bilo tuče. Naravno da Real šta god ljudi mislili o njemu ne možeš nikako otpisati i na 2:0 za protivnika, ali da su bili žestoko uzdrmani i na ivici ispadanja, jesu. A što se tiče poteza Ljulja, pa takvih udaraca u NBA imaš koliko hoćeš, a to ako ne reaguješ ili reaguješ nekim posprdnim kezom, ne znači da si kukavica koja da na sebe. Ovakvi kao Ljulj na nekom uličnom basketu sigurni ne bi smeli ni da pomisle ovo da urade.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

 

Na 15 razlike i 1:40 do kraja utakmice? 

 

Pa verovatno ima i tada, a baš tada kada si opušten, imaš 15 razlike, 2:0 u seriji i ne treba ovako reagovati na ovakav potez. Ja bih se srpdao sa Ljuljem, plazio se, kreveljio, drmusao stojka...a ako bi krenuo tada na mene da me udari, brzo bih ga neutralisao kung fu potezom. :smiley53: Stvar je u tome što, ponavljam, nije bilo ni toliko stravično, nije ga ni zavalio pesnicom u bradu pa da ovaj pošizi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Vezano za dešavanja u Madridu, ja moram da podsjetim na jednu stvar preko koje se ovdje olako prelazi: mi smo Real dobili prvu utakmicu kad Tavares nije igrao u drugom poluvremenu, i drugu utakmicu kad Tavares nije igrao uopšte, pa se zatim on oporavio i vratio u sastav i dobili su nas tri zaredom. Prema tome, ne treba nastupati sa pozicije da je Real u završnici druge tekme bio gotov.

 

Ovim ne aboliram Pantera, ali ja njega i ne krivim toliko za taj potez, lik te udari najseljačkije i najočiglednije u završnim sekundama tekme u kojoj si ga rastavio na proste sastojke, i ne treba da daš na sebe. 

 

U pravu si mada i pored Tavaresa smo imali +18 u 3/4 u 5. utakmici. Nikada nisam gledao reprizu utakmica iz te serije, ali pamtim nekih sekvenci gde je Tavares dominirao pod oba koša, ipak nedovoljno da ga baš proglasim ključnom preprekom. Svakako su šbb kbb priče na koju god stranu da naviremo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, Volter said:

 

Sad ne vredi ni pisati šta bi bilo kad bi bilo, i kakav bi rezlutat bio u seriji da nije bilo tuče. Naravno da Real šta god ljudi mislili o njemu ne možeš nikako otpisati i na 2:0 za protivnika, ali da su bili žestoko uzdrmani i na ivici ispadanja, jesu.

 

Uzdrmani su bili upravo zato sto im je stub ekipe ispao iz igre zbog povrede. 

Isto kao sto bi i KKP bio uzdrman da u finisu sezone ostane bez Puntera na par nedelja i onda da se pise o tome kako je Obradovic vec procitan i kako su treneri Baskonie, Bayerna i Fenerbahcea imali mnogo bolji protok lopte. 

Jednostavno, KKP je prosle godine ubedljivo pobedjivao rivale kao sto su Efes, Oly, Real, Monaco, to uopste nisu bili realni rezultati nego odraz loseg odnosa prema mecu pomenutih ekipa. I onda, na sve to, protiv rivala koji je najjaci upravo zbog Tavaresa dodje do povrede istog tog Tavaresa. 

Ovosezonski KKP nije imao ni priblizno takve faktore kao tim iz prosle sezone. 

Edited by goldberg
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ostoja je pricao o povratnicima u mnozini a to znaci da su opticaju pored Marinkovica koji je vec potpisao i Goss, Mekintajer, Lucic i Lovernj kao verovatno najrealniji. Goss i Mekintajer imaju ugovor ali je dosta izvesno da postoje ozbiljne sanse da napuste klubove. Prvi jer je dosao Evans drugi jer je Baskonija Sedekerskisa i Hauarda produzila na vise sezona a njega i Monekea nisu i pise da ce oni ce saslusati druge ponude pa ce videti sta ce a Baskonija ne moze da im nudi koliko i vecina timova u ligi. Lucic ima ugovor jos godina dana ali nije nerealno dovesti ga. Milutinov nije realan jer ima veliki ugovor i od velike je vaznosti za Olimpijakos. Ne bih iskljucio povratak Lesora. On ima ugovor sa Panatinaikosom od 1.5m za narednu sezonu i uz neku klauzulu od 500-600-700k ne bih iskljucio da Partizan odredi prioritet povratak Lesora i iskesira nesto preko 2m. Iz ove perspektive bolje da su dali njemu Panterov novac. Verujem da bi on ostao i za 1.5m da je izjednacena ponuda jer je toliko dobio u Panati ali procenilo se da je bolje dati all in Panteru i pogresilo se.

 

Uostalom kkp budzet na plate je bio oko 13m ove sezone a najavljen je i nesto veci naredne sezone. Odlaskom Kaminskog, Nanelija, Avramovica, mozda i Douzera i Ponitke bice tu dosta novca u seleri kepu. Jos ako ode jedan od Panter/Ledej tek onda ne bih iskljucio povratak Lesora ili neko drugo top pojacanje. Zeljko je bio na Makabi-Pao u pioniru ne bih iskljucio da je to zbog njega (ili pak nekog drugog a mozda je bio i samo ovako), zena i dete mu zive u Beogradu, plus ga Pao nije produzio tokom ove sezone na vise godina kao sto su Grigonisa i Nana te mozda to nije slucajnost. Videcemo.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, goldberg said:

Jednostavno, KKP je prosle godine ubedljivo pobedjivao rivale kao sto su Efes, Oly, Real, Monaco, to uopste nisu bili realni rezultati nego odraz loseg odnosa prema mecu pomenutih ekipa.

 

Evo ga ono čuveno da im se nije igralo taj dan, pa su pustili KKP/KKCZ da ih nakanta 😂

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, goldberg said:

 

Uzdrmani su bili upravo zato sto im je stub ekipe ispao iz igre zbog povrede. 

Isto kao sto bi i KKP bio uzdrman da u finisu sezone ostane bez Puntera na par nedelja i onda da se pise o tome kako je Obradovic vec procitan i kako su treneri Baskonie, Bayerna i Fenerbahcea imali mnogo bolji protok lopte. 

Jednostavno, KKP je prosle godine ubedljivo pobedjivao rivale kao sto su Efes, Oly, Real, Monaco, to uopste nisu bili realni rezultati nego odraz loseg odnosa prema mecu pomenutih ekipa. I onda, na sve to, protiv rivala koji je najjaci upravo zbog Tavaresa dodje do povrede istog tog Tavaresa. 

Ovosezonski KKP nije imao ni priblizno takve faktore kao tim iz prosle sezone. 

Partizan je pored tih utakmica rutinirao recimo Zalgiris, Virtus, Bajern i Efes, sve u gostima. Slazem se da je Real bio ranjiv u tom momentu (pored Tavaresa povredio se i Poarije drugi mec pa su igrali bez centra), ali ima nesto i do Partizana koji je tih par meseci izgledao nepobedivo. Svi igraci u formi, spremni, zdravi, nenormalni procenti. Da su prosli na F4 niko ne bi smeo da se kladi protiv njih. Jeste da sam iz komsiluka, ali pokusavam objektivno gledati samu igru Partizana, meni izgleda kao da je taj period od 2-3 meseca bio predobar i iznad svih ocekivanja, a da je sve ostalo bilo ispod nekog proseka. Govorim naravno o tri Zeljkove sezone. Konstantni problemi u odbrani, protok lopte uglavnom usporen, uz manjak bbiq koji prati ekipu sve vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
59 minutes ago, goldberg said:

Jednostavno, KKP je prosle godine ubedljivo pobedjivao rivale kao sto su Efes, Oly, Real, Monaco, to uopste nisu bili realni rezultati nego odraz loseg odnosa prema mecu pomenutih ekipa.

 

Nije to loš odnos veruj mi. Posle onih 4:9 Partizan je krenuo u jedan brutalan guzotrt cele Evrolige, tako da to nije bio loš odnos, nego prpa. Mnogi protivnici su tada protiv Partizana posle 5 minuta košarke želeli da vataju maglu. Tresla se od straha i Realova bulja, prošli su Partizan uz pomoć prljavog poteza Ljulja. Inače bi Partizan osvojio Evroligu prošle sezone. :smiley53:

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

Tresla se od straha i Realova bulja, prošli su Partizan uz pomoć prljavog poteza Ljulja

Poetski ste raspoloženi, kolega? :classic_biggrin:

 

-----------------

Al' stvarno ne mogu više ovo: ubedljiva pobeda je rezultat lošeg odnosa poraženog.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...